Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da ali sta je sa Milijardom uredjaja na W10? Daj boze da dobace do 500 miliona do 2017 , milijarda tesko do 2020.

To je laganica sa tri godine koje su rekli. Banke će tek da pređu, US vojska (verovatno i druge službe), u Kini će da bude u državi...
Plus u to se računa i XBox i telefoni.

P.S.

Sad se spremite za drugu fazu pljuvanja što nisu produžili rok za prelazak. :crash:
 
Poslednja izmena:
Postoji poslovni Store da kompanije distribuiraju aplikacije.
 
Windows 10 vise nece biti besplatan od 29. jula...i ja sad promenim plocu i procesor i ne mogu windows 10 vise uzeti ili ima neki nacin...
 
Ovako Microsoft kaže: "Q: What happens if I change the hardware configuration of my Windows 10 device?
A: If the hardware configuration of your Windows 10 device changes significantly (e.g. motherboard change) Windows may require re-activation on the device. This is the same experience as prior versions of Windows (e.g. Windows 7 and Windows 8.1). The free upgrade offer will not apply to activation of Windows 10 in such scenarios where hardware changes reset Activation."
 
Купиш фул верзију и не зависи од плоче и процесора? Ни до сада (углавном) није био бесплатан, могли су да апгрејдују они који су имали плаћене претходне верзије и инсајдери.
Остају неки активатори и слично што ће увек да постоји или неки други фрај оперативни систем.
 
To je laganica sa tri godine koje su rekli. Banke će tek da pređu, US vojska (verovatno i druge službe), u Kini će da bude u državi...
Plus u to se računa i XBox i telefoni.

P.S.

Sad se spremite za drugu fazu pljuvanja što nisu produžili rok za prelazak. :crash:
Pa po meni je samo ****** mogla da odbije free upgrade, ja kao insajder dobio za djabe w10, cak i menjao plocu i sve proslo ok.

Pljuvanja ce uvek biti, nista novo, samo steta imas npr jak hw a i dalje teras neki inat nesto kao hejtujes i drzis XP ili W7 samo zato sto W10 nije po nekoj tvojoj meri a ta je da bude pljunut W7... Niko od tih hejtera nije zapravo rekao ili predlozio kako bi ta Future verzija W7 trebala da bude, u glavnom se svodi na to da je W10 kao i W8 nesto sto ne valja i tacka. Toliko o tome.
 
Hej drugari, ima li iko od vas problem sa SFC scan-om? Nikada mi se do sada nije desilo da imam nekih oštećenih fajlova u sistemu, uradio sam ponovo "clean install" i opet pokrenuo SFC i opet isto... a sistem radi bez ikakvih problema, i prije "reinstall-a" je radio odlično... Zna li neko možda u čemu je problem?
 
Pa cemu sfc scan kada ti sve radi ok? To je kao da trazis Gov### pitu ... ne muci sebe :D
 
Ako imaš nVidia grafičku verovatno ti sfc nalazi korumpiran OpenGL klasika. Ništa se ne sekiraj.
 
Windows 10 vise nece biti besplatan od 29. jula...i ja sad promenim plocu i procesor i ne mogu windows 10 vise uzeti ili ima neki nacin...
Postoji...skines build pre Septembarskih update i sa njim odradis upgrade sa nekog od sistema... ostatak ide sam.
 
Na tom blogu lepo piše da će se nakon 29. jula Windows 10 aktivirati samo ako ste ga pre tog datuma aktivirali na istom hardveru.



Ako promenite matičnu nakon 29. jula 2016. nećete moći da dobijete besplatno Windows 10. Aktivaciju ne vrši sam Windows 10 već MS serveri koji to neće raditi nakon 29. jula.

Citat sa tog linka:

Another thing you need to know is that the free Windows 10 license you get will be tied to the computer on which you upgrade. If you change your hardware, you will need to buy another license of Windows 10. Keep this in mind.
 
Poslednja izmena:
:smoke: to je za ove regularne - nab korisnike :d za insajdere je malo drugacije.
 
Ej drugari, šta mislite da li bi bilo dobro da imamo pored ikone maila, obavijesti, i drugih app i malu ikonicu broja propuštenih obavijesti, uz opciju da se to isključi ukoliko neko želi... Meni lično izgleda lijepo 2016-05-06.jpg
 
Koliko znam od Redstone verzije biće dostupan taj "feature" sa brojem obaveštenja.
 
I tako W10 zaista postaje univerzalan OS ;-)
 
I tako W10 zaista postaje univerzalan OS ;-)

To tesko,prespori su u poboljsavanju tih aplikacija.Da li zato sto je siromasan program u kome se izradjuju te aplikacije ili jednostavno neznaju gde biju.
Daju bukvalno na kasicicu ispravke i to neke nebitne koje su vezane uglavnom za kupovinu, umesto za funkcionalnost.

Koristim win jos od windows milenijuma i desktop aplikacije koje su stizale uz njega su prilicno funkcionalnije nego ovo sto sada nude uz desetku i preko prodavnice.
 
Opet neke izjave bez nekih primera, klasika. Ajde koje su to app? Mozda kalkulator? Hahaha
 
Ahh ti dokazi...kako to da zaboravim...ja sam lepo odavno rekao da ljudi uopste nisu ni probali ili retko koriste aplikacije koje dolaze uz ovu verziju windowsa.
Ono sto fali u svim aplikacijama i sto je uglavnom vazna karakteristika je "Drag n Drop",i to se nije pojavilo ni u sadasnjem 14332 pakovanju.
Fali dosta funkcija kad uporedite sa prethodnim desktop aplikacijama,a koje su korisne.
Jel uopste neko na forumu pored toga sto je instalirao ovaj win i istrazuje novine koje dolaze uz njega?
Nije valjda da samo igrate igrice i testirate svoj hardver na njemu?
 
Bas naprotiv gledam da iskoristim sto vise te app koje dolaze uz win, npr email, prognozu, eto imamo i mogucnost da se mountuje iso, toga pre po defaultu nije bilo na w7, vista, xp... Sve sto je bilo na w7 ima i u w10 ne vidim po cemu je osiromasen, ah da nema gadgete e pa i to se lako ubaci tako da :) ne znam, sta to po tebi w10 nema u odnosu na xp, 7??

Ja ti mogu reci da ljudi nisu znali da je adblock radio i na IE pa sta, ja sam ga koristio i koristim cak i na Visti - ie 9 a i vec dugo na IE11 pa... Neki su mislili da mora Chrome da se koristi za to.. Nemamo svi iste navike, ja volim OOTB resenja ako su dobra ako ne onda trazim alternativu, ali npr oduvek mi je bilo *****no da instaliram Nero samo zato da bih narezao CD a to se moze na Winu i bez Nero-a... A ima ljudi... ;-) ih svasta.
 
Poslednja izmena:
Naravno da radi Drag-and-drop sa univerzalnim aplikacijama! Radi sa 8Zip, radi sa Mail-om! Ako u nekoj aplikaciji ne radi onda je to zato što autor nije implementirao tu funkciju. Samo zato što neki ljudi ne znaju da ih nema ne znači da ih nema.

Jel znate da sa Photos aplikacijom možete da izvučete slike iz bilo kog MP4 video fajla? Ili da izečete deo videa iz istog (trim)?
 
Ma znamo, nista novo...

Nego ovaj Store je prso ali bas prsoo :D

Capture.PNG
 
Zavisi od samog korisnika i to sta radi/koliko je upucen oko toga sta da izbegava, itd. Generalno mislim da je prosecnim korisnicima jos uvek potreban antivirus posto Defender ne kupi sve, ali za prosecnog clana foruma verovatno ne.
 
Jel se meni čini ili Windows Defender nije baš najlakši antivirus? Imam osećaj da mi sistem brže radi sa Avirom Free ili 360 Total Security uz Avirin skener. Instalirao bih opet Aviru Free ali me nervira onaj Avirin lančer koji se sam instalira.
 
Nazad
Vrh Dno