Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pušten .5 i onima koji su se odjavili iz insajder programa, kao i u slow i release preview.

Takođe je ostalo oko 24h do isteka free upgrade.
 
Poslednja izmena:
https://www.microsoft.com/en-us/windows

Navali narode, još malo pa nestalo !!!!

Cek zar mislis da ce MS da zaustavi pirate?

Evo sledeci KB ce biti malo veci , e sad je pitanje oce li biti pre ili posle 2 avgusta...

Next Windows 10 Insider build could be 14393.31, a huge leap forward from 14393.5

http://www.winbeta.org/news/next-windows-10-insider-build-14393-31-huge-leap-forward-14393-5

Molim vas cim se pojavi iso sa zakrpama (kb-ovima) neka neko ostavi link , imam fleshku crne boje sluzi iskljucivo za W10 iso :)
 
Nece MS zaustavljati nista, ni svoj OS niti igre i slicno...
Bice ovo OS veoma naklonjen "gusarenju"...trebaju im korisnici, treba im cifra.
Jedini iso koji bih ja cuvao je onaj iz Septembra 2015...
 
Poslednja izmena:
Imas neki razlog zasto bas taj od septembra 2015? Zar nije poenta da imas latest iso zvanicne verzije W10 na fleshu , za ne daj boze ?
Nekada smo na CDove rezali , sad je bas jednostavno na flash i ostavis ga po strani :) Imam inace dva flesa iskljucivo za recovery namenu :)
 
Imas neki razlog zasto bas taj od septembra 2015? Zar nije poenta da imas latest iso zvanicne verzije W10 na fleshu , za ne daj boze ?
Nekada smo na CDove rezali , sad je bas jednostavno na flash i ostavis ga po strani :) Imam inace dva flesa iskljucivo za recovery namenu :)
Ne zahteva kljuc, posle je lako...ko nije insider napravi od ESD iso i to je to.
Svakako treba imati OS na fleski.
 
U to nisam znao , a trebace za neke :) Daj koji je to tacno build i odakle da se skine?
> turim ja to lepo na portable hdd pa po potrebi ide na flash :)
 
U to nisam znao , a trebace za neke :) Daj koji je to tacno build i odakle da se skine?
> turim ja to lepo na portable hdd pa po potrebi ide na flash :)

Windows 10 Build 10547 izasao 17 Septembra.
Moze i neki pre njega...nebitno.
 
Poslednja izmena:
Ma šta fali sa Rs1, 99% je već nekoliko poslednjih buildova ?
 
Imam problem na RS1 na jednom računaru, Store ikonica je izbeledela, neće da se pokrene. Povremeno da notifikaciju can't install will try again later.

wsreset ne radi, sfc scan ne nalazi ništa, a ni DISM, pokušao sam reinstalaciju Store preko PowerShell. Ali ne deluje.

Ima li nešto što može da se uradi, jer ne bih da reinstaliram?
 
Poslednja izmena:
Ne znam u cemu je fazon, nisam instalirao realtekove drajvere za zvuk vec ostavio to windows 10 instalira aka genericke. Namestim eq u media plejeru kao i uvek i odvrnem zvucnike na nekih 60% snage kad... imam sta i da cujem. Zvuk je MNOGO cistiji, nekako bolje definisane frekvencije nego na win7 sa drajverima od realteka. Prvenstveno se oseti razlika u basu. Ne znam sta je ali ne diram nista dalje :) Eto, jedna dobra stvar od windowsa iz kutije :D
 
Imam problem na RS1 na jednom računaru, Store ikonica je izbeledela, neće da se pokrene. Povremeno da notifikaciju can't install will try again later.

wsreset ne radi, sfc scan ne nalazi ništa, a ni DISM, pokušao sam reinstalaciju Store preko PowerShell. Ali ne deluje.

Ima li nešto što može da se uradi, jer ne bih da reinstaliram?
Mozda bi bilo najpametnije od nule system da odradis, clean install. Iako ti je mozda muka od toga, uvek je najbolje tako.

Kod mene radi realtek audio i lan sasvim ok, nemam zamerke, samo sto cu ipak koristiti audigy mesto integruse, cak i sa onim modovanim drajverima sve radi lepo ma W10.
 
Poslednja izmena:
vi koji ste trenutno na insajderu, jel planirate da ostanete na ins. posle 2. avgusta ili? čisto me zanima. :) mene je malo nerviralo na svaka dva-3 dana novi build pa restartuj više puta, briši old reinstaliraj drajvere za štampače koje je gubio pri novim buildovima i sl... :D
 
Smara ali opet i ja cu za koji mesec na insajdera sigurno [emoji41] ne mozes ti, to ti je kao droga probas i tesko se skines sa toga [emoji23]
 
Rešio sam time što sam pustio ponovo instalaciju kao upgrade što se tiče Store. Ali je neverovatno glupo kako im nijedan tool ne radi, niti nalazi grešku.
 
Ja idem na insajder verzije kad postanu dovoljno stabilne. Obično je to mesec-dva pred izlazak. One početne najčešće očajno rade što mi ne odgovara jer ne testriam u virtuelnoj mašini ili kao dual-boot.
 
vi koji ste trenutno na insajderu, jel planirate da ostanete na ins. posle 2. avgusta ili? čisto me zanima. :) mene je malo nerviralo na svaka dva-3 dana novi build pa restartuj više puta, briši old reinstaliraj drajvere za štampače koje je gubio pri novim buildovima i sl... :D
Naravno, dokle god muzika svira nema stajanja :D ne smara me update, ako bas nemam vremena taj dan odlozim za sledeci...
 
Hello Windows Insider –Over the last year, Windows Insiders like you have continued to help make Windows 10 even more amazing. Today, we celebrate the one-year anniversary by celebrating you, our Insiders. Thanks to your feedback, Windows is the best it can be — and getting better every day.

Fun facts

Here are a few interesting facts about the Windows Insider Program since the launch of Windows 10:Insiders have submitted over 8.6 million pieces of feedback.Insiders spent over 443 million hours on Windows 10.The Insider Program is now available in 30 languages.

Thank you!

Hehe [emoji41]

Evo ko hoce wallpapere, mada ima i na netu ;-)

http://cloud.tapatalk.com/s/579c46c9b71d7/Windows 10 Anniversary Wallpaper.zip
 
Poslednja izmena:
Cesko...bez Svrabise..:D
 
Poslednja izmena:
Postoji li nacin da se totalno isključi da kalendar ne šalje mail obaveštenja o event-ima? Dok sam bio na W10P, bio sam kreirao izvesne podsetnike, na nivou čitave godine. I sad, kada isključim u kalendaru sve te podsetnike, Windows i dalje šalje na mail obaveštenja, iako sam u kalendaru isključio sve. Deluje kao feature ;)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Postoji, ali ne iz aplikacije. Moraš da se uloguješ na online verziju kalendara, odeš u Podešavanja (Options), pod Edit your reminder and calendar settings klikneš na kalendar za koji hoćeš da isključiš imejl notifikacije i tu isključiš Get reminders for events and tasks.
 
Pre neki dan sam video ovde na forumu da je neko post-ovao info o ponudi na nekom sajtu, OEM Win 10 za 5€ (nisam sanjao :)). Sad ne mogu da nadjem gde sam video taj post, da li u ovoj temi ili nekoj drugoj, pa ako je jos neko od vas video taj post, zamolio bih za link ka toj ponudi. Unapred hvala. ;)
 
što bi ga kupovo? kad je laganeze aktivirati ga fraj preko telefona/skypa? a ako ne znaš kako, postoji kms rešenje koje na dupli klik registruje system....nije da trollujem, ali ne kapiram...
 
Ako je 5e, bolje ga je kupiti nego se cimati sa bilo kakvim forama.
Najvise bih dao 20e za OS, i ne bih uopste razmisljao o nekakvim aktivacijama, itd.
Ali posto je skuplji dosta, nece me jos dugo videti legalan. :D

PS: Ako covek nije sanjao i to postoji, saljite.
 
Ima za 15€. Za 5 nisam video, a i sumnjivo jeftino.

U svakom slučaju sada očekujem da krenu neki da kukaju što nije produženo. Pošto su prvo imali problem što im nudi besplatan.
Već sam video na nekim mestima par dana pred istek.
 
Ovi sto prodaju laptopove na kupujem prodajem ponekad uslikaju legalan kljuc Windows 7 , uz malo srece moze da se dobije legalan Windows 10 , nasao sam par takvih oglasa , nisam pokusavao da ih koristim , da li je moguce koristiti takve kljuceve ako prodavac laptopa ne koristi taj Windows i nije ga koristio za aktivaciju?
 
Ja znam priču o tome. Do duše ne za 5€. Na kinguin.net imaš za 25€. Priča ide ovako. M$ proda nekoj velikoj firmi, na primer kod nas Poreskoj upravi, licence za win i office po ekstremno niskoj ceni. Za gajbu piva, ili kako ovde vole da kažu "za tepciju ribe". Njima je bitno da se državna uprava legalizuje, a naplatiće prave pare kroz par godina. Tada admin firme, ili neko pametniji :), počne da prodaje ključeve na sajtovima kao što su G2A, Kinguin i slično. U principu to je legalan win, ali baš i nije kao kad kupiš u ovlašćenoj prodavnci gde dobiješ markicu. E sada bila je jedna dobra fora, kako legalno doći do win 10. Jedno vreme si mogao da dobiješ win 8 legalno preko ....... nekaka mi pomegne neko, mislim preko nekog apdejta za multimediju ili slično (ne mogu da nađem temu), a zatim legalno preko apdejta na win 10.
 
Nazad
Vrh Dno