Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Daz neznam sta kaze ali svi znamo da za nekoliko nedelja imace konacni aktivator za win 10 :D
 
Skidam 10130 , umarte znam sta tebe zbunjuje na Rufusu: MBR partition scheme for BIOS or UEFI computers to samo tako pise to nije UEFI samo GPT partition scheme for BIOS or UEFI computers moze na UEFI , Rufus je samo naglasio da moze na UEFI biosima , mana Rufusa je sto ne naglasava da je samo GPT partition scheme for BIOS or UEFI computers za UEFI , na ISO2Disk je to lakse pise Legacy / CSM MBR i UEFI GPT prilikom odabila , ova najnovija verzija ISO2Disk mi se svidja brza je od prethodne , kao sto vec rekoh GPT UEFI particiona sema ne treba nikom za sada posto retko ko koristi 4TB hard disk kao recimo jedan zasebni hard disk , ali svakako recimo 2030 ce to biti standard primer dajem , MBR Legacy / CSM jos na nekim sajtovima nazivaju 32bit posto ne moze da pokaze hard diskove vece od 3TB! A GPT UEFI 64bit naravno da to nema veze sa zivotom nego eto samo tako se kaze zbog ogranicenja MBR Legacy /CSM-a za hard diskove!
Windows je tako ograničen - MBR ide na BIOS, GPT na UEFI. Nije kod svih OSova tako. Ako imaš isključen legacy support u UEFI-ju, tako formatiran disk se neće ni videti kod boota. MBR particiona šema ima dosta ograničenja, da ne pominjem da Ultra Fast Boot kod novijih mašina radi samo na UEFI-u sa GPT particijom, i dodatno grafika mora da ima UEFI GOP BIOS. Dakle, kod novijih mašina GPT i te kako ima smisla, bez obzira na veličinu HDDova.
 
Poslednja izmena:
El uspeo neko da iz WU dobije update na 10130 sa one leakovane 125 ??? Meni nista nije izbacio na fast ringu..
 
I ja sam instalirao bez problema.

Btw. šta raditi sa onim Windows.old - brisati ga bez bojazni ili ga ne dirati?
 
Imam veliki problem i neznam kako da ga resim uradio sam upgade na verziju 10130 ali neradi internet . Po diagnostici kaze da fali drajver za mreznu karticu skinuo sam drugi za moju maticnu i instalirao ali nista.Na kraju sam se vratio na verziju 10125 u kojoj opet nije radio internet ali ovaj put sam uradio reset sa Command promptom i sad radi.U kada sam gazio verziju 10122 isto imao problem sa internetom pa sam uradio cistu instalaciju 10125.Jel imao neko problema sa internetom posle upgade builida i kako je resio isti.
 
Imam veliki problem i neznam kako da ga resim uradio sam upgade na verziju 10130 ali neradi internet . Po diagnostici kaze da fali drajver za mreznu karticu skinuo sam drugi za moju maticnu i instalirao ali nista.Na kraju sam se vratio na verziju 10125 u kojoj opet nije radio internet ali ovaj put sam uradio reset sa Command promptom i sad radi.U kada sam gazio verziju 10122 isto imao problem sa internetom pa sam uradio cistu instalaciju 10125.Jel imao neko problema sa internetom posle upgade builida i kako je resio isti.
Probaj da ga navedes rucno u folder gde si rapakovao drajere mrezne.
Ili da ih instaliras u windows compatibility mod 8.1 ili 7.
 
Instalirao drajver za 8.1 prosla instalacija sve uredu kada udem u Device Manager sve je uredno bez zutih troglica kad odem pod mreznu karicu pise ovaj ureda radi ispravno a interneta nema. Zadnjih par dana imao sam problema sa signalom od rutera nije bilo interneta bezicno pa sam morao reststovati isti ,na taj ruter je spojen racunar koji je u tom momentu imao internet.Posto sam imao rezervni ruter zamenuo sam ga ali problem ostaje isti to se dogada jednom dnevno.
 
^ Trebalo bi barem da sačekaš zvanični blog pre instalacije novog build-a. :)

http://blogs.windows.com/bloggingwi...ndows-10-insider-preview-build-10130-for-pcs/

Known issues in this build

Mail app may crash due to a memory error, and may not synch mail when in the background. We plan to service this issue with an update via Windows Update.
In some cases, flyouts from the Taskbar (including Start, Cortana, Network, Battery, and Action Center) fail to fly out. This is a transient issue, and after retrying a few times it will succeed. We are also working to service this issue with an update.
Wi-Fi connectivity may fail at times due to a known issue. A system reboot is required to recover from this state.
 
10130 build, korak unazad skoro po svemu :)

- opet vracen error prilikom restarta
- update i settings screen totalno zabagovao posle par forsiranja updatea
- zadnji GPU AMD driveri opet nisu pustili na WU za 290x, danas pustili samo audio driver za ATI :), zadnji driver 15.5 od 22 maj-a sa guru 3d OCAJ zivi, jednom mi je prozor settingsa bio skroz prazan i providan.... driveri opet me smaraju da imam high DPI monitor a nemam, prilikom boot-a stoji crn ekran 30 sekundi :)
 
Potvrdjujem za wddm katastrofa...
 
Ako planiraju RTM za 2 meseca onda bi trebali da se uozbilje i da ne pustaju bagovite buidove , ima bagova ali ne velikih , ovaj novi americki kalendar u cosku ne moze da se stavi da prvi dan u nedelji bude ponedeljak nego mora nedelja kao u Americi! Vec par buildova im saljem feedback za to ne reaguju!
 
Nobracaju oni paznju na "sitnice" uglavnom se sve to zna... T.P. nije namenjen da radi bez gresaka, njegova funkcije je feedback od korisnika i nista vise, nesto kao test poligon
 
Malo mi je nelogicno da 9 meseci bude Technical Preview i da sad kao za 2 meseca naprave RTM :D
 
Meni extra radi, sa 10125 nisam bio zadovoljan, uvek radim cistu instalaciju (ssd secure erase, HDD raskacim pa nov windows)

Interesuje me da li radis cistu instalaciju ili update ?



10130 build, korak unazad skoro po svemu :)

- opet vracen error prilikom restarta
- update i settings screen totalno zabagovao posle par forsiranja updatea
- zadnji GPU AMD driveri opet nisu pustili na WU za 290x, danas pustili samo audio driver za ATI :), zadnji driver 15.5 od 22 maj-a sa guru 3d OCAJ zivi, jednom mi je prozor settingsa bio skroz prazan i providan.... driveri opet me smaraju da imam high DPI monitor a nemam, prilikom boot-a stoji crn ekran 30 sekundi :)
 
Zadnji build nije kompatibilan sa Creative drajverima. Ja sam problem rešio tako što sam smanjio bitrate u speaker properties, ali to nekima ne pomaže.
 
Ne vredi, nikako ne mogu da odradim update sa 122, a mrzi me da od nule instaliram.
 
Meni extra radi, sa 10125 nisam bio zadovoljan, uvek radim cistu instalaciju (ssd secure erase, HDD raskacim pa nov windows)

Interesuje me da li radis cistu instalaciju ili update ?

Uvek radim cistu jer update baguje strasno, mora da raskacim sve diskove ako zelim update i spor je, pa idem uvek clean install
 
Drajveri 15.5 beta rade savrseno, obavezno brisnje WDDM kao sto je pisano.
Pomesani sa repovima od predhodnih pucaju i da ne znate.
Ostatak radi kao i pre bez problema.

Ovi svi problemi koj je @rAMA okacio sa bloga su iskljucivo
zbog puknutih i izmesanih drajvera.
Znak da su drajveri kresovali imate u vidu bele trake u taksbaru

Screenshot (204).png
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno