Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pozdrav svima na forumu.

Imam jednu zavrzlamu, koju ne znam da resim, pa bih molio da mi napisete neki savet, resenje...
Kada izadjem iz igrice, konkretno Mortal Kombat X , izmesaju mi se ikonice na desktopu, tj spakuju se kao kad se ukljuci Auto arrange icons, koji nije ukljucen. Ne dobijam nikakvo obavestenje ili pitanje sistema o promeni rezolucije. Naravno, Win 10 je u pitanju.
Unapred hvala na odgovorima.
 
Da :) videcemo kada izadje RS sta ce biti, mada do tog Zena mogao bih nekog phenoma druge generacije da ubacim ;-)
 
Poslednja izmena:
Imam jednu zavrzlamu, koju ne znam da resim, pa bih molio da mi napisete neki savet, resenje...
Мени се деси, али баш ретко, да се код неке промене резолуције сортирају иконе па сам зато набацио програмчић који памти положај и онда их врати где су и биле. Јесте неко решење. Требало би да је домаћа радиност, зове се IconPusher и ради на свим Пенџерима мада има гомила сличних.
 
Pozdrav,ukratko me interesuje posto sam postao insider kad ce da mi stigne update za windows i kako treba da stoji slajder na fast ili slow u advanced podesavanjima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ја бих пре помислио на ccleaner који иначе у животу нисам користио нити ми пада на памет да то урадим. Можда би они требало да направе верзију која зна да ради. Слично као што је Partition Magic умео да убије партиције на Висти и касније ... ако се уопште и инсталира.
 
Neki ovde svrate samo da napljuju nesto i to im je dnevna doza ....
Sa ccleanerom oprezno, to je jasno 3rd party app i nije bas ni u fullu podrzan W10 - pogotovo insajder buildovi..inace koristim neke funkcije , ne sve u CC, npr win old folder se bez muke brise preko Disk Cleanup-a :) koj ce ti CC za to.

@djsp neka ostane na fast ne diraj to , i obavezno restart , posle toga trebao bi da skida u pozadini update, trenutno i na fast ces dobiti 10.0.14352.1002 a na slow je 10.0.14342.1001 - oba rade veoma dobro :)
 
Poslednja izmena:
Ne moze CCleaner da obori sistem, na svakom kompu koji sam odradio je instaliran.
Samo se odstiklira Defender iz opcija i to je sve. Posle svakog upgrade ciscenje registry obavezno.
Sad pitanje je ko je koristio i odakle skinute "lekove", aktivatore i sl.
 
Мени се деси, али баш ретко, да се код неке промене резолуције сортирају иконе па сам зато набацио програмчић који памти положај и онда их врати где су и биле. Јесте неко решење. Требало би да је домаћа радиност, зове се IconPusher и ради на свим Пенџерима мада има гомила сличних.

Hvala, probacu sa tim programom.
 
Ја бих пре помислио на ccleaner који иначе у животу нисам користио нити ми пада на памет да то урадим. Можда би они требало да направе верзију која зна да ради. Слично као што је Partition Magic умео да убије партиције на Висти и касније ... ако се уопште и инсталира.
Pa ne sme OS da dozvoli nekom tamo programu da ga srusi!
Ne moze CCleaner da obori sistem, na svakom kompu koji sam odradio je instaliran.
Samo se odstiklira Defender iz opcija i to je sve. Posle svakog upgrade ciscenje registry obavezno.
Sad pitanje je ko je koristio i odakle skinute "lekove", aktivatore i sl.
Tipicno, cim se tebi to nije desilo znaci da je nemoguce i da svi ostali lazu!
 
Hvala dex na brzom odgovoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ne sme OS da dozvoli nekom tamo programu da ga srusi!

Tipicno, cim se tebi to nije desilo znaci da je nemoguce i da svi ostali lazu!
Nisam nikome rekao da laze, naveo sam sta moze biti razlog.
Sad od par slucajeva izazvanih ko zna kako, ovde se predstavlja kao pravilo.
 
Ccleaner brise old windows ta je ista progama kao ona u windows disk clener samo sto cc ima vise opcija za brisanje

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Očigledno nije. Ja sam tako hteo da obrišem old, ali nije hteo preko ugrađenog. I onda mi je neko ovde valjda savetovao obriši sa CC i obrisao je šta nije trebalo očigledno oborio mi sistem.
 
Pa ne sme OS da dozvoli nekom tamo programu da ga srusi!
Такав OS се не зове Windows. Мада и те приче о сигурним оперативним системима су само бајке, ја сам својевремено успео да срушим и OS/2 што је било чудо у то време. ;)

Није проблем у OS-u колико у програму који не зна шта да ради и обрише шта не сме. Пробај оно што сам поменуо, стартуј Partition Magic (мислим да има и standalone верзија) па чачкај партиције на Седмици (рецимо) и видећеш колико се одбранио оперативни систем.

Мада ја и даље не разумем употребу програма као што је сс, ајде за почетнике који не знају где је темп фолдер, где се скупља ђубре и слично али да мени то програм ради ... то сам одавно превазишао а ваљда зато и немам проблеме те врсте.
 
Kako je problem OS kad ti da amdin nivo pristupa. Sam si odgovoran. Da ti zabrani bilo bi ukidanje sloboda korisniku.
 
jel moguće skaliranje displeja između 125 i 150 ?? u mom slučaju idealno bi bilo 135-140?
 

Prilozi

  • 000005.png
    000005.png
    37.8 KB · Pregleda: 94
izvinjavam se na duplom postu, ne postoji opcija za ubacivanje slike kad se ide na "edit", uspeo sam, pomogao gugl... :)
 

Prilozi

  • 000006.png
    000006.png
    31.8 KB · Pregleda: 111
Pa svaki Windows moze da se obori ako se daju administatorska prava odredjenom folderu/dll-u i zatim se obrise isti koji utice na rad Windowsa , recimo uz program Take Ownership ako se daju administatorska prava C:\Windows\system32\hal.dll i obrise se i restartuje se komp odmah je oboren Windows nebitno da li je Vista/Windows 7/8/8.1 ili Windows 10 , dakle ako je CCcleaner je preuzeo administatorska prava i obrisao nesto sto nije smeo to moze da se desi na svakom Windowsu , samo trazite sitnice na desetki da je pljunete bolje gledajte onih par stotina update-a na Windows update na vasoj sedmici od 2009 do 2016 godine kako cete da resite nego sto desetku pljujete.
 
OS ne bi smeo da dozvoli rad takvih programa, čak ni da dozvoli preuzimanje prava i privilegija nad fajlovima i folderima koji su bitni za rad OS-a... no ovo nije pogodna tema za to.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Onda bi to bilo guest nalog ili Android/Linux bez root privilegija. Ne znam zašto konstantno pljuješ po Windows-u, a onda hvališ iste stvari kod svih ostalih i obrnuto.
 
OS ne bi smeo da dozvoli rad takvih programa, čak ni da dozvoli preuzimanje prava i privilegija nad fajlovima i folderima koji su bitni za rad OS-a
Последњи који је тако радио је био NT 3.51 који се добро бранио. Шта год да сам пробао а било би опасно ... добијао бих само поруку да то не може јер ће да га угрози. После тога је било много лакше оборити сваки ОС.
 
Ne morate da se iznova i iznova vracate da nam saopstite
kako vam nesto smeta, kapiram da ako nekome nesto smeta da to i ne koristi?
Ne razumem sta je u pitanju neka vrsta opsedutnosti sta li?
 
Tako to ide kada ostrasceni korisnici windowsa 7 brinu o ovoj temi.
Pa ja se nemogu zamisliti da sad idem na win7 temu i polemisem o necemu sta ne koristim.
 
Ih pa nebi oni svracali da im W10 nije u neku ruku zanimljiv [emoji1] ih pitas Zenu dali voli shopping [emoji23]
 
Tako to ide kada ostrasceni korisnici windowsa 7 brinu o ovoj temi.
Pa ja se nemogu zamisliti da sad idem na win7 temu i polemisem o necemu sta ne koristim.
Ti si korisnicima windowsa 10 jedared rekao da idu na kurs za korišćenje računara...
 
Nazad
Vrh Dno