Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

^ kako ovo radi?
Ovo nema veze sa w10 rasporedima za tastaturu. Konkretno, covek npr koristi US tastaturu i povremeno prebaci u Serbian Latin raspored. E, u Serbian Latin rasporedu, Z i Y su zamenili mesta. Ja na W7 koristim modovani raspored koja se instalira i onda pri izboru Serbian Latin dobijam sva naša slova ali Z i Y su kao u USA rasporedu.
 
Poslednja izmena:
Planiram da danas promenim plocu, a cuo sam da ima problema oko Windows 10 aktivacije posle znacajne promene hardvera.

Win10 sam dobio posle upgradea sa Win 8.1 [non OEM!]. Preko alatke [zaboravih ime] sam uspeo da izvucem Win10 product key iz moje trenutne instalacije. Online se spominje da korisnici imaju problema sa aktivacijom, da moraju da se deru na korisnicku sluzbu da im aktiviraju, da ponekad moraju cak da ponovo rade Win7/8 upgrade na Win10, ili da nekima uopste nece da uspe reaktivacija.

Posto imam Win10 Product Key, da li mogu jednostavno da uradim dectivate, reinstaill pa activate? [ili umesto reinstalla samo da ubodem trenutni HDD u novu plocu i ostavim win10 da detektuje novi HW, sto sam radio ranije uspesno sa Win7 :D]

Imate li neko iskustva oko ovoga?
 
Poslednja izmena:
To niko ne može zasigurno da ti kaže napamet, ali kako se aktivacioni ključ navodno vezuje za hardver, moguće je da ti taj koji si izvukao neće raditi sa novom pločom.
 
Evo pre pola sata sam zavrsio build, kada sam upalio windows [nisam isao preko format+new instalation, samo sam ubo moj stari SSD u novu plocu i Win10 je sve prepoznao za <1min] u activation window-u sam ukucao moj Win8.1 product key, i sve se normalno aktiviralo.

:)

Crisis averted.
 
To niko ne može zasigurno da ti kaže napamet, ali kako se aktivacioni ključ navodno vezuje za hardver, moguće je da ti taj koji si izvukao neće raditi sa novom pločom.
Pisano milion puta i nas nekoliko moze potvrditi ako je insajder onda moze menjati plocu, prolazi, za to znam a verovatno i za one koji su kupili full w10 a ne radili upgrade sa w7 na w10.
 
Izgleda je samo bitno da se ne koristi OEM 7/8 key. Ja sam prvi put presao na legalni windows bas kada sam cuo da ce uskoro krenuti free Win10 upgrade proces, i par dana posle premijere OS-a sam i odradio tu proceduru. Kada sam kupovao kljuc bas sam obratio paznju da ne uzmem OEM jer sam znao da cu down the line raditi upgrade ploce. Ko zna mozda sledece godine predjem i na Zen. :)
 
Pisano milion puta i nas nekoliko moze potvrditi ako je insajder onda moze menjati plocu, prolazi, za to znam a verovatno i za one koji su kupili full w10 a ne radili upgrade sa w7 na w10.
Ne mora da znači, iako si kupio full to je samo jedna licenca i vredi samo za jedan sistem, ne možeš ti sa tom licencom da instaliraš na neograničeno računara.
Znam ljude kojima nije prolazio ključ od 7-ice nakon reinstalacije/menjanja hardvera, pa su morali telefonom da zovu Mikrosoft da bi dobili drugi ključ koji radi.
 
Dosta poznat problem kod kojeg built in aplikacije pobrljave na korisnickom profilu, dobiju @ prefix u start meniju (a nije ih bilo moguce popraviti osim in place upgrade procesom ili rekreiranjem profila) je konacno resen, ovaj update to sada ispravlja.
 
Poslednja izmena:
Koristim Windows 10 od pojave prve zvanične verzije, ali mi nije jasno da nikako ne mogu da srede reprodukciju online videa. Dešava se da kada neki video pustim, ceo Windows kao da poludi, sve se uspori do pucanja, čak i ako isključim taj video... Jedina pomoć je restart. Stvarno neverovatno

Sent via Xperia Z3
 
Koristim Windows 10 od pojave prve zvanične verzije, ali mi nije jasno da nikako ne mogu da srede reprodukciju online videa. Dešava se da kada neki video pustim, ceo Windows kao da poludi, sve se uspori do pucanja, čak i ako isključim taj video... Jedina pomoć je restart. Stvarno neverovatno

Sent via Xperia Z3
Edge ako mislis na reprodukciju videa u samom Edge-u je mnogo bolja, malte ne u rangu sa Chromom, u poskednjem insajderu, tako da ce u RS updateu biti mnogo bolji edge nego u TH2 sto je, poradili su na tome.
 
Edge ako mislis na reprodukciju videa u samom Edge-u je mnogo bolja, malte ne u rangu sa Chromom, u poskednjem insajderu, tako da ce u RS updateu biti mnogo bolji edge nego u TH2 sto je, poradili su na tome.

Ovo što se njemu dešava nije normalno ponašanje, koji god browser da koristi.
Možda je problem do nekih drajvera?
 
Ja se secam pre par meseci gledam na you tubu preko edge-a neki 720p 60fps clip, ono je ocaj bio mislio sam da je do masine ali nije, u full screen-u nisi mogao normalno gledati ni 5s, zivi ocaj.
Sada je druga prica, zaista moja je masina slabija i vidi se razlika, cak i 1080p 60fps radi u rangu sa Chromom bez greske.
 
Gledam preko Chrome... Ne znam šta je problem, ali ne dešava se uvek, ali kad se desi, blokira se ceo kompjuter. A nije baš da je toliko slab kompjuter. A i na win7 nema tih problema, upoređivao sam...

Sent via Xperia Z3
 
Gledam preko Chrome... Ne znam šta je problem, ali ne dešava se uvek, ali kad se desi, blokira se ceo kompjuter. A nije baš da je toliko slab kompjuter. A i na win7 nema tih problema, upoređivao sam...

Sent via Xperia Z3

E to je vec nesto drugo, ako si lepo instalirao drajvere za grafiku onda nema tu sta, nije do wina nego jasno da je tu Chrome problem...u tvom slucaju ili reinstaliraj Chrome - ako imas X64 sistem onda je pozeljno i Chrome da bude X64 :) evo sta se kaze za X64 Chrome -> http://www.howtogeek.com/241501/you...it-chrome.-its-more-secure-stable-and-speedy/
 
Ali ista stvar se dešava i kada sam probao na edge da pogledam isti video. Sve se dešava bez nekog posebnog razloga. Windows mi je x32, ne znam da li moze onda Chrome da bude 64, stvarno se ne razumem toliko...

Sent via Xperia Z3
 
Poslednja izmena:
Da bi koristio 64bitne programe moras imati i sistem 64bitni. A kada imas 64 bitni sistem onda mozes da koristis i 32 i 64bitne programe---
Ako hoces da resis sam taj problem moras se malo interesovati, mi mozemo da nagadjamo do sutra, ti sam znas svoje navike i sta si radio sa sistemom , sta koristis od programa ...
Ako se desava na "svakom" browseru onda je jasno da su drajveri za gpu problem, obrises postojece drajvere sa DDU http://www.wagnardmobile.com , i ako nemas pojma koje drajvere ti PC koristi pusti neka win ih sam skine i instalira ... Ako to ne pomogne onda imas neki veci problem, ides na clean install sistema.
 
Čak i kod nas je Windows 10 postao drugi najpopularniji OS. Doduše veoma uzano trenutno.

StatCounter-os-RS-monthly-201605-201605-bar.png
 
Poslednja izmena:
Da bi koristio 64bitne programe moras imati i sistem 64bitni. A kada imas 64 bitni sistem onda mozes da koristis i 32 i 64bitne programe---
Ako hoces da resis sam taj problem moras se malo interesovati, mi mozemo da nagadjamo do sutra, ti sam znas svoje navike i sta si radio sa sistemom , sta koristis od programa ...
Ako se desava na "svakom" browseru onda je jasno da su drajveri za gpu problem, obrises postojece drajvere sa DDU http://www.wagnardmobile.com , i ako nemas pojma koje drajvere ti PC koristi pusti neka win ih sam skine i instalira ... Ako to ne pomogne onda imas neki veci problem, ides na clean install sistema.
Hvala svakako. Clean install sam radio više puta. Čitao sam na netu da win 10 inače ima problema sa puštanjem videa online, pa sam pomislio da je to generalni problem. Probaću ovo što si napisao sa drajverima, mada je sve drajvere sam Windows instalirao automatski, ja tu ništa nisam učestvovao... Posle instalacije, sve je bilo podešeno, za razliku od sedmice, gde drajvere za grafiku i još neke, moram sam da instaliram.

Sent via Xperia Z3
 
Dosta je kod nas piratskih sedmica gde je isključen update . Imaće desetka naravno više ali dok prestigne sedmicu proći će kod nas 5 godina :)
Da, kod nas je uglavnom ugašen update jer je pirat pa da se ne deaktivira. Iako mnogo bolje bilo aktivirati Windows 10 trajno.
 
Slicna je situacija kao sto je bilo vreme XP i Vista, tako je sada sa Windows 7 i Windows 10, windows 7 bice broj 1 jos najmanje 5-6 godina

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Slicna je situacija kao sto je bilo vreme XP i Vista, tako je sada sa Windows 7 i Windows 10, windows 7 bice broj 1 jos najmanje 5-6 godina

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Vista je bila promašaj od samog početka. Ni na koji način nije ugrozila xp. To je uspeo tek Windows 7.

Sent via Xperia Z3
 
Vista je bila promašaj od samog početka. Ni na koji način nije ugrozila xp. To je uspeo tek Windows 7.

Sent via Xperia Z3
Pa ne bi rekao bas tako, Vista je donela mnogo noviteta a u to vreme.svi su imali celeron i pentium 4 i 256MB ram zato i nije radila kako treba, i za kraju Vista je majka na Windows 7,8.1 i 10 posto je kernel od Viste ;)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Баш тако, Висту многи нису могли да пробају или се то једва вукло због слабог хардвера и онда би се вратили ХР-у који је иначе скоро па био рекордер по пљувачини, када се појавио. Касније су људи појачали хардвер и таман је стигла мало утегнутија Седмица па су сви наставили пљување по Висти да би се оправдали. ;)
 
Nazad
Vrh Dno