Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ikone su promenjene ,imate slike na prethodnim stranama. Meni isto smetalo na prvi pogled,kako koristim vec dugo navikao sam se.
 
Poslednja izmena:
Изгледа да је то нека мода или користе сиромашне иконе да мање оптерећују рад система. Видим да је и KDE5 почео да гура слично али тамо бар није проблем да се промени тема и да се врате иконе по жељи. Овде изгледа мора пешке да се оправља.
 
To sam i ja rekao, ikone su očaj. Nego mi je sad palo na pamet, koristi li iko od vas Spartan? Valja li šta?
Chrome ne bih menjao za bilo šta, ali me zanima šta to interesantno ima vezano za Spratan.
Koristim ja povremeno, pa radjen je za win10, tako da je sve u to stilu, meni, okruzenje, tools..
Brzi i manje zahtevan od ostalih, jednostavan za koriscenje, svidja mi se ali vise koristim Mozillu.
I to prvenstveno zbog par extenzija koje cesto koristim.
 
^To treba da stigne nekim updateom ili ima neki pack da se skine sa neta?
 
To je je buildu 100125 . U sledećem buildu koji dobijemo će promeniti ikone.
 
Poslednja izmena:
Build se nadograđuje kroz Update, zar ne? Meni je trenutno 10122 build, a ne izbacuje nove updateove.
 
Build se nadograđuje kroz Update, zar ne? Meni je trenutno 10122 build, a ne izbacuje nove updateove.

Namesti u settings na fast ( Update-windows update -advanced settings -i podesiš fast ) i kada bude dostupan onda ga sam pokupiti. Nije još zvanično izašao taj 100125, kad izaće instaliraće ga.
 
Poslednja izmena:
^To treba da stigne nekim updateom ili ima neki pack da se skine sa neta?
Pa to je i sustina insider projekta, pises sta ti se ne svidja, sta bi trebalo promeniti, kako radi...
Tako da i ove ikone nece ostati, u sustini korisnici sugerisu izgled i sta da ubace ili izbace.
 
Untitled.png

Zasto su mi ovako mutne ikone u start meniju jel mogu nekako da popravim?
 
Za ostale, desktop ikone je lako.
Dark Desktop1.jpg
 
Ja čak i nemam ikonice već samo prazne kvadratiće pred kojih piše ime programa po čemu ih jedino prepoznajem. I tako svi buildovi još od nuklearke 9926, tj otkako sam updateovao Windows 7...
 
Kod mene su isto tako bili samo prazni kvadrati, ali se nekako samo namestilo nakon dva tri gašenja/paljenja. Gašenje na ''Start'' desni klik pa onda gašenja. Mada, kada ih bolje pogledam, možda i nisu morale da se nameste :)
 
Drugari, setih se upravo. Jedna stvar mi nije jasna, a to me prati od 8ice(ne znam da li je to ovde slučaj). Po kom principu ide, dešava se da kad ugasim računar, ali ga ugasim tako da ako ostanu neki programi u pozadini, ja mu čekiram ono da ih ubije na brzaka i to je to, ili nestane struja. Računar mi se sutradan pali kao da je bio na sleep-u, učitava sve što je bilo pokrenuto. Kapirate me?
 
Drugari, setih se upravo. Jedna stvar mi nije jasna, a to me prati od 8ice(ne znam da li je to ovde slučaj). Po kom principu ide, dešava se da kad ugasim računar, ali ga ugasim tako da ako ostanu neki programi u pozadini, ja mu čekiram ono da ih ubije na brzaka i to je to, ili nestane struja. Računar mi se sutradan pali kao da je bio na sleep-u, učitava sve što je bilo pokrenuto. Kapirate me?
To namestis u power settings mislim da je fast boot tako nesto
 
Ma ima i na torrent da se skine ali mislim da pored par vizuelnih promena nema neke razlike, nije mi žurba, sačekam neki novi zvanični, ovaj sadašnji radi super.
 
Kakav je ova mega ******, ne može preko Spartana ili IE da se skine
Мега је одличан сервис, ем имаш облачић са мислим 50 гига ем често овакве ствари нуде на њему па и не мораш одмах да довлачиш, само (тренутно) пребациш на свој облак и касније лагано скинеш.
 
Fazlinovic pobrisi ovo i vidi hoce li onda brze da ti bootuje:

Pogledajte prilog 170838

Dakle sve Visual C+ i AMD Catalist! Ako ne igras igrice Visual C + ti ne treba!
attachment.php

Visual C+ redistributable ne izaziva drljanje diska. To je samo runtime za neki od programa, sam po sebi ne radi ništa i ne pokreće servise. Za Catalyst se slažem, može samo da popravi stanje - ali skoro sam siguran da je usporavanje izazvano indeksiranjem fajlova na disku koje ide u pozadini. @Fazlinovic: Probaj da isključiš Windows Search, možda to reši problem.
A što se tiče kvaliteta OS-a, upotrebljiv je. Bagova ima, problematični drajveri su uglavnom novi drajveri za DX12, što je i normalno - srediće se stanje vremenom, kao i uvek. Novo - ništa preterano, nažalost.
 
Poslednja izmena:
Vracene ikonice od win7 :)

Screenshot (193).jpg
 
Ja sam na probu " preterao " build 10075 preko Win 8.1 i radio je neko vreme bez problema, onda je dosao " fast " 10122 koji je drugi dan razbucao particiju C posle koje nije nista drugo moglo da se odradi osim Format c. Tako da sam sad na Win 7 dok ne izadje neki stable build :)
 
Nazad
Vrh Dno