Šta je novo?

Fractal Design Node 304 - koliko je silent?

Slayer

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2001
Poruke
1,155
Poena
649
Pozdrav raja!

Planiram da napakujem gaming masinu / masinu za foto obradu ozbiljnije vrste u sto manje kuciste.

E sad, veliki sam fan (pun intended) ventilatora i dobrog hladjenja, ali sam takodje beskrajno osetljiv na buku tj zvukove.

Kuciste iz naslova napred ima 2x92mm ventove u koje se proizvodjac kune, naravno. Takodje u par testova kazu da su tihi, ali nista detaljno nisam nasao niti ikakve utiske.

Ovo sto ja sad imam jesu 4x140mm phanteks-a, 2 na hladnjaku procesora u P&P i dva prave strujanje u kucistu po istom sistemu. To sve je toliko tiho da u 4 nocu u savrsenoj tisini ja jedva mogu da cujem a kuciste mi je na stolu, u nivou usiju, na nekih 40cm od glave.

Ono sto mene zanima jeste, da li neko ima zapravo ovo kuciste i koliko su ZAPRAVO ta dva venta napred tiha?? Ne pise se mnogo o ovom modelu po benchu, a gde se pise ljudi ga koriste za NAS uglavnom sto je sasvim OK, ali meni ne znaci puno.



peace
 
pa zamenis ako ne odgovaraju,ili uzmes adapter da im oboris voltazu da se sporije obrcu - budu tisi.

nemam pojma koju plocu imas,npr moja moze ionako 3 pin da kontrolise tj vec tako imam kontrolu nad brojem obrtaja tj bukom.
 
Naravno.

Nemam jos uvek plocu ali trebalo bi da moze da kontrolise voltazu, to mi je jedan od uslova kad budem uzimao.

Ali ako ti nije tesko odgovori mi na pitanje, ako imas uslova da procenis.

hvala u svakom slucaju na odg!
 
nisam imao dodira sa fractal ventovima,pa ne bih da nagadjam.jedino sto mogu iz iskustva da ti kazem da sto manje kuciste-veci i tezi bildap temperatura i tu je bitnije da izduv bude mocan,narocito ako budes stavljao grafu sa ozbiljnim tdp-om,a posto si naveo da je gejming makina u pitanju,nekako se podrazumeva.
 
FD ventovi su tihi na 5V i 7V, na 12V su prilično bučni, po mom subjektivnom mišljenju. Imam pet FD R2 140mm u kućištu i na 12V(1000 rpm) su baš bučni. Srećom, moja ploča može da kontroliše 3-pin i 4-pin ventilatore + kućište ima fan kontroler sa tri položaja(5V, 7V i 12V) preko koga mogu da se nakače do tri 3-pin venta, tako da nije problem podesiti sve po svom ukusu.
Govorio sam o 140mm @1000 rpm. FD R2 120mm se vrte na max 1200 rpm, za te 92mm u Node ne znam max rpm, ali verujem da su zujalice na 12V. :)
 
FD ventovi su tihi na 5V i 7V, na 12V su prilično bučni, po mom subjektivnom mišljenju. Imam pet FD R2 140mm u kućištu i na 12V(1000 rpm) su baš bučni. Srećom, moja ploča može da kontroliše 3-pin i 4-pin ventilatore + kućište ima fan kontroler sa tri položaja(5V, 7V i 12V) preko koga mogu da se nakače do tri 3-pin venta, tako da nije problem podesiti sve po svom ukusu.
Govorio sam o 140mm @1000 rpm. FD R2 120mm se vrte na max 1200 rpm, za te 92mm u Node ne znam max rpm, ali verujem da su zujalice na 12V. :)


Potvrdjujem sve navedeno.....
 
hvala ljudi! ja imam jedan R2 120mm koji je jako tih, mada je imao problema sa mash-om na mom CM pa je zujao malo. Imam neki polu dogovor da uzmem node 304 od jednog naseg clana sa foruma, pa cemo videti. Mislim da nema nista manje od node-a a da moze da primi gtx 770 i noctua tower hladnjak
 
Ja imam dve 12ice i jednu 14icu i glasni su cim predju 30,40 posto.
 
Nazad
Vrh Dno