Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Zasto ne moze da se instalira? windows 7 compatibility mode i instaliras.
Da ti windows ne gazi te drajvere u par promena u registry i gotovo.
 
Pisalo je to vise puta kod mene, par dana pa me puste.
Ako nece ima nacina...isprobalo se kod drugih...ne mislim na aktivatore i slicna sr...

Ne pise uvek, kada se logujem na insider...oni mi to sklone...znaju ljudi.:d

Pogledajte prilog 208624
Vidim da imaš insider 14915, da li ti radi Personalizaiton > Colors, velikom broju se gasi posle nekoliko sekundii ne može da se izabere boja. U 14905 se isto dešavalo sa Update history ali su to popravili.
 
Vidim da imaš insider 14915, da li ti radi Personalizaiton > Colors, velikom broju se gasi posle nekoliko sekundii ne može da se izabere boja. U 14905 se isto dešavalo sa Update history ali su to popravili.
Ne znam...ne mogu da proverim trazi aktivaciju da bi to mogao da menjam.

Screenshot (160).png
 
Kako stoje stvari pre će nas da prepravljaju nego bilo šta drugo.

Sent from mTalk
 
Zamenih ploču i cpu. Probao sam da samo nakačim ssd na kom je ranio bio sistem, ali nije hteo da se butuje tako, pa sam morao da uradim reinstal sa usba. Probao tada da uradim reset PC, ali nije ni to htelo, pa je morala definitivno nova instalacija.

I naravno, neće da prođe aktivacija. SLika iz priloga sa porukom o grešci. Povezan MS nalog sa kojim sam bio registrovan na prethodnoj verziji. Ovo troubleshoot pri aktivaciji, pa izbor da je do problema došlo zbog zamene hardvera takođe ne prolazi. Kao da za moj MS nalog nije vezan ni jedna registracija. Videh da bi aktivacija trebalo da ide preko Digitalne licence. Neke sugestije? Vuče?

P.S. Sada skidam preko svog MS naloga Win10 novi iso, ali da probam ili ne sa tim?
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    11.6 KB · Pregleda: 81
  • 2.png
    2.png
    2.5 KB · Pregleda: 82
Zamenih ploču i cpu. Probao sam da samo nakačim ssd na kom je ranio bio sistem, ali nije hteo da se butuje tako, pa sam morao da uradim reinstal sa usba. Probao tada da uradim reset PC, ali nije ni to htelo, pa je morala definitivno nova instalacija.

I naravno, neće da prođe aktivacija. SLika iz priloga sa porukom o grešci. Povezan MS nalog sa kojim sam bio registrovan na prethodnoj verziji. Ovo troubleshoot pri aktivaciji, pa izbor da je do problema došlo zbog zamene hardvera takođe ne prolazi. Kao da za moj MS nalog nije vezan ni jedna registracija. Videh da bi aktivacija trebalo da ide preko Digitalne licence. Neke sugestije? Vuče?

P.S. Sada skidam preko svog MS naloga Win10 novi iso, ali da probam ili ne sa tim?

Ako ne prodje i meni ja cu sledece...skidam insider iso pre Septembra 2015 instaliram (taj ne trazi kljuc)
Pa kroz update ili sa iso koji sam napravio od ESD fajla upgrade na zadnji.
Saceka par dana, meni je trebalo ona dva puta po par dana...videcemo hoce li treci.
 
Poslednja izmena:
Koja glupost. Ja sam razumeo da je licenca vezana za moj nalog. Na istom nalogu imam isto windows 10 na laptopu i tamo sve radi normalno, kao i na kompu do ove promene što je radilo.
 
Vezana je za nalog ako namestiš tako u Anniversary pod activation.
 
Imam problema sa mikrofonom na HP Pavilion 17 (f001sm) na RS1. Mikrofon često prekida kada pričam sa Cortanom ili kada pričam na Skype-u, te me osoba sa kojom pričam ne čuje. Instalirani su driver-i koji su došli sa RS1. Jel može neko da mi kaže gde da nađem poslednje drivere za moj model, na HP sajtu nigde ne vidim driver-e za mikrofon?
 
Dakle, sada pošto nisam bio podesio na verziji koja je bila ranije da je vezana licenca za nalog, u stvari nemam više licencu uopšte?
 
Dakle, sada pošto nisam bio podesio na verziji koja je bila ranije da je vezana licenca za nalog, u stvari nemam više licencu uopšte?

Navodno kod clean install skipujes upit za kljuc i kod aktivacije ides na Troubleshoot.
Logujes se na account i ides na “changed hardware on this device recently” izaberes tvoj PC na listi accounta
i to bi bilo to...https://support.microsoft.com/en-us/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change
 
Poslednja izmena:
Probao sam to pre postovanja danas ovde, ali se izgleda na moj slučaj odnosi ova napomena na toj strani:

Note
If you didn't add your Microsoft account and link it to the digital license on your device, you won't be able to use the Activation troubleshooter to reactivate Windows after a hardware change.
 
Ako ne prodje i meni ja cu sledece...skidam insider iso pre Septembra 2015 instaliram (taj ne trazi kljuc)
Pa kroz update ili sa iso koji sam napravio od ESD fajla upgrade na zadnji.
Saceka par dana, meni je trebalo ona dva puta po par dana...videcemo hoce li treci.

