Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Probaj sa starijim drajverima, za nvidia su brzo izbacili hotfix kada je krenulo da
zeza neke aplikacije.

ma čačkao sam 15-20 min. i neće , legla nova instalacija winwdows 10 i život teće dalje, hvala u svakom slučaju.
 
Ima li Win 10 komandu/opciju za pregled sistemskih fajlova,kao sto je imao W7 - scannow?
 
Opet ja sa jednim problemom, jednostavno mi se ne da sa ovim Windows-om...
Jedan laptop je dobio svežu instalaciju.
Sve radi ok osim što kada ode u hibernaciju on se ugasi 2-5 minuta posle toga.
Pregledao sam sve što mi je palo na pamet, možda ima neki trik?
Kako da ga mu onemogućim da se ugasi posle bilo kog vremena u hibernaciji? Moj laptop može da stoji danima u hibernaciji dok mu se ne izprazni baterija...
 
Opet ja sa jednim problemom, jednostavno mi se ne da sa ovim Windows-om...
Jedan laptop je dobio svežu instalaciju.
Sve radi ok osim što kada ode u hibernaciju on se ugasi 2-5 minuta posle toga.
Pregledao sam sve što mi je palo na pamet, možda ima neki trik?
Kako da ga mu onemogućim da se ugasi posle bilo kog vremena u hibernaciji? Moj laptop može da stoji danima u hibernaciji dok mu se ne izprazni baterija...
Kako se iskljuci, mislis bas iskljuci? kod mene deluje kao da je iskljucen ali na klik mis/tastatura se vrati odmah.
Evo sad sam probao, sve na 1 minut podeseno, sve je zaustavio za 3 minuta, samo power diode blinka, vratio se za 2 sekunde.
 
Poslednja izmena:
Moj laprtop blinka i baš tako se na klik miša uključi. Isto tako i desktop.
Ali ovaj drugi laptop: blinka nekoliko minuta kada ode u hibernaciju i onda u jednom trenutku prestane da blinka, ne reaguje na dodir miša ili taststure, mora na power dugme da se pokrene, boot-uje sve regularno kao da je bio ugašen. :S:

Skidam LTSB, pa ću da vidim sa tom verzijom kako će biti. Na ovoj regularnoj je i ovako zauzeće harda često na 100%.
 
Vuce na ACPI misfire...
 
Moj laprtop blinka i baš tako se na klik miša uključi. Isto tako i desktop.
Ali ovaj drugi laptop: blinka nekoliko minuta kada ode u hibernaciju i onda u jednom trenutku prestane da blinka, ne reaguje na dodir miša ili taststure, mora na power dugme da se pokrene, boot-uje sve regularno kao da je bio ugašen. :S:

Skidam LTSB, pa ću da vidim sa tom verzijom kako će biti. Na ovoj regularnoj je i ovako zauzeće harda često na 100%.

Isti problem i kod mene, nakon par minuta ode u hibernaciju, a podesio sam u Power Options-u na "Never"
 
Bice dobar, al za jedno 2-3 godine, a do tada cete proliti reke suza... :d
Izmena - a mozda ni tada... :d
 
Poslednja izmena:
Najvise suze liju w10 hejteri, da vam nije one teme mislim da bi pukli nacisto ili da budem blazi presli bi na OSX :D
Za pucanje nisam siguran, a jabuchari su vec odavno dijagnoza, vise nisu ni sekta. Vas nekoliko ovde je na dobrom putu da budete kao oni, tj "put kojim se redje ide"... :d
 
Moj laprtop blinka i baš tako se na klik miša uključi. Isto tako i desktop.
Ali ovaj drugi laptop: blinka nekoliko minuta kada ode u hibernaciju i onda u jednom trenutku prestane da blinka, ne reaguje na dodir miša ili taststure, mora na power dugme da se pokrene, boot-uje sve regularno kao da je bio ugašen. :S:

Skidam LTSB, pa ću da vidim sa tom verzijom kako će biti. Na ovoj regularnoj je i ovako zauzeće harda često na 100%.

