Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Što? I onako je sve u najboljem redu.

Sreća, sreća, radost!
 
Poslednja izmena:
Ko hoće, nađe način. Ko neće, nađe izgovor
http://www.dedoimedo.com/computers/windows-10-gwx-new-guide.html

Inače, smatram da je M$ preterao kada je krenuo na silu da gura W10. Ali mislim i da W10 jeste najbolji windows do sada, pošto zahteva najmanje podešavanja/3rd party programa da bi se radno okruženje dovelo na prihvatljiv nivo
 
Pozdrav , imam laptop Asus K52JU i imam problem sa win10. Dok je na adapteru laptop ima sliku shljaka normalno ,chim izvuchem napajanje ekran crn a laptop radi, ubodem adapter ima slika. Na njemu je legalan Win 10 home single language . Chista instalacija je bila,ne upgrade. I3 procesor 380, 6 giga rama, i grafika Amd 6300m,ssd 850 evo. E sad u Linux Mint sve radi ok,dok u win nikako. Kad sa DDU obrisem drajver i dodjem na onaj generik kad izvuchem napajanje ima slika laptop shljaka preko baterije. Chim win 10 skine drajver pojavi se problem. Na Asusovom sajtu drajveri samo za sedmicu. Skidao sam drajvere sa Amd sajta isto , crn ekran kad laptop radipreko baterije . Ima li neka fora da instaliram win 7 drajvere da probam na win 10 i da ugasim win 10 da neskida drajvere ili ako neko ima neki predlog kako da reshim ovu zajebanciju.
 
A neka power podesavanja? Adaptive brightness?
 
Nedopustivo je da vi radite na visemilionskim projektima, a nemate krstenog administratora.

Ijaooooo, kakav patetičan odgovor.
Pa šta te briga da li ima admin ili ne? Da li to znači da zbog MS silovanja, kompanije moraju da zapošljavaju sertifikovane administratore (i troše milione na plate) da bi zabranili upgrade dok je projekat u izradi?
 
Korisnici W7 se i ponasaju kao devojcice koje se predstavljaju lazno kao devojke 18+ ... pa zato je i MS resio da ih "siluje"

Posle ce izjaviti da su lagale i da to nije tako lose, kad tad i treba da im se desi W10 ;)
 
Poslednja izmena:
Isuse ... :zgran:
 
Scena od sinoc..gledam film na kompu na kojem je win 7..kompjuter se sam restartuje bez ikakvog nagovestaja i krece upgrade na win 10.
To se nije samo desilo. Piše ti kad kreće upgrade i možeš da odložiš.
Žali mi se kolega da mu je na kućnoj mašini došao update na 10-ku,prilično star komp,i sada ne može da pristupi drugoj (D) partticiji na hard disku.Prilično dugo se petljam sa računarima ali ovo prvi put vidim,ima li neko rešenje za ovaj problem?
Budi precizniji? Verovatno je nešto banalno sa premisijom.
Nedopustivo je da vi radite na visemilionskim projektima, a nemate krstenog administratora.
Upravo, to im je i najmanji problem ako je takva organizacija.
 
Zamisli banke u Srbiju da posluju sa tako nesposobnim System adminima, pa to bi bio haos u bankarstvu :D A do skoro su banke furale XP setili se da predju na 32bitni W7.
 
Ne brini se, naše banke su u raspadu. Samo se niko ne trudi da ih napada online banking ima zastareli TLS. Većina bankomata i u svetu radi u najboljem slučaju na XP-u nekrpljenom.
I ko zna šta još što ne možeš da vidiš direktno. Tako su opelješili jednu banku nedavno, imali su nikakvu mrežnu sigurnost. I puf!
 
Poslednja izmena:
Prvo to i nisu nase banke , aj da se ne lazemo , one samo posluju ovde :) Dobar procenat bankomata u US koristi linux pa opet nije imun na lopine :) tako da ...
Koliko nasi momci iz podrske na bankomatima rade traljavo govori i cinjenica da na par bankomata nebih da spominjem banke, mesto Engleskog prevoda nije ubacen Srbski, npr poruka da bankomat nije u funkciji.. Ne znam st sta koriste ovi Telennor bankomati, W8 ili W10 ... rade primetno brze, ili mi se cini zbog touchscreen-a.
 
Poslednja izmena:
Ijaooooo, kakav patetičan odgovor.
Pa šta te briga da li ima admin ili ne? Da li to znači da zbog MS silovanja, kompanije moraju da zapošljavaju sertifikovane administratore (i troše milione na plate) da bi zabranili upgrade dok je projekat u izradi?
Postoji i nesto sto se zove spoljni saradnik koga platis jednom da ti sve namesti i mozda jos jednom ako nekome od vas treba da odrzi kracu obuku, naravno ako ne zelis da ga placas posle za odrzavanje. WSUS uopste nije komplikovan, a uz to je i besplatan. Inace i lokalna W7 polisa ima jedno podesavanje koje onemogucava upgrade, dakle nije vam potreban ni WSUS. Jedino ako nemate Home verzije, e onda i treba da vam neplanirano krene upgrade :d
 
^Potpuno saglasan.
Ljudima je sasvim normala da zaposle ili zakupe čistačice, kafe kuvarice, referente zaštite na radu, računovođe, security, ... ali system administratora ne nikako. Sami će oni to :)
 
Poslednja izmena:
Unakazili ste temu, sa MS "silovanja" presli ste na Banke, Cistacice, Security ... :d
 
Žali mi se kolega da mu je na kućnoj mašini došao update na 10-ku,prilično star komp,i sada ne može da pristupi drugoj (D) partticiji na hard disku.Prilično dugo se petljam sa računarima ali ovo prvi put vidim,ima li neko rešenje za ovaj problem?
Treba samo slovo da mu dodeli.
 
sad mi iskrsla neka luda ideja :D jel neko probao kao insajder da sa desktopa predje na laptop sa istim nalogom i da uspesno aktivira win10?
 
A neka power podesavanja? Adaptive brightness?
Sredjeno. U Power podeshavanja nivo osvetljenja mi nje bio ispod 50%. Bio je problem sa crnim ekranom u drajverima pa je amd to ispravio ali ne mozes da podesish nivo pozadinskog osvetljenja,vec do 50% crn preko 50% ima pozadinsko osvetljenje na max. U power mi je bilo kad je na bateriji na 40% zato crn ekran bio. Hvala u svakom sluchaju . Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Narode, ako moze pomoć.
Šta može biti?
9fbb9b6af790a0b01de16d1fa811ce18.jpg
 
Kada bi trebalo da se pojavi Edge sa integrisanim Adblockerom za nas obicne smrtnike? Ne moz' se vise ziveti od raznih oglasa.......
 
Neće da ode u stand by. Probao sam više onih power planova ali ništa. Šta mogu da uradim da pokušam to da sredim? Poslednja insider verzija.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ijaooooo, kakav patetičan odgovor.
Pa šta te briga da li ima admin ili ne? Da li to znači da zbog MS silovanja, kompanije moraju da zapošljavaju sertifikovane administratore (i troše milione na plate) da bi zabranili upgrade dok je projekat u izradi?
Po toj logici... A sta te briga da li ce se windows updateovati ili ne?
Najmanji je problem reci windowsu da se i kada da se (ne) update-uje. Samo neko treba da sedne, procita, otklikce. Ali ono, sta te briga. Lakse je pljuvati ms, zato sto nekog boli polni organ da radi svoj posao odgovorno.
 
Nazad
Vrh Dno