Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Sad sam i ja namestio pa da vidim. Jedina ajde uslovno receno mana ovoga je sto se onda disk pojavljuje kao removable device ali dok ne zakrpe ove slepci prezivecu :)

Meni su se tako pojavljivali svi (ostali) diskovi u masini, sem sistemskog, posle Anniversary update-a, ali i za to ima resenje. Ako si raspolozen da cackas po registry...

- regedit
- HKLM\System\CurrentControlSet\Services\StorAHCI\Parameters\Device\
- u desno polje dodati NEW - MULTI STRING VALUE pod imenom TreatAsInternalPort (pisati ovako, bez razmaka)
- kliknuti na njega, i modifikovati ga dodajuci brojeve (value data) 0, 1, 2, 3, 4, 5
- brojeve pisati jedan ispod drugog, bez zareza, samo broj pa enter, broj pa enter, i tako sa svim brojevima od 0 do 5 (vidi sliku)
- restart

Diskovi.JPG
 
Nisam ni znao o čemu se radi :D
Isključen mi je.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Primetio sam kod sebe da pravi problem, pa mi je prvo palo napamet. Koji ti je hardware? Jesi li nešto skoro menjao pa je počelo da se dešava, i koja verzija ti je Windows 10?
 
Ssd mx100 Intel i5 itd, ništa nisam menjao a ovo mi se dešava od poslednjeg update-a. Na fast ringu sam.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Meni su se tako pojavljivali svi (ostali) diskovi u masini, sem sistemskog, posle Anniversary update-a, ali i za to ima resenje. Ako si raspolozen da cackas po registry...

- regedit
- HKLM\System\CurrentControlSet\Services\StorAHCI\Parameters\Device\
- u desno polje dodati NEW - MULTI STRING VALUE pod imenom TreatAsInternalPort (pisati ovako, bez razmaka)
- kliknuti na njega, i modifikovati ga dodajuci brojeve (value data) 0, 1, 2, 3, 4, 5
- brojeve pisati jedan ispod drugog, bez zareza, samo broj pa enter, broj pa enter, i tako sa svim brojevima od 0 do 5 (vidi sliku)
- restart

Pogledajte prilog 208104

Hvala, sada nema diska u removable devices, tamo je gde treba da bude :)
 
Ssd mx100 Intel i5 itd, ništa nisam menjao a ovo mi se dešava od poslednjeg update-a. Na fast ringu sam.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
14905? Ne znam šta drugo očekuješ na fast ring, to je deo iskustva. Ja sam mislio da si na stabilnom. Prijavi bug u feedback hub.
 
Očekujem da vremenom verzije budu sve stabilnije i da se rešavaju problemi a ne stvaraju novi :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Uvece kad legnem da spavam stavim Windows na hibernate (ili sleep... pritisnem power dugme uglavnom) i desava mi se da se u toku nocu laptop upali sam od sebe.
Zna li neko kako da iskljucim to? Iskljucio sam "Fast startup" u Control Panel-u u Power Options->System Settings i jedno vreme se nije palio ali sad je opet poceo. Windows 10 sam stavio pre mesec dana i ovo mi se ranije na win8.1 nije desavalo. Izludjuje me.
 
U 99% slučajeva uključeno je da ga budi LAN. Ugasi.
Očekujem da vremenom verzije budu sve stabilnije i da se rešavaju problemi a ne stvaraju novi :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Na fast ring nikako, sada su pripreme za drastično menjanje jezgra, kako bi dodali nove funkcije. Izađi odatle ako nećeš slične probleme ili još veće.
 
Očekujem da vremenom verzije budu sve stabilnije i da se rešavaju problemi a ne stvaraju novi :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Mozda da prestanu da rade na sistemu, tako sigurno nece stvarati nove probleme.
 
Jel si ga ukljucio na pravi port?Mislim SSD bi trebalo da je na PORT 1.I jel ti se pojavio kao "removable device"?Mora da ti se pojavi dole u "Safely remove hardver",kao kad gurnes neki flesh.Ako nema tvog SSD-a tamo onda nesto nisi uradio kako treba.

Dr.Mare@

Ja imam jedan SSD u kompu,tako da nemam istih tripova kao ti.Kod mene je bilo random frizovi od po 10-20 sekundi.Ne vezano za neku trenutnu radnju na kompu..


U biosu sam proverio i tamo je port eneblovan nadam se da nisam pogrešio. Mislim da je to ok, ploča je msi 970a g43
 
Da li je iko od vas dobio anniversary update preko normalnih apdejta sa verzije 1511 ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Druze,ja na 3 racunara gde sam proveravao jos nista nisam dobio.Ne znam o cemu se radi.Jel barem sa tim apdejtom sve ok ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Druze,ja na 3 racunara gde sam proveravao jos nista nisam dobio.Ne znam o cemu se radi.Jel barem sa tim apdejtom sve ok ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Idi na sajt MS i skini aplikaciju za update...
Sta znam? nekima je OK, a nekima boga mi i nije...ima tu dosta suza na ovim zadnjim stranama teme.:d
 
...sto me uopste i ne cudi za MS i cuveni nam win10.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Druze,ja na 3 racunara gde sam proveravao jos nista nisam dobio.Ne znam o cemu se radi.Jel barem sa tim apdejtom sve ok ?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Možda ti je uključen defer upgrades? S druge strane su možda i limitirali upgrade dok ne reše zamrzavanje koje neki imaju. Ili jednostavno i dalje je preveliki zalogaj za servere da puste svima odmah.

U svakom slučaju možeš lako da odradiš upgrade s aplikacijom za upgrade ima par megabajta.
 
Ok, rešenje sa omogućavanjem hot plug nije uspelo, danas mi se ponovo zamrzo disk.

Čekajući taj famozni apdejt...

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Stvarno sam želeo 10-tku, verovao sam da je sve ok...

Kada sam prihvatio on-line upgrade, sve je bilo u redu. Međutim, želeo sam clean install. Pre nekih mesec dana sam ga i uradio, posle sat-dva korišćenja nisam više mogao da koristim start meni, notifikacije, Cortanu i Edge. Prosto, nisam mogao ni da kliknem na njih. Google lekovi nisu pomogli. Srećom, bio je tu backup, pa sam se vratio na 7.

U subotu sam rešio da sreću okušam sa Redstone verzijom. Instalirao, koristio neko vreme, počinju totalno nepredvidljivi restarti. Dok slušam muziku, kucam text u wordu, gledam nešto na YT, proveravam mailove ili prosto blejim u desktop. Bez pravila i logike, svaki put drugi QR code :) Opet backup, opet 7.

I sad, neću subjektivno reći da je taj OS generalno loš. Prosto, meni nije radio valjano i za neki naredni period ostajem na sistemu sa kojim proteklih godina nisam imao problema i glavobolje koliko sa kratkim Win 10 druženjem.
 
To sto je ocigledno los sistem?
 
Nadam se da je danas jedan od onih utoraka kada će nam stići apdejt :)
 
Nazad
Vrh Dno