Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ovi iz Microsofta su prsli,umesto da sa svakim update-om poboljšavaju performanse,oni ih unakažavaju...
Čist primer je Edge,koji je odmah kada je postao dostupan pa do poslednjeg update-a na HTML5 testu postizao score od 402,dok je danas score 397.Nije neka razlika,ali je prema ostalim browser-ima ogromna (Chrome:526, Opera:525, Firefox:467)
score.png

Ali smo zato "ekskluzivno" po prvi put od Apple dobili mogućnost praćenja njihovog event-a bez ikakvih cimanja,direktno iz Edge-a :d
apple.png
 
Ljudi jedno 'glupo' pitanje: da li se igrate na win10. Uzeo sam veci ssd i razmisljam o instalaciji desetke samo ne znam kako utice na performanse u igrama. Da li ima nekih bugova, problema, pucanja igara?
 
Ljudi jedno 'glupo' pitanje: da li se igrate na win10. Uzeo sam veci ssd i razmisljam o instalaciji desetke samo ne znam kako utice na performanse u igrama. Da li ima nekih bugova, problema, pucanja igara?
Meni sistem na SSDu par igara na njemu takođe. Rade igre bolje nego na prethodnicima. Slobodno probaj.
 
Da li ce mi win 10 pro biti i dalje aktiviran ako uradim clean instal? Aktiviranu desetku imam preko tehnikal privju verzije na kojoj sam iskljucio insider builds nakon upgrejda na desetku. Tehnikal privju sam prethodno instalirao kao jedini OS.
 
Poslednja izmena:
Da li ce mi win 10 pro biti i dalje aktiviran ako uradim clean instal? Aktiviranu desetku imam preko tehnikal privju verzije na kojoj sam iskljucio insider builds nakon upgrejda na desetku. Tehnikal privju sam prethodno instalirao kao jedini OS.
Neće ako si isključio insider ring, Fast ili slow.
 
Ljudi, shta realno gubim ako iskljuchim insider builds, jel dobijam ostale update regularno ako sam na RTM verziji ?
 
Meni sistem na SSDu par igara na njemu takođe. Rade igre bolje nego na prethodnicima. Slobodno probaj.

Nadam se da se necu zeznuti pa posle vracati na win7. :) Na laptopu sam instalirao i sve je ok, ali se malo jos uvek suzdrzavam od instaliranja na desktop.
 
Nadam se da se necu zeznuti pa posle vracati na win7. :) Na laptopu sam instalirao i sve je ok, ali se malo jos uvek suzdrzavam od instaliranja na desktop.
Što se tiče npr. nekih igara, pitao si rade li bolje na W10. Evo kao primjer NBA 2k15, na 7790, stalno štreckao na win 8.1, sad na w10 taman taj mali napredak vidim koji se ogleda u tome da igram igru fluidno bez seckanja na medium detaljima sa 1080p rezolucijom.

Napredak taman koliko je meni trebao.
 
Ljudi, shta realno gubim ako iskljuchim insider builds, jel dobijam ostale update regularno ako sam na RTM verziji ?
Dobićeš samo security updates a ne ove periodične build-ove i eventualno, u zavisnosti na kom build-u se ispišeš, on će prestati da važi.
 
Mozes da budes insider i prekines buildove kad hoces:

iRfA91z.png
 
Kolege,potrebni su mi sledeci drajveri za laptop Asus K70IO za nvidia chipset i intel rapid drajveri za ssd.Windows je 64 bita.Ne rade drajveri za win7 x64...
 
A sta ce ti driveri, jel nesto ne radi sa onim iz win10..........
 
Poslednja izmena:
U device manager-u nije prepoznao chipset,a probao sam par verzija irst drajvera,nijedan nece da se instalira.
 
U device manager-u nije prepoznao chipset,a probao sam par verzija irst drajvera,nijedan nece da se instalira.

Pa sta ce ti?
Nvidia se odavno povukla iz chipset biznisa i iste ne updatuje uopste

Inace da chipset nije prepoznat laptop ti ni ne bi radio sa 10-kom, to sto nemas neke krs NV drivere za sata je samo plus za stabilniji sistem
 
Zeljko,bice da mi nista ne treba,hehe.Stvarno mi trebaju ti drajveri,ali ok.Gugl ce sutra da radi.
 
Guglah malopre...stvarno ne treba irst,medjutim,valjao bi intel ahci drajver,bolji je od win ahci drajvera.Za chipset sam nasao neki za win8 pa cu ga probati sutra.
 
Ko kaze da je bolji u cemu, obaranju sistema :)

Ja sam davno rekao da 99.8% njima ne treba intel driver je je microsoftov to isto (i to je intelov drivere ali testiran od strane microsofta i zajednickim snagama peglan) ali je detaljno testiran, drivere jedino treba updatovat ako se uoci neki problem
 
drugari jel moze pomoc oko aktivacije, da skratim pricu imao sam 8.1 aktiviran kljucem, upgradeove radio sa insider buildovima, i onda na kraju instalirao onaj kineski ako se neko seca msm da je 174, da bi kad mi je windows ponudio upgrade dobio 240, ali enterprise a (8.1 je bio pro), e sad odradio sam clean install 10ke pro, i sada da li ikako mogu da dobijem legalnu aktivaciju, ili moram opet da vratim 8.1 pa onda da probam?
 
Nasao sam drajver za coprocesor,tj. nvidia chipset driver.
Jos samo za intel Ahci driver.
Ako neko ima neki predlog za taj drajver bio bih mu zahvalan.
 
Primetio sam na desktopu da mi nekoliko sekundi posle logovanja i prikazivanje dekstopa ekran postaje nekako sa manje kontrasta i kao svetliji u jednom trenutku... Da li ima neko resenje za ovo? Nije mi se desavalo na sedmici.
 
Pa sta ce ti?
Nvidia se odavno povukla iz chipset biznisa i iste ne updatuje uopste

Inace da chipset nije prepoznat laptop ti ni ne bi radio sa 10-kom, to sto nemas neke krs NV drivere za sata je samo plus za stabilniji sistem

Au Željko, čitam šta pišeš i ne verujem.

Ni grafičku kartu kada sistem ne prepozna, sistem radi, ali kako... E tako isto i chipset.

http://drp.su ako ne nađe drajver, takav drajver ne postoji.
 
Vjerovatno NE ali da li slucajno ima nacina da vratim aktivnu licencu koju sam dobio kao insider obzirom da sam promjenio CPU i MBO ?
 
Ovi iz Microsofta su prsli,umesto da sa svakim update-om poboljšavaju performanse,oni ih unakažavaju...
Čist primer je Edge,koji je odmah kada je postao dostupan pa do poslednjeg update-a na HTML5 testu postizao score od 402,dok je danas score 397.Nije neka razlika,ali je prema ostalim browser-ima ogromna (Chrome:526, Opera:525, Firefox:467)
Pogledajte prilog 178135

Ali smo zato "ekskluzivno" po prvi put od Apple dobili mogućnost praćenja njihovog event-a bez ikakvih cimanja,direktno iz Edge-a :d
Pogledajte prilog 178136
Prva stvar koju treba da znaš da taj HTML5 test nije test brzine, preformansi. Nego je test podržavanja funkcija u okviru HTML5 standarda. A i to je samo na osnovu onoga što browser kaže da podržava.
Cela tvoja konstrukcija kreće sa pogrešne tačke, i završava na pogrešnom mestu.
 
Nazad
Vrh Dno