Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

@poske1

cekiraj "show window contents while draging"
 

Prilozi

  • 02.jpg
    02.jpg
    398.4 KB · Pregleda: 186
Glupo je sto Cortana ne radi kada prebacis lokaciju na Srbiju.
 
Imam problem sa novim windows 10, koje se ogleda u tome što mi jednostavno nestane start dugme. Zapravo dugme bude na mestu gde treba da je, ali kad kliknem ne pokazuje ništa. Jednostavno ne radi. Potrebna pomoć pod hitno!!!.
 
Odlicna stvar. Razbili su totalno , po meni veliki skok napred, brze je lepse , DX 12 ....ocekivao sam minimalna poboljsanje neka sminka , kad ono za dvadeset posto mi podigao frejmove.
 
Da li se zna kada ce tacno osvanuti Consumer Preview ?
 
mozda je i windows 3.1,samo su stavili win 10 tp nalepnicu.
 
Darkodar : Odradio sam čistu instalaciju. Ali pre toga sam odradio upgrade sa verzije build 9879 i isto se dešava!!! I da li postoji mogućnost da se nekako ukloni ona glupava šifra kada se registruješ za Cortanu? Mislim jel postoji mogućnost da ti ne traži kompjuter šifru svaki put kada ga restartuješ, pošto me to jako nervira?!!.
 
Ja jedni problem koji imam do sada to je sto mi procesor radi dosta jace nego na win 8.1 .

Dosta procesa oko "hey kortana" a i google chrome mi koristi po 50% procesora ne znam zasto. Na win 8.1 je sve bilo mnogo bolje optimizovano ali dobro ovo je jos early build treba to sve da se optimizuje.
 
umart : Odradio sam uspešno po smernicama koje si mi zadao, ali sada imam drugi problem, koji se manifestuje tako što kad diže sistem detektuje mi dva naloga, sa tim što mi je diskonektovan onaj prvi sa šifrom, kao i to da Cortana na ovom bez šifre ne radi!!!.
 
pa sto mislis da ga daju dzabe,sem sad vec invazivnog fidbeka,ocigledo je da ima dosta klandestajn procesa koji monitoruju i sam win,i juzera.sto je meni sasvim okej i posteno,nema nista za dzabe,ja imam full legalni win i to kating edz,oni fidbek/stats/stavec ne,svi dobijaju,tj i ovce site i vukovi na broju. ,)

vendigo:

obrisi svaki nalog preko kontrol panela koji ti ne treba.moj savet bi bio da jovo nanovov puknes cistu instalaciju,sad samo sa jednim majkrosoft nalogom,to je najvise peglano i to bi trebalo najbolje da radi.vise naloga a jednom kompu u privju bildu nikad nije bilo upeglano kako treba,ponekad ni u full verzijama (u 8mici cini mi se kad je izasla,mnogo problema) nije sve bilo potaman,tako da se zasad ogranici na jedan nalog.ne kosta nista i ovako da probas,da brises i unosis akaunte i juzere posle instalacije,ali ne ocekuj previse.
 
Poslednja izmena:
Ja jedni problem koji imam do sada to je sto mi procesor radi dosta jace nego na win 8.1 .

Dosta procesa oko "hey kortana" a i google chrome mi koristi po 50% procesora ne znam zasto. Na win 8.1 je sve bilo mnogo bolje optimizovano ali dobro ovo je jos early build treba to sve da se optimizuje.
Pa ne bi trebalo, probaj sa mozillom, jedino zauzece memorije je skocilo sa 1.2-1.4 na 2.1Gb.

Screenshot (15).png

Screenshot (16).png
 
potvrdjujem za memaru,takodje ne uspevam da namestim da intel speedstep radi,konstantno mi je proc preko 3,4 ghz sta god uradio.
 
Ono sto mi je najsmesnije su ikonice foldera :D dobra je fora pune, prazne ali boja je ocaj, da su plave bile bi ok... Generalno oerformanse procesora su blago usporene na ovom buildu, nije strasno ali u odnosu na 8.1 primeti se, znam ovo nije final build.
A sada cu da testiram Ghost Recon ;)
 
Jel postoji neka mogucnost da se aktivira Cortana a da se ne aktivira ona glupava sifra koju racunar non stopo trazi kada se restartuje. Ovo je prosto izludjujuce!!!.
 
Evo konacno probah i ja win10 i sve u svemu odlican sistem s obzirom da jos nije zavrsen. Ali veliki problem na koji sam odmah naleteo je taj da sam u igri Wolfenstein: The New Order imao 10 do 15 fremova manje nego na win 8.1
 
Vuk40

podesen je processor power management kako treba tj 30 posto minimum (sto je svakako kod haskija minimum) a 100 posto max,katalist mislim da radi isto.
 
Vuk40

podesen je processor power management kako treba tj 30 posto minimum (sto je svakako kod haskija minimum) a 100 posto max,katalist mislim da radi isto.
Kod mene kada u katalist namestim slider do kraja ne vaze vise nikakva power save opcije ni u win ni u biosu.
 
Pa ne bi trebalo, probaj sa mozillom, jedino zauzece memorije je skocilo sa 1.2-1.4 na 2.1Gb.

Pogledajte prilog 160824

Pogledajte prilog 160825

Da, Firefox mi radi sa dosta menje CPU , evo sad sam bas skinuo Chrome beta na 64x on mi vuce oko 30% . Ali to je na ovom sajtu primedice.com izgleda da animacije tu vucu dosta CPU. kada otvorim nesto drugo a to zatvorim ide oko 10-15% .

Nije to tako strasno ali je primetno vise nego na 8.1 .
 
@umart ako nisi posle upgrade instalirao ponovo graficke drajvere, brisi te sa DDU i instaliraj ponovo.
Ja sam morao, slab mi bio fps i nesto je trokirao, posle ponovne instalacije sve ok.
Mozda ti je katalist nesto zabagovao.
 
kakve veze ima katalist sa intelovim speedstepom?nemam nikakve probleme sa drajverima,sad cekirao sa TR bench-om.
 
Evo slider do kraja u katalist.

Screenshot (19).png

Radi proc punom parom.
 

Prilozi

  • Screenshot (18).jpg
    Screenshot (18).jpg
    281.4 KB · Pregleda: 113
vuk40:

druze,ocigledno se ne razumemo,nije problem da radi na maksimumu,vec da obra takt i napon u leru i light load-u.taj slajder ni nemam u katalistu,sto je logicno jer nemam amd-ov proc,vec intelov.
 
Uh mozak mi radi u AMD fazonu (znaci sporo) :d


Inace ja sam zadovoljan sto se tice brzine i zahtevnosti
evo kada komp nista ne radi, nista gaseno sve je na default...

Screenshot (20).jpg
 
Nazad
Vrh Dno