Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Taj Anniversary problem je navodno ako su ti aplikacije insalirane na hard disku pored SSD. Mada možda greše i dešava se i u nekim drugim slučajevima.

SSD mi je da kažem radni (sistemski) ali igre se nalaze na HDD od 1tb, a filmovi i fotke na drugom HDD od 300gb, do sada je sve radilo cakum pakum bez i jednog problema ali nakon red stona se dešava taj problem mislio sam da je možda problem sa novim nvidia drajverima ali nije isto se dešava kako sam se vratio na raniju verziju, problem je izgleda u samom RS apdejtu, na žalost ... Da li vi koji nemate taj problem "kočenja" imate samo jedan disk tj sve aplikacije se nalaze na njemu?
 
Poslednja izmena:
Ja imam sve na SSD što se tiče aplikacija. Definitivno imaš taj freezing bug, ne znam kad će fix, valjda je prioritet.

Najlakše je da se vratiš na 1511 i da sačekaš da zakrpe, pa onda nazad na 1607.
 
SSD mi je da kažem radni (sistemski) ali igre se nalaze na HDD od 1tb, a filmovi i fotke na drugom HDD od 300gb, do sada je sve radilo cakum pakum bez i jednog problema ali nakon red stona se dešava taj problem mislio sam da je možda problem sa novim nvidia drajverima ali nije isto se dešava kako sam se vratio na raniju verziju, problem je izgleda u samom RS apdejtu, na žalost ... Da li vi koji nemate taj problem "kočenja" imate samo jedan disk tj sve aplikacije se nalaze na njemu?

To je do 10-ke. I ja od 1607 imam friz SSD-a , a sve je instalirano samo na njemu,ništa na drugom HDD-u.Isti Transcend je u pitanju.
 
Hvala drugari :D na info sad znam šta mi je činiti ili rol back na 1511 kao što Dark M kaže ili da čekam fix. I nadam se da će ta ispravka biti brzo izbačena ... ;D
 
Nasao sam resenje za friz!U biosu treba enejblovati hot plug ili hot swap,to je u -Advanced/SATA Configuration/SB SATA Configuration.Taj sata port (koji bi trebalo da je pod 1) na kom je ssd,treba ga enejblovati.U novijim bios-ima to se zove i ESP setting.Treba traziti SB sata configuration-sata esp on port 1.

Evo od sinoc kad sam ovo uradio nemam frizove.
 
Odlično Gorgi probam pa javim kako će mi se pokazati.
 
Stigle zakrpe za RS1

10.0.14393.103

Release preview:
August 25, 2016
Slow ring:
August 25, 2016

Bug fixes

Improved reliability of the Windows Ink Workspace, Microsoft Edge, File Server, Windows kernel, Microsoft Component Object Model (COM), Cluster Health Service, Hyper-V, Multi-Factor Authentication (MFA), NTFS file system, PowerShell, Internet Explorer, facial recognition, graphics, Microsoft Store and Windows Shell.
Improved performance for the speed of purchasing Store apps.
Improved battery life of wearable devices (such as the Microsoft Band) while Bluetooth is connected and idle.
Improved compatibility of using Xbox One controllers with various games.
Addressed issue with incorrect character mapping between Japanese and Unicode for the question mark (?) symbol.
Addressed issue that prevents the download and initialization of .NET objects in Internet Explorer.
Improved support for new near-field communication (NFC) chips for Windows 10 Mobile.
Addressed issue with game or app audio not resuming after ending a call on Windows 10 Mobile.
Addressed additional issues with compatibility, Remote Desktop, BitLocker, PowerShell, Direct3D, networking policies, Dynamic Access Control (DAC) rules, Microsoft Edge, Connected Standby, mobile device management (MDM), printing, Fingerprint logon and Cortana.
 
Ne vidim da su rešili ovo zamrzavanje, bar nije eksplicitno navedeno.
 
Release preview:
August 25, 2016
Slow ring:
August 25, 2016

Bug fixes

Improved reliability of the Windows Ink Workspace, Microsoft Edge, File Server, Windows kernel, Microsoft Component Object Model (COM), Cluster Health Service, Hyper-V, Multi-Factor Authentication (MFA), NTFS file system, PowerShell, Internet Explorer, facial recognition, graphics, Microsoft Store and Windows Shell.
Improved performance for the speed of purchasing Store apps.
Improved battery life of wearable devices (such as the Microsoft Band) while Bluetooth is connected and idle.
Improved compatibility of using Xbox One controllers with various games.
Addressed issue with incorrect character mapping between Japanese and Unicode for the question mark (?) symbol.
Addressed issue that prevents the download and initialization of .NET objects in Internet Explorer.
Improved support for new near-field communication (NFC) chips for Windows 10 Mobile.
Addressed issue with game or app audio not resuming after ending a call on Windows 10 Mobile.
Addressed additional issues with compatibility, Remote Desktop, BitLocker, PowerShell, Direct3D, networking policies, Dynamic Access Control (DAC) rules, Microsoft Edge, Connected Standby, mobile device management (MDM), printing, Fingerprint logon and Cortana.
browser add-ons, fix for freezing issues.

Evo pise sad...
 
Release preview:
August 25, 2016
Slow ring:
August 25, 2016

Bug fixes

Improved reliability of the Windows Ink Workspace, Microsoft Edge, File Server, Windows kernel, Microsoft Component Object Model (COM), Cluster Health Service, Hyper-V, Multi-Factor Authentication (MFA), NTFS file system, PowerShell, Internet Explorer, facial recognition, graphics, Microsoft Store and Windows Shell.
Improved performance for the speed of purchasing Store apps.
Improved battery life of wearable devices (such as the Microsoft Band) while Bluetooth is connected and idle.
Improved compatibility of using Xbox One controllers with various games.
Addressed issue with incorrect character mapping between Japanese and Unicode for the question mark (?) symbol.
Addressed issue that prevents the download and initialization of .NET objects in Internet Explorer.
Improved support for new near-field communication (NFC) chips for Windows 10 Mobile.
Addressed issue with game or app audio not resuming after ending a call on Windows 10 Mobile.
Addressed additional issues with compatibility, Remote Desktop, BitLocker, PowerShell, Direct3D, networking policies, Dynamic Access Control (DAC) rules, Microsoft Edge, Connected Standby, mobile device management (MDM), printing, Fingerprint logon and Cortana.
browser add-ons, fix for freezing issues.

Evo pise sad...

daj boze :D da su resili problem sa zamrzavanjem, sad sam proverio ali jos uvek nemam taj apdejt.
Zadnji apdejt mi je bio ispravka za Windows 10 Version 1607 za sisteme zasnovane na x64 procesorima (KB3176936) i to je to
 
Poslednja izmena:
daj boze :D da su resili problem sa zamrzavanjem, sad sam proverio ali jos uvek nemam taj apdejt.
Zadnji apdejt mi je bio ispravka za Windows 10 Version 1607 za sisteme zasnovane na x64 procesorima (KB3176936) i to je to
Moraš biti na Slow Ring-u ili Release Preview Ring-u Insider-a.
 
ili cekati sledecu nedelju :) utorak ilo sredu
 
ahaa razumem da je ispravka tek puštena na testiranje da vide da li će "raditi" posao, superr nadam se da će greška sa zamrazvanjem biti ispravljena.

Drugari hvala vam svima na info i podršci
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problem da se računar umesto da se probudi iz sleep-a restartuje?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Drugari posle update na Redstone ima problem sa nekim IPTV playerom. Povezan mi racunar sa televizorom (HDMI). Kod POT plejera nemam problem, prevucem ga na tv i full screen radi normalno,a kod ovog IPTV plejera kada prevucem na tv i hocu u full screen on mi prebaci sliku nazad na monitor i tu mi da full screen.
Jel ima neko ideju sta moze da bude resenje?
 
Start menu crash-uje kad god pritisnem power tab. Ne mogu da ugasim laptop osim na dugme. Poslednja verzija preko fast insider.
 
Redstone 2? Takve vrste bug-ova su očekivane. I prijavljuj u feedback hub. Nema smisla da ovde to pominješ
 
Sta nije? plasis se da otvoris stranu, ili se plasis sam da guglas kako da odradis upgrade?
 
Ne, nemam tih problema, stranici ne mogu da pristupim, secam se da se neko pozalio da je menjao hardware pa je imao problema sa besplatnom legalizacijom win10, reko mozda nekom pomogne ovaj link ako neko uspe da mu pristupi.
 
Start menu crash-uje kad god pritisnem power tab. Ne mogu da ugasim laptop osim na dugme. Poslednja verzija preko fast insider.

Poznata greška, ne moraš da ga radiš "na dugme", desni klik na ikonicu start-a otvara meni sa opcijom za gašenje računara.
 
Nasao sam resenje za friz!U biosu treba enejblovati hot plug ili hot swap,to je u -Advanced/SATA Configuration/SB SATA Configuration.Taj sata port (koji bi trebalo da je pod 1) na kom je ssd,treba ga enejblovati.U novijim bios-ima to se zove i ESP setting.Treba traziti SB sata configuration-sata esp on port 1.

Evo od sinoc kad sam ovo uradio nemam frizove.
Je li ovo uspelo?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,

kako da uklonim ovo polje

http://prntscr.com/cays58

Nisam ga pre imao,ali sad sam ponovo instalirao win10 i ne mogu da se setim kako da ga uklonim?
 
Radi ko Singer!!!Nema vise frizova,uopste.E jedino ne znam dali je jos neko probao ovo,niko nista ne pise.

Sad sam i ja namestio pa da vidim. Jedina ajde uslovno receno mana ovoga je sto se onda disk pojavljuje kao removable device ali dok ne zakrpe ove slepci prezivecu :)

E samo sto nisam siguran da imam isti problem kao i vi. Imam dva SSD-a, na jednom mi je Win, programi itd. a na drugom su mi samo igre. Kada koristim browser, surfujem sve je ok ali ponekad, ne uvek ali ponekad, kada pokusam da ukljucim Steam (koji je takodje instaliran na drugom SSD) ili samo da u exploreru udjem u taj drugi ssd e onda mi sve stane, ne mogu kao ucitava se i onda se zamrzne. Jedino resenje je da resetujem komp i da odmah po restartu otvorim u exploreru taj ssd. Tada radi ok.

Je li ovo manifestacija problema sa zamrzavanjem ili ja imam kompletno drugaciji problem?
 
Meni je već bio uključen ali bez uticaja :(

Jel si ga ukljucio na pravi port?Mislim SSD bi trebalo da je na PORT 1.I jel ti se pojavio kao "removable device"?Mora da ti se pojavi dole u "Safely remove hardver",kao kad gurnes neki flesh.Ako nema tvog SSD-a tamo onda nesto nisi uradio kako treba.

Dr.Mare@

Ja imam jedan SSD u kompu,tako da nemam istih tripova kao ti.Kod mene je bilo random frizovi od po 10-20 sekundi.Ne vezano za neku trenutnu radnju na kompu..
 
Nazad
Vrh Dno