Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Probaj da ogranicis win 10 memoriju na 2-3gb ,ako posle toga padne zauzece procesora,izvuci tu audigy 2 zvucnu kartu i probaj sa kompletnom memorijom.

Ukucaj msconfig u pretragu,a zatim system configuration-boot-advanced options i podesi kao na slici.
Pogledajte prilog 201430
Hvala na predlogu probacu uvece, sada ne mogu. Mislis da ta matora zvucna glodje cpu? [emoji23]
Mada sto bi ogranicio ram, nije on problem nego taj Power Manager, drlja cpu a ta operaciji gotovo da ne pipa hdd i ram [emoji15]
 
Još jedan čudan problem koji nisam nikada imao na W7. Memorijsku karticu (korišćenu već jedno dve godine) formatiram u fotoaparatu, snimim GoPro kamerom nešto i ubacim ponovo u čitač, da prebacim snimke na komp. Komp vidi sve drajvove čitača, ali kad ubacim karticu, on taj drajv ukine. U Disk Management ga prikaže, sa sve kapacitetom, ali bez slova za drajv. Dodeljivanje slova ne radi, prijavi "Cannot find the file specified". Ubacim karticu u kameru, sve normalno. Ubacim u fotoaparat, sve normalno. Ubacim u netbuk na kom je W7, sve normalno. Opet u čitač i komp, neće. Drugi čitač isto. Druga kartica u istim čitačima (jedna je iz fotoaparata), sve normalno. Prebacio podatke na netbuk, probam ponovo da je očitam na kompu (W10), neće. Formatiram je na netbuku, probam da je očitam, neće. Probam format na kompu, preko oba čitača (jedan je USB2, jedan je USB3), neće. Uvek "cannot find the file specified". Na kraju sam uspeo da rešim problem tako što sam karticu formatirao u GoPro kameri. Da li neko zna u čemu je problem i kako da rešim slične probleme u budućnosti? Čini mi se da sam ranije naleteo na neke specifičnosti oko formatiranja kartica za W10 (možda i W8), ali se ne sećam šta to beše.

Inače, kartica je Transcend 32 GB SDHC, savršeno ispravna. Posle formatiranja na kameri, normalno sa njom rade svi uređaji.
Transcend ima tools za to, skini sa oficijalnog sajta.
 
Windows 10 je onako dobar os, na poslu hocu necu moram da koristim windows 7 enterprase radi mobilne i boxove koji rade samo pod windows 7 probao sam windows 10 i nece ni jedan box da radi kako treba kao z3x, isto tako i sigmakey pravi problema kad je u pitanju windows 10

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Hvala na predlogu probacu uvece, sada ne mogu. Mislis da ta matora zvucna glodje cpu? [emoji23]
Mada sto bi ogranicio ram, nije on problem nego taj Power Manager, drlja cpu a ta operaciji gotovo da ne pipa hdd i ram [emoji15]

Probaj da ogranicis ram,da bi radila kao 32 bit os.Setio sam se da SB Live kartice imaju taj problem u 64 bit verzijama sistema zbog kolicine memorije,pa je moguce da i Audigy 2 kartice imaju taj problem sad na 10-tci.

Nista ne kosta da probas.

Ja imam slican problem samo sa tv kartom Leadtek Global Xp 2000 na 64 bit 7-mici i na 10-ki dok na Xp 32 bit radi odlicno i ne zauzima 1 jezgro procesora tacnije 18%.Cim startujem WinFast PVr2,eto i zauzeca i zvuk i slika nisu sinhronizovani prilikom reprodukcije.Nasao sam resenje (i to jedino) da ogranicim upotrebu memorije na 3gb i onda sve radi bez probelma.To je IRQ konflikt i tome nema pomoci.
 
A bas bzv , i moze to MS da sredi ali ocigledno nece, na W7 x64 radi sve bez greske... Hvala na predlogu, probacu i javicu.
 
Mali off ali nadam se da neće niko zameriti mada liči na neke diskusije ovde:

hF3A342ED.jpg
 
attachment.php


Mali off ali nadam se da neće niko zameriti mada liči na neke diskusije ovde:

Microsoft CEO on Windows 10 Data Collection: We Spent Billions to Keep Your Info Secure

Svakako trošimo milijarde na nešto što ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Ja sam tebe lepo pitao koje sisteme koristiš na računaru i telefonu, ali nećeš da odgovoriš.

A te pare svakako nisu uložene za špijuniranje Windows 10 korisnika ekskluzivno, s obzirom da Microsoft ima i mail servis, OneDrive i Office cloud, Azure za poslovne korisnike, Skype i tako dalje. Podrazumeva se da su uložili pare na sigurnost. Gates je beše slao mail da je to glavni fokus kompanije još nakon XP-a.
 
Ako nekome iznenada zabode na 30 sekundi desetka ovo je fix za to , nalazost gasi se tako turbo procesora na i3 , i5 i i7 procesorima ali nema zabadanja , dejan87dex
probaj i ti ovo:

Capture.PNG
 
Probaj da ogranicis win 10 memoriju na 2-3gb ,ako posle toga padne zauzece procesora,izvuci tu audigy 2 zvucnu kartu i probaj sa kompletnom memorijom.

Ukucaj msconfig u pretragu,a zatim system configuration-boot-advanced options i podesi kao na slici.
Pogledajte prilog 201430

Capture.PNG

Ne I dalje se javlja drain u tom Power manager i sa 3GB rama, sad cu da iscupam karticu :)
 
Sada će krenuti verovatno priča kako su rezultati analize tržišta namešteni i da MS namerno kupuje ovakve analize...

Ne vredi, kada će ljudi sa ovih prostora shvatiti da nove stvari mogu doneti samo poboljšanja?
 
Sada će krenuti verovatno priča kako su rezultati analize tržišta namešteni i da MS namerno kupuje ovakve analize...

Ne vredi, kada će ljudi sa ovih prostora shvatiti da nove stvari mogu doneti samo poboljšanja?
Da nisam probao, pa i da ti verujem. W10 mi je samo doneo nerviranje i prvi put u zivotu TDR bag sa nVidia drajverima. Ne znam ko je kriv i ne interesuje me, sacekao sam godinu dana, probacu opet, ne bude li radilo, vracam se W7 koji i sad imam i radi kao stena.
 
Pa i mi to cekamo, da vidimo kako ces ti da prodjes pa da se odlucimo.
 
Pozdrav svima na forumu.

Imam jednu zavrzlamu, koju ne znam da resim, pa bih molio da mi napisete neki savet, resenje...
Kada izadjem iz igrice, konkretno Mortal Kombat X , izmesaju mi se ikonice na desktopu, tj spakuju se kao kad se ukljuci Auto arrange icons, koji nije ukljucen. Ne dobijam nikakvo obavestenje ili pitanje sistema o promeni rezolucije. Naravno, Win 10 je u pitanju.
Unapred hvala na odgovorima.
Na prvoj verziji desetke, imao sam taj problem, (baš me nerviralo), sve odoše levo kao kod auto arrange - pomeriš ikonicu, napraviš refresh i ona se vrati levo. Problem je bio u ne(saradnji) nod32 i te prve verzije win10. Posle je ispravljeno sa novijim verzijama windowsa. U mom slučaju programčić za čuvanje pozicije ikonica nije mnogo bio od pomoći.
 
Sada će krenuti verovatno priča kako su rezultati analize tržišta namešteni i da MS namerno kupuje ovakve analize...

Ne vredi, kada će ljudi sa ovih prostora shvatiti da nove stvari mogu doneti samo poboljšanja?
Mi se lepo držimo konzervativnih stavova, i dobro nam ide. XD
 
Capture.PNG

evo izvadio sam Audigy I opet posle nekog vremena cim se malo optereti cpu krene I taj power manager da drlja...nemam vise ideje sta da radim.
 
Pa iskljuci u services taj Power Manager pa restart , ja to ni nemam u services.
 
Pa ni meni nije jasno kako to imam, posto je to za mobilne uredjaje - tablete , lapove...

Nakazu sam disableovao jednom i automatski se servis povratio, pokusacu opet.
 
Ideš u services izabereš da se pokreće ručno umesto automatski.
 
zato ne obrises taj service?
 
Poslednja izmena:
Hahahah to su ti sto su probali w10 pa eto da se ne vrate na XP odlucili da je za njih W7 odlican izbor [emoji23]
 
Win7 drzi samo jos farba na okupu...sve dok Kina i Indija ne krenu na prelazak.
Firme i drzavne,javne ustanove drze taj procenat tako visokim...
Kada jednom krene "lavina" ostace samo poslednje uporiste ovde na bendzu i to kao najveci apsurd u ovoj temi.:d
 
Pa ni meni nije jasno kako to imam, posto je to za mobilne uredjaje - tablete , lapove...

Nakazu sam disableovao jednom i automatski se servis povratio, pokusacu opet.

Kako uopšte glasi komanda za taj servis? Proizilazi iz svchost-a, ali koji je parametar svchost-a? Čisto informativno.
 
To ima na svakom Windows-u, samo da li je kod njega taj process ili nešto drugo, tj, parametar (možda je neki nebitan), ako je svchost legitiman.

Mada je danas kod M$ teško razaznati, šta je uopšte legitimno.
 
Poslednja izmena:
To ima na svakom Windows-u, samo da li je kod njega taj process ili nešto drugo, tj, parametar, ako je svchost legitiman.

Mada je danas kod M$ teško razaznati, šta je uopšte legitimno.
Kod njega se automacki ukljucuje power manager process posle nekih 15 minuta?...i izaziva konstantno zauzece procesora 10-20%.
Nigde nema tog procesa sem kod laptopova i sl. uredjaja, i to kroz program samog proizvodjaca uredjaja.
Trazio sam ga i kod sebe na laptopu...nema.
Jedino da ide cistu instalaciju pa da vidi hoce li se ponovo pojaviti...
 
To ima na svakom Windows-u, samo da li je kod njega taj process ili nešto drugo, tj, parametar (možda je neki nebitan), ako je svchost legitiman.

Mada je danas kod M$ teško razaznati, šta je uopšte legitimno.

Aj budi od koristi i prestani da pljujes MS :p

Kako da vidim komandu za Power manager?
Znas i sam da je svchost izvor mnogih muka na winu :D

ne znam , ima li ovde jos neko da koristi insajder a pritom ima phenom prve generacije u kompu?

Vuce zanimljivo je da taj servis je aktivan od samog starta cim butuje win on stoji u tasku ali bez drljanja, znaci samo stoji, cim se optereti cpu , bilo da je igrica ili hd klipovi na YT ne krene on odma sa drljanjem nego posle nekih 15min i to od 10 - 30 % strasno, i na TH2 sam to imao i sada i na insajderu isto.

Evo primer - obicno je laptop u pitanju i za to je potreban - oem soft -> driver

http://support.lenovo.com/rs/en/downloads/ds003852

Ali ovo je PC - desktop masina ima 600W napajanje XD kao da trazi taj drajver od Gigabyta, i na predhoddnoj ploci isto je bilo.... zato sam i kukao zbog losih performansi na W10..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno