Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Jedino sto sam peimetio windows 10 radi odlicno samo na skylake procesore ostali hasswell,ivy, sandy windows 10 je uzas mislim da skylake su bas dobro optimizovani za windows 10

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Desni klik na power manager pa vidi gde se nalazi, treba videti sta ga pokrece...pogledaj i startup opcije.
Mozda iz biosa ga nesto aktivira? pogledaj i power save opcije u windowsu.

Ovo imam od opcija kada idem desni klik na p.m. --- kada idem na ikonicu iznad p.m. onda na file location mi otvara svchost.exe

ss.PNG

power plan je na high , ne znam vise sta da probam

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Prebaci power plan na saver, da vidimo sta ce se desiti.
 
Prebaci power plan na saver, da vidimo sta ce se desiti.

Capture.PNG

Evo posle pola sata igranja, moze se reci dá je bolje :) na nivou W7 - ostavicu power saver plan

Ko ce ga znati, mozda ga zezao Cool'n'Quiet driver kada ja na High planu ?!

`´ I nema vise one nakaze u task-u :wave: hvala :p
 
Poslednja izmena:
Verovatno su bili u nekom raskoraku, nema neke vidljive koristi od max power.
Samo dize bespotrebno temperature.
 
Capture.PNG

Vratilo se ovo omg ... nista nema tu leka, cekam RS ne isajder ...
 
Tog procesa kod mene nema ni kod laptopa...

Screenshot (2).png

Da nemas neki program? tipa kontrolu ventova ili slicno?
 
Poslednja izmena:
Tuži MS.

U suprotnom, pogledaj za šta je vezan navedeni svchost preko Process Explorer-a.
 
Poslednja izmena:
Tuži MS.

U suprotnom, pogledaj za šta je vezan navedeni svchost preko Process Explorer-a.

Tuzi MS - pa razmisljao sam :) posto sam I na stabilnoj verziji 10.0.10586 TH2 imao ovaj problem.

Screenshot (11).png

Evo PID je 2492 a to I jeste Power Manager, e sad zasto toliko drlja to mi nije jasno I kako da vidim sa kojim servisima je povezan, tj sta ga tera da drlja cpu?
 
Tuzi MS - pa razmisljao sam :) posto sam I na stabilnoj verziji 10.0.10586 TH2 imao ovaj problem.

Pogledajte prilog 201312

Evo PID je 2492 a to I jeste Power Manager, e sad zasto toliko drlja to mi nije jasno I kako da vidim sa kojim servisima je povezan, tj sta ga tera da drlja cpu?

A da slikas bios power management setup i advanced bios features?
 
Pada mi na pamet da si prikljucivao telephon, tablet ili slicno da je nesto of toga povuklo
taj Power Manager koji je rezervisan za te uredjaje ili laptopove.
Pogledaj u action center da nemas nesto sto bi ukazivalo na to.
 
Ma kakvi, i da sam kacio telefon posle restart ne treba da dize taj servis, gde je tu logika?!
Na front usb-u su slusalice, a pozadi stampac koji je ugasen, mis, i logi risiver preko usb-a i da bt 4.0 adapter i to je to..

Evo slike biosa :

e7f641accd3073a3b911dd82f139dedc.jpg


3697c7cb34b62d02e11f9267bc98a5bf.jpg


Evo restartovao sam komp bez slusalica i bt 4.0 opet se taj servis pali - nakaza.
 
Poslednja izmena:
Ne mislim da je do toga to je neki softwerski problem, ali savakako izgasi HPET igre ce ti se obradovati.
Mozda si trebao da izgasis pre instalacije windowsa?
 
Probaj da gasis i palis jednu po jednu funkciju.

Za pocetak ukljuci AMD C1E Support i Virtualization,a iskljuci Cool n Quiet.HPET nek je ukljucen.(mozes kasnije da ga iskljucis)
 
Da HPET izbrises iz OS dobijen instalacijom sa ukljucenim HPET u biosu, ides CMD kao administrator i kopiras...

bcdedit /deletevalue useplatformclock
 
C1E degradira cpu do nivoa *****izma, to probao odavno cool n quiet ako ugasim ima da se dimi procesor ;-)
Probacu ovo sto rece vuk.
 
Uključi virtuelizaciju.
Čisto zezanja radi.
 
Da HPET izbrises iz OS dobijen instalacijom sa ukljucenim HPET u biosu, ides CMD kao administrator i kopiras...

bcdedit /deletevalue useplatformclock

dobijem neku gresku---to znaci da OS I nije koristio tu funkciju?

Capture.PNG

ukljucio sam Virtualization , sad cu da pratim sta ce biti, I dalje je nakaza u tasku ali ne drlja cpu, za sada.
 
Ne vredi sve zivo probao :-( opet isto, kada se pokrene win, nije aktivno, nakom 20min pocne da drlja...
 
Život konačno ima smisla!
 
ne mogu da verujem da mi je ccleaner posle instalacije i brisanja smeća(uz opciju da briše windows.old folder) oborio sistem!?! wtff!? nije pomoglo ni fabričko resetovanje, morao je clean install.... svašta, još mi nije jasno...
 
Isto se i meni desilo, s toga to ne treba raditi.
 
Dajte jos neku ideju, sta jos da probam? ili da kupim neki polovan phenom 2, posto cekam zen za novu konfu, pa ono u medjuvremenu phenom 2 :-D
 
Nazad
Vrh Dno