Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Primetno brze gasenje i podizanje Sistema.
Za sad odlican, samo da vidim drajveri za graficku kako ce da rade.
 
Тек тако разбуцао С партицију? Ја сам имао проблем на баш овом крш лаптопу на коме сада пишем, није пролазила инсталација чисте последње верзије (када изаберем да нећу да се улогујем са Microsoft налогом, онда врти плаве тачкице на белом екрану бесконачно) па сам инсталирао 8.1 и урадио апгрејд на 10074 и после на 10122 ... мада сам опет заглавио на истом месту али сам некако прескочио. Неколико дана ради нормално па не видим како разбуцава партицију.
На главном компу је са чисте 10074 инсталације прешао на 10122 и опет нормално ради. Да ниси урадио нешто што је допринело разбуцавању?
 
Да ниси урадио нешто што је допринело разбуцавању?

Ne, bas radi probe sistem koji radi vec godinu dana verovatno i vise, idemo na 2 :) Nema nekih sumnjivih instalacija niti bilo kakvih novih. Jedina nova stvar je bila Witcher 3 instalacija ( otisli i svi save-ovi sa istom znaci nisam namerno sebi pravio igranku bez potrebe ). Napomena 10074 je radio bez problema, mislim da je tacno drugi dan po 10122 otisla particija. Mozda je taj upgrade ali sam svakao mislio da odem sa 8 ili na 10 ili na 7.
 
Ne znam sta moze to da napravi ja sam od drugog Septembra upgrade na win8.1
Svaki do sada bilo iso bilo sam win prosao bez problema.
Sad sam probao Witcher 3 radi odlicno.
 
Poslednja izmena:
Ono sto se meni nije svidelo kod 10 - nakon DL sa uTorrenta - Win mi uredno prijavljuje - Skinuli ste upravo xxxxx Znaci javljeno je i centrali. Ne kazem da nije bio i slucaj ali sada te o tome i obavestava ;). Jedan info koji bih bar za sada sakrio od Win centrale.
 
Ipak instalirao 15.5 beta drajvere, daju veci fps od ovih od Microsofta.

Od novog ima i ovo...

Screenshot (194).png
 
Poslednja izmena:
Ko zna koliko buildova oni testiraju, ko ce to znati. Vrlo verovatno sada rade polako i na GdR update-u za sledecu godinu. A ovaj glancaju, poliraju... ;)
 
Nisu baš - ikone su nove, sa flat stilom, ali vidljivo je da su osnova bile Win7 ikone. I to je dobra stvar. Eh da, da li su sređen blurovane ikone za Win32 programe u Start meniju u 10125?
Pomislio sam na prvi pogled, da nisu indenticne ali svidjaju mi se.
Da popravili su...

Screenshot (196).jpg
 
imam ogromnih problema sa upgrade-om sa 10122 na 10125 - puca na hi there welcome back! screen-u.pokusacu opet,pa javljam sta se zbiva.
 
imam ogromnih problema sa upgrade-om sa 10122 na 10125 - puca na hi there welcome back! screen-u.pokusacu opet,pa javljam sta se zbiva.
Kako si upgrade?, ja sam iz windowsa kao i uvek kada je iso fajl u pitanju.
Da nemas vise naloga? imas dole levo da izaberes...
 
Poslednja izmena:
imam ogromnih problema sa upgrade-om sa 10122 na 10125 - puca na hi there welcome back! screen-u.pokusacu opet,pa javljam sta se zbiva.

Ja sam upravo završio čistu instalaciju, ali sam isto imao probleme dok nije ''zaživela'' :) Zakucao na nekom podešavanju i od tada jednostavno ga nema kursor i ne reaguje na tach, nikako da dospem do ukucavanja lozinke. Posle ''više od nekoliko'' nasilnih gašenja/palenja udostojio se da proradi. I sad radi ki lud :)
Deluje mi nešto brži u odnosu na 10122, a ima i nekoliko kozmetičkih izmena koliko sam do sada primetio. Jedino ovaj Spartan sad prosto leti
 
Upravo sam završio update na10125 jedino sam pogrešio pa radio sa USB3 pa nije hteo da završi ali me vratio an 10122. Mora bar sa otvorenog ISO fajla na butabilnom USB.
Ikonoce su čiste sada mada mi menu nije isti kao na slikama isti je kao pre. Inače sve radi isto i nema nekih problema. Solitaire Clasic ne radi ali drugi da.
 
guglanje veli da je do nekog drajvera.sujmam na katalist,ocisticu sa DDU,povadicu i wifi dongl i mis (srecom imam neki ps2 u steku za ove rabote) pa cu da probam opet,sad sam se zainatio. :)
 
Meni sad Windows zauzima skoro 25GB!Na predhodnoj verziji je bilo valjda 12,13 ili 14 GB.Pobrisao sam mu sve one "drivere" i "predhodne instalacije" ali on i dalje ima oko 25GB!

EDIT:Zaboravio sam na samu instalaciju windowsa koja je bila u "downloads" a ona sama ima 3.7GB.I sad kad sam je izbrisao windows ima blizu 18GB.Sa skoro 25GB zauzeca sam izbrisao 3.7GB i dobio skoro 18GB zauzeca!!!Nesto im u microsoftu nejde matematika!
 
Poslednja izmena:
Upravo sam završio update na10125 jedino sam pogrešio pa radio sa USB3 pa nije hteo da završi ali me vratio an 10122. Mora bar sa otvorenog ISO fajla na butabilnom USB.
Ikonoce su čiste sada mada mi menu nije isti kao na slikama isti je kao pre. Inače sve radi isto i nema nekih problema. Solitaire Clasic ne radi ali drugi da.

Odakle si skinu 10125 verziju??? idem preko WU i tamo nishta ne nalazi...
 
Ja sam skoro resio da skroz predjem na ovaj win10.Trenutno sam na dual-bootu sa win 8.1,ali ga skoro uopste i ne palim.A primetno je da sa svakim sledecim buildom,win10 sve bolje radi.Mislim da cu uskoro da pobrisem lepo oba win-a i da instaliram samo win10.:d
 
Meni sad Windows zauzima skoro 25GB!Na predhodnoj verziji je bilo valjda 12,13 ili 14 GB.Pobrisao sam mu sve one "drivere" i "predhodne instalacije" ali on i dalje ima oko 25GB!

EDIT:Zaboravio sam na samu instalaciju windowsa koja je bila u "downloads" a ona sama ima 3.7GB.I sad kad sam je izbrisao windows ima blizu 18GB.Sa skoro 25GB zauzeca sam izbrisao 3.7GB i dobio skoro 18GB zauzeca!!!Nesto im u microsoftu nejde matematika!

Ima tu i pagefile, ne znam koliko, zavisi od instalirane memorije.
I ja sam na dual-bootu, samo drugi OS je win10 32bit...:d
 
Poslednja izmena:
Ovi insajderi kod mene nedaju net,instaliram sve bude ok al dole X(koristim telenorov internet)tako dok ne izadje ta finalna ne istaliram vise..
 
uspeh,DDU,vadjenje svih periferija (usb dongl za mis,za wifi,audio karta...) je resilo problem,mada sam ubedjen da je do katalista bilo.
 
Poslednja izmena:
Sa 10122 su mi počeli neki bagovi i neka grdna usporenja naročito pri restartu gde nikad dočekati da se opet podigne, pa sam pobrisao sve i stavio ovaj 10125. Nemam više ni virtuelnu mašinu ni dualboot jer mislim da će ovaj 10125 raditi sasvim OK i da će ostati jedini OS. Za svaki slučaj, tu je fleška sa nečim drugim, koju inače najčešće i koristim :)
Inače, zauzeo mi je, nakon čiste instalacije, svega nekih 14GB, znatno manje od svih ostalih buildova koje sam probao do sada.
 
Pa kako imam na 8.1/7/ a na ovima nemam,zar nije u windovsu instaliran lan...
Probacu I ovo mada samo sto sam instalirao 8.1...2 dana se zezam sa insajderima,
Sve ostalo fino radi,OC mislim da ide sa macice nizem naponu nego na 8.1 sa ovom 122-ojkom
Rade ti od win8.1, svi drajveri od win 8.1 rade na win10.
Verovatno ti instalirao pogresne, izbrisi one koje ti on instalira
pa rucno instaliraj ove sa asusovog sajta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno