Šta je novo?

st1000dm003 ili wd1003fzex

moj za seagate,sa dva fzex-a sam imao probleme,jedan je bio mucak iz prodavnaje a jedan naprasno crkao posle 6 meseci koriscenja.st1000 mi se pokazala odlicno,tj citava serija (da budemo tacni radi se o 7200.14).
 
jbm liga, svuda neka dvoumljenja :)

ja imam u kompu neki stariji seagate već 6 godina ali sam čuo da su wd dobri
 
WD Black, 5 godina garancije...
Moj jednoterabajtni "FALS" već 743 radna dana ima (17833 radna sata), a ni jedan loš sektor nema.

wd-black.jpg
 
Poslednja izmena:
uzeo sam wd, ima 5 godina garancije pa šta bude bude :)
 
Koliko vidim po raznim forumima, WD Black diskovi se smatraju pouzdanima, dok ostale boje nisu istog kvaliteta. Ja sam nedavno pazario WD Purple 4TB i nisam siguran da sam dobro izabrao... Black nisam uzeo ne zbog veće cene, već zato što radi na 7200 obrtaja i mnogo se greje (za moj pojam "mnogo"). Na primer, ovaj Purple koji se okreće na 5400 obrtaja/min mi je na sobnih 24 stepena 37 stepeni Celzijusa, koliko je tek 4TB Black na 7200 obrtaja, 45-50, možda i više? Tu ni odvojeno hlađenje mnogo ne pomaže. Evo, ovaj 1TB Black mi je 36 stepeni, a hladim ga i odozdo i spreda...

Predlažem i tebi da staviš neki HDD cooler ispod svog "Crnca", jer ćeš mu tako sigurno obezbediti stabilniji rad i produžiti radni vek. Nema veze što WD kaže da mu je radna temperatura do 60 °C, ja ga ipak ne bih puštao iznad 45. Što je sigurno, sigurno je... Pa meni se ni grafička u mirovanju ne greje iznad 40 stepeni, majke mi... Dobronameran savet: hladi ga, onako, za svaki slučaj... Pozdrav!
 
pa tek sam ga kupio
posle par sati rada nema problema :)
 
Ljudi jel ima jos neko iskustva sa ovim Seagate-om st1000dm003... planiram da ga pazarim pa ako je neko imao neke ozbiljnije probleme sa njim ili ako je neko zadovoljan neka podeli sa nama :) Hvala i pozz
 
znaci vredi kupovine.... samo da ne zapadne falicni neki :p
 
tesko sa sigejtom,da je wd u pitanju realne bi bile sanse.
 
st1000dm003 je 7200.14. tj consumer disk kapaciteta 1tb iz te serije.
 
I ja bih uzeo 1 Seagate, dal 2 ili 3 TB, koji se bolje pokazao?
 
Tražeći po netu naišao sam na ovo
http://www.tomshardware.com/reviews/4tb-3tb-hdd,3183-4.html
Seagate's offering, the specified 2400-hour power-on rating indicates that this drive was not designed for environments requiring 24/7 availability. If that were the case, its specification should say 8760 hours. The 2400-hour specification, which represents only 100 days of continuous operation, assumes that drives are used eight hours per day, five days per week. This means that the drives should take full advantage of any available power-saving technologies that shut down the spindle motor during idle times. This applies equally to desktops and storage servers. Should you decide to use Barracuda drives in a NAS device, for instance, don’t forget to configure its power management appropriately.

Sad se razmišljam da ipak uzmem skuplji WD Red.
 
pa ako ti treba za 5+ godina 24/7 rada,onda apsurdno je i da gledas consumer diskove sa 3g garancije,moraces da se ocepis za skuplju varijantu.
 
U principu treba da zameni ova 2 AAKS.
 
nisi mi sa tim nista rekao.da ope ponovim,ako ti stvarno treba 24/7 operacija za 5 i vise godina,onda ganjaj negi serverski,ako ne zavrsice ti ovaj sigejt odlicno pos'o.a WD bih ja svakako izbegao,ja imam jako losa iskustva sa njima i bezim od njih kao djavo od krsta. :)
 
Kako god okrenes jedan prica ovako drugi onako, covek krene da cita recenzije po netu, to je uzas blagi, njih 30 kazu sve ok ekstra pa onda isto toliko da ne valja... I kako covek da odluci, nikako. Kupis prosto pa sta bude bude, jeste glupo ali eto. Ja imam "plavce" od po 500GB vec 4+ godina i nikakav nijedan problem, sve 100% i dalje.
 
eno meni dva plavca u reku,krcati bed sektora,jedan iz maja drugi iz septembra 2012te. :)
 
Ja sam uzeo Seagate 1Tb pre nekih 2 nedelje. Za sad sam zadovoljan. Tih i hladan ko spricer :) Drugar je isto pazario ali pre nekih mesec-dva i takodje je zadovoljan.
 
Ne znam .na IT svetu sve do 1, horor priče vazano za Seagate, ja već rezervisao model od 2tb, ali sva je prilika da ću dofati još 2000 za wd red

crko posle godinu dana, sluzio kao backup za samsung star 3 god. stim sto samsung i dalje sljaka kao prvog dana a ovo smece nisam ni jedanput stigao da napunim skroz seagate vise nikad bez obzira na cenu

Nakon crkavanja sam ga otvorio i imao sam sta i da vidim. Drzaci glava su od neverovatno tankog metala koji se iskrivio, flat kablici na glavama su se pokidali i oni su takodje 0-tog kvaliteta. Tako da ja ove diskove ne bih nikom preporucio.
 
O tome i pricam, ne postoji iole normalan HDD koji je prosto najpouzdaniji po komentarima na net, nego sta "uberes" to ti je.
 
moj počeo da se čuje kao da malo struže ili zuji jbm li ga, nije ništa bog zna kako glasno ali nervira me
 
to zavisi od modela do modela,ali generalno wd valja najvise krsa.u medjuvremenu da prijavim jos jedan plavi wd i stari caviar16se takodje mrtvi. :d
 
Imam jedan Black od 1TB FAALS 5 godina i perfektan je. Malo se vise cuje, ali moze da se utisa. Temperatura ne prelazi 35 stepeni nikada. Drugi od 1TB FZEX sam uzeo pre 6 meseci i necujan je i hladan kao zmija (u proseku 5-6 stepeni hladniji od ovog starijeg). Green od 2TB EARX mi je otkazao 20 dana nakon isteka garancije (vise od 400000 load/unload ciklusa je imao, klasican problem kod njih). Jos gomilu losih Green diskova sam video dok Black radi odlicno.
 
Nazad
Vrh Dno