Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ista stvar se i meni dešava.

@Vuk40

Dobra je instalacija.
 
A da probate sa starijim drajverima za zvuk/lan?
 
Najstariji drajveri sto sam probao su 6.0.1.7553 za zvuk i 12.13.17.4 za LAN koji su se prvi pojavili na ASUS sajtu za maticnu, starije nisam probao. Ne petlja mi se sa instalacijom Windows 7 drajvera na Win 10.
 
Mene i dalje zeza drajver za lan, mada onaj stari pre skoro godinu dana kada je izasao radi najstabilnije.
Sto se tice integruse ona radi ok, retko kad je pukao audio, i tu se izretardirala linija, cudno, mada je izlaz bio na 48khz, ugasim i upalim liniju i sve ok...
A sto se tice Sound Blastera on radi bez greske, na wdm drajverima iz 2006 :-D
 
Najstariji drajveri sto sam probao su 6.0.1.7553 za zvuk i 12.13.17.4 za LAN koji su se prvi pojavili na ASUS sajtu za maticnu, starije nisam probao. Ne petlja mi se sa instalacijom Windows 7 drajvera na Win 10.
Nista to ne menja, ako hoce da rade ne smeta ni od XP.
Poneki zahtevaju compatibility mod ali rade sto je i najvaznije.
 
Imaju vec zadnje ali i problem, to je i najveca mana win10.
Nedostatak prave podrske drajvera, nema svako volje da vija
drajvere po netu i da eksperimentise...
 
Nista to ne menja, ako hoce da rade ne smeta ni od XP.
Poneki zahtevaju compatibility mod ali rade sto je i najvaznije.

Naravno, al' posle 3 verzije LAN, 5 verzija ALC1150 i 2 verzije nV drajvera izgubio sam volju za daljim testiranjem. LAN I219-V je najnoviji koji postoji, ne mogu naci stariji drajver od onog sto sam vec imao instaliranog od ranije... jedino da forsiram drajvere za I218/7, al kao sto rekoh izgubio sam strpljenje i svi su mi krivi... od MSa, Intela, ASUSa pa do vas koji nemate takve probleme. :D Mozda se jednog dana prebacim na 8.1, al' i to mi mrsko... :)
 
Evo novi 14257...ne vidim za sad neke promene.

Screenshot (715).png

E da sad vidim, igre rade nikad bolje u proseku po 3-5 fps vise.
Znaci moze da se jos ponesto ukljuci a da fps ne padne.
Testirano u GTA V, The Witcher 3, Mad Max...za sada.
 
Poslednja izmena:
Evo kazem ti i da imas stiker nalepnicu sa kluc opet nije genuine ako gledas tako posto inspektore traze fakturu i fiskalni racun gde je kupen :)

Naravno faktura je dokaz legalnosti a ne kljuc. Sta cemo sa ovim novim licencama sto idu u bios. Dakle gluposti :)
 
Instalirao sam windows deset pre nekog vremena,danas preinstalirao drajvere za graficku,kad nema je kanta.
 
Uvek brisem sa DDU,ccleaner i ASCare.
Otvaranje foldera resio brisanjem u registriju.
 
Ostane i folder i po neki fajl u Programs data folderu.
I njh brisem...bilo to potrebno ili ne, kada steknes tu naviku posle nemas problema.
Imam blizu 200 programa instaliranih oko 140gb, nema nikakve opasnosti ciscenje registry.
Cak i CCleaner ciscenje history nije problem, odstikliras samo defender i neke programe koji za tim nemaju potrebe.
 
Poslednjih godina otkako sam koristio Win 7, komp je nakon nekoliko minuta neaktivnosti gasio HDD-ove. Čujem da rade par minuta nakon paljenja mašine i onda nakon što im ne pristupim neko vreme prestanu da rade. Setap je SSD (OS) + 2xHDD

Sada otkako sam na Win 10 (original), primećujem da su diskovi stalno uključeni, odnosno da se ploče sve vreme vrte.

Nije da mi nešto smeta, ali više nije onako tih komp kao što je bio pre. Mogu li negde da podesim da se ponovo HDD-ovi gase nakon nekog vremena? Ili da ostavim ovako, ako on/off rutina možda škodi diskovima? Znam da uglavnom crkavaju pri inicijalnom pokretanju ploče, pa se dvoumim.

EDIT: Sem toga sa HDD-ovima, što i nije neki problem, prilično sam zadovoljan desetkom. Nemam konkretnih zamerki. Šta god sam instalirao radi, mada sam uglavnom ili na free ili na originalnom softveru.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da gasi, ja imam 3 harda ova dva ako su neaktivni ugasi za nekih 15 minuta.
Pogledaj u power opcije kako je podeseno, treba da stoji balanced.
Moze I da se podesi po zelji sta da gasi i na koliko.

Screenshot (82).png
 
Poslednja izmena:
Evo kod mene ovako stoji:

HDD postavke.jpg
 
Poslednjih godina otkako sam koristio Win 7, komp je nakon nekoliko minuta neaktivnosti gasio HDD-ove. Čujem da rade par minuta nakon paljenja mašine i onda nakon što im ne pristupim neko vreme prestanu da rade. Setap je SSD (OS) + 2xHDD

Sada otkako sam na Win 10 (original), primećujem da su diskovi stalno uključeni, odnosno da se ploče sve vreme vrte.

Nije da mi nešto smeta, ali više nije onako tih komp kao što je bio pre. Mogu li negde da podesim da se ponovo HDD-ovi gase nakon nekog vremena? Ili da ostavim ovako, ako on/off rutina možda škodi diskovima? Znam da uglavnom crkavaju pri inicijalnom pokretanju ploče, pa se dvoumim.

EDIT: Sem toga sa HDD-ovima, što i nije neki problem, prilično sam zadovoljan desetkom. Nemam konkretnih zamerki. Šta god sam instalirao radi, mada sam uglavnom ili na free ili na originalnom softveru.
To je to power managmenta, po defaultu Win 10 ti postavlja balanced power managment i HDD se gasi nakon nekog vremena neaktivnosti.
 
Desni klik na Start dugme pa Power Options pa ili rucno izaberi Balanced/Power saver ili desno klikni na Change plan Settings pa rucno, detaljno podesi sve.
 
OK, generalno sam pregledao sve, videću sutra detaljnije da mi nije promakla neka skrivena postavka.

Laku noć :)
 
Build 14257 nakon apgrejda, Microsoft Edge više nema zvuk na youtube. Sve ostalo ima (IE, Chrome, Firefox). Ima li još neko neko taj problem?
 
reinstaliraj drajvere za zvuk,zbuni se nekad svaki win ako ima vise playback sposobnih divajsa sta gde ide.iste probleme ja dozivljavam jos od XP-a.
 
Naravno da se kaci MS od trenutka kako se ulogujes tu je.
Meni ne smeta...ionako sam na jednom PC insider.
Mogu da se dive kako mi masina radi bez greske.:D
A njima nece...
 
Nazad
Vrh Dno