Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Zato što Avast radi praktično man in the middle napad na konekcije kako bi mogao da skenira enkriptovane stranice. Navedite detalje ljudi kad imate probelme.
 
Da li neko zna zasto imam ovaj problem sa win10 x64 na laptopu? Kada ga zaklopim tj ode u sleep mode i ako ga ostavim tako duze posle toga je sav slogiran windows. Prvo da bi izasao iz sleep moda i pokazao log in ekran treba mu bar oko 2 min (a win se dize na mom laptopu oko 35-45 sec), zatim ne dozvoljava da se koristi polje za pass jer ne reaguje na klik. Posle toga kada udjem u win sve je usporeno, svi prozori budu not response, pojavljuje se pojedini prozori crni, ne reaguje na start, ne mogu do restarta da odem, ne mogu do taska,... I onda ga ugasim na dugme skroz i zatim bude sve normalno, prethodni put sam morao bateriju da mu skinem jer nije hteo da se ugasim posle drzenje tastera on/off. Ovo se iskljucivo desava posle duzeg perioda u sleep modu, nikada dok radim ili ga ugasim u hibernaciju sto cesto radim pa kada se normalno podigne win.
HP 351 g1, starija generacija i5 je i ima 8Gb rama (ispod avata je model). Imam bas jako malo stvari instalirano na njemu.
 
Kako da skinem neku aplikaciju iz prodavnice? Stalno dobijam ovu gresku:
error 0x80240438
pokusavao sam sa neta neke stvari, ukucavao neke komande u cmd ali nista, vidim i tamo neki windows administratori daju upustva ali bez uspjesno za vecinu.
Probaj sa isključenim fajerwallom.
 
Probao i sa iskljucenim firewall-om. Negdje sam na netu vidio da je to jednostavno greska windowsa, kod nekog radi a za nekog bema rjesenja

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
Podrazumeva se da imaš outlok nalog?
 
Darkodar nista i preko tog programa, jedino mi je nasao nekih 10tak azuriranja za drivere grafike i sl.
 
Da i to sam probao, kazu da je jedino rjesenje reinstall windowsa, a sada ne bi to bas radio :)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
Ilindan tebi puno hvala na odvojenom vremenu da rijesim taj problem, odradio sve po uputama sa tog sajta, restart na kraju jedino sto mi je trazio siru da se ulogujem na prodavnicu a problem je ostao istu sifru greske izbacuje
 
Ilindan tebi puno hvala na odvojenom vremenu da rijesim taj problem, odradio sve po uputama sa tog sajta, restart na kraju jedino sto mi je trazio siru da se ulogujem na prodavnicu a problem je ostao istu sifru greske izbacuje

Da li si probao da obrišeš Cache i Data podatke vezane za Store??
 
Jedno pitanje imam Original W7,i do sad sam se dva puta vracao sa W10 na W7 uvek clean install.Ono sto mene interesuje da li ce moci tako i posle 29 Jula?
 
Viber radi kao i na Win8.1, win7 itd, dakle klasicna desktop aplikacija. Na Store postoji Viber app ali to je samo link za download desktop aplikacije.
 
Messenger i Facebook ove nove universalne app rade odlicno na w10 mislim da su ios port zato su i dobre :p
 
Messenger i Facebook ove nove universalne app rade odlicno na w10 mislim da su ios port zato su i dobre :p

Jeste, iOS port su. Mada, mene više zanima kad će novi Messenger za telefone. Ovaj stari je iritirajuć isto koliko i regularni Viber. Non stop resumming a desi se i da notifikacije poblesave.

Na računaru inače rade OK. Još kad bi Facebook aplikacija mogla da otvori igrice a Messenger dobio bar audio pozive puna kapa. Ali, ni ovako se ne žalim. Bolje nego što je bilo.
 
Koja je najbolja verzija koja moze da se "nabavi"?
Moze i na pm odgovor, hvala.
 
14332 istice 16 jula , bolje da ceka kraj jula 2016 , redstone finalni tada izlazi.
 
Prvo sam bio na fast ringu a sada I na slow ringu mi ovako prikazuje folder names - nije centrirano - bas me nervira - kako da to ispravim?

Capture.PNG
 
14332 istice 16 jula , bolje da ceka kraj jula 2016 , redstone finalni tada izlazi.
Nije važno kada ističe, to je insider verzija i biće ih još nekoliko do oficijelnog Rs1, 29og jula. Mnogo stvari je popravljeno i novih stvari ubačeno od poslednje "stabilne" verzije čak i sa svim updejtovima od tada.
Sa svakim novim insider buildom, produžava se i rok trajanja.
 
Poslednja izmena:
To je briga samo ako ugasiš update, što uostalom ni ne treba da radiš.
 
Windows 10 now on 300 million devices, upgrade offer ending soon


Firstly, and most importantly, Microsoft has set a reminder to the world that the free upgrade offer to Windows 10 will expire soon on July 29. The company, however, still wants to make sure that no one will miss out on Windows 10, and is announcing that after July 29 you will still be able to get Windows 10 on a new device, or purchase a full version of Windows 10 Home for $119.

Izgleda definitivno neće produžavati. Mada i nema potrebe , ko je hteo mogao je do sada to besplatno da odradi. Velike korporacije tek prelaze na win 10 a oni svejedno plaćaju za to .

Sada će samo malo aktivirati ono prozorče za besplatan win 10 do 29 jula :D
 
Poslednja izmena:
Da ali sta je sa Milijardom uredjaja na W10? Daj boze da dobace do 500 miliona do 2017 , milijarda tesko do 2020.
 
Da ali sta je sa Milijardom uredjaja na W10? Daj boze da dobace do 500 miliona do 2017 , milijarda tesko do 2020.

Za 3 godine 1 milijarda . Nije to ništa specijalno velika brojka , tu ulaze svi uređaji i IoT . Najveći broj računara kao što rekoh je po ovim ogromnim korporacijama .

Lagano prelaze 500 ove godine, videćeš . Brojke kao brojke , novi uređaji će svi dolaziti sa win 10 , mali je broj korisnika koji će instalirati umesto toga win 7 ili 8 ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno