Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Surf sa mozilom mi cesto dogura blizu 1 i po GB zauzece , 2GB do sada nije bilo..4 imam!
 
pa da,mada sam ja uspevao i u winu da nabijem preko 4gb,ali to je vec bilo preterivanje (zilijardu stvari popaljenih,kopiranje ovamo onamo,tri brouzera sa zilion tabova itd).

Retko koristim win ali 8.1 64bit u startu pojede 650MB, 32bit verovatno 100MB manje sto nije mnogo vise od Gnome i KDE. Mate uzme 250-300MB, XFCE isto,jedino LXDE trosi bas malo, 100-200MB, zavisno od distribucije.

brateU,300mb na 2 giga mu dodje jako mnogo,a veruj mi da se win 8.1 jos vise raspojasa posle nekog vremena.na buljuk starih lapova i konfi sa 2gb sam stavljao i gnome i kde,neuporedivo je sa win-om.da ne pocinjemo pricu o procesorima.

edit2:

evo sad,origin dl,5 tabova u hromu,win media plejer i vec sam preko 2gb.doduse,full ajkendi popaljen u winu,plus jos neke bekgraund zezancije i izgasen pejdz fajl. :)
 
Poslednja izmena:
Nista ne fali 10ki sa 2GB rama, subjektivan osecaj je da radi brze od 8ce :)
 
Na build 9879 mi ulazi par minuta u disk cleanup , na ranijim buildima nije tako bilo , jel jos neko ima ovaj problem?
 
Na build 9879 mi ulazi par minuta u disk cleanup , na ranijim buildima nije tako bilo , jel jos neko ima ovaj problem?
Da, i ja sam to primetio mada sam računao na to da mi je 10ka na starom, sporom HDDu a 8mica na SSDu pa je sve daleko sporije anyway. Ne samo da sporo ulazi nego i ne pokazuje da otvara pa izgleda kako i ne radi. Uzelo mu je skoro 5 minuta da ga otvori.
 
Nista ne fali 10ki sa 2GB rama, subjektivan osecaj je da radi brze od 8ce :)

To je taman dovoljno da je bootujes i da je samo gledas. Za bilo kakav dalji ozbiljan rad mozes samo da se slikas.
 
Da, i ja sam to primetio mada sam računao na to da mi je 10ka na starom, sporom HDDu a 8mica na SSDu pa je sve daleko sporije anyway. Ne samo da sporo ulazi nego i ne pokazuje da otvara pa izgleda kako i ne radi. Uzelo mu je skoro 5 minuta da ga otvori.

Ja imam Seagate hard disk iz 2013 za laptop i opet otvara oko 5 minuta diskcleanup , cak sam mislio da nece otvoriti i rekao sebi mozda mora novi windows , sada imam jos jedan problem , ne rade mi led lampice za numluck , capslock , scroollock na windows 10 , mislio sam da se crkle ali podigao sam ubuntu i odmah rade kao sat!
 
Dok god neki program počne da kuka za free RAM, ne brinite se mnogo oko toga samo zbog systema, 8mica i nadalje (aanije ni 7mica loša) zadržavaju što više u memoriji da nebi drljali po disku, kada zatreba oslobodiće dovoljno. Zbog toga 8mica izgleda nekako brža. Bolje se pobrinuti o Chrome-u i takvim programima koji vole da jedu RAM. Neupotrebljen RAM je samo bačene pare. Inače za 10ku je minimum 1 GB ali je u stvari 1GB po core-u naki komfortni minimum za sve od 7mice pa nadalje.
 
Ovo skidam za komsiju.Njemu treba.

Batali ovaj poluproizvod, neces komsiji reinstalirati Win svako malo zbog raznih gluposti. Tek na prolece-leto ce Windows 10 postati zvanican proizvod i nesto konkretno.
Stavi mu proverenu Sedmicu ili 8.1, naravno 32Bit.
 
Poslednja izmena:
Na Mydigitallife forumu je jos jedan uocio bug sa disk clenup kao i ja:

 
To je taman dovoljno da je bootujes i da je samo gledas. Za bilo kakav dalji ozbiljan rad mozes samo da se slikas.

To je donekle tacno, nije bas za multitasking ali na SSDu, to i nije neki problem.
 
Kod mene rade svi ozbiljni programi (uključujući i Office) koji su radili i na 8mici, jedino do sada što nije radilo je Avast ali Bitdefender radi. Nije problem u funkcionalnosti nego to što se ne može tačno znati šta će se promeniti u budućnosti dok ne izađe puna verzija.
Ovako, kako je sada, je odlično za nekoga kome treba besplatan Windows za privremenu upotrebu. Stvarno radi, nije mnogo težak, nije nikakva "probna igračka". Drajvera ima dovoljno za prosečan system, radi čak i većina igara mad još novi Dx 12 nije još uključen pa je sve, za sada kompatibilno sa W8.1. Čak i Start Menu pomalo liči na 7micu u kombinaciji sa All Apps i Apps iz 8mice.
 
Poslednja izmena:
Posle instalacije ovog novog Builda 9879 pri gasenju racunara izbacuje mi plavi ekran smrti " SESSION_HAS_VALID_POOL_ON_EXIT".Dali ima neko ovakvih problema? Naravno na tastaturi mi nerade lampice za velika slova i brojeve, i ulazak u disk cleanup je dug.
 
Lose si obavesten , ISO je jos juce uvece mogao da se skine: evo linka za build 9879: http://care.dlservice.microsoft.com...RELEASE_CLIENTENTERPRISE_VOL_X64FRE_EN-US.ISO

Vidim novine:

Nova ikonica za bateriju u cosku za nas koji imaju lapotopove.

Nova ikonica za foldere.

Microsoft OneDrive integrisan u Windowsu.

Imas jos neke sitnice , za sada nije lose...

Ovo je neki "for Enterprise" build? Koja je razlika u odnosu na "običan" Win 10 Technical Preview?
 
Posle instalacije ovog novog Builda 9879 pri gasenju racunara izbacuje mi plavi ekran smrti " SESSION_HAS_VALID_POOL_ON_EXIT".Dali ima neko ovakvih problema? Naravno na tastaturi mi nerade lampice za velika slova i brojeve, i ulazak u disk cleanup je dug.

I kod mene je isti problem sa lampicama.
 
Ovo je neki "for Enterprise" build? Koja je razlika u odnosu na "običan" Win 10 Technical Preview?

Isti su samo sto For Enterprise ima Windows To Go u control panel , ostalo je manje vise isto...ja najverovatnije vracam 8.1 posto mi ne rade led lampice za num lock , caps lock , i scrool lock kao i zato sto ulazi u disk cleanup 2 i vise minuta! Na Mydigitallife forumu isto je jedan prijavio da mi ne rade led lampice i da ne moze da ih upali kao ja...cak mi je jednom izaslo "Preparing Windows" i usao mi u TEMP korisnika , ima sitnih bugova koje treba ispraviti , ne znam da li ce do nove godine jos koji build izaci , ali ovaj definitivno ima bugova , jos nesto sto neke korisnike nervira je to sto kada udjes u wireless da biras u cosku ulazi u PC Settings pa preko njega biras wireless mrezu.
 
Skinuo sam juce update preko settingsa, i nije uspeo update.
Danas cu opet da bootujem win10, hoce li mi opet traziti da skinem preview ili je zapamtio da je bio neuspesan update i da mi opciju u Settingsu da opet instaliram?
 
Isti su samo sto For Enterprise ima Windows To Go u control panel , ostalo je manje vise isto...ja najverovatnije vracam 8.1 posto mi ne rade led lampice za num lock , caps lock , i scrool lock kao i zato sto ulazi u disk cleanup 2 i vise minuta! Na Mydigitallife forumu isto je jedan prijavio da mi ne rade led lampice i da ne moze da ih upali kao ja...cak mi je jednom izaslo "Preparing Windows" i usao mi u TEMP korisnika , ima sitnih bugova koje treba ispraviti , ne znam da li ce do nove godine jos koji build izaci , ali ovaj definitivno ima bugova , jos nesto sto neke korisnike nervira je to sto kada udjes u wireless da biras u cosku ulazi u PC Settings pa preko njega biras wireless mrezu.

Izlgeda da se ipak razlikuju poprilično. Hteo sam da pregazim ovu Enterprise verziju sa običnom uz očuvanje podataka i nudi mi samo clean install. Neće da uradi repair.

Moraću za vikend da odradim install ponovo.
 
Probao i ja ovaj Windows X, poslednji build (9879). Pozitivne strane: brzina. Negativne strane: sve ostalo.

Ovo je malo izmenjeni Windows 8, koji pritom izgleda ruznije iako su neke stvari napravili boljim nego u osmici. Novi dizajn je trebao biti streamlined ali je meni licno krajnje zbunjujuci, kada samo vidim gde su zbudzili Options u ovim Metro aplikacijama...

PC Settings izgleda ocajno, raspored je nikakav, sva sreca pa (jos uvek) nisu izbacili klasicni Control panel (iako se do istog moze doci samo preko pretrage). Nije ni Windows Control panel neka sreca ali u odnosu na PC Settings je super.

Za optimizaciju i generalno sredjivanje nekih sistemskih alata skidam kapu, svaka cast inzenjerima. Ali ovi sto kreiraju UX, to treba najuriti sto pre i napisati negativnu preporuku da ih nikada vise niko ne zaposli. Kako ih nije sramota da furaju ovaj gadni i neefikasni dizajn GUI-ja?
 
Probao i ja ovaj Windows X, poslednji build (9879). Pozitivne strane: brzina. Negativne strane: sve ostalo.

Ovo je malo izmenjeni Windows 8, koji pritom izgleda ruznije iako su neke stvari napravili boljim nego u osmici. Novi dizajn je trebao biti streamlined ali je meni licno krajnje zbunjujuci, kada samo vidim gde su zbudzili Options u ovim Metro aplikacijama...

PC Settings izgleda ocajno, raspored je nikakav, sva sreca pa (jos uvek) nisu izbacili klasicni Control panel (iako se do istog moze doci samo preko pretrage). Nije ni Windows Control panel neka sreca ali u odnosu na PC Settings je super.

Za optimizaciju i generalno sredjivanje nekih sistemskih alata skidam kapu, svaka cast inzenjerima. Ali ovi sto kreiraju UX, to treba najuriti sto pre i napisati negativnu preporuku da ih nikada vise niko ne zaposli. Kako ih nije sramota da furaju ovaj gadni i neefikasni dizajn GUI-ja?
Klasični kontrol panel možeš da izbaciš na desktop kao i na svim windowsima, bar XP i dalje.
God Mode na desktopu radi isto kao i na 7mici, nahviše prečica do systema dobiješ sa tim.
Desni klick na Start dugme ima puno prečica i opcija, zgodna stvarčica s'obzirom da je Search nezgrapan do zla boga.
 
Vidis, zaboravio sam na win+x ili taj desno klik na search. Samo sto mislim da CP nece preziveti do finalne verzije. Ima oni ovo da 'modernizuju' do kraja, sve elemente sistema. Mozda je to i dobro, posto je ovo sada veci Frankestajn nego sto je bila osmica.

Search je okej, kazem za onaj u start meniju, za aplikacije i fajlove, radi kao u Win7. Ne mislim na onaj novi search do start menija, ono je... kao i notifikacije, nedovrseno. Inace mnogo los nacin za prikaz notifikacija, vise lici na clipboard history nego na krsten notification center.
 
Forumasi postovanje,imam problem sa ps2 Hardware_om.Imam misa genius,klasican ps2 mis i tastaturu Gigabyte,takodje klasicna sa ps2 povezivanjem.
Na tastaturi ne svetle lampice sa velika slova i numericku tastaturu a kada oba povezem na jedan usb adapter ne rade uopste,dok misu ne radi scroll kako valja dok je na ps2 ulazu.
Probao sam iz device manager_a na search driver automatically,ali se isto desava.
 
Hocu da skroz uklonim W10 sa hard diska, sta treba da uradim da mi ne zezne boot? Znaci neka proverena metoda? Hvala
 
Windows 10

Ako je dual boot sa 8.1 ja sam samo u disc management formatirao ili dilitnuo particiju ne secam se tacno mislim da nije ni bitno.
Naravno iz 8.1 se brise particija na kojoj je 10
 
Poslednja izmena:
Ma da dual boot ali sa dva razlicita harda (win 8.1 ssd a w10 je na hdd) znaci samo format iz 8.1 cool, hvala puno.

Cekam ja lepo RC :D
 
Poslednja izmena:
Windows 10

Kod mene su oba bila na ssd i nije bilo nikakvih problema.
 
Da ne citam 29 strana nepotrebno pa cu vas kratko i jasno pitati: da li se isplati instalirati ovaj windows kao main, trenutno imam 8.1 ali je poceo da blenavi pa ne znam da li da idem na clean instal 8.1 ili da roknem ovaj win X, fala unapred :D
 
Nazad
Vrh Dno