Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pa neće, ali ako instaliraš te updateove, ako ih preskočiš, miran si.

U prilogu imate .bat fajl koji otklanja te updateove iz sistema.

Posle odete na Windows update i proverite da li ima novih zakrpa, i sakrijete te updateove da se više ne pojavljuju.

Takođe, deštiklirajte "Give me recommended updates the same was as important" kako u budućnosti opet ne bi popili ovako nešto.

@echo off
wusa /uninstall /kb:2952664 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2990214 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3021917 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3035583 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2977759 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:2996978 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3022345 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3044374 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3068708 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3065987 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3075249 /quiet /norestart
wusa /uninstall /kb:3080149 /quiet /norestart


echo Ja bih restartovao racunar da sam na tvom mestu...
pause
rem http://windows.microsoft.com/en-us/windows-vista/windows-update-error-8000ffff
rem https://support.microsoft.com/en-us/kb/947821

Ovaj .bat em briše spyware, em briše get windows x smaračinu.
 

Prilozi

  • uninstall windows 10 notification updates.zip
    431 bajta · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Navedi mi i jedan dobar razlog šta ja kao korisnik dobijam instaliranjem tih telemetrija na sistem? Na stranu paranoje i drugo, dobijam usporenje sistema, jer je uključen globalni tracing. Dakle, to su updateovi koji štete performansama sistema i, spyware na stranu, samo zbog toga ih treba izbeći.

Da ne govorim da je MS namerno uprskao Windows update na Windowsu 7 što rezultuje da svchost.exe (a unutar njega windows update servis) divljaju tako što jedu 25-75% cpu (na single core mašinama i do 100%), guta preko 1GB RAM memorije, a onda se pogubi i zabode i ne odradi updateove i nastavi da guši mašinu.

I sada ti imaš Windows 10 sistem koji nema mogućnost u Home i Pro verzijama da izbegnete neki update i onda vam oni uvale šta hoće, a pošto uskoro neće ni pisati šta koja zakrpa dodaje/ispravlja, nećete ni znati šta se desilo kada neki program prestane da radi ili ceo sistem ili se uspori mašina. Vidiš, ja sam u ovom poslu još od Windowsa NT i ne mogu da ti izbrojim koliko puta je MS izbacio neki update koji uprska stvar!

Ko je lud da tako nešto stavi u mreži sa više računara? Ja nisam, hvala na pitanju. :)

Dakle, ne želim da ovu temu ponovo skrenem na spyware priču, muka mi je od kuditexovih opomena u 3 ujutru i banovanja, ali striktno gledano iz ugla performansi i stabilnosti sistema, ovi updateovi iz mog .bat fajla zaista nemaju šta da traže u bilo kom sistemu.
 
Poslednja izmena:
Dobijas bas po stabilan sistem niko ne moze da me ubedi momentalno je windows 10 najstabilni sistem ikad koji je microsoft napravio nesto slicno kao sa Vista koja je bila top stabilna za bezbednost ali je imala pa druge probleme ali nije bilo to od same viste nego do samom kernela koji je bio novog programiranog
Windows 10 sada sto je malo spy to je drugi problem ali mislim da ms se ne smara stim da im je cil sta mi radimo na pc nego radi bezbednost i 60 miliona bas nas ce da ne spionira
 
Ljudi bre ljudi, ima besplatnih aplikacija koji uklanjaju ove spijune iz Windowsa 10. Zar je to toliko tesko nekima da skinu i sami rese taj problem, i to vrlo efektivno ???
 
Ima indicije da ce da opet da hara po hdd nije za poverenje

O vrlo gresis, moram da tako kazem. Apsolutno nema takvih indicija, a procedura se samo ponovi cim Windows ponovo instalira neke update. Prosto i jednostavno !

Uostalom, ti programi se na dnevnoj bazi skoro updateuju sa novim opcijama. Ne bih da ih navodim koji su, ali ja znam za njih 4 dosada.
 
O vrlo gresis, moram da tako kazem. Apsolutno nema takvih indicija, a procedura se samo ponovi cim Windows ponovo instalira neke update. Prosto i jednostavno !

Uostalom, ti programi se na dnevnoj bazi skoro updateuju sa novim opcijama. Ne bih da ih navodim koji su, ali ja znam za njih 4 dosada.
Windows 10 je bez update instalirani je spy tako je napravjen mislim da se pisalo u MDL da posle gasenja sve oko privatnost opet salje podatke
 
Windows 10 je bez update instalirani je spy tako je napravjen mislim da se pisalo u MDL da posle gasenja sve oko privatnost opet salje podatke

Ne,apsolutno NETACNO. Ko je to odvalio ??? Svasta...

Ovi programi su izuzetno detaljni i zaista uklanjaju SVE sto sluzi spijuniranju. Uostalom, zasto ne pogledas koji su to programi pa se u to sam uveris ???
 
Ne,apsolutno NETACNO. Ko je to odvalio ??? Svasta...

Ovi programi su izuzetno detaljni i zaista uklanjaju SVE sto sluzi spijuniranju. Uostalom, zasto ne pogledas koji su to programi pa se u to sam uveris ???

Dobro sad pravimo muabet, znam koji su to programi ima ih oko 5-6 su ali opet nije sigurno ima na MDL cela tema za privatnost pa citaj i videces
 
Pa otkud znate da to ne postoji i na npr. osmici i sedmici (to nešto što tajno hara, kao ono što ostane kad se i na deseci pređe onim privacy settings toolsima)? Ko brine o privatnosti neka instalira linux i tjera, a ne da uzme Windows, našao je crkvu u kojoj će se moliti. Microsoft neće promijeniti svoju politiku i to je jasno već sada.
 
Od juce mi se desava da se na svakih ~15min gasi monitor(tv) kao kad ide u sleep mod, ugasi monitor na 3 sek i vrati se sam. Probao da stavim da ne ide u sleep mod uopste ni monitor ni racunar ali ne vredi. Mislim da sam procitao da je neko imao slican problem ali ne mogu da nadjem taj post. Jel zna neko u cemu bi mogao biti problem?
 
Da nece to je sigurno, Microsoft jeste postao bolji ali me je zaista zacudio ovom odlukiom da tolike stvari ugradi u 10-ku, koje sluze spijuniranju. Mozda to nije direktno spijuniranje ali...

@ krale

Molim te daj mi direktan link na MDL o tome, ne mogu da nadjem nikako. Hvala ti.
 
Ne,apsolutno NETACNO. Ko je to odvalio ??? Svasta...

Ovi programi su izuzetno detaljni i zaista uklanjaju SVE sto sluzi spijuniranju. Uostalom, zasto ne pogledas koji su to programi pa se u to sam uveris ???

Pa ono, ako 10 puta ponoviš jedno te isto, možda i sam poveruješ u to, a i ubediš druge. :D

http://arstechnica.com/information-...ndows-10-just-cant-stop-talking-to-microsoft/

Windows 7 i 8.1 sa instaliranim spyware updateovima postaje delimično spyware kao desetka, zato ne instalirajte te updateove.

Opet, paranoju na stranu, svaki tracing i auditing mašine usporava tu mašinu, što je i normalno i to treba izbegavati. Čak i da te podatke ne prosleđuju trećim licima (a prosleđuju), zašto bih ja pristao da dobrovoljno delim svoje lične podatke sa njima? Da je Windows besplatan, pa da razumem, kao i Android sa Google servisima, kao je dž, ali si ti lično moneta. Ovako em plaćaš licencu (na stranu da li zaista plaćaš ili koristiš nelegalno, firme svakako plaćaju licence), em si im ti roba.

Aj' u dvajes marki da i pokraj ovoga get windows x malwarea što je ubacio u Win 7 i 8 da će Windows 10 proći gore nego desetka?

Ko će da pravi igricu koja je dx12 only za 10% korisnika svih Windowsa?

Osim dx12, koji je razlog da neko pređe sa Windowsa 7 ili 8.1 na desetku? Onaj ko voli sedmicu, dobija ružniji i osakaćeniji i neupotrebljiviji start meni nego što je imao na sedmici, gubi Aero glass efeke i dobija neku nakazu sa crnim taskbarom, a belim title barom, smanjenu customizaciju.

Onaj ko pak voli start screen od Windowsa 8.1 dobija neki osakaćeni start meni.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Da li w10 ima neku bezbednost da ne dozvoli skidanje nekih aplikacija koje oni smatraju ilegalnim tipa poput ovih sa ovog sajta? http://securityxploded.com/operapassworddecryptor.php posto ne mogu ni iz jednog browsera da skinem kao ni ovu aplikaciju http://www.nirsoft.net/utils/chromepass.html inace ove aplikacije mi trebaju da pokusam da pristupim svojim siframa iz Opere koje sam koristio dok nisam presao na w10, Opera nedozvoljava menjanje OS-a. Izgubis sifre. Uzas!:wall:

Mislim da nema, barem nisam cuo dosad za tako nesto.

Inace, ako hoces potpunu anonimnost na netu, koristi TOR Browser 5.02.
 
Ne znam onda o cemu se radi. Ovde sam malo vise napisao Opera problem. Onda jedino ako Opera ima neki proces ili skriptu koja ne omogucuje skidanje i iz drugih browsera.

Zamolio bi te da probas da skines (oba programa) iz bilo kog browsera koji koristis i ostali koju budu videli pa ako moze neko da mi updejtuje na neki host i prosledi mi link.
 
Mislim da nema, barem nisam cuo dosad za tako nesto.

Inace, ako hoces potpunu anonimnost na netu, koristi TOR Browser 5.02.
Potpuno ne postoji, ali Tor je najviše što je dostupno.

Što se tiče špijunaže Windows-a, s jedne strane je opšte poznato koliko je van svake mere otišlo. S druge strane baš zbog toga im ne ide u prilog. I s i obzirom da žele korporacije da pređu, i da zadrže vladine klijente van USA, ne vidim kako će im prikupljanje podataka pomoći u zamisli.
 
Dakle, ne želim da ovu temu ponovo skrenem na spyware priču

Ljudi sami moraju da shvate da ovo više nije klasičan Windows, kakav znamo. Misle i dalje, da je sve isto kao pre, samo što je drugačiji šareniš.
 
Zoboravio skroz na AV da probam da ga disable-jem. Avast je uvek prijavljivao prozor kada blokira nesto zato mi se nisam setio. Skinuo sam to tako da ovo sto sam pisao nije bilo veze sa w10.


--------
hvala Jericho.
 
Od juce mi se desava da se na svakih ~15min gasi monitor(tv) kao kad ide u sleep mod, ugasi monitor na 3 sek i vrati se sam. Probao da stavim da ne ide u sleep mod uopste ni monitor ni racunar ali ne vredi. Mislim da sam procitao da je neko imao slican problem ali ne mogu da nadjem taj post. Jel zna neko u cemu bi mogao biti problem?

Da nije nešto do driver-a za grafičku? Jel instalirana poslednja verzija istih?
 
Da nije nešto do driver-a za grafičku? Jel instalirana poslednja verzija istih?
Nisam dirao drivere od kako sam instalirao win10 pre mesec dana, ima one poslednje WU drivere za grafiku. Jedino sto sam radio od juce je update nekih programcica ccleaner, hard disk sentinel, power iso... i ona dva poslednja WU sto su bila prekljuce.
 
Nisam dirao drivere od kako sam instalirao win10 pre mesec dana, ima one poslednje WU drivere za grafiku. Jedino sto sam radio od juce je update nekih programcica ccleaner, hard disk sentinel, power iso... i ona dva poslednja WU sto su bila prekljuce.

Možda da jednostavno proveriš ima li novih drajvera za tvoju grafičku, možda ti novi driver-i(ako ih ima) reše problem
 
Која је најбоља алтернатива медија центру, за гледање тв-а са тјунер картицом? Користи неко XBMC за то?
 
Nema, poslednje imam.

Jesi li gledao na sajtu proizvođača grafičke,pošto na WU nisu baš ažurni,ako jesi onda stvarno ne znam do čega je problem, jel imaš laptop ili konfiguraciju? Ako imaš konfiguraciju možda je problem do kabla od monitora ili grafičke( doduše grafička možda pravi problem i ako imaš laptop)
 
Nazad
Vrh Dno