Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

I da neće opet nešto novo zeznuti ;)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Sledeći patch tuesday je 13.9.
 
Stiže danas patch najverovatnije. Trenutno se ne drže jednom mesečno jer ima bug-ova koje treba srediti.
 
Aj da pitam i ovde...Imam problem.Od kad sam ubacivao novi Win10 misonja mi totalno brljavi u igri,igram CSGO i imam osecaj kao da ili imam akceleraciju ili da imam ukljucen vsync(naravno sve sam iskljucio).
Oseca se kao da mis klizi po ledu.
Da li ima negde da se namesti u win10 ili registry da igra cita raw input sa misa i da sredim ovo.Sve ali sve sam probao nikako ne mogu da resim.POLUDECU.
 
Mouse options > Pointer options > odštikliraj Enhance pointer precision > OK

To je na svakom Windows sistemu.
 
To sam prvo uradio,mislio sam da nema neka skrivena opcija u registry ili negde jos.Sve sam precesljao.
 
Koliko znam nema. Nema miš neke drajvere koji menjaju ili memoriju s profilima? Ja nisam primetio da na Win 10 radi drugačije nego na 8.1.
 
Aj da pitam i ovde...Imam problem.Od kad sam ubacivao novi Win10 misonja mi totalno brljavi u igri,igram CSGO i imam osecaj kao da ili imam akceleraciju ili da imam ukljucen vsync(naravno sve sam iskljucio).
Oseca se kao da mis klizi po ledu.
Da li ima negde da se namesti u win10 ili registry da igra cita raw input sa misa i da sredim ovo.Sve ali sve sam probao nikako ne mogu da resim.POLUDECU.
Jesi li pokušao sa ovim fixom:

http://www.esreality.com/post/1846538/markc-windows-7-mouse-acceleration-fix/

Imaš i tool tu pa vidi da li su ti pokreti 1:1.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Stvarno sam želeo 10-tku, verovao sam da je sve ok...

Kada sam prihvatio on-line upgrade, sve je bilo u redu. Međutim, želeo sam clean install. Pre nekih mesec dana sam ga i uradio, posle sat-dva korišćenja nisam više mogao da koristim start meni, notifikacije, Cortanu i Edge. Prosto, nisam mogao ni da kliknem na njih. Google lekovi nisu pomogli. Srećom, bio je tu backup, pa sam se vratio na 7.

U subotu sam rešio da sreću okušam sa Redstone verzijom. Instalirao, koristio neko vreme, počinju totalno nepredvidljivi restarti. Dok slušam muziku, kucam text u wordu, gledam nešto na YT, proveravam mailove ili prosto blejim u desktop. Bez pravila i logike, svaki put drugi QR code :) Opet backup, opet 7.

I sad, neću subjektivno reći da je taj OS generalno loš. Prosto, meni nije radio valjano i za neki naredni period ostajem na sistemu sa kojim proteklih godina nisam imao problema i glavobolje koliko sa kratkim Win 10 druženjem.
Imao sam vrlo slicno iskustvo pri izlasku 10ke. Sad em updateove dobijam odmah (Redstone odmah prvog dana) em je stabilan ko stena. A nemam preterano snazan racunar, koji bi trebalo da imaju prednosti koliko je objavljeno (i3, 760). Mnogo problema ima jos uvek, nisi jedini.
 
Restarti bi trebalo da su vezani za neodgovarajuće drajvere ili probleme sa hardverom.
Ja ne volim 10-ku, 7-ica mi je nekako prirasla srcu, našao sam dobru "distribuciju" (xDark) koju još dodatno podesim ali 10-ka stvarno nije za zanemarivanje na kompjuterima sa 8+ Gb RAM.

Starter21:
Proveri podešavanja u BIOS-u, pogasi sve što ti ne treba.
Proveri ispravnos RAM-a.
Promeni mesta RAM memoije.
Promeni mesta PCI / PCI-E karticama.
Promeni mesta HDD/SSD uređajima. Postaraj se da uradiš sve kako bi otklonio bilo kakav mogući konflikt
Proveri drajvere, da nema novijih ili ako koristiš najnovije probaj sa kojom prethodnom verzijom.
 
Restarti bi trebalo da su vezani za neodgovarajuće drajvere ili probleme sa hardverom.
Ja ne volim 10-ku, 7-ica mi je nekako prirasla srcu, našao sam dobru "distribuciju" (xDark) koju još dodatno podesim ali 10-ka stvarno nije za zanemarivanje na kompjuterima sa 8+ Gb RAM.

Starter21:
Proveri podešavanja u BIOS-u, pogasi sve što ti ne treba.
Proveri ispravnos RAM-a.
Promeni mesta RAM memoije.
Promeni mesta PCI / PCI-E karticama.
Promeni mesta HDD/SSD uređajima. Postaraj se da uradiš sve kako bi otklonio bilo kakav mogući konflikt
Proveri drajvere, da nema novijih ili ako koristiš najnovije probaj sa kojom prethodnom verzijom.

Hvala na sugestijama i predlozima, tebi i drugima, ali... čemu vodi to zamajavanje? 7-ici je sve potaman sa mojim hardverom, ali je eto 10-tka uber_senzitivna, pa treba da menjam mesta memorijama? I da gledam u pasulj kad će novi restart i problem i da se opet nerviram i gubim vreme? Totalno nepotrebno...

Inače, nisam ni mislio da se više oglašavam po ovom pitanju, jer ne mislim da se bavim hejtovanjem 10-tke. Istovremeno, uvažavam sva pozitivna iskustva. Ali, kod mene, eto, iz nekih razloga ne radi valjano i neću da se bavim njim dok na to ne budem eventualno prinuđen. Ali sam strašno razočaran da OS koji je već dosta dugo u zvaničnoj upotrebi i koji je trebao da predstavlja vrhunac windowsa ima takve (izgleda neizlečive) "dečije" bolesti, kojih se ja nešto ne sećam da su u takvom obimu bile prisutne kod prethodnih verzija, iako se sa ključnim MS produktom družim još od v.3.11, koju sam instalirao sa 11 disketa.
 
upravo mi se raspao windows, sve je normalno radilo i sad palim komp koji se upali ali nikako da ucita drajvere i ne radi nikakva opcija koju pokusam... ne reaguje restart dugme, kucam msconfig ali nece da otvori... resetovao i gasio par puta i nista... ne verujem da moram opet da radim sistem a samo sam hteo da igram igricu...
evo, nakon silnih gresaka i gluposti, podigao je sistem za oko 10 minuta crnog ekrana i kruzicem od kursora... ebem li ga sta mu se desilo, da sam barem nesto cackao i instalirao pa da znam da je do toga...
 
Poslednja izmena:
opet isti problem nakon sledeceg restartovanja, morace ipak da padne clean install...
 
Da nisam na poslu, sad bih seo da procesljam win7 temu, cisto da vam pokazem koliko smo svi sranja imali sa njim u prvih par godina. Jos se secam akanja sa grafikom i drajverima koji su pucali na par sati. I to na normalnom sistemu.
Ne na fast insider preview bildovima, koji, zamisli, ne rade svima savrseno, vec se nekom desi problem.
Jeste, sistem od 7 godina je ispeglan vise od sistema starog godinu dana. Ko bi rekao.
To mora da znaci da je nov sistem *****. Aman ljudi.
 
ma fazon je u tome sto na pc-ju imam samo drajvere i jednu igru. nista ne cackam i podesavam... sve je radilo normalno i syebalo se samo od sebe, bukvalno... nisam na kraju ni radio clean install, proradio je nekako sam od sebe ali pojma nemam sta mu je bilo...

svakako je ovo sistem samo za igrice, nikako za bilo kakav posao jer ko zna kad bi te izdao...
 

ne nije, 10.0.14393.103 jeste, a 10.0.14393.105 kao sto sam napisao na Release Preview sam.

