Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

vuk40:

druze,ocigledno se ne razumemo,nije problem da radi na maksimumu,vec da obra takt i napon u leru i light load-u.taj slajder ni nemam u katalistu,sto je logicno jer nemam amd-ov proc,vec intelov.
Sada gledah na netu da nemas mozda Hyper-V aktiviran?
 
vuk40:

hmm,pise u task menadzeru da je podrzan,ali i ne da je aktiviran,sad cu da procackam.

edit:

nemam tu opciju u biosu,vratio sam sve na difolte i samo ucitao xmp profil,opet isto,ne obara ni taktove ni voltazu,sve je na auto.
 
Poslednja izmena:
Koji je razlog što se start dugme načisto "umrtvi"? Jednostavno ne pokazuje start meni, mislim novi ovaj start meni kada se klikne levi klik, dok desni klik funkcioniše(meni kakav je bio na windows 8.1). Jednostavno kliknem na start dugme i ništa se ne dešava!!!.
 
Ako imas AdBlocker probaj da disablujes.

Hahaha... Neka neka, nek koristi i 100% ja njega ne iskljucujem. Si normalan mozak bi mi explodirao od silnih reklama kad bi samo na jedan dan iskljucio ad block :D .
 
Koji je razlog što se start dugme načisto "umrtvi"? Jednostavno ne pokazuje start meni, mislim novi ovaj start meni kada se klikne levi klik, dok desni klik funkcioniše(meni kakav je bio na windows 8.1). Jednostavno kliknem na start dugme i ništa se ne dešava!!!.

To je "Known bug" , popravice ga u prvom sledecem updejtu valjda.
 
Hahaha... Neka neka, nek koristi i 100% ja njega ne iskljucujem. Si normalan mozak bi mi explodirao od silnih reklama kad bi samo na jedan dan iskljucio ad block :D .
Ja koristim mozillu ne znam za te probleme, mora da si nesto "pokupio" sa istalaciom
nekog programa pa ih vabi stalno...:D
 
Kako da obrisem Windows.old zauzima skoro 4gb, a inace imam slobodno 5gb od 55gb na ssd-u..


Tu mora da ima jos nesto za delete??? Gde je win smestio instalaciju (iso) JTP?? Posto sam radio preko win update-a instalaciju...
 
Poslednja izmena:
Ja koristim mozillu ne znam za te probleme, mora da si nesto "pokupio" sa istalaciom
nekog programa pa ih vabi stalno...:D

Ma jok nego po torent sajtovima , na speedtest, na youtube , svuda bre ima gomila reklama .
 
Desni klik na disk- properties-disc cleanup-cekaj dok odradi.
Ides na clean up system files- sacekaj dok odradi-stikliraj windows old i ok.
 
Poslednja izmena:
Ma jok nego po torent sajtovima , na speedtest, na youtube , svuda bre ima gomila reklama .

Nista drasticno, ne iskace nista... poneka reklama od vip i noktici i sl.. diskretno u kraju.
Ako se ne zgledam ne bi ih ni primetio..

Screenshot (22).png Screenshot (23).png Screenshot (24).png
 
Poslednja izmena:
Sta treba da se namesti u podesavanjima da bi Cortana radila? Nikako ne uspevam da je ukljucim :d
 
Ako si prckao po podesavanjima za lokaciju, vrati na USA.
 
Vec je receno za cortanu moras imati Microsoft account i staviti sve na United States:

Capture.PNG

1.PNG
 
Hvala obojici. Probacu pa javljam.
Opet isto, not available in your region.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam na kraju, win mi je bio namesten na srpski pa je i to pravilo problem :d
Hvala jos jednom.
 
Capture.JPG

a ova dva mogu da brisem ?
 
Brisi ne treba ti to..
 
Isprobao na VBox-u, onako... dugo vec koristim 8.1 na primarnoj masini, tako da meni ovo dodje uobicajeno, tj. verovatno je veci skok nekome ko je bio na Win7.

Uopsteno gledano deluje da glavna odlika Win8, a to je stvarno mala zahtevnost ovde bas i nije toliko izrazena.
 
Isprobao na VBox-u, onako... dugo vec koristim 8.1 na primarnoj masini, tako da meni ovo dodje uobicajeno, tj. verovatno je veci skok nekome ko je bio na Win7.

Uopsteno gledano deluje da glavna odlika Win8, a to je stvarno mala zahtevnost ovde bas i nije toliko izrazena.

Pa ovo isto ima zahtevnost 1gb rama min.

Ali dobro krastavac nije jos to sve bas najbolje optimizovano ipak je ovo jako rani build.
 
Hvala svima, oslobodio sam skoro 15GB :)
 
Nego koliko god mi se dopale nove funkcije na 10ci ja ipak mislim da je nekako lepse i prakticnije odradjeno sve u 8.1, razmislicu dali cu preci na W10 , cekam jos trebalo bi jos koji build da bude valjda sve do leta kada izadje RC.





*izgled foldera (ocajna boja) kids edition


*start meni nema pozadinu, kada postavim start u full screen ono jedna boja u pozadini stoji (ili ja ne umem to da ptomenim)


*igrice rade ok, mada ponekad ume da zakuca (kapiram da igre nisu optimizovane za w10) , takodje pad frame rate-a...


*pohvalno je sto i dalje postoji Control Panel, mada koliko vidim novi settings je u planu da ga zameni


*Cortana je cool ali na kompu nije zanimljiva kao na telefonu ;)





Nadam se da ce biti stabilna kao W8.1 , novi nacin pustanja build-a direktno (ota) je super, novi store deluje ok iako je beta.

Nego jel probao neko Spartan engine na IE ;) ??
http://anandtech.com/show/8932/internet-explorer-project-spartan-shows-large-performance-gains ja sam primetio blage promene na bolje.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji neki način da se start dugme osposobi kada zakuca?!!! Ovo je izluđujuće, start dugme kada instaliram windows 10 build 9926, na kompjuteru non stop nakon nekog vremena tokom instaliranja programa jednostavno zakuca i kad kliknem na njega ništa ne pokazuje, dok na lap topu sve radi bez problema i nema zakucavanja!!!.
 
Nego koliko god mi se dopale nove funkcije na 10ci ja ipak mislim da je nekako lepse i prakticnije odradjeno sve u 8.1, razmislicu dali cu preci na W10 , cekam jos trebalo bi jos koji build da bude valjda sve do leta kada izadje RC.





*izgled foldera (ocajna boja) kids edition


*start meni nema pozadinu, kada postavim start u full screen ono jedna boja u pozadini stoji (ili ja ne umem to da ptomenim)


*igrice rade ok, mada ponekad ume da zakuca (kapiram da igre nisu optimizovane za w10) , takodje pad frame rate-a...


*pohvalno je sto i dalje postoji Control Panel, mada koliko vidim novi settings je u planu da ga zameni


*Cortana je cool ali na kompu nije zanimljiva kao na telefonu ;)





Nadam se da ce biti stabilna kao W8.1 , novi nacin pustanja build-a direktno (ota) je super, novi store deluje ok iako je beta.

Nego jel probao neko Spartan engine na IE ;) ??
http://anandtech.com/show/8932/internet-explorer-project-spartan-shows-large-performance-gains ja sam primetio blage promene na bolje.

Skoro sve se slazem osim za start, meni bas odgovara ovaj sto zauzima samo mali deo ekrana. A izgled foldera i to bas me i briga . Mada to moze i da se menja sa ikon pack neki dobar.


Kortana em sto nije toliko zanimljiva , mnogo losije radi na kompu.
Na istoj konekciji na kompu mnogo cesce ne stigne da pokupi sta joj kazem dok na telefonu kupi i duze recenice bez problema.


A da i control panel, ne verujem da ce ikad da ga skroz izbace. Stvari kao sto je control panel i CMD nikad nece smeti da izbace.

Ovaj novi setings je prilagodjen da bude slicno iskustvo na telefonu i pc , i da bude laksi obicnim korisnicima za koriscenje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno