Šta je novo?

Problem sa Linksys WRT54GL

evilmc

Poštovan
Učlanjen(a)
21.06.2014
Poruke
565
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 8400 & LC Power LC-CC-120-ARGB-PRO
Matična ploča
Asus z370-A
RAM
G.SKILL 32GB Trident Z RGB DDR4 3000MHz CL16
GPU
ROG Strix GeForce® GTX 1060 OC edition 6GB GDDR5
Storage
SAMSUNG M.2.1TB 980 PRO & 7TB HDD
Zvuk
LOGITECH Z623 2.1
PSU
Corsair 850
Kućište
DARK BASE PRO 901 Black
Monitor
Dell P2719H x2
Miš & tastatura
Mx Master 2S & Anne Pro 2
Ostale periferije
BeQuiet 140mm x3
Mobilni telefon
iPhone 12 Pro Max
Pametni uređaji
QNAP TS-253Be-8GB
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pre par dana sam uzeo na limundu ovaj ruter Linksys WRT54GL, i kada sam ga priključio, resestovao sam mu podešavanja jer je bio zaključan wifi i nisam nikakva podešavanja posle nameštao, samo ga priključio i dao je signal, ali kada se konektujem, uopšte neće da radi net.

Kući imam total net adsl (tp-link), i iz njega sam dikretno povezao drugi AP Air Live WL-5450 i pošto on ima samo ulaz i izlaz, iz njega ide u svičer koji posle deli net na mom kompu, bratu itd. I to sve radi kako treba.

I sada kada sam uzeo ovaj Linksys WRT54GL, samo sam izvadio mrežne kablove iz AP Air Live WL-5450 i prebacio ih na Linksys WRT54GL, koji daje signal, ali net neće da radi, uvek dobijam blank stranice, a čim vratim mrežne kablove u AP Air Live WL-5450, net odma radi preko wifi-a.


U čemu može da bude problem?
 
Odradi 30/30/30 hard reset rutera ako nisi pa vidi da li ima neke razlike.
 
Odradio opet, i ništa se ne dešava. Izgleda da je ruter otišao...
 
Prvo ga flash-uj, pa ako ne radi ni tada, onda je crkao :)
 
Ugasi dhcp na tom linksys ako vec nisi,neka tp link dodeljuje adrese,verovatno zbog toga nemas internet.
 
Jel taj tplink ruter ili obican modem? Ako je ruter ugasi mu rutiranje..
 
Prikacis lan kablom na pc taj linksys i udjes u podesavanja tako sto u adress bar browsera kucas 192.168.0.1 ili 192.168.1.1 i tu u opcijama nadji dhcp server i stavi na disable.
 
Ne vredi mu da disable-uje dhcp ako mu je tplink obican modem..ko ce da dodeljuje adrese ostalim uredjajima u mrezi? Jedino da im onda rucno dodeljuje, ali ne vidim poentu u gasenju dhcp-a..duplo rutiranje nece izbeci ako si to mislio
 
Pa sta sa radim onda?
 
Pa pruzi tacan opis problema...ja i dalje ne znam sta ti imas kao izvor kablovskog interneta? Jel taj tplink samo modem ili je modem i ruter u jednom?
 
ImageUploadedByTapatalk1412179580.977785.jpg
ImageUploadedByTapatalk1412179597.110690.jpg
ImageUploadedByTapatalk1412179621.277471.jpg
ImageUploadedByTapatalk1412179632.960787.jpg
ImageUploadedByTapatalk1412179646.527402.jpg

Ovo su 3 uredjaja koja imam i gde sve radi kako treba. Samo kada iskljucim airlive, i povezem ovaj linksys, net nece da radi...
 
Poslednja izmena:
E to mi reci :) Prvo vidim na slici da tplink ima portove nazad pa pretpostavljam da je ruter...u tom slucaju moras da udjes u podesavanja samog tplinka i iskljucis rutiranje, dakle prebacis ga u bridge mode...

I jos jedno pitanje sta ce ti switch pored tplinka kad je on switch takodje? (totalno nebitno u celoj prici ali me zanima, kao i zasto si uzimao linksys ruter kad vec imas kombinaciju rutera i ap-a? - koliko vidim samostalni switch ti je potpuno nepotrebna komponenta)
 
Ni slucajno dirati u podesavanja Tp Linka!!
Jel ne vidite da je to adsl modem? Rekao je covek u odgovoru, a i vidi se na fotki, ulaz za telefonsku liniju i ukljucen kabl..
Jedino je nejasna potreba za dodatnim wireles-om, kraj Tp Linka, koji to vec poseduje? Ili je problem u jacini signala?
Ako se Linksys-u moze pristupiti i on ne "reaguje" kada mu je doveden signal na WAN port, onda je verovatno "krepao", pa se moze iskljuciti u njemu dhcp i signal dovesti na bilo koji lan port, pa ce adrese dodeljivati Tp Link i nista vise...
pozz
 
A sto da ga ne dira kad je ujedno i ruter i ima svoja podesavanja? Mora da ga prebaci u bridge mode da bi izbegao duplo rutiranje ako hoce da koristi linksys kao ruter..
 
A ko ce onda da se konektuje? Da li je dobio parametre za adsl konekciju, ili da li covek zna da podesi konekciju na drugom uredjaju?
 
Ne vidim zasto mu ne bi dali parametre za adsl konekciju, a valjda zna da podesi kad je uspeo da nakaci switch na vec switch :D
 
IP conflict, DHCP conflict, Dupli NAT...

Ali kreni od toga da imas 2 rutera (L3 uredjaja) i 2x L2 uredajaj (switch i AP).

Ako hoces njega da postavis umesto AirLive-a, onda ti ne treba njegovo rutiranje i korsiti samo LAN protove i WLAN. Pre svega toga:
1. Setuj Wireless
2. Ugasi DHCP
3. Promeni LAN IP adresu, kako bi izbegao IP conflict, a ujedno i dobijas web pristup za podesavanje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno