Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

jedino sto ne shvatam cemu redukcija kastumizacije opet,lepo se krenulo na 8.1,a nije bas da smo na ranim build-ovima pa da im one cake da se insajderi koncetrisu na stvari ispod haube prolaze.i od dx12 sem onog bench-a jos nista.
 
Ima li još neko ovaj problem, u svim verzijama ubija me Spartan. Prvo radi super brzo i onda u nekih desetak minuta nabije procesor na 99% i onda jedva uspem da otvorim task menadžer i pozatvaram 5 ili 6 procesa gde se vodi Spartan. Neki zauzima 39% neki 50% procesora i slično. A sve to sa dva ili tri otvorena prozora??? To je do sada bilo u svim buildovima sa Spartanom. I kad zatvorim nekoliko Spartan procesa, Spartan i dalje stoji, sva tri prozora su tu i dalje, a zauzeće procesora padne na nekih 10 ili 15% i radi odlično ??? Ima li nekoh pratećih Spartan procesa koji se ne vide ili Bog te pita šta???
 
Poslednja izmena:
Pff, Kaspersky ne podržava beta verzije Windowsa, tako ni Windows 10. Moram neki drugi AV da nabavim.

Pitanje za vlasnike Nvidia kartica: kako ste instalirali drajver, ja sam skinuo 352.63 beta drajvere ali kada pokrenem instalaciju prijavljuje "This NVIDIA graphics driver is not compatible with this version of Windows"?
 
Pff, Kaspersky ne podržava beta verzije Windowsa, tako ni Windows 10. Moram neki drugi AV da nabavim.

Pitanje za vlasnike Nvidia kartica: kako ste instalirali drajver, ja sam skinuo 352.63 beta drajvere ali kada pokrenem instalaciju prijavljuje "This NVIDIA graphics driver is not compatible with this version of Windows"?
Instaliraj u compatible mode win8.1.
 
Poslednja izmena:
Jel Adobe flash crpi vise CPU-a od HTML5 na YT??
 
Sada sam bas pustio na IE isti klip i mnogo manje opterecenja ima procesor :)
2015-05-03_130310.png
 
I šta je na kraju sa dobijanjem besplatnog OS-a koja je razlika za testere i one koji će samo nadograditi win 8.1 kada desetka izađe.Da li mi je bolje da se priključim opet Insider programu,ima li prednosti,ili će OS biti isti?
 
I šta je na kraju sa dobijanjem besplatnog OS-a koja je razlika za testere i one koji će samo nadograditi win 8.1 kada desetka izađe.Da li mi je bolje da se priključim opet Insider programu,ima li prednosti,ili će OS biti isti?

Navodno ce biti besplatan ili uz neku doplatu, ne zna se tacno.
Ja im odgovaram na feedback pa ako me se sete sete, ne smeta mi da
kopaju po kompjuteru (ima da se cudom cude:d)
 
Navodno ce biti besplatan ili uz neku doplatu, ne zna se tacno.
Ja im odgovaram na feedback pa ako me se sete sete, ne smeta mi da
kopaju po kompjuteru (ima da se cudom cude:d)

Mislim da bi trebali da se konačno detaljno izjasne da li je definitivno besplatan za 8.1 korisnike kao što je 8.1 bio besplatan za win 8.Zna li neko definitivno je li besplatan.
 
Mislim da bi trebali da se konačno detaljno izjasne da li je definitivno besplatan za 8.1 korisnike kao što je 8.1 bio besplatan za win 8.Zna li neko definitivno je li besplatan.


Definitivno je besplatan ako imas legalan. To je vec potvrdjeno nekoliko puta.
 
Zbunilo me malo ovo za dobijanje besplatnog os za insider korisnike
 
Kako je moguce da mi win nije aktiviran???Lepo ga instalirao,ulogovao se na moj microsoft acc,ali tamo i dalje pise da mi windows nije aktiviran!Ko je tu lud?:trust:
 
Cisto da se i ja prijavim! Odradio sam update ponukan Vuk40-ovim iskustvom, sve radi kako treba svi drajveri bez bubica! Igre teraju, asus xonar, stari hp 1010 laser.. sve radi!
 
Nema, tako i treba iz windowsa, ocita ti sve sta si imao I posle nemas problema.
Sad ako ti win 8.1 nije bio uredu, onda ti ne da da ga registrujes.
https://insider.windows.com/
Odes tu ulogujes se skines 10074 build, mountujes i setup exe i sve posle ide samo.

Ako je sve ok kada se ponovo logujes imas ovu poruku.
 

Prilozi

  • Screenshot (171).png
    Screenshot (171).png
    406.4 KB · Pregleda: 147
  • Screenshot (173).png
    Screenshot (173).png
    483.1 KB · Pregleda: 141
Poslednja izmena:
"Ako nije bio u redu"-mislis ako je bio divljak?Da bio je divljak.

Sta,znaci moram opet da skidam sve i opet da instaliram da bi bilo OK?
 
"Ako nije bio u redu"-mislis ako je bio divljak?Da bio je divljak.

Sta,znaci moram opet da skidam sve i opet da instaliram da bi bilo OK?
Pa ne znam koju verziju si skinuo i odakle?
Ja sam od samog pocetka kada je prvi build izasao, sada samo prepucavam svaki
zvanicni i nezvanicni sve prihvata.
Ne cekam da sam upgrade, skidam iso i prepucavam iz windowsa.
Probaj da se prijavis, mozda te prihvati..
Na drugom hardu imam i 32bita na isti account, i on radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam ovde sa benchmark sajta,bilo je u vestima linkovi za skidanje. Na desktopu sam normalno instalirao preko flesha cistu instalaciju,i nije bilo problema. A na lap-topu sam morao iz windowsa pa zato taj problem.
 
Skinuo sam ovde sa benchmark sajta,bilo je u vestima linkovi za skidanje. Na desktopu sam normalno instalirao preko flesha cistu instalaciju,i nije bilo problema. A na lap-topu sam morao iz windowsa pa zato taj problem.
E pa to je druga stvar, na dva razlicita pc sa jednim accountom mozda je tu problem?
Verovatno meni prihvata i ovu 32-bitnu verziju zato sto je sa istog PC-a.
 
Poslednja izmena:
Meni posto imam dual boot win7 i desetka, obavezno mi desetka deaktivira sedmicu.
 
Upgrade nekad zeza i ne bude aktiviran windows 10 , uglavnom je to random ne uvek! Sa cistom instalacijom nema tih problema!
 
Upgrade nekad zeza i ne bude aktiviran windows 10 , uglavnom je to random ne uvek! Sa cistom instalacijom nema tih problema!
Ali posle ima ovih drugih koliko hoces...:d
Pa kod podizanja Sistema posle upgrade on se vec loguje.
Ili trazi, ako nisi namestio autologin.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno