Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

boli vas bas briga da pogledate katalist temu na odgovarajucem podforumu...
 
U cemu je fora?Ja danas instalirao ove 15.5 drivere,a evo on trenutno skida one WDDM 2.0 (tako nesto).Jel to znaci da necemo moci vise da biramo sta cemo instalirati,nego ce on sam da radi sta mu je volja?
 
Evo da probamo win 10.Nije lose obecava uza razliku od 8 koju sam bacio nakon 2 dana.
E sad koje drajvere da instaliram za 5850 i od igre imam samo Wichiter 3 koja radi bez problema a sta se desava sa starijim tipa npr far cry3-4,Crysis...verzija 10122
 
Sta obecava drugi start meni u odnosu na 8-cu :d

Ma krsina 8 mi se stalno updjetovala problemi sa igrama,kad mi zabode proc ide na 100%.Dok ovj 10 kako vidim u ova 2 dana ide dobro nemam tih problema ko ima ssd vredi probati ovo pogotvo mi koji smo bili zakleti na 7
 
Meni osmica vrti vec preko godinu dana. Sve apdejte vucem kako koji izadje i nikad problem nisam imao. Doduse jednom mi je "pukao" driver graficke i odma se povratio. Zadovoljan sam. Nego u pokusaju stavljanja 10-ke sinoc naletim na problem. Cini mi se da je potrebno ceo HDD formatirati. http://www.dodaj.rs/f/1J/i4/2mzHYPKw/wp20150526001.jpg
 
Jel vozi neko na virtuelnoj masini 10ku mozda, radi li lepo pod vmware , ili neki drugi software instalirati ?
 
Ja juče instalirao Win10 na desktop i imam čudnu situaciju - neke aplikacije poput Edge (Spartan) browsera npr. se bez problema konektuju na net a opet druge poput Opere, IE 11, MBAM neće ni pod razno. Da sve bude čudnije u startu, nakon instalacije su i one mogle da bi zatim odjednom prestale...
Nisam ništa dirao firewall niti podešavao Defender ili radio bilo šta slično da bih im ukinuo pristup netu tako da mi je sve to jako čudno...
 
Razmišljam da kupim SSD hard disk od 60 Gb pošto sam našao povoljnu ponudu. Dvoumim se da li će biti malo za desetku. Neki savet?
 
Sasvim je dovoljno 60gb tog kapaciteta imam ja i savim je ok. Oko 20GB imam slobodno uvek.





Dovoljno je da kazes SSD, hard disk je termin za staruju generaciju sa diskom koji se okrece, kod ssd-a nema tih diskova i mehanizma... :)
 
Poslednja izmena:
Da,i ja imam taj od 60 GB,i i ima mesta i za neke manje igre+windows.:D
 
Мени се десетка јуче мало чудно понашала, одједном је престало да ради Старт дугме, у подешавања сам ишао тако што на десноклик изаберем персонализацију па одатле даље а у једном тренутку је и то одбило да ради уз предлог да решим неке асоцијације које више не функционишу. Мислим да је после рестарта све прорадило али ... изгледа да још има бубачки које нису решене.
 
Meni je posle instalacije 15.5 drivera start dugme prestalo da radi-uopste.Takodje nisam mogao da udjem u catalist control centar,a i u ono pored sata,gde pisu nove poruke.Ali uopste.I sad mi je on sam instalirao one WDDM v.2 drivere (bez moje saglasnosti) i sad u catalist mogu da udjem,ali u start i u poruke i dalje ne mogu!
 
Meni je posle instalacije 15.5 drivera start dugme prestalo da radi-uopste.Takodje nisam mogao da udjem u catalist control centar,a i u ono pored sata,gde pisu nove poruke.Ali uopste.I sad mi je on sam instalirao one WDDM v.2 drivere (bez moje saglasnosti) i sad u catalist mogu da udjem,ali u start i u poruke i dalje ne mogu!
Hahahaha ja kada ovo citam ne verujem, odakle vam sve to?
Na sigurno 20 masina instalirah win 10, niko se nije zalio...
Eventualno se jurio poneki drajver.
 
Pa eto,izmisljamo tako neke stvari zato sto nam je dosadno!

Aman,ako napisem da mi se to desava,onda je tako!I nisam jedini.Budi srecan sto se tebi to ne desava,i nemoj se cuditi drugima.Ako mi pomognes u vezi ovoga,dobices malo pivo!!!:d
 
Nikoj OS ne radi lepo pod virtuelnom masinom :) to je samo da vidis kakov je nekih bagova i to :)
To sam i hteo, nekad te spase virtualna masina kad ti treba neki os iz kojeg trebas nesto da odradis a nemas uslove za instalaciju istog itd..
 
Ti simptomi su puknuti graficki drajveri, nekada ne prijavi.
Desava se samo u slucaju da su ostali neki repovi od predhodnih
drajvere ili ako pomesa ove WDDM.
Recimo u save modu isto ne radi start dugme.
Da su pukli drajveri pokazuje jedan detalj u cosku u task baru u vidu bele trake na vrhu.
 
Mislim da bi trebali da lepo definisu kada WU sa WDDM drajverima gazi ove vec instalirane..

Ako ja vec instaliram drajvere sa AMD sajta sto bi mi on WDDM ponudio tj automatski instalirao, ok sada ali kada izadje RTM i to radi i dalje to je vec problem..

A desavalo mi se da kada treba wddm da instalira njega nema pa nema... A sve ocisceno sa ddu pa i u ccleaneru oni registry... I naravno podeseno sve na automtsko instaliranje drajvera.
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi trebali da lepo definisu kada WU sa WDDM drajverima gazi ove vec instalirane..
Ako ja vec instaliram drajvere sa AMD sajta sto bi mi on WDDM ponudio tj automatski instalirao, ok sada ali kada izadje RTM i to radi i dalje to je vec problem..
A desavalo mi se da kada treba wddm da instalira njega nema pa nema... A sve ocisceno sa ddu pa i u ccleaneru oni registry...
Nekada nije ni to dovoljno, pobrisi rucno AMD foldere iz Programs Files i Program files (x86) i
Programs data, tek onda pocisti registry, pa instaliraj drajvere.
Brisi uvek WDDM folder, da ti posle brisanja sa DDU i restarta odmah ne pukne njih
A ti nemas pojma i kreces da instaliras svoje.
 
Poslednja izmena:
:D ocigledno sam noob :D zar DDU to ne radi? Bas steta sto nije to lepo kompletirao, da se mi ne mucimo....
Sta nam rade moramo i tutorial da koristimo za instalaciju drajvera...
 
Poslednja izmena:
gazi jer te leakovane bete nisu sajnovane i win ih ne prepoznaje kao zadnje.kod mene bez gasenja provere potpisa (sedma opcija u advanced startup-u) ni ne instalira ih kako treba.resenja su: 1)desni klik na start - system - advanced system settings - hardware - no,let me choose... - never install driver siftware.. i odstiklirajte: Automatically get the device... ako necete da vam Wu gazi te leakovane bete sa wddm drajverima i 2)ocistite sve sa DDU i pustite da on sam stavi wddm (ovo ako ne igrate gtav i ohih par zadnjih igara pa vam trebaju profili.

svaki put kad cackate kataliste pre svega uninstall iz CP-a pa ciscenje sa DDU.i imamo za ove rabote posebnu temu napodforumu za GPU,nema potrebe da ubacamo belu buku na ovu temu.
 
@Vu40 @umart vase post-ove uvek guram u Reading list za nedaj boze :) Fala
 
Kako ocenjujete stabilnost trenutno najnovijeg build-a u poredjenju sa Win 8.1? Trenutno sam na Win 8.1, koristio sam ranije na kratko jedan od prvih build-ova Win 10, ali mi se nije nesto mnogo svidela brzina rada i nemogucnost da se iskljuci windows update.
I da li je neko probao sa programom KMSpico da ukloni watermark u donjem desnom uglu? :)
 
Kao sto mozes da procitas, nekome stabilan, neko ima odredjenih problema.
Dosta je brzi od win 8.1, brze je gasnje, podizanje sistema...
Skidali smo watermark na pocetku, ali sad nema potrebe, diskretan je ne bode oci.
Cak sam se navikao da je tu, bice neobicno ako ga skinu na kraju.
 
Poslednja izmena:
Pala je cista instalacija,sada sve radi,nadam se da ce tako i ostati.:d
 
Nazad
Vrh Dno