Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Idi na clean 8.1, obavezno nadji novembarski.
 
Ja bi voleo MPC HC funkcionalnost na WMP ;) MPC je totalno light a cita sve zivo bez problema. Da da da stize i podrska za HEVC (H265) video codek.
 
Poslednja izmena:
ni win ni samsung magician ne prepoznaju ssd,samim tim nemerem nikako trim da odradim,portovi su mi u raid rezimu (nema vracanja sad,dva diska su mi u raid-u).neka pomoc?odradio sam prost apgrejd sa win 8.1 (pre nego sto neko krene da panici,da imam bekape svega zivog) i sve radi sem ovo i jako sam zadovoljan i kako radi i kako izgleda,ali me malo pizdi sto ne radi trim.
 
TRIM ne radi u RAID koliko znam nikako.
 
radio je za singl diskove,ssd nije asajnovan u raid-u,dva hdd-a jesu.
 
Po tome kako si napisao, mislio sam da je SSD u RAID. Verovatno je bug u 10. Možda postoji fix, možda će biti izbačen uskoro. Zašto uopšte prelaziš na sistem u fazi testiranja?
 
ni win ni samsung magician ne prepoznaju ssd,samim tim nemerem nikako trim da odradim,portovi su mi u raid rezimu (nema vracanja sad,dva diska su mi u raid-u).neka pomoc?odradio sam prost apgrejd sa win 8.1 (pre nego sto neko krene da panici,da imam bekape svega zivog) i sve radi sem ovo i jako sam zadovoljan i kako radi i kako izgleda,ali me malo pizdi sto ne radi trim.
Pogledaj ovo mozda pomogne chipset SB950 http://techreport.com/forums/viewtopic.php?f=5&t=77267
 
Dark Magician:

hteo sam da isprobam da cisto pregazim osmicu sa 10tkom kako ce da radi,imam spreman bekap sutra da vratim kako je bilo,posto sam ga svakako radio rekoh kad nema stete i kad imam vec vremena da vidim cemu je,i hoce li moci ovako.prijatno sam iznenadjen da ali svaka stvar radi (drajveri za audio interfejs,cak i crossfire radi i to sve u igrama) sem ova glupost.videcu da raskacim raid posto imam bekapovan sadrzaj sa njih,pa da vratim na ahci hoce li da proradi,pa da vratim nanovo na raid.

vuk:

pokusao i sa superfetchom i flushom,isto,prosto ne prepoznaje win ssd kao ssd,kao ni sljamsung magician.

edit2: pokusao sam i sa reinstaliranjem chipset/sata/raid drajvera,ni to nije pomoglo,ssd radi kako treba,benchovao sam ga,ali sto nece da ga prepozna kao ssd meni nije jasno.magician izbaci neku gresku i veli da nemere da komunicira sa ssd-om.definitivno je do 10tke,posle cu probam ono sto sam rekao,nista mi jos drugo ne pada na pamet.
 
Poslednja izmena:
Stavi na propertes od magicana na compitability windows 8 i vidi jel radi..
 
to sam prvo probao,jok.nije ni bitno toliko,nemam pojma sto frkisem oko gluposti,stavio sam OP svakako pre,pokusacu kad nadjem vremena sa prebacanjem u ahci pa vracanjem dal ce da radi.
 
apdejt,prastajte na duplom postu:

prebacio ssd na asmedia SATA kontroler,ubacio ga u AHCI mod,sad sve radi kako treba,i win i magician prepoznaju ssd,ali sam izgubio oko 100mb/s sekvencijalno jer je asmedia kontroler krs neopevani.malo cu da ga ovako koristim da bas vidim hoce li se osetiti razlika,i vracam ssd u sautbridz kontroler,kao da je uostalom trim toliko i bitan,na kraju krajeva mogu da ga jednom u mesec dana prebacim u asmeda kontroler da odradi trim i vratim.:d ne raskacuje mi se RAID niz,ko ce o tome opet da radi,kopira sa i na itd.
 
Jel CapsLock , Numlock i ScroolLock led lampice ne rade na svim tastaturama na Windows 10 build 9879 ili samo na nekim? Kao i Disk Cleanup da li svima ulazi 2 minuta ili samo nekima? Da li ce biti neki build u decembru ili tek u januaru 2015?
 
Sledeći build je najavljen za sledeću godinu. A navodno je neki procureo nedavno.
 
Zaboravih da napomenim posle instalacije Mega Addonsa izaci i uci ponovo u mozillu pa cete tek onda moci da skidate , ovako ne mozete odmah posle instalacije! 40% sam skinuo :D

ISO fajl se nalazi u MDL-ONLY-WINWORLD-JM1_CCSA_X64FRE_EN-US_DV5.iso.7z , ne treba vam 7zip da bi ga izvadili iz rar fajla , moze i najnoviji Winrar da otvori!
 
Poslednja izmena:
meni u hromu skida sve kako treba,bez ikakvih addon-a.stavicu ga i ja,mada sem tek sad stavio 9879 build.
 
Ako ne rade led lampice na tastaturi i 2 minuta ulazi u disk cleanup vracam 8.1 , jos nisam ubacio tek sam podigio ISO fajl preko rufusa na USB , neki se zale da nije aktiviran ovaj ISO fajl videcu...
 
Instalirao build 9879:

- led lampice za caps lock ne rade- na tastaturi
- za gledanje video sadrzaja koristim KMPlayer / posle odgledanog filma kad izadjem u desktop nista ne mogu otvoriti od ikonica isto vazi I za za donju traku sa ikonicama I start menijem
resenje je ctrl+alt+del pa u processes naci windows explorer na njega klik desni taster misa I izabrati restart
- sa donje trake na stavku show hiden icons izgube se pojedine ikonice aktivnih programa - obicno problem nastaje po budjenju iz sleep-a

@Darkodar
iz windows 10 build 9879 iz preview builds kaze da nema novog preview build
 
Poslednja izmena:
Placa li vas beogradska kancelarija Microsofta, za razvoj, ?
 
Ovo sto sam dao link je LEAK build 9888 , inace instalirao sam ga iste bugove ima kao 9879 disk cleanup ulazi 2 minuta , led lampice ne rade na tastaturi , nema nista novo , ako Microsoft u januaru objavi build 9888 iste bugove ce imati , koja glupost!
 
meni licno te gluposti ne smetaju,i mislim da dizanje disk cleanupa nije trajalo 2 minuta,ali kao da i ima veze neke,ja ga dignem da ocistim windows.old folder,za ostalo tu je ccleaner...jako mi se svidja start meni,i generalno sve okej radi,nove animacije izgledaju dobro,za sad nisam naleteo ninasta sto bi me odbilo da ga koristim 24/7,iako me majkrosoft ne placa.meni je skroz ovaj dil okej,plus imam legit free win,plus je kating edz po pitanju svega,a oni mogu da se vijaju sa bagovima.

sto se tice plejera,ja licno koristim vlc i gom,oba funkcionisu bez greske,i sistem radi normalno posle gasenja plejera.takodje,nova integracija notifikacija windows media plejera (hover efekat) mi se takodje jako svidja.
 
Na hwmonitor_1.26-setup na buildu 9888 mi izlazi plavi ekran , nisam probao 9879 ali verovatno je isto , nije aktiviran ovaj 9888 ali mi za sada nista za aktivaciju nije izlazilo , verovatno ce uskoro KMSPico da izadje za njega...

Za led lampice cu koristiti privremeno ovo resenje: http://forums.mydigitallife.info/th...hnical-Preview?p=974662&viewfull=1#post974662

Sto se tice disk clenupa , retko kada koristim nemam ssd pretpostavjam da na ssd-u brze ulazi a na hard diskovima sporije , na 8.1 za par sekundi udje!
 
nisam skidao setap,zipovani kod mene radi kako treba,9879 build je u pitanju,skinuo sam 9888 ali se jos razmisljam dal' da ga stavim jer nije aktiviran.verovatno cu cekati majkrosoft ili vratiti 8.1 ako naletim na deal breaker bug. :d
 
Ja se vratio na Win 8.1, nerviralo me sto ne rade lampice.
 
Imam aktivator za Windows 10 build 9888 , kome treba neka me kontaktira na pp...sto se tice led lampica za sada Microsoft nije to popravio ni u buildu 9879 ni u 9888 , mozes koristiti http://keyboard-leds.com/ on obavestava u cosku kada je upaljen CapsLock , NumLock , i ScroolLock:

Capture.PNG

Ovaj program ne pali LED lampice za tastaturu , samo obavestava u cosku da su upaljene , to je privremeno resenje dok se ne popravi ovaj bug...
 
Šta će ti activator za preview verziju?
Taj build što je procureo zahteva?
 
da,nema potrebe,apdejti rade i na ovom build-u.samo sto je bagovit do bola,tipa wi fi otvara immersive app za biranje mreze,ne ide direkt u onaj sajdbar kao do sad,ne pamti default mrezu i ne kopca se automtski na nju.takodje,metro aplikacije imaju jacu tedenciju nego do sad za pucanjem.ja cu pokusati da 9888 pregazim sa proslim buildom,ako ne bude hteo,vracam osmicu pa cu videti jel' imam zivaca da stavljam zadnji majkosoftov build.
 
Nije aktiviran 9888 zato sto je leak pa mora aktivacija...
 
Nazad
Vrh Dno