Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Kako da namestim da mi google bude default search engine za Edge? Jer kada idem u setings/advanced setings dobijam opciju za search engine ali kada idem na opciju dodaj novi, nema ništa, tj. samo mi je ponudio twiter i kickass!?

Capture.PNG
 
Kako da namestim da mi google bude default search engine za Edge? Jer kada idem u setings/advanced setings dobijam opciju za search engine ali kada idem na opciju dodaj novi, nema ništa, tj. samo mi je ponudio twiter i kickass!?

Pogledajte prilog 174200
Capture.PNG

Klikni na A Specifiec pages or page izaberi Custom dole ubaci na prvo mesto google.com i sibni enter i izadji u udji.
 
Poslednja izmena:
@Vuk ti nisi procitao bar 50 postova gde su svi imali velikih problema sa AMD driverima? cak i sa NV neki, neznam svaka cast tebi kako mozes da se pravis da je sve u redu sa istima, ignorance is bliss
Stvarno mislis da AMD nema interes da napravi dobar drajver? vec je to uradio koliko je to moguce.
Sad sto ljudi od gotovog naprave raspad sistema najlakse okriviti lose drajvere.
 
Kod mene ga i dalje nema apdejt.

Inace i na prezadnjoj verziji realtek control panel se upali posred desktopa iz cista mira.
 
Ide neki update AMD drivera.
Untitled.png
 
Zanima me da li je poslednji build dovoljno stabilan da se koristi kao primarnai OS?. Imam jedan laptop koji koristim uporedno sa desktop računarom, na tom laptopu je Win 8.1 pro verzija, aktivirana na narodni način, međutim od pre neki dan mi prijavljuje da je potrebna nova aktivacija. Pošto 29. jula izlazi Windows 10, razmišljao sam da na taj laptop instaliram zadnji build Windows 10 i da se ne zezam sa raznim alatima za aktiviranje Windowsa, pa shodno tome imam par pitanja:

1. Koji je zadnji build i gde da nađem .iso fajl?
2. Da li je tačno da ako sada inastaliram tehnical preview verziju (odnosno zadnji build) i registrujem se sa svojim nalogom na insajder stranicu (ili gde već treba da se prijavim?) 29. jula dobijam legalan Windows 10?
3. Koliko je stabilan zadnji build?
4. Da li vi, koji već koristite Windows 10 na laptopovima, imate možda problem sa bluetooth-om, pošto mi je on bitan na laptopu, ne bih instalirao Win 10, ako mi bluetooth ne radi usled ne kompatibilnosti drajvera sa Win 10.

Unapred hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Sacekaj RTM, toliko od mene... sa Tehnical previewom ne dobijas win 10 RTM vec moras da zauvek ostanes insider i da prihvatas nebulozne nove updatove sistema (koji ce nastaviti da izlaze i nakon RTM-a) non stop
 
Za iso vrati se stranicu dve unazad, za prijavu sad? nista te ne kosta da probas.
29-og odluci da li ces ostati insider ili koristiti normalno kao OEM.
Stabilan je odavno, jedan od najstabilnijih OS ikada.

Na toshiba satellite 750 radi sve sto je radilo i na win7, naravno i bluetooth.
Izmedju ostalog pogledaj zvanican test ovde http://www.benchmark.rs/artikal/10_dana_sa_windowsom_10_-_dan_1._-3892
Toliko od mene...
 
Samo neko nenormalan moze na glavnoj masini da se mrcvari i dalje da bude insider (nakon RTMa).... generalno update traje ~2-3 sata a nove buildove moras da prihvatas ako si insider znaci bez pitanje update krene i onda ti iskoci onaj reminder da resetujes komp zbog update-a i tako u krug.... (pa onda borba sa driverima, bugovima i ostalim glupostima) u sustini M$ genuine bitch!
Ok za neki laptop ili drugi/treci sistem gde se zazas ali za glavan sistem NO NO!
 
Cek malo zeljko, kako mislis nebulozne updatove sistema? Pa nece ubacivati otvarac za konzerve i nocnu svetiljku kao na android. Mislim sto bi ubacivali neke gluposti i samim time dodatno oterecivali windows i zagusili ga nepotrebnim glupostima.
 
Poslednja izmena:
Cek malo zeljko, kako mislis nebulozne udatove sistema? Pa nece ubacivati otvarac za konzerve i nocnu svetiljku kao na android. Mislim sto bi ubacivali neke gluposti i samim time dodatno oterecivali windows i zagusili ga nepotrebnim glupostima.

na update mislim na nove test insider buildove, znaci neces imati opciju da ih ne prihvatis vec ces jovo nanovo borit se sa driverima, reinstalirat iste, itd nakon instalacije novog post RTM tehnicak build-a, jer nisu to klasicni updatovi kao za RTM vec celi sistemi

prosto pitanje kad izadje win 10 RTM da li zelis da ostanes na njemu ili ces ostati insider i preci na ponovni beta sistem nakon lupam 2 nedelje i tako svakih par dana raditi upgarde sistema na novi build (tehnical preview)

Po meni jedini razlog zasto neko sad stavlja win 10 tehnical preview i updatuje isti nakon svakog izlaska novog builda su problemi u radu istog, sa RTM tih problema nece biti, i ja stvarno ne vidim ko normalan moze da se vrati na nestabilne buildove (ponavljam na glavnom PC sistemu)
 
Poslednja izmena:
Nista ne traje 2-3 sata, upgrade je od restrata do ponovnog
podizanja na desktop ne vise od 40 minuta, i to na staroj kanti kao moja
Uz gomilu instaliranih programa.
Posle izlaska RTM sam odlucujes hoces li i dalje insider ili ne.
Ako ti je win bio "genuine" dobijas OEM verziju.
 
Nista ne traje 2-3 sata, upgrade je od restrata do ponovnog
podizanja na desktop ne vise od 40 minuta, i to na staroj kanti kao moja
Uz gomilu instaliranih programa.
Posle izlaska RTM sam odlucujes hoces li i dalje insider ili ne.
Ako ti je win bio "genuine" dobijas OEM verziju.

Sam download 5GB za neke traje toliko, stvarno uozbilji se!
 
Cekaj malo, koga interesuje koliko ce da skida? i kojih 5Gb?
Govorimo o vremenu u kojem nece moci da koristi PC.

Ma oce sistem pun programa i igara sve za 40min, necu sa tobom vise da raspravljam ,meni je na Haswell-u i 16GB rama na 500GB hard-u sve sa skidanjem na SBB-u, chekiranjem i verifikacijom pre restarta trajalo oko 50min, cist sistem bez i jednog programa update je trajao tu oko sat, pa onda opet namestanje OK drivera ukupno oko 2 ipo sata! to je CIST sistem, ako kazemo da danas sistemu budu teski u proseku 50-150GB sa 50-70 aplikacija/programa izracunaj koliko traje update na nov build!
Zato sam i rekao 2-3 sata da krjes lomis HDD i SSD zasto?
 
Ma oce sistem pun programa i igara sve za 40min, necu sa tobom vise da raspravljam ,meni je na Haswell-u i 16GB rama na 500GB hard-u sve sa skidanjem na SBB-u, chekiranjem i verifikacijom pre restarta trajalo oko 50min, cist sistem bez i jednog programa update je trajao tu oko sat, pa onda opet namestanje OK drivera ukupno oko 2 ipo sata! to je CIST sistem, ako kazemo da danas sistemu budu teski u proseku 50-150GB sa 50-70 aplikacija/programa izracunaj koliko traje update na nov build!
Zato sam i rekao 2-3 sata da krjes lomis HDD i SSD zasto?

Evo ti prijateljski savet, nosi komp u servis, ja koliko vidim iz tvog
pisanja nesto tebi tu debelo ne stima.
Ako ti to sve tako brljavi i ne radi, sad mi je jasno tvoje pisanje i ogorcenost.
 
Evo ti prijateljski savet, nosi komp u servis, ja koliko vidim iz tvog
pisanja nesto tebi tu debelo ne stima.
Ako ti to sve tako brljavi i ne radi, sad mi je jasno tvoje pisanje i ogorcenost.

Koji je tvoj problem imas neki problem da procitas sta sam napisao, evo opet da ti qutujem, radi se o brzini UPDATE sistema na novi build a ne na to "sta radi ili neradi", molim te citaj pazljivo i odgovaraj na temu rasprave a to je brzinu updata trenutno!
chekiranjem i verifikacijom pre restarta trajalo oko 50