Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Mali off.
Treba mi mala pomoc. Koji OS instalirati na buducoj konfiguraciji,cilj je izvuci maksimum prilikom igranja igrica?

INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
Gigabyte GA-H81M-S2PH, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1
HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10F/8
SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
CHIEFTEC CTG-600-80P 600W BOX
GTX970




XP SP3





Salim se, turi 8.1 dok ne izadje final 10 > mada ce i 8.1 imati podrsku za dx12 tako da ce i na njemu po tom pitanju biti miran.
 
Poslednja izmena:
trenutno omega,bila je i ova dell 15.x beta,ali sam se istripovao da mi se desavaju neke gluposti zbog nje,pa vratih omegu.
 
Omega, odlicno rade...mada 10 voli da preko update uvaljuje svoje.

@ Aleksandar@1389 instalirah na jedno desetak masina do sada
PC i laptop masine, nisam nasao da nesto nema ili ne skine preko update.
 
Poslednja izmena:
nema pomoci,uvaljuju bila instalirana i omega ili 15.x beta,mnim da je najpametnije pustiti apdejt do kraja ( pa po cenu da uvali taj krnji katalist),lepo ocistiti sve sa DDU-om i staviti omegu ili 15.x katalist.
 
Ja prepucavam preko njih omega drajvere, ne pravi probleme.
 
Ja sam instalirao taj beta drajver od 20.02 i konačno mi se vratio catalyst control center.
 
gud gaj majkrosoft.

elem,mene je toliko iznervirao taj krnji katalist jer me je istripovao da mi ne radi cfx mostic,pa je iz besa pao DDU. :d
 
Ako sutra ne izadje novi build , pitanje je u martu da li ce izaci..
 
Naravno, win update ih nadje uredno, meni je bez problema pustio driver za Sound Blaster Audigy 2 iz 2004 god :D sljaka kao luda :)

A meni nije hteo za X-Fi Titanium, nisam imao zvuk uopste, pa sam odustao za sad od desetke
 
pa sam ih instaliras.gde bi ja tek bio da se oslanjam na majkrosoft za drajvere...
 
gde bi ja tek bio da se oslanjam na majkrosoft za drajvere...
DOS ?
Mada ništa od toga izuzev onih "uneverzalnih" drajvera nije baš MS nego njima proizvođači dostavljaju uglavnom samo bazne drajvere, samo koliko da nešto od HW nekeko proradi.
 
Poslednja izmena:
pa sam ih instaliras.gde bi ja tek bio da se oslanjam na majkrosoft za drajvere...

Probao sam i rucno da instaliram naravno, najnovoji su za win 8.1 i oni se kao instaliraju ali nista
 
DOS ?
Mada ništa od toga izuzev onih "uneverzalnih" drajvera nije baš MS nego njima proizvođači dostavljaju uglavnom samo bazne drajvere, samo koliko da nešto od HW nekeko proradi.

Audigy 2 lepo radi, jeste to basic driver WDM ali, ono sto je bitno to je da sljaka kartica stara jednu deceniju (ejjj pa neko posle 2,3 god baci ili proda komponentu misleci da nema drajvera za to), bass i treble moze da se steluje, to je ono basic a za sve ostalo tu je kx project :)

@Del_boy cek tebi ne rade uopste ovi drajveri sa http://support.creative.com/Product...odID=17927&prodName=PCI+Express+X-Fi+Titanium

Steta za ovo hteo sam da ti preporucim ali videh ovo, Creative je sa njima pravio deal da im budje drajvere za starije kartice, audigy linija je dosta dobro prosla na XP, 7 a i 8 putem ovih drajvera...

http://www.kxproject.com/faq.php?language=en#cards

X-Fi is NOT supported and will not be supported. STETA...
 
Postoje i PAX drajveri za Creative kartice. Na Hardware Heaven forumu.
 
Ja koristim pax drajvere doduše ne sedmici. Nisam probao osmicu ali verujem da radi audigy 2 platinum.
 
Ja koristim pax drajvere doduše ne sedmici. Nisam probao osmicu ali verujem da radi audigy 2 platinum.



Ovo koliko vidim je bolje od kx drivera, ima li podrsku za ASIO drajver npr u AIMP3 plejeru? WDM driver samo pusta zvuk preko Win drajvera Direct Sound i WASAPI...
 
Samo pitam, inace je najbolji driver... Radi sve lepo i na Direct Sound koji je dokazano najlosiji izbor.
 
po cemu je bolji ASIO za plejer,tj obicnu reprodukciju muzike,to te pitam?u cemu su razlike izmedju DS-a,ASIO-a i restla?
 
Recimo da bolje komunicira sa ostalim hardwareom, manje latencije pogotovo ako kacis gitaru ili sintisajzer na karticu... Generalno bolje je kako za output tako i za input od MS drajvera... Da naravno za obican playback i DS zavrsava posao ali treba uvek koristiti bolje...
Jednostavno je ovako.
1. ASIO
2. WASAPI
3. DIRECT SOUND (DX AUDIO)
 
pitao sam te za plejer,ne za latencije i kacenje gitare,ne spinuj moje pitanje.
 
Dobro evo ovako: AIMP3 i ASIO

http://www.sk.rs/2012/03/sktr11.html



I da ne idemo vise u off, ti koristi koji hoces driver a cinjenica je da je ASIO zakon...a MS moze samo da napravi neku alternativu kao sto je WASAPI predstaljen jos u w7..
 
Poslednja izmena:
Ovo koliko vidim je bolje od kx drivera, ima li podrsku za ASIO drajver npr u AIMP3 plejeru? WDM driver samo pusta zvuk preko Win drajvera Direct Sound i WASAPI...
Ako kartica inače ima ASIO, ima i s PAX.
Postoje tweaked kojima je modovan zvuk, i default koji ima flat podešavanja, odnosno nije diran.
 
pitao sam te za plejer,ne za latencije i kacenje gitare,ne spinuj moje pitanje.
Direktan pristup hardveru, i promena internog kloka Creative i Asus kartica, da se izbegne resapmle. Ceo benefit je diskutabilan. Ali ne škodi, i miran si da je bit-perfect.
 
Nazad
Vrh Dno