Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Te aplikacije/programi imaju verovatno graficki interfejs, mozda instalacijom dobrih grafickih drajvera bi pomoglo.
 
Grafički drajver nije promenjen, onaj je koji je i bio ranije i sa kojim je to sve lepo radilo. Ali, videćemo da li će pomoći to editovanje. Na kraju krajeva, vratiću Win na prethodnu verziju za početak, a ako baš moram i na 7-cu. Te aplikacije moraju raditi, pa na čemu god :)
 
Grafički drajver nije promenjen, onaj je koji je i bio ranije i sa kojim je to sve lepo radilo. Ali, videćemo da li će pomoći to editovanje. Na kraju krajeva, vratiću Win na prethodnu verziju za početak, a ako baš moram i na 7-cu. Te aplikacije moraju raditi, pa na čemu god :)

Za svaki slucaj skini drajvere ponovo i instaliraj moguce da su nesto zabagovali.
I onako je bio problem sa njima kod bootovanja.
DDU i pocisti stare...
 
Poslednja izmena:
Capture.JPG

Ljudi ovoliko mi su logovi iz opeh hw monitora zauzimali :D sta jos ovde ima da se brise a da ne povredi sistem ?!
 
Za svaki slucaj skini drajvere ponovo i instaliraj moguce da su nesto zabagovali.
I onako je bio problem sa njima kod bootovanja.
DDU i pocisti stare...

Bogami, ispade na kraju da je HDD problem ... Zamenjen sa SSD-om i piči ka lud :) Ali na 7-ici, jerbo tu jednu, vlasniku izuzetno bitnu aplikaciju je nemoguće naterati da radi na poslednjem ''izdanju'' 10-ke, a i inače je optimizovana za 7-icu.

Veliko pivo na pomoći i sugestijama :)
 
Meni se pre par dana odradio update prilikom gašenja automatski. Mislim na 1607 update, mogu da kažem da mi se uopšte ne sviđa i da mi je radila super prethodna verzija i bio sam oduševljen. Prvo cortanu sam pogasio skroz u podešavanjima ali i dalje nemam varijantu pretrage koju sam imao na prethodnoj verziji koja je bila podeljena na web i my stuff, to mi je super korisna stvar bila da na brzinu dođem do nekog fajla dokumenta i slično. Opet moram dole da gledam antivirus u baru koji mi nije nedostajao uopšte. Kad uključim task manager piše da mi je disk zauzet 100%, sve mi generalno radi sporije, čekam i tome slično da se pokrenu neke stavri naročito njihove. Imam I7 na 2,2 Ghz sa turbom do 3,1 i 4gb rama i 500 Gb hard, nisam neki korisnik koji se u sve razume ali znam da koristim računar. Šta treba da odradim a ne znam ili da se vratim na staru verziju koja me je služila super?
 
Settings pa Update & security i Recovery i "Go back to an earlier build”
Update stavi na slow ring.
 
Hvala ti i to je opcija. Reci mi ako se ne odlučim za to, šta mogu da brišem sa kompa posle updeta? Vidim ljudi spominju neki windows.old i tako dalje...
 
Imam neki stari 56K modem.
Postoji li sansa da se nadje drajver za njega? Zadnji zvanican koji stoji na sajtu je za XP, a posle toga nista.
EDIT:
Radi se o Sweex 56K PCI Hardware modemu, a koliko sam uspeo da izguglam to je Intel 536EP chip
 
Poslednja izmena:
56k modem u današnje vreme? Da li ti to nas malo z?
 
Hvala ti i to je opcija. Reci mi ako se ne odlučim za to, šta mogu da brišem sa kompa posle updeta? Vidim ljudi spominju neki windows.old i tako dalje...

Mozes sa disk cleanup, windows brise sam windows old folder posle nekog vremena.
Sa cleanup u sustini mozes sve sta stoji u njemu bez bojazni za sistem.
 
Poslednja izmena:
Hvala za predlog :type:
Probao i nema uspeha :/
Prepozna fino kao Intel 536EP, a zatim se Win zamrzne nakon cega ide BSOD sa greskom Driver power state failure.
Nakon BSODa i restarta komp se nije mogao upaliti (Zakoci se na ucitavanju ) pa sam odradio recovery i vratio ga par sati unazad..
EDIT:
Probacu da instaliram XP na stari HDD da vidim da li kartica uopste radi valjano posto stoji u starom kompu u ostavi vec vise od 6 godina..
 
Poslednja izmena:
"Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is not of the GPT partition style."
Da li postoji način da instaliram Windows bez formatiranja hdd-a? Nemam eksterni hdd..
 
"Windows cannot be installed to this disk. The selected disk is not of the GPT partition style."
Da li postoji način da instaliram Windows bez formatiranja hdd-a? Nemam eksterni hdd..

Probaj nasnimi novu instalacionu flesku sa RUFUS programom.
 
Poslednja izmena:
U Rufusu kao Partition sheme odabereš poslednju treću opciju-GPT partition for UEFI.Particiju obrišeš i kreiraš novu.
 
Poslednja izmena:
Pitanje u vezi sa hibernacijim:

Imam 3 kompa u kući. Na sva 3 instaliran isti W10 (1607). Čist Win, omogućen update, ništa gašeno...
2 kompjutera izlaze iz Hibernacije baš kako treba, 1 se smrzne. Pojavi se Win logo i umesto polse njega da baci onu "Sign In" liku on ostane na Win logo-u , hard prestane da radi... mora restet. Čitao sam na netu da sistem mora da ima pagefile, doda sam i njega, proveravao na svaki način da li je uključen Hibernate... Sve sam uradio što sam našao a pproblem ostao isti.
Da li je neko imao slična iskustva pa i na W7, da li je neko imao sličan / isti problem i kako ga je rešio?

:wave:

Hvala za predlog :type:
Probao i nema uspeha :/
Prepozna fino kao Intel 536EP, a zatim se Win zamrzne nakon cega ide BSOD sa greskom Driver power state failure.
Nakon BSODa i restarta komp se nije mogao upaliti (Zakoci se na ucitavanju ) pa sam odradio recovery i vratio ga par sati unazad..
EDIT:
Probacu da instaliram XP na stari HDD da vidim da li kartica uopste radi valjano posto stoji u starom kompu u ostavi vec vise od 6 godina..

Koji je čip na tom modemu? Ne mora da bude Sweex-ov driver da bi radio, možeš da nađeš i neki "tuđ" driver...
 
Pitanje u vezi sa hibernacijim:

Imam 3 kompa u kući. Na sva 3 instaliran isti W10 (1607). Čist Win, omogućen update, ništa gašeno...
2 kompjutera izlaze iz Hibernacije baš kako treba, 1 se smrzne. Pojavi se Win logo i umesto polse njega da baci onu "Sign In" liku on ostane na Win logo-u , hard prestane da radi... mora restet. Čitao sam na netu da sistem mora da ima pagefile, doda sam i njega, proveravao na svaki način da li je uključen Hibernate... Sve sam uradio što sam našao a pproblem ostao isti.
Da li je neko imao slična iskustva pa i na W7, da li je neko imao sličan / isti problem i kako ga je rešio?

:wave:

Stavi na "never".

Screenshot (259).png
 
Imam jedno pitanje, noob takoreći, od pre 4 dana sam na win 10,sve mi je konfuzno još, plus juče dobit taj update koji je sve promenio u odnosu na "stari" win 10. Kako da stavim tu crnu "temu" ili kako da je nazovem?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje, noob takoreći, od pre 4 dana sam na win 10,sve mi je konfuzno još, plus juče dobit taj update koji je sve promenio u odnosu na "stari" win 10. Kako da stavim tu crnu "temu" ili kako da je nazovem?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Screenshot (261).png
 
hvala puno!
 
Da li postoji neka App u store ili uopšte koja će zakljucati App tipa viber, ne bih bas da mi svi čitaju poruke, ili otvaraju folder e?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Koji je čip na tom modemu? Ne mora da bude Sweex-ov driver da bi radio, možeš da nađeš i neki "tuđ" driver...

Na Ubuntu-u ga scanmodem iscita kao " Intel 536EP" sto se slaze sa kutijama koje imam na kojima pise da je to v.92 Hardware modem sa Intel cipom..
Od zadnjeg pokusaja drivera mi se Win potpuno zamrzao. Vadjenje kartice, recovery, repair nije pomogao pa sam morao da reinstaliram citav Win :/
 
Nazad
Vrh Dno