Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da tako treba i bez posledica, posle upgrade-a kada uradis clean install vise nemas problema sa registracijom win10.
 
Poslednja izmena:
Znaci ako sam uradio upgrade sa win 8.1, ako uradim clean install win 10 sa kljucem za win 8, nece biti problema sa registracijom?
 
jednom aktivirana,mozes da cisto instaliras koju god verziju zelis,sve dok je ista edicija (dakle home sa bilo kojom verzijom home-a,pro sa bilo kojom verzijom pro-a itd).od th2 mozes i da ubacis tokom instalacije kljuc sa win7/8/8.1,prihvata ga i sam se aktivira.

i meni je bezveze sto vise nisu utegli th2 i da apgrejd bar sa rtm-a lakse i bezbolnije prolazi,ali to je windows,nije nikad niti ce ikad biti perfektan. :)
 
Pet nadogradnji sam radio na TH2, nikakav problem nije nastao. Par programa onesposobi, i to je to.
Sve radi, i brži je od 10240.
 
Postovani da ne otvaram novu temu, Imam probem pri instalaciji win10 na laptopu. Slececi je problem, imam butabilni usb, instalacija je dosala do dela kada treba da se izabere na kom hdd da ide instalacija. Obrisao sa C: medjutim kada zelim da je napravim od unallocated space javlja mi gresku ''Windows cannot be installed on this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems..'' Nasao sam gomilu tutorijala, ali da mi obrise ceo hdd, medjutim na tom hdd-u mi se nalazi particija sa vaznim podacima. Koju nesmem da obrisem. Imam eksterni nastavak za 2.5'' hdd, kada ga prikacim na desk racunar on ga vidi kao jednu particiju i trazi da ga formatiram. Pokusao sam sa jos nekoliko programa da ga procitam, medjutim bezuspesno. Unapred sam zahvalan na odgovoru, puca mi glava jer se mlatim satima sa tim. Dotle je doslo sa pitam ovde, jer ni jedan posten tutorijal nisam mogao da nadjem netu. Hvala unapred na odgovoru.
 
moraces svaku particiju da obrises da bi ti next tab za dalju instalaciju windowsa prestao da bude siv :(
 
A neki nacin za backup te ne obrisane particije? Kakva je varijanta napr. da pokrenem neki Linux pa onda backup? :S:
 
za to ne bih znao kontam da ce ti neko drugi pomoci ovde na forumu,ali po mom iskustvu ne mozes proci dalje ukoliko sve particije ne obrises,e sad mozes i pre toga da probas u biosu da promenis sa eufi na legacy ili obrnuto pa vidi mozda mozes da prodjes tako,meni nikad nikakvi podaci nisu trebali pa sam sve brisao
 
trebalo bi da mozes na linuksu da pristupis toj arhivskoj particiji normalno,takodje bi trebalo da mozes preko backup programa na hiren's boot-u,strelecu itd da mozes citavu tu particiju da iskopiras na donor disk.

e sad,za to sem usb/cd/dvd-ja sa kojeg butujes jedno od ovih resenja (hiren's boot,strelec usb,PartetMagic...) treba ti jos jedan disk na koji ces da kopiras te fajlove/celu particiju(donor disk/drajv).predpostavljam da imas kad spominjes eksterni nastavak,al' nemam pojma dal' imas dovoljno usb portova za svu akciju,u tom slucaju prinudjen si na neko od cd/dvd resenja.

a ako laptop nema CD/DVD drajv,i nemas dovoljno portova na laptopu za svu akciju,e onda moras da cupas taj disk i nosis na neki komp sa drajvom koji moze da posluzi kao donor drajv.

edit: ovo je scenarij u kojem je ta particija velika tj ti fajlovi.ako je nesto sitnije (npr par stotina megabajta slika i dokumenata) postoji lakse resenje - liveboot linux sa persistence-om na koji mozes da iskopiras te fajlove.liveboot linux sa persistence-om pavis u Universal USB Installer-u.
 
Poslednja izmena:
za to ne bih znao kontam da ce ti neko drugi pomoci ovde na forumu,ali po mom iskustvu ne mozes proci dalje ukoliko sve particije ne obrises,e sad mozes i pre toga da probas u biosu da promenis sa eufi na legacy ili obrnuto pa vidi mozda mozes da prodjes tako,meni nikad nikakvi podaci nisu trebali pa sam sve brisao
Ovo ne može jer je uefi instalacija. Jedino da u Rufusu napravi legacy instalaciju.
 
Evo kako izgleda ovaj hdd na usb DSC_0134.jpg, a u disk menagmentu mi se ovako prikazuje Untitled.jpg. Imam tera disk na desk racunaru a oko 40gb fajlova je zarobljeno na particiji koja se ovde ne vidi. Skinuo sam Data Rescue ali ostlo je jos 6 sati skena hdd jer je 500gb. Ako mi to ne pomogne idem na ostale predloge...
 
nema potrebe za tolikim cekanjem da taj softver odradi posao,prikopcaj taj disk sa laptopa na desk racunar,i iskopiraj tu particiju direkt na hard na desktopu.to mozes i sa najobicnijim partition wizard free softverom.
 
Pomoci ce ti Partition Home Wizard sa Hirens diska, on vidi i skrivene particije. Ako se dobro secam, on moze da ti resi i MBR particiju bez formatiranja. Ali naravno da je za svaki slucaj uvek dobro bekapovati.
 
da,moraces da probas kao sto je jericho rekao ili da ides sa partition recovery wizard-om unutar partition wizard-a.samo nisam siguran dal' free verzija ima taj wizard,ja imam pro verziju,moraces sam da proveris.inace,partition wizard bi trebalo da vidi sve particije,zato ga i koristim (zbog linuks diskova,memorijskih kartica,swap-ova itd),tako da je izgleda win setap pobrljavio MBR na tom disku i trebalo bi taj ili slican wizard da povrati sve.
 
Hvala drugari na brzom odgovoru. Pisem sta sam uradio. Trebace verovatno jos nekom. Pozdrav
 
Na moju zalost ne mogu da izbjegnem win 10 zbog posla pa me interesuje da li je neko imao slican problem i kako ga je rijesio. Imam par racunara kojima je uradjen downgrade sa w8.1 pro na w7 pro i sad treba da uradim upgrade na 10 jer klijent tako zahtijeva. Medjutim nakon upgrade-a windows nece da se aktivira. Microsoft diagnostic tool mi izbacuje unsuported os. Ima li ko kakvo rijesenje a da nije crack jer racunari su dosli sa legalnim preinstaliranim os.
 
Na moju zalost ne mogu da izbjegnem win 10 zbog posla pa me interesuje da li je neko imao slican problem i kako ga je rijesio. Imam par racunara kojima je uradjen downgrade sa w8.1 pro na w7 pro i sad treba da uradim upgrade na 10 jer klijent tako zahtijeva. Medjutim nakon upgrade-a windows nece da se aktivira. Microsoft diagnostic tool mi izbacuje unsuported os. Ima li ko kakvo rijesenje a da nije crack jer racunari su dosli sa legalnim preinstaliranim os.
Predpostavljam obrnutim redom, upgrade na win8.1 pa tek na win 10.
Verovatno je licenca za win8.1, tako da kod provere se ne slaze.
 
ako imas kljuceve od tih racunara ubaci ih tokom instalacije th2,prihvata sve win7/8/8.1 kljuceve.
 
Probacu da ocitam kljuc sa abr. Da li zadnji iso na ms sajtu sadrzi th2?
 
Poslednja izmena:
Pošto sam uradio update sa win7 na win10, sada bih hteo da uradim clean win10.

C:\ESD\Windows

Ovo samo narežem na DVD i posle mogu da odradim clean? Pošto posedujem original KEY, ne treba ništa još dodatno da skidam?
 
@vuk40 koja je ta beta sto je izasla ja ne vidim ovde nista novo? :/
pitanje za sve kad upalim komp pocinje da mi se cuje vetinaltor od gpu-a, overklokovao sam ali posle oc-a uvek vratim na default vrednosti i pise da fan ode u 80% i tako svaki put kad upalim pc jel zna neko sta treba da uradim dok ja ne kliknem na default ono je 80% i dere se :D
 
Pošto sam uradio update sa win7 na win10, sada bih hteo da uradim clean win10.

C:\ESD\Windows

Ovo samo narežem na DVD i posle mogu da odradim clean? Pošto posedujem original KEY, ne treba ništa još dodatno da skidam?
И ја исто размишљам шта да радим? Да ли је ресет довољан? Имам две партиције, "C" где ми је WIN и "D" где су ми подаци. Да ли ће ресет избрисати "D"?
 
Meni do sada jedini problem pravi eset av i cisco vpn. Eset mogu da instaliram to je manji problem ali namestiti cisco vpn na win 10 je pravo mucenje uz 4 restarta i brdo manuale :(
 
evilmc:

pre bih skinuo cist .iso sa media creation tool pa rezao na dvd ili muckao butabilni USB sa rufusom nego petljao sa esd i rezanjem,mislim da direkt ni nemere da se nareze taj folder,tj nece biti butabilan.

mijalkocar:

nova beta resava sve te probleme,detaljnije imas na odgovarajucem podforumu.

Pobeda:

ako mislis na reset koji je pod recovery unutar settings-a,on ti nece dirati particije.ako sumnjas na probleme sa sistemsim fajlovima,pre reset-a.refresh-a i reinstalacije mozes i da pokusas sa sfc/ scannnow i dism komandama u elevated cmd-u.
 
Pobeda:

ako mislis na reset koji je pod recovery unutar settings-a,on ti nece dirati particije.ako sumnjas na probleme sa sistemsim fajlovima,pre reset-a.refresh-a i reinstalacije mozes i da pokusas sa sfc/ scannnow i dism komandama u elevated cmd-u.
Да, мислим на тај ресет.
http://www.cnet.com/how-to/clean-install-windows-10/

Немам неке проблеме већ систем нисам реинсталирао већ скоро 2 године, имао сам осмицу коју сам недавно надоградио на десетку. Рекох можда мало да освежим систем...
 
Nazad
Vrh Dno