:D Vuce aj ucini uslugu.Instaliraj lepo win 7,akitviraj ga daz loaderom (lepo slikaj i postavi to na ovom forumu) pa posle skini onu win 10 instalaciju za posebne namene i nadogradi ga na 7-micu.Samo tako ces da imas ponovo "Digitalno Pravo" u 10-ki,sve ostalo baci u vodu.:d
 
:D Vuce aj ucini uslugu.Instaliraj lepo win 7,akitviraj ga daz loaderom (lepo slikaj i postavi to na ovom forumu) pa posle skini onu win 10 instalaciju za posebne namene i nadogradi ga na 7-micu.Samo tako ces da imas ponovo "Digitalno Pravo" u 10-ki,sve ostalo baci u vodu.:d

Haha... plojka je jos u mom posedu...lepo sve vratim odradim "hardware change".
Nego cekam da me puste treci put...napisacu im da necu vise. :d
A i da to ne uradim opet me to ne bi sprecilo da prepucavam insider za insiderom.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ti si ih kontaktirao? kako?

Inače, ja imam i devcenter pristup i sad skidam IoT Core Dashboard. Ladno sam zaboravio na to, al sam prošle godine hteo da petljam sa Raspberrijem i win10 buildom (na kraju ništa od toga nije bilo,Pi nisam ni uključuo XD ). Ima li to neke veze? Ali sam bio i jesam u insider programu godinu dana /jedva aktivan doduše.
 

Samo su pošli gugletovim stazama:
http://www.vox.com/2016/9/2/12746450/youtube-monetization-phil-defranco-leaving-site

A popular anti-SJW YouTube star has seen his video-making operation effectively shut down by YouTube, which decided that his videos are too “controversial” and “sensitive”.

The demonetization means DeFranco will not be able to run ads (read: make money from ads) on any of those videos, and also means his channel is considered to be in violation of YouTube’s community guidelines.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ti si ih kontaktirao? kako?

Inače, ja imam i devcenter pristup i sad skidam IoT Core Dashboard. Ladno sam zaboravio na to, al sam prošle godine hteo da petljam sa Raspberrijem i win10 buildom (na kraju ništa od toga nije bilo,Pi nisam ni uključuo XD ). Ima li to neke veze? Ali sam bio i jesam u insider programu godinu dana /jedva aktivan doduše.

Koga? njih?...pa oni su zadnji kome bi se obratio.
Pa oni nemaju blage veze ni sta im radi a sta ne...lupetaju gluposti sa feedback-a kojma ih
zatrpavaju neki balavci sa dve leve.
 
Poslednja izmena:
Vidim da se provlači problematika aktiviranja Windows-a nakon menjanja ploče.

Ja sam imao OEM ključ koji je kupljen na G2A. Danas sam ubacio novu ploču i, naravno, nakon toga dobio poruku u desnom donjem uglu ekrana da Win nije aktiviran.

Otišao sam u Settings/Activation, pokrenuo troubleshooter. On nije uspeo da mi reši problem, ali je bila opcija da telefoniram podršku.

Okrenuo sam automat, iskucao dugačak kod sa ekrana (8 grupa cifara), potom dobio sa automata novi ID koji sam uneo u Wizard i time ponovo aktivirao Windows.

Plašio sam se da će biti problema jer je u pitanju OEM licenca, ali sve je proteklo ok.


Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Probao sam i to sa telefonom i nece da radi ni to. God damn.

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
 
Windows 10 preuzeo vodstvo Australija, Novi Zeland pored ovih EU zemalja, čak i Slovenci.

StatCounter-os-eu-monthly-201609-201609-map.png


Što se tiče aktivacije povežite nalog sa ključem koji je ubačen u Redstone.

Win 10.png
 
Statistike po državama:

StatCounter-os-DE-monthly-201609-201609-bar.png

StatCounter-os-IT-monthly-201609-201609-bar.png

StatCounter-os-CH-monthly-201609-201609-bar.png
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam skoro update-ovao windows preko windows update-a (imam piratsku verziju). I danas mi se 10 puta pojavio bsod sa porukom da windows mora da restaratuje racunar.

Zablokira racunar recimo dok gledam neki film i pojavi se ta poruka da windows mora biti restartovan. Nisam primetio to pre ovog poslednjeg update-a.

Mogu li nekako da vidim u windows error logu koje su tacno greske u pitanju?
 
Lepo, lepo...jos onih 24% Kineza i 13% Indijaca koji su na XP da predju....:d
 
Ja sam skoro update-ovao windows preko windows update-a (imam piratsku verziju). I danas mi se 10 puta pojavio bsod sa porukom da windows mora da restaratuje racunar.

Zablokira racunar recimo dok gledam neki film i pojavi se ta poruka da windows mora biti restartovan. Nisam primetio to pre ovog poslednjeg update-a.

Mogu li nekako da vidim u windows error logu koje su tacno greske u pitanju?
Pojavio ti se bsod koji hoce da restartuje racunar? Wow, to je retko....
S' obzirom da mahom imas obavestenje u bsod-u u cemu je problem, mora da je problem to sto on hoce da restartuje racunar :)
 
Sudeći po grafikonima, ja na mjestu MS ne bi previše radovao jer je udio macOS nezanemarljiv.
 
Nazad
Vrh Dno