Ostavicu SS uvece kad dodjem, kapiram da peglaju bagove pa nece za ne insajdere jos da puste dok to ne bude kako treba...trebalo bi za ne insajdere sledeci utorak konacno da puste, msm bio bi red.

Evo :

Windows 10 Build 14393.105 available for Release Preview on PC

http://www.windowscentral.com/windows-10-build-14393105-available-release-preview-pc

Sad video isti je KB , ne znam sta im bi da su mesto 103 stavili u novom buildu 105 , mozda planirali jos nesto da zakrpe pa odustali :banana::eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Na fast su RS2 14905. Nema veze sa kulmulativnim 105.
Nego je Microsoft rekao da 30.8 izdaju zakrpe za PowerShell i nadao sam se taj freezing koji neki imaju. Očigledno nisu sigurni pa ide u Preview umesto svima. A nema ni changelog trenutno.
 
Ма да, помешао сам 105 и 905. :( Е сад, 14393.105 или 14905.1000? Шта је новије?
 
Nisu sigurni šta izaziva taj frizing, moguće da su izmenili neke registrije i time izazvali haos. To je neka moja teorija e sad obzirom da ima jako puno programera koji rade na tim apdejtima sigurno da nije lako naći koji lik je napravio njesra i popraviti grešku. Obično ljudi kažu da ni 100 nije dovoljno da poprave grešku koju napravi samo 1.
 
Poslednja izmena:
Ма да, помешао сам 105 и 905. :( Е сад, 14393.105 или 14905.1000? Шта је новије?

14905.1000 Xbox ili mobile buildovi :) obicno sa 4 zadnje cifre .1000 a PC buildovi sa 3

edit : da RS2 za KOMPove ide sa 10.0.14905.1000 ko ce ga znati menjaju stalno... ali svakako su to noviji buildovi a za RS1 10.0.14393 idu samo KBovi (zakrpe) a to nije build.

------------------------------------------------

@Dark Magician juce sam se doslovno usr@O :D Ugasim komp posle te zakrpe 105, znaci sve je odradio restartovao ga, malo ga cackao i posaljem ga u sleep.
Legnem, kasno bilo oko 3h cackam fon, kad ono posle 10 min komp se pali , ja WTF , posle par minuta sam se sleepovao, ja gledam i ne verujem.
Sta je to, WTF?
 
Poslednja izmena:
Da nisam na poslu, sad bih seo da procesljam win7 temu, cisto da vam pokazem koliko smo svi sranja imali sa njim u prvih par godina. Jos se secam akanja sa grafikom i drajverima koji su pucali na par sati. I to na normalnom sistemu.
Ne na fast insider preview bildovima, koji, zamisli, ne rade svima savrseno, vec se nekom desi problem.
Jeste, sistem od 7 godina je ispeglan vise od sistema starog godinu dana. Ko bi rekao.
To mora da znaci da je nov sistem *****. Aman ljudi.

Windows 10 1607 niej star godinu dana već nešto manje od mjesec dana.


Nego,
:d
You should not turn off UAC because this is not a supported scenario for devices running Windows 10. If you do turn off UAC, all Univeral Windows Platform apps stop working.
https://technet.microsoft.com/itpro/windows/whats-new/whats-new-windows-10-version-1507-and-1511
 
UAC drzim jos od W7 , ne vidim sta je lose , cak sta vise ima i logike.
 
UAC drzim jos od W7 , ne vidim sta je lose , cak sta vise ima i logike.

Držim ga i ja uključenim od W7. Pitam se da li je isključen UAC razlog zašto su nekima odjednom prestale da rade Metro aplikacije bez ikakve poruke o grešci.
 
Nazad
Vrh Dno