Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Prva stvar koju treba da znaš da taj HTML5 test nije test brzine, preformansi. Nego je test podržavanja funkcija u okviru HTML5 standarda. A i to je samo na osnovu onoga što browser kaže da podržava.
Cela tvoja konstrukcija kreće sa pogrešne tačke, i završava na pogrešnom mestu.

Ma naravno da znam da HTML 5 test nije test brzine, ali mogli su bar malo da ga približe konkurentnim browser-ima,a i nejasno mi je kako odjednom da se smanji broj poena.Sve u svemu Edge je odličan,fale još ekstenzije(meni i nisu potrebne), tab preview, smooth scrolling..
 
Benchmark rezultate nisu mirodavni isto kao i kod androida, samsung je svaku godinu najbolji na benchmark a u praksi radi kao da ima temperaturu :D
 
Zna li neko resenje za aspect ratio na win 10? Sta god da postavim u CCC on kanter stretchuje na 4:3 rezoluciji, a ja hocu black bars da imam sa strana.
 
Mora ti moći postaviti, probaj par puta promeniti rezoluciju u cs-u, pa vrati na 1024x768 i trebalo bi raditi
 
ma kakvi nece, svi postovi sto nalazim na netu su problemi ljudi sa amdom na win 10 da strecuju a meni problem da imam black bars...
 
Poslednja izmena:
Pomalo iritirajući problem koji bih voleo da rešim bez upotrebe dodatnih programa. Win 10 mi ne pamti položaj ikona na desktopu. Nakon svakog restarta ih sve poređa (auto arrange) na levoj strani ekrana i promeni njihovu veličinu na medium. Ako ih ponovo podesim i udarim resfresh desktopa, ikone zadrže izabranu veličinu ali se opet sve grupišu kao što je prethodno opisano. Auto arrange je u oba slučaja dečekiran. Nalazio neka rešenja za registry, ali ništa nije pomoglo. Ako neko ima rešenje, hvala.
 
Au Željko, čitam šta pišeš i ne verujem.

Ni grafičku kartu kada sistem ne prepozna, sistem radi, ali kako... E tako isto i chipset.

http://drp.su ako ne nađe drajver, takav drajver ne postoji.

Pa vecina ovde ne razlikuje drivere za garfiku, i zute uzvicnike za blotware tipa intel managment engine, razne gluposti koje su nakalemljenje na laptopovima itd.. nije ovo win 98 pa da mu treba driver za chipset...
Jos kad vidim da vecina kalemi drivere za ahci smesno mi bude, ali sta da vam radim nek unistavate koliko toliko stabilan sistem sa necim sto nije predvidjeno za win10
 
Probao sam neka rešenja tog tipa, ali uvek kad udariš refresh on pomeri ikone i onda moraš učitati setovani profil da bi ih vratio.
 
Onda su ti ta rešenja bila loša, dok je ovo dobro. Koristim ovaj program već neko vreme i nije bilo takvih problema.
 
Neće ni on. Kad snimim poziciju on ih odma pomeri kao kad udarim refresh, pa ih tako i snimi.
 
Može li neko da mi exportuje granu HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\clsid\ i zakači ovde...
 
Znam da je bilo priče nakon apdejta da se mogu izbrisati folderi $WINDOWS.~BT i $Windows.~WS ali ja sam uradio ponovnu čistu instalaciju windowsa ali vidim da su ti folderi i dalje tu pa vas pitam da li bih mogao da ih obrisem i da njihovo brisanje nece uticati na rad windows-a?
 
Poslednja izmena:
Ako si radio cistu instalaciju uz windows.old metod :
Capture.PNG

Onda naravno da su ti ostali , da si radio format particije ne bi se pojavili.
 
Ako si radio cistu instalaciju uz windows.old metod :
Pogledajte prilog 178243

Onda naravno da su ti ostali , da si radio format particije ne bi se pojavili.

Formatirao sam SSD pre nego sam uradio čistu instalaciju zato me i čudi otkud tu? Kako god ja sam obrisao te foldere tako da valjda nece biti nekih problema
 
Poslednja izmena:
Može li se u Windows-u 10 namestiti da direktno boot-uje u full screen start,kao što je bilo na 8.1?
 
Nazad
Vrh Dno