Isto to i kod mene. Na jednom lapatopu čim dignem ''klapnu'' on fercera a drugi mora na puljku da se pokrene kao i da je ugašen. Možda zavisi i od proizvođača, Siemens radi kako treba a HP se glupira. Međutim, ne smeta mi za sada.
Više mi smeta što su se sada, sa ovim poslednjim kumulativnim .351, pojavile neke glupavosti kojih nije bilo. Svako malo nešto drlja po SSD-u i ventilator piči ko lud kad otvorim mail, ali samo Yahoo. Kakve to veze može da ima pojma nemam ... Ali, ne brine me mnogo :) Očas posla ''Formast C'' :)
 
Poslednja izmena:
Taj sam! I nema pouzdanosti bez mehanike, ne samo u vezi ovoga nego bilo cega! Konkretno SSD jeste brzi (imam taj sljamsung), access time i sve to, vrijedi imati, ali da je pouzdaniji od HDDa tesko. HDD kad rikne mogu se spasiti podaci, kako sa SSD-a..
Za 2 godine u firmi kojoj radim smo imali 2 reklamacije na SSD i bog te pita koliko reklamacija na HDD (ni priblizno stvarno ne mogu da se sjetim)

Sent from my Samsung S7
 
Isto to i kod mene. Na jednom lapatopu čim dignem ''klapnu'' on fercera a drugi mora na puljku da se pokrene kao i da je ugašen. Možda zavisi i od proizvođača, Siemens radi kako treba a HP se glupira. Međutim, ne smeta mi za sada.
Više mi smeta što su se sada, sa ovim poslednjim kumulativnim .351, pojavile neke glupavosti kojih nije bilo. Svako malo nešto drlja po SSD-u i ventilator piči ko lud kad otvorim mail, ali samo Yahoo. Kakve to veze može da ima pojma nemam ... Ali, ne brine me mnogo :) Očas posla ''Formast C'' :)

I kod mene HP pravi problem sa Hibernacijom.
 
Sigurno. Isključi update pomoću o & o shutup programa, pa pali po potrebi...

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ne znam da l' da pišem ovde i na hate thread-u :d

Juče mi je onaj Win update pregazio Radeon drajvere, iako sam sa "wushowhide" namestio da ih ne dira. Na kraju sam ih izbrisao, instalirao ručno nove (16.9.2) i sad vidim da ih "wushowhide" ne vidi ni u skrivenim, ni u ponuđenim za skrivanje. Vidćemo šta će biti posle sledećeg update-a.

Inače, na tabletu mi redovno vraća one store aplikacije koje sam brisao. Valjda zato što ih brišem sa "Uninstall" kao što je i normalno, umesto "Remove-AppxPackage" iz shella (kao što sam uradio na desktopu)
 
Ne znam da l' da pišem ovde i na hate thread-u :d

Juče mi je onaj Win update pregazio Radeon drajvere, iako sam sa "wushowhide" namestio da ih ne dira. Na kraju sam ih izbrisao, instalirao ručno nove (16.9.2) i sad vidim da ih "wushowhide" ne vidi ni u skrivenim, ni u ponuđenim za skrivanje. Vidćemo šta će biti posle sledećeg update-a.

Inače, na tabletu mi redovno vraća one store aplikacije koje sam brisao. Valjda zato što ih brišem sa "Uninstall" kao što je i normalno, umesto "Remove-AppxPackage" iz shella (kao što sam uradio na desktopu)
jel update celog sistema ili automatsko skidanje drivera? Zanima me.. U svakom slucaju glupost :(

Moze link na pm ? Nisam upoznat sa tom terminologijom tj nazivom programa :p
Kucaj na gugl o & o shutup 10

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ovo je sve bilo juče. Na tabletu isto to samo bez drajvera. Ne sećam se šta sam imao na poslu.
Kod:
Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3199986)
Security Update for Adobe Flash Player for Windows 10 Version 1607 (for x64-based Systems) (KB3201860)
Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3197954)
Advanced Micro Devices, Inc. driver update for AMD Radeon R7 200 Series
Nisam ni obraćao pažnju da je našao i update za grafiku, jer kao što sam napomenuo, bilo je isključeno sa "wushowhide"
 
Ja ili to ne vidim ili ? Ali meni nikad do sad koliko znam nije pregazio drajvere za grafičku a ne koristim nikakve programe za update? Evo bio i ovaj update i drajveri su mi 16.10.2 Ko i pre ažuriranja sistema...
 
To je gazilo na samom pocetku pre 3 godine, kada i nije bilo opcije za iskljucivanje.
I to samo u slucaju da je drajver starijeg datuma od "gazeceg", danas kontrola nad update je potpuna.
 
Nazad
Vrh Dno