Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Idi na stari Control Panel > Power options > Advanced.
 
14393.222 na Release Preview ringu

Improved reliability of the Windows Update Agent, shared drives, virtual private network (VPN), clustering, HTTP downloads, Internet Explorer 11, Hyper-V platform, multimedia playback, and Microsoft Edge.
Improved performance of push and local notifications, Hyper-V platform, and some social media websites using Microsoft Edge.
Addressed issue where mapping a drive from an elevated command prompt doesn't work with administrator credentials.
Addressed issue causing movies that were ripped using the transport stream (.ts) format to play without sound in Windows Media Player and the Xbox One Media Player app.
Addressed issue causing the Movies & TV app on the Xbox to stop working when attempting to play content that was just purchased from the Store.
Improved support for networks by adding new entries to the Access Point Name (APN) database.
Addressed issue causing "Print all linked documents" to not work in Internet Explorer 11.
Addressed issue preventing some users from changing the default download location in Windows 10 Mobile.
Addressed issue causing unnecessary notifications about fixing Microsoft account in Windows 10 Mobile.
Addressed additional issues with multimedia, Windows kernel, Windows shell, enterprise security, storage file system, Remote Desktop, core platform, Hyper-V platform, Windows Update for Business, display kernel, near field communication (NFC), input and composition, Bluetooth, Microsoft Lync 2010 compatibility, Windows Storage API, app registration, Trusted Platform Module, Group Policy, Internet Explorer 11, virtual private network (VPN), BitLocker, wireless networking, datacenter networking, Cortana, PowerShell, Active Directory, connection manager and data usage, Microsoft Edge, Windows Recovery Environment, file clustering, Universal Windows Platform (UWP) apps, audio playback settings, DShow Bridge, app compatibility, licensing, cloud infrastructure, domain name system (DNS) server, network controller, USB barcode reader, and Adobe Flash Player.
 
Da li su možda ispravili disc usage? Samo pitam ...

Soilent Green is People
 
To mozes samo ti da saznas...

Screenshot (263).png
 
Poslednja izmena:
Biće nešto interesantno za pingvinovce.
 
Kako radi kao munja, sad sam u dilemi da li da kupujem SSD? ako trepnem propusti cu nesto. :D
 
Ladno mi riknuo laptop posle windows 10 1607 update... Da li je povezano sa njim ili ne, nemam pojma. Ali baš čudno da sat vremena posle toga izdahne... Užas...
 
Poslednja izmena:
Ladno mi riknuo laptop posle windows 10 1607 update... Da li je povezano sa njim ili ne, nemam pojma. Ali baš čudno da sat vremena posle toga izdahne... Užas...
Nista da sacekamo ostatak ekipe...pa ako se jos neko javi.
Sta iskljucio se i nista? led diode daju li kakve znake zivota?
 
Radio je bez baterije. Čačkao neku igricu, nije ni bio nešto vruć i samo cap. Diode ne sijaju, ubacim bateriju opet ništa. Totalno mrtav. Relativno nov laptop msi iz 2014... Nikakve znake života ne daje. Verovatno matična riknula. Ne znam ni neki dobar servis gde da ga nosim...
 
Auuuuu, ovaj poslednji na preview update nije uspeo preko WU, nece pa nece, vise puta pokusao da ga instaliram, skinuo offline kb i nece tako izbaci nesto kao da ponistava update i vraca na staro bas bzv... Mislim da je vreme da odradim clean install, iovako mi se desetka vuce bez recovery particije.
 
Loguj se kao administrator.

Snašao sam se u međuvremenu...

Neće ni tako. Svaki put kada ga probudim iz hibernacije zakuca na crnom ekranu sa W10 logo-om, treba da počne da vrti one tačkice ali se ne pojave...
Značila bi mi hibernacija jer je dobra mašina ali sa starim hardom, moraće još neko vreme da se vozi tako. Ono što me plaši je da se to isto ne desi sa SSD-om koji nameravam da kupim i zamenim ga ovim Maxtor 160Gb veteranom.
Kao da Win ima problem sa nekim servisom možda? Jel vam pada nešto na pamet? Neko podešavanje u BIOS-u, bilo šta... Ja trenutno nemam ideju šta može da bude problem.

U svakom slučaju, hvala vam za vaše vreme i dobru volju!
:wave:
 
Pokreni CMD kao administrator i SFC /SCANNOW.
 

Prilozi

  • win.png
    win.png
    8 KB · Pregleda: 161
ok, jos jedno noob pitanje: da li mogu da se loginujem sa microsoft account u windowsu a da mi ne trazi sifru kada ga palim iz sleep ili uospte, vec samo da prozuji kao da je local account?
 
ok, jos jedno noob pitanje: da li mogu da se loginujem sa microsoft account u windowsu a da mi ne trazi sifru kada ga palim iz sleep ili uospte, vec samo da prozuji kao da je local account?

Vrati se dve strane unazad za opciju iz sleep, na account ne mozes bez sifre ali mozes da namestis da ti
to sam odradi, ne moras ti da kucas.
 
ok, jos jedno noob pitanje: da li mogu da se loginujem sa microsoft account u windowsu a da mi ne trazi sifru kada ga palim iz sleep ili uospte, vec samo da prozuji kao da je local account?
Kucaj u Run "netplwiz" pa isključi "Users must enter username and password ti use this account". Moraćeš da napišeš password dva puta, posle toga te neće pitati, ulogovaće te automatski.
 
Poslednja izmena:
Hvalaaa

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Sto ne stavis da ti trazi pin umesto passworda? Ovako lepo password moze da ti bude i neki od 16 karaktera, a zato pin samo za logovanje laganica, 4 cifre.
 
Pa to ću i uraditi, svidja mi se lock screen [emoji2]

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Sta da radim?!

a6a3934c19bee62d689d36e7f2aa4c41.jpg


Prvi x mi ovo radi w10....
 
Koja zakrpa je u pitanju , probaj manuelno da je instaliras preko specijalnih command prompt komandi.
 
Ja se ne sećam kad sam poslednji put kliknuo 'shut down', svaki put ide 'update and shut down', sačuvaj Bože :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno