Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ama jel te neko tera da koristis windows 10? Jel te neko bije iza ledja lopatom po glavi pa da si prisiljen da koristis win 10? Ako nisi o cemu dalje da raspravljamo? Imas izbora pa biraj ako hoces koristis win 10 ako neces uzmi sta ti se svidja i pusti nas koji hocemo da imamo win 10 da se patimo i da se nerviramo a vi slabih zivaca lepo pa pa sa teme i zivece te ko kornjace 300 godina bez sekiracije i nervoze. Sve najbolje


Da, tera me profesija. Iako zarađujem za 'leba od tog MSa ne znači da treba da volim taj proizvod, pogotovo ne Windows 10 koji mi znatno otežava život i komplikuje posao.
 
Da, tera me profesija. Iako zarađujem za 'leba od tog MSa ne znači da treba da volim taj proizvod, pogotovo ne Windows 10 koji mi znatno otežava život i komplikuje posao.

+1 Bravo za komentar.
TIi si jedan od malobrojnih koji drzi onaj OS, koji mu odgovara, a ne onaj da bi bio u trendu.
 
Da, tera me profesija. Iako zarađujem za 'leba od tog MSa ne znači da treba da volim taj proizvod, pogotovo ne Windows 10 koji mi znatno otežava život i komplikuje posao.
Ima njiva za obradu koliko hoćeš ni IT ti nije za "moranje".
 
Jel moze nekk da mi napise koja komanda se u cmd-u kuca ili sta vec da bih dobio original Windows 10? 10240 build je u pitanju i insider sam. Na odmoru sam bio i nisam odradio to ranije. Jel moze i dalje to da se uradi?
 
Da li je jos nekom osim ovom grku Microsoft poceo da pravi rezervacione foldere u C:/ ? za upgrade 29 jula?

Javljaju na MDL-u da krenulo rezervistima. Nakon svih julskih vrućih nadogradnji biće 10240.16405.150725-1815.th1. Kažu GA.
 
Poslednja izmena:
Javljaju na MDL-u da krenulo rezervistima. Nakon svih julskih vrućih nadogradnji biće 10240.16405.150725-1815.th1. Kažu GA.
Meni nije na 8.1 ali nisam 8.1 palio nekoliko dana, možda mora da odstoji malo. Pratim količinu download-a i izuzev jednog updejta ništa veće se nije downlodovalo.
 
Krenuce...koliko danas, ja cu da isprobam preko VM.
 
Ja na poslu imam 8.1 pro legit, update wina ide preko WSUS, imam lokalno potrebne KB fajlove, ali nemam ikonu u taskbaru za rezervaciju/nadogradnju. Moram da pogledam oko toga...
 
Ja na poslu imam 8.1 pro legit, update wina ide preko WSUS, imam lokalno potrebne KB fajlove, ali nemam ikonu u taskbaru za rezervaciju/nadogradnju. Moram da pogledam oko toga...
Trebalo bi do sada uveliko da si dobio ponudu...je li win update do kraja?
 
Ja na poslu imam 8.1 pro legit, update wina ide preko WSUS, imam lokalno potrebne KB fajlove, ali nemam ikonu u taskbaru za rezervaciju/nadogradnju. Moram da pogledam oko toga...
Pa moći ćeš i preko ISO-a, biće poplava toga za dan dva.
 
Jeste, svlači sa servera. Sve je redovno u C:\Windows\System32\GWX. Ikone nema. Sad probah neke vratolomije, videćemo šta će reći.
Idi na Update pa forsiraj updates, kada su sve instalirane, trebalo bi da iskoči poruka za upgrade.

apgrade 1.JPG
 
Poslednja izmena:
Apropos izgleda ikona na 10ki:
Win 7
DJ 1.png > win 10> DJ2.png
 
Tema me je zbunila totalno, sa insider-ima, buildovima, aktivacijama, clean install i nadogradnjama. Hoce li biti butabilni ISO za clean install, i neki trajan 'fix', imam nelegalnu sedmicu zalecenu nekim "Rem wat 2.2.6" i planiram da je pregazim sa 10-kom, znaci format C i sve ostalo. Znam da je pitanje van pravila foruma al niste ni vi bas samo o originalima pricali :)
 
Izgleda da je kod mene počeo da pravi rezervacione foldere u C: disku:
win 10.png
 
Tema me je zbunila totalno, sa insider-ima, buildovima, aktivacijama, clean install i nadogradnjama. Hoce li biti butabilni ISO za clean install, i neki trajan 'fix', imam nelegalnu sedmicu zalecenu nekim "Rem wat 2.2.6" i planiram da je pregazim sa 10-kom, znaci format C i sve ostalo. Znam da je pitanje van pravila foruma al niste ni vi bas samo o originalima pricali :)
Samo $$$$ i insider program za legalnost.
 
Meni u updates history stoji "upgrade to win 10 pro failed". Verovatno treba neki restart.
 
Sa alatom što si gore naveo, ne.

Nisam ni mislio s njim, nego s nekim slicnim za 10-ku. Temu ste tako spakovali da zvuci kao da ce moci 10-ka da se koristi samo na kompletno legalan nacin, ili sa nekom prevarom (DAZ, ne znam sta je) preko upgrade-a i sta vec..
 
Nisam ni mislio s njim, nego s nekim slicnim za 10-ku. Temu ste tako spakovali da zvuci kao da ce moci 10-ka da se koristi samo na kompletno legalan nacin, ili sa nekom prevarom (DAZ, ne znam sta je) preko upgrade-a i sta vec..
Pa tako je uvek bilo i biće, neznam šta si očekivao ? Besplatne windows i da te M$ zovne na pivo ?
 
Ma iso samo što nije a naravno biće i neki loader za desetku, briga me za legalnost.
 
Pa tako je uvek bilo i biće, neznam šta si očekivao ? Besplatne windows i da te M$ zovne na pivo ?

Aman :) Znam to, nego kad jednom u dva dana prelistas temu, zvuci kao da se toliko cimate oko prave legalnosti zato sto NECE biti nikakvih 'lekova', da ce ovaj automatski update odmah da ih detektuje i slicno.. Nisam video drugi razlog za toliku opsednutost da vam bude legalan win :)
 
Aman :) Znam to, nego kad jednom u dva dana prelistas temu, zvuci kao da se toliko cimate oko prave legalnosti zato sto NECE biti nikakvih 'lekova', da ce ovaj automatski update odmah da ih detektuje i slicno.. Nisam video drugi razlog za toliku opsednutost da vam bude legalan win :)
Prelistaj na sat pa će biti još više Lol. Nego eto pružila se prilika sa ovim Insider programom a i M$ je zvičao kao da će da deli windows besplatno.
 
I opet jedno pitanje... Kad se instalira ovaj win10 jel je on onda legalan bez obzira sa koje verzije se prelazi na njega ili ne?
 
Nazad
Vrh Dno