Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

e moj vuce,tolike godine a jos nisi shvatio da na internetu svaka rasprava mora biti dobivena.
 
kakav wzor,zeljko je istina.

zli majkrosoft nam o jadu zabavi racunare,nabija nam racune za struju,skida nam poverljive slike neostvarenih ljubavi iz srednjoskolskih dana,indeksira pretrage na internetima...samo sedmica,samo retogradno i konzervativno! :)

Nisi uopste potrefio poentu mog posta :)

A to je da je ludost sa 8.1 koja je stabilna preci na glavnom sistemu na preview, naravno kome sistem sluzi da se igra pa svaka 3 dana radi reinstal samo napred, ali to takvi ne bi trebali da govore da sve radi super, jer njima sistem sluzi da se igraju sa istim ;)

Wzor ima nekog inside i to stoji, ali sto se tice pretpostavki lupa ko maksim po diviziji a posle kad prvi izbaci javno RTM svi ga zapamte a pre toga sta je pricao zaborave :)
 
e moj vuce,tolike godine a jos nisi shvatio da na internetu svaka rasprava mora biti dobivena.
Ne moze se protiv tako cvrstih stavova...:)

@zeljko vecina nas ne radi instalaciju sistema, ovo je sve upgrade na win 8.1
Vecih problema nije bilo, nista sto bi ugrozilo prosecnog korisnika, svi nedostatci
su vecinom bile neke sitnice tipa ne rade diode na tastaturi.
Sve se resavalo narednim build-om, tako i kada je bilo nekih nedostataka brzo su se resavali.
 
Poslednja izmena:
Imam licencu za win7 home basic. Hocu li moci da predjem na win 10. Trenutno koristim win 8.1 pa ne znam da li sada da se bakcem time i kakav je win 10?
 
Imam licencu za win7 home basic. Hocu li moci da predjem na win 10. Trenutno koristim win 8.1 pa ne znam da li sada da se bakcem time i kakav je win 10?

Ovo i mene interesuje. Prema clanovima foruma za telefon je navodno jos rano, ali kako je za kompjuter? Cisto koja igra (CS, Witcher2, AC...), surf, filmovi.
 
Ja se ne brinem posto Insider program nece gasiti posle rtm builda, tako da uvek sam tu da testirram i saljem feedbackove sa ocenama :)
 
Ne moze se protiv tako cvrstih stavova...:)

@zeljko vecina nas ne radi instalaciju sistema, ovo je sve upgrade na win 8.1
Vecih problema nije bilo, nista sto bi ugrozilo prosecnog korisnika, svi nedostatci
su vecinom bile neke sitnice tipa ne rade diode na tastaturi.
Sve se resavalo narednim build-om, tako i kada je bilo nekih nedostataka brzo su se resavali.
Nije sve još uvek idealno u desetki - problema realno ima, naravno nešto više nego u stabilnom buildu (8.1), ali je operativni sistem sasvim upotrebljiv. Pošto nije bilo nekih velikih promena na nivou kernela kako mi se čini - sem DX12 i bumpa verzije na 10.0, velika većina drajvera za 8.1 i gotovo svi programi rade bez problema i build se može koristiti za svakodnevni rad. Moram da kažem da je situacija znatno bolja nego sa ranijim TPovima. Bilo je problematičnih buildova - pucale su igrice u full screenu, nisu radile prečice iz starta prema Win32 aplikacijama, sada dešava se poneki problem sa novim WDDM 2.0 DX12 drajverima, ali za TP se mora priznati da je situacija više nego dobra. Da li neko želi da testira ili ne - to je već njegov problem. Ako testiraš - lepo piše da build nije 100% dovršen.
 
Imam licencu za win7 home basic. Hocu li moci da predjem na win 10. Trenutno koristim win 8.1 pa ne znam da li sada da se bakcem time i kakav je win 10?
Moći ćeš da pređeš na desetku u roku od prvih godinu dana. Desetka radi sasvim lepo čak i u ovoj TP fazi.
 
Ovo i mene interesuje. Prema clanovima foruma za telefon je navodno jos rano, ali kako je za kompjuter? Cisto koja igra (CS, Witcher2, AC...), surf, filmovi.
Skoro sigurno sve od ovog što si naveo radi - ne mogu reći sigurno za CS i AC, ali Witcher2, surf i filmovi provereno rade.
 
Meni par igrica posle 9926 na svakom buildu pokrene launcher ili u startu puca igrica (fali 3d compajler,blablabla) vise prozora izbaci, pre su bili i programi (pojedini) u tom fazonu ali kao da su sredili. Problem je u Net Frameworku i DX e sad ima li neko resenje za to ja bih koristio W10 kao main sistem da nemam tih problema, posto druge vece probleme i nisam imao, radi sve lepo i na sporom hddu, nije kao na ssd-u ali moze da se koristi.





Jos jedno pitanje ovaj novi 125 mogu preko 122 ili je ipak bolje da bude clean install??
 
Poslednja izmena:
Uvjek je boljd clean install nego upgrade
Za testiranje operativnog sistema clean install svaki put nema nikakvog smisla. Upgrade radi sasvim dobro. @dejan87dex - može upgrade bez problema. Što se tiče problema sa NetFrameworkom i DXom, napiši šta je tačno problem.
 
ja stvarno nem' pojma o cemu vi pricate,kao sto sam milion puta rekao,vucem user i programfiles jos od prve verzije osmice (dakle sve apgrejd na apgrejd) i izvise neke ezoterije koja samo na xp-u radi nista sto sam probao nije pravilo problem,ukjucujuci i igre (sva tri vesca,TR,oba nova wolfenstein-a,gtaV,l.a. noire,alien,shadow of chernobyl,misery,CoP,exanima,thief,bf4,state of decay,watch dogs...).sad kad sam nabacio 240gb ssd ni malo ne stedim i instaliram svakakve gluposti i od profi softvera i sve radi bez greske.
 
Ja sam uradio prvi put clean install kad sam prelazio sa 8.1. Sinoć mi je ponuđen upgrade sa 10074 na 10122, obaveštenje da će se instalirati nakon restarta, pita uredno da li hoćeš da odložiš, instalira i to je to. Ništa ne dira postojeće podatke, sve radi kako treba.
 
Evo rade i igre...;)

Screenshot (198).jpg Screenshot (197).jpg

@Dzox evo kako je otprilike za igre (ima tu mnogo jos, ali nema mesta na desktopu..:D)

Screenshot (199).jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi na informacijama. Prelazak na 10 je neminovan sada :)
 
jel probao neko strim sa xbox one ?
 
Prilikom svake čiste instalacije dobijam na desktopu ova dva .ini fajla. Da li da to brišem ili ostavim da stoje? Da li su mi potrebni?
Capture.PNG
 
Izgasi da ne vidiš sakrivene foldere i fajlove i nećeš to videti :)
 
E sada mi je stvarno muka vise od silnih upgrade-a ...instalacija generalno... Posle ovog 125 moze samo da dodje rtm..:D
 
Vi vec stavili kao primarni windows 10 ?
Ako smem da pitam koji build i kako radi realno ?
:)
 
Vi vec stavili kao primarni windows 10 ?
Ako smem da pitam koji build i kako radi realno ?
:)

zadnji je najfunkcionalniji, ali ljudi GPU driveri su trenutno raspad, neradi/brljavi HW akceleracija video, brljave u browserima itd... neznam zasto je tesko sacekat ~45 dana
 
Jel postoji sansa da se folderima dodeli neka boja,da ne budu ovako beli?Ili ja ne mogu da pronadjem tu opciju?
 
Jel ima negde da se skine 10125 verzija iso posto ovi na insider sajtu jos im uvek stoji 10074 verzija.

I pitanje jel ce sve bude ok posto imam njihov kljuc sa sajta ili bas mora njihov iso da se stavi da bi sve bilo ok? Hvala
 
Za testiranje operativnog sistema clean install svaki put nema nikakvog smisla. Upgrade radi sasvim dobro. @dejan87dex - može upgrade bez problema. Što se tiče problema sa NetFrameworkom i DXom, napiši šta je tačno problem.

Evo Dirt 2 sta kaze kada startujem isti

Capture1.GIFCapture2.GIF

GRP (Steam igrica) pokrene laucher I nista dalje, klilnem Start I on salje onaj error feedback report...
Ponavljam 9926 to nije radio, ako neko zna sta treba tacno da instaliram bio bih mu zahvalan :) Inace koristim 15.5 poslednje amd drajvere.
Evo I Net Framework foldera, navodno ima sve verzije.
Capture.GIF
dxdiag sve ok
CaptureX.GIF

HELP :(
 
Nazad
Vrh Dno