Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ipak, stvar koja je počela da mi se dešava sa prelaskom na desetku je da kad palim komp, čim prođe deo sa BIOS-om, pre pojavljivanja Windows logoa, komp se automatski ugasi. Pretpostavio sam prvo da možda ne vrti ventilator od procesora pa ga "ubije" kao zaštitu od pregrevanja, ali nije to. Ako uđem u BIOS, vidim da su temperature procesora i ploče u granicama normalnih, za letnje vreme (CPU 40 stepeni, ploča 34), a komp se ne gasi dok je u BIOSu. Kad iz BIOS-a nastavim podizanje sistema nikakvih problema nema, komp radi po 10-12 sati bez ispada, a opičim i koju igru koja dobro "oznoji" procesor i GPU. Sutradan, međutim, ponovo ista stvar ako sam u međuvremenu ugasio komp i hoću da ga upalim. Takođe, imao sam i situaciju da kada komp posle dužeg vremena u idle režimu padne u "inactivity mode", da ne mogu da ga probudim (probao sa mišem, tastaturom, CTRL+ALT+DEL, power dugme - ništa). Pomaže jedino fizički reset, da 5s držim POWER dugme i da ga ponovo upalim. Napominjem da sam podesio Power options tako da mi nikada ne gasi hard disk i da jedino ugasi monitor nakon 15 minuta bez akcije. Jel' imao neko sličan slučaj, da li možda riknjava napajanje ili može biti softverski problem?

Moj problem, koji je trajao dobrih mesec dana, rešen je isključivanjem "fast boot" opcije. Svašta, da ga tako ubije sa softverske strane...
 
Vidim da je tebi na engleskom, ali kad se promeni na serbian latin, onda je umesto dvotacke tacka.
Idi u opcije i ručno stavi dve tačke, to sam ja morao da radim jer mi je bolo oči.

Što se tiče Viber problema, ima mnogo boljih opcija za chat, nije smak sveta što trenutno ne radi.
 
Instalirao sam Windows 10. Prilikom prvog pokušaja upgrade-a mi je izbacilo neku grešku u fazonu hard disk je oštećen pa sam vratio na sedmicu i onda sam izmenjao sata kablove i napravio oko 15 gb slobodnog mesta na C particiji i onda je prošla instalacija.

Pitanje: sta da isključim od onih stvari za privatnost?

I jel postoji driver za SkyStar 2 karticu?
 
Instalirao sam Windows 10. Prilikom prvog pokušaja upgrade-a mi je izbacilo neku grešku u fazonu hard disk je oštećen pa sam vratio na sedmicu i onda sam izmenjao sata kablove i napravio oko 15 gb slobodnog mesta na C particiji i onda je prošla instalacija.

Pitanje: sta da isključim od onih stvari za privatnost?

I jel postoji driver za SkyStar 2 karticu?
U settings i privatnost tamo se sto je ukluceno iskluci sve do jednom
 
Morao sam ponovo da instaliram windows jer nisam uspeo da nadjem gresku gde mi je gasio ekran na 10 min, e sada mi se desilo da je prilikom windows update-a izbacio greske i nije povukao sve update.
Kako da ponovo probam da ih povucem posto mi je samo napisao da je greska i ne nudi opet da ih svuce?
d5292e4c8ba8214710fb6dc9c1230c53.jpg
 
Ne pomaze to, probao vec kaze da nema novih update-a.
Mislim da onu metodu brisanje iz softwaredistribution/download i iz cmd wuauclt.exe /updatenow.
Da, na to sam mislio.
U dosta slučajeva rešava stvar.
Naravno ne i kada je problem do prebukiranih M$ servera.
Sačekaj koji sat pa probaj ponovo.
 
Što se tiče pucanja Nvidijinog Open GL drajvera dok se koristi Viber, uradio sam sledeće:

1) Isključio sam Internet konekciju i obrisao sam standardnim putem Nvidijin drajver;
2) Ušao sam u Safe Mode i odatle sam pokrenuo Display Driver Uninstaller i kompletno očistio sve repove od Nvidijinog drajvera i restartovao računar;
3) Pokrenuo sam instalaciju najnovijeg Nvidijinog WHQL drajvera za Windows 10 (355.82), uključio sam Internet konekciju i restartovao računar.

Već 2.5h radi bez pucanja. Videću kako će se ponašati narednih dana.

Pogledajte u prilogu koliko repova ostaje nakon brisanja Nvidijinog drajvera standardnom procedurom! Log sve govori! :D
 

Prilozi

  • 2015 _9_2_22_28_29_DDULog.zip
    3.5 KB · Pregleda: 34
I jel postoji driver za SkyStar 2 karticu?

Da odgovorim sam sebi: radi zadnji driver za SS2 a to je 4.6.0 :)

E da: imam u device manageru jednu Unknown Device a hardware ID je tap0901. kako da pronadjem sta je to ?
 
Poslednja izmena:
Pablo koristi Driver Identifier on ce ti naci driver prema tom hardware idsu.
 
Gde ja da prijavim probleme u igri? Uzei battlefield bad company 2 da igram kad ono ne vide se tenkovi, tj vide se samo gusenice i cev
 
Пре неколико дана сам на овом лаптопу набацио нову инсајдер верзију тј th2 али ми се није свидело па сам вратио на претходно стање и исписао се из инсајдер програма. Тако је нормално радило неколико дана а од прекјуче се појављује грешка да није могао да инсталира th2 ... који ваљда и не би требало да инсталира. Сваки пут кад одем на update, појави се грешка а retry одради нормалан апдејт. Следећи пут опет исто. Да нису претекли неки репови које је сад пронашао?
 

Prilozi

  • Untitled-2.png
    Untitled-2.png
    13 KB · Pregleda: 179
Gde ja da prijavim probleme u igri? Uzei battlefield bad company 2 da igram kad ono ne vide se tenkovi, tj vide se samo gusenice i cev
Nije to do win 10, vec pukli drajveri, graficka se pregrejala, video memorija...
Probaj instaliraj ponovo drajvere, ima i 15.8 beta.
Instaliraj sve Visual C++ 2005-2013.
Vidi da li igra radi u DX9/10/11 modu.
 
Poslednja izmena:
Jer ima kome da se prijavi to sto windows 10 radi bez problema, naime zimus je bilo dosta problema sa sa drajverima , dok sada radi zaista dobro i sa hd 4600 ili hd7850.
 
Jer ima kome da se prijavi to sto windows 10 radi bez problema, naime zimus je bilo dosta problema sa sa drajverima , dok sada radi zaista dobro i sa hd 4600 ili hd7850.
Nema potrebe...znaju to oni.:D
Ovi sto pisu o spijunazi i zaverama kazu da oni sve znaju.
 
Sta moze da bude problem kad nece da otvori start menu ?? Sve u toolbaru mogu da kliknem samo kad kliknem start menu nista se ne desava ?
 
Sta moze da bude problem kad nece da otvori start menu ?? Sve u toolbaru mogu da kliknem samo kad kliknem start menu nista se ne desava ?

Probaj ovo: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?337728-Windows-10&p=4337769&viewfull=1#post4337769

Samo što je tvoj slučaj vezan za AMD grafičku, ako je u pitanju mašina iz potpisa. Nakon toga, pusti da instalira sam najnovije drajvere sa Windows Update-a.

Evo kako se ulazi u Safe Mode na Windows-u 10: http://www.7tutorials.com/4-ways-boot-safe-mode-windows-10 . :) Koristi metod 2. (shift + restart kombinaciju).
 
Metodom uzaludnih pokusaja doci ce se do resenja, samo je pitanje kada.
 
Imam problem sa Windows 10 update funkciojim i mozda neko moze da mi pomogne.
Imeno, u postavke za update odabrao sam prvu opciju (mislio sam je bilo nesto kao Microsoft isporacuje update-i za sav sofver iz Microsofta) i kolko sam shvatio to je znacilo da dobijam i za preporucene i opcionalne update + drivere + office i sl.

Ali problem je sto ne dobijam update za preporuceni softver i drivere (bar ne za sve drivere). Tako ESET javlja da ima novi drivere sa graficku. Uradim update ili kaze da nema novi update. Ali kada uradim update preko device managera ondak bez problema pronalazi i instalira update.

Jel ima neke resenje za ovo, ili je mozda bug u Win?
 
I kod mene moj stari dobri HP1022 odbijao da radi, a onda je odjednom proradio u verziji 10240 mada ni u njoj nije hteo od početka. Sad već radi ko veliki, štampa iz Office-a 2010, iz Adobe Reader-a i iz FastStone-a. Drugo nisam probao. Već sam se mislio šta da batalim ... Win 10 ili HP1022 :) Još kada bi hteo da proradi i neki stari skener koji imam bilo bi sjajno, ali za njega sam izgubio nadu da će raditi još od 7-ice :)
 
Da li postoji opcija da onemogucim windows update-u da skida drajver za graficku jer kad skine njegov drajver dobijam INTERNAL_POWER_ERROR?
 
Nazad
Vrh Dno