Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)


e pre tog builda instalirao je neki mali update, veoma brzo ali nisu definicije za defendera - posto sam disable-ovao njega, nesto drugo je u pitanju...ostavio sam ga da sve zavrsi preko noci, ujutru se samo ulogovao i zapalio na posao, krastavac nisam video sta je...

nego jesu li testirali w10 bez telemetrije? :D da ne bude posle ne radi dobro win bez spijunaze LOL
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma, telemetrija je obavezna u Insider i uvek će biti. Telemetrija nije ništa novo, bilo je i pre pod različitim imenima. Ko koristi Chrome na računaru je više bitnih podataka dao njima nego Microsoft-u, ali ajde.
 
Jedno pitanje, vidim izašao je Windows 10 version 1511 (Updated Apr 2016), ja sam imao instaliran Windows 10 version 1511 (Updated Februar 2016). Dali moj windows treba sam da kroz update nadogradi ovu novu verziju i dali je to ovaj update :
Cumulative Update for Windows 10 Version 1511 for x64-based Systems (KB3156421), ili ja treba sam da "ručno" odradim Upgrade... Sada mi ovako stoji kada kucam u Run/ Winver:
Microsoft Windows version 1511 (OS Build 10586.318)

555.PNG

Dali ovo znači da imam najnoviji upgrade windowsa 10 - Windows 10 version 1511 (Updated Apr 2016). Hvala.
 
Poslednja izmena:
Znači. Automatski se nadogradi, samo su izbacili ISO ako radiš čistu instalaciju da ne moraš da čekaš da se skinu potom i zakrpe nego su već tu.
 
Nemam pojma, telemetrija je obavezna u Insider i uvek će biti. Telemetrija nije ništa novo, bilo je i pre pod različitim imenima. Ko koristi Chrome na računaru je više bitnih podataka dao njima nego Microsoft-u, ali ajde.

Kapiram ja sve to ali ja jos uvek imam bolje performanse na W7 nego na W10 - primetno u idle na W7 procesor se manje greje !! U igricama bolje performanse na W7... 5 - 10 fps bolje a ista podesavanja, nesto na W10 ubija performanse, dal je insajder ili ne.
Ima li neki tracker za tu telemetriju - da se vidi kada i sta radi , koliko salje podataka , koliko cesto , cpu zauzece?
Meni se cini da konstantno uzima 10 -- 20 % cpu-a za neke pozadinske gluposti - verovatno telemetriju.
 
Znači. Automatski se nadogradi, samo su izbacili ISO ako radiš čistu instalaciju da ne moraš da čekaš da se skinu potom i zakrpe nego su već tu.

Ok hvala ti.
Najviše me zbunilo to što datum ovog Cumulative Update for Windows 10 Version 1511 for x64-based Systems (KB3156421) kod mene stoji Successfully installed 12.05.2016, na MSDN sajtu stoji za: Windows 10 version 1511 (Updated Apr 2016), Relase date 23.05.2016. Znači da prvo "pošalju" određeni update za korisnike koji već imaju instaliran Windows 10, a kasnije "izbace" zvaničan ISO - MSDN.
 
Neće da ode u stand by. Probao sam više onih power planova ali ništa. Šta mogu da uradim da pokušam to da sredim? Poslednja insider verzija.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Pgledaj u biosu kako stoje stvari...mozda je u biosu onemogucena neka power opcija.
 
System Availability Requests:System Required Request
The device or driver has made a request to prevent the system from automatically entering sleep.
Driver Name \FileSystem\srvnet
Ovo je problem samo ne znam kako da resim.
 
System Availability Requests:System Required Request
The device or driver has made a request to prevent the system from automatically entering sleep.
Driver Name \FileSystem\srvnet
Ovo je problem samo ne znam kako da resim.
Mozda audio drajver, koja ploca? brisi te i instalraj oficijalne...
 
Isti su drajveri nisam nista menjao oko toga. Ovo je neki proces vezan za shareovanje sadrzaja i on me zeza.
 
Matora AMD 5850. Monitor se normalno isključi posle određenog vremena.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Kapiram ja sve to ali ja jos uvek imam bolje performanse na W7 nego na W10 - primetno u idle na W7 procesor se manje greje !! U igricama bolje performanse na W7... 5 - 10 fps bolje a ista podesavanja, nesto na W10 ubija performanse, dal je insajder ili ne.
Ima li neki tracker za tu telemetriju - da se vidi kada i sta radi , koliko salje podataka , koliko cesto , cpu zauzece?
Meni se cini da konstantno uzima 10 -- 20 % cpu-a za neke pozadinske gluposti - verovatno telemetriju.
Svakako ne možeš da upoređuješ betu sa stabilnim OS koji je poliran više godina. Ja ne primećujem da 10 radi sporije od 7.
 
Kapiram ja sve to ali ja jos uvek imam bolje performanse na W7 nego na W10 - primetno u idle na W7 procesor se manje greje !! U igricama bolje performanse na W7... 5 - 10 fps bolje a ista podesavanja, nesto na W10 ubija performanse, dal je insajder ili ne.
Ima li neki tracker za tu telemetriju - da se vidi kada i sta radi , koliko salje podataka , koliko cesto , cpu zauzece?
Meni se cini da konstantno uzima 10 -- 20 % cpu-a za neke pozadinske gluposti - verovatno telemetriju.
Mislim da je tebi to do procesora...da nemas neki usb modem zakacen?
Ne moze imati toliko zauzece...otvori task manager i gledaj na sta odlazi tih 20% zauzeca.
Kod mene ni 2x HD klipa i par tabova su na 6- 10%...

Screenshot (17).png
 
Meni se cini da konstantno uzima 10 -- 20 % cpu-a za neke pozadinske gluposti - verovatno telemetriju.

Mislim da je to baš ekstremno, za bilo koji procesor. Da li si pregledao i isključio predefinisane taskove? Toliko zauzeće i usporenje mislim da bi izazvao defragment diska koji W10 pokrene, a krije. Pritom, ako paralelno nastaviš da radiš, to baš ume da uspori. Bar je takvo moje iskustvo. Još ako ti se desi da ti je prikačen neki USB disk, i njega će početi da optimizuje (bez pitanja), a to traje unedogled. Dakle, ako već nisi, pročisti predefinisane taskove.
 
Meni piše srvnet
An active remote client recently sent requests

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Kakva je sada situacija sa zauzećem procesora/ram-a na Redstone-u, dok je računar u stanju mirovanja (bez otvorenih app), znam da su nešto menjali oko koda, jel bolje nego na 10586, nije ni na njemu loše, ali znam da bi moglo bolje?
 
Kakva je sada situacija sa zauzećem procesora/ram-a na Redstone-u, dok je računar u stanju mirovanja (bez otvorenih app), znam da su nešto menjali oko koda, jel bolje nego na 10586, nije ni na njemu loše, ali znam da bi moglo bolje?

Bolji je kao cista instalacija u odnosu na 10586.Zauzece je maltene isto.Start meni je odvratan,i ceo interfejs vise vuce na tablet.
 
Bolji je kao cista instalacija u odnosu na 10586.Zauzece je maltene isto.Start meni je odvratan,i ceo interfejs vise vuce na tablet.


Par puta sam pokusao da predjem na W10 ali mi je internes toliko odbojan da to nije normalno.W8.1 sam mogao nekako ali W10 nikako :(
 
Par puta sam pokusao da predjem na W10 ali mi je internes toliko odbojan da to nije normalno.W8.1 sam mogao nekako ali W10 nikako :(
A auto si kupio zbog lepog brzinomera ili lepog dugmeta na ručici menjača ?
 
Mislim da je tebi to do procesora...da nemas neki usb modem zakacen?
Ne moze imati toliko zauzece...otvori task manager i gledaj na sta odlazi tih 20% zauzeca.
Kod mene ni 2x HD klipa i par tabova su na 6- 10%...

Pogledajte prilog 201165

Evo prvo cu W7 posto nema edge isao sam preko IE11

Capture.JPG2.JPG

A onda W10 - edge - jasno se vidi da sam edge ne kida resurse nego neki power manager a on vodi do svchost.exe

Screenshot (4).png
Screenshot (2).jpg
Screenshot (6).jpg

Cpu je nesto slabiji od tvog, tako da ne vidim da je do cpu-a , nego do nekog servisa koji kida cpu na W10. Koliko sam pratio taj proces se smiri ali retko kad a ume i da divlja tako ide izmedju 20 - 30% non stop.
Ako jos nekome se Phenom prve generacije ovako ponasa onda tu nesto oni ne rade kako treba, mozda treba nesto da instaliram? power manager je obicno bitan za laptopove, ja koristim PC :mad::mad:
 
Capture.JPG

Ovde jasno u idle ide na 58W kao Min a max 95W na W7 a na W10 je non stop na 95W bio da je u idle ili load-u...i definitivno se zbog toga i vise greje na W10 - u idle i do 50c, sto je bolesno.
 
Proveri šta ti stoji u power options. Je li obara klok u Windows 10. S druge strane kažeš da si insajder, može da bude najobičniji beta bug, koji ne bi imao u stabilnoj verziji.
 
Desni klik na power manager pa vidi gde se nalazi, treba videti sta ga pokrece...pogledaj i startup opcije.
Mozda iz biosa ga nesto aktivira? pogledaj i power save opcije u windowsu.
 
Nazad
Vrh Dno