Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

0d29311b8f764ce59263249c25dc1038.png


Momci, šta je ovo? Često mi izjeda i CPU i RAM i HDD, zaista ne znam šta je i ne mogu da nađem ništa relevantno za rešavanje ovog problema. Od zadnjeg update-a računar mi zamrzava, ne znam šta da radim, uđem u task manager i ovo troši najviše. Ili ovo ili Microsoft Software Protection Platform Service. Jel zna neko šta trebam raditi?

EDIT: Defender je ugašen u registry-u, tako da, opet nemam ideju kako se pokrenuo i šta radi uopšte. Hvala unapred na pomoći!

U kortanu kucaj services.msc nadji ova tri servisa:

defender.PNG

Ugasi ih imas disable kada kliknes dva puta na njih pa zatim restart kompijutera.
 
Ne radi mi disable, izgleda da ću da reinstailram sistem. Ionako nisam davno. :)
 
To ti pokazuje da ti ističe 180 dana free perioda i da ti treba reaktivacija. Samo (M$ Toolkit ili piko) Serbina Spasava.
 
Jeste, kako da ne.

Za sve je kriv etc\hosts.

Kad bi se zezali. ;)
 
Kako resiti problem sa admin nalogom,nijedan MS program mi ne radi,pregledac slika,edge,prodavnica...izgleda da je DWS sve zeznuo.

Pogledajte prilog 218284

http://www.majorgeeks.com/files/details/destroy_windows_10_spying.html
Nije DWS ništa zeznuo, on je uradio tačno ono za šta je napisan.
Trebao si se informisati pre, DWS je za one kojima od windowsa 10 potreban samo win 10 (bez win storea i itd..).
Sve dodatno u win 10 dolazi sa "dodatnim funkcijama windowsa" koje DWS blokira, nešto unosima u hosts fajl a ostalo u registry bazi itd...
 
Pozdrav ljudi,
Posto sam sve komponente izmenjao a imao sam pre win10 free verziju.
Hocu da kupim na ebay verziju windowsa koja je najpribliznija toj free.
Koja je to?Home,pro itd???
 
Pozdrav ljudi,
Posto sam sve komponente izmenjao a imao sam pre win10 free verziju.
Hocu da kupim na ebay verziju windowsa koja je najpribliznija toj free.
Koja je to?Home,pro itd???
Free su bile i Home i Pro i još po neke ako misliš na Insider verzije. Ako imaš retail key za W7 ili 8/8.1, još uvek može da se dobije free upgrade na 10 ali malo zaobilaznim putem.
 
Imao sam pre win7 ultimate..Onda kad je bilo dobio sam besplatan upgrade na w10 free verziju.
Posle sam menjao sve komponente pa sam na ebay kupio w10 pro.
E sad posto imam probelma sa misem...A promenio sam sve komponente,a problem i dalje postoji...
Zakljucio sam da je do nekog softvera...Jedini softver koji sam promenio je to sto sam presao sa w10 free na kupljenunlicencu za w10 pro..

Pa bih hteo i to da eliminisem i da se nekako vratom na tu verziju Windowsa koju sam dobio free i koja je radila SAVRSENO.
 
Imao sam pre win7 ultimate..Onda kad je bilo dobio sam besplatan upgrade na w10 free verziju.
Posle sam menjao sve komponente pa sam na ebay kupio w10 pro.
E sad posto imam probelma sa misem...A promenio sam sve komponente,a problem i dalje postoji...
Zakljucio sam da je do nekog softvera...Jedini softver koji sam promenio je to sto sam presao sa w10 free na kupljenunlicencu za w10 pro..

Pa bih hteo i to da eliminisem i da se nekako vratom na tu verziju Windowsa koju sam dobio free i koja je radila SAVRSENO.
Ta je isto win pro ako si upgrade sa win7 ultimate...znaci ista.
Jedini problem je taj sto je windows 7 bio polazna osnova sa drajverima, programima koje win 10 nije dirao.
Zato je upgrade mnogo bolja solucija od ciste instalacije, sve sto je radilo na win 7 radice i na win10.
 
Reset or reinstall Windows kada si žahebao stvari.
 
Cek gledam na ebay da kupim licencu ..Koja je razlika meni izmedju retail,oem i coa verzija?Tj sta ce se meni promeniti.
Ja imam W10 pro retail verziju ali hocu da kupim i W10 home...E sad Home nigde nema retail samo oem i coa.Sta to meni menja?
 
Nemoj odmah da kupujes, prvo probaj verziju za koju mislis da ce da ti resi problem sa misem (ako zbog toga hoces da kupis drugu) pa tek onda kupuj.
 
Cek slabo se razumem..Jel ja mogu da skinem ona Win tool da prebacim Win na flesku..Instaliram lepo os,instaliram Steam i csgo.Testiram pa posle kupim licencu.
Jel mi nece praviti problem sto nisam registrovao Win.
Nisam to nikad probao pa pitam.
 
Link za torrent.
magnet:?xt=urn:btih:4e7bc9f018f84307294f501afe65db66ab636125&dn=10.0.14997.1001.rs%5Fonecore%5Fbase.161218-0833%5Famd64fre%5Fclient-enterprise%5Fvolume%5Fen-us-CENA%5FX64FREV%5FEN-US%5FDV5.iso

Ako ovo instaliram, da li ću dobijati sve najnovije update-ove nakon toga?
Ili koji da instaliram da dobijam sve poslednje najnovije update-ove?
 
Ljudi sta mislite da li jednom liku da sibnem Win 10 na komp?
On ima neki mator komp,cini mi se Pentium 4 na oko 3ghz single core i sa 3 gb rama,sta mislite oce to normalno terati Win 10?
On sad ima onu praistoriju od Xp pa malo da se modernizuje.
Za Win 10 pise da je min.zahtevnost 1ghz i 1 gb rama cini mi se,ali reko sta mislite oce sa ovim ok raditi bez da se muci posto je Xp bar 3x manje zahtevan od 10-e.

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Cek slabo se razumem..Jel ja mogu da skinem ona Win tool da prebacim Win na flesku..Instaliram lepo os,instaliram Steam i csgo.Testiram pa posle kupim licencu.
Jel mi nece praviti problem sto nisam registrovao Win.
Nisam to nikad probao pa pitam.

Pa da upravo to uradi imas mesec dana pre nego sto registrujes.


@DZOSUA

Instaliraj mu sedmicu, jos bolje ako nadjes neku Lite verziju.
 
Fora je u tome sto ja nemam nikakav Win 7,jer odavno koristim Win 10,a sad me mrzi ds trazim po netu

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока
 
Fora je u tome sto ja nemam nikakav Win 7,jer odavno koristim Win 10,a sad me mrzi ds trazim po netu

Послато са KIW-L21 уз помоћ Тапатока

Možeš da probaš da instaliraš, ali ćeš dobiti grešku s a porukom da CPU nije podržan. Nabavi Windows 7 ISO.
 
Ljudi okle da skinem Win10...Imam licencu ali onaj Media creation tool ne radi..
Probao sam da prebacim na flesku,probao da skinem iso file nece ni da makne sa 0%..Pre je super radilo.
 
Nazad
Vrh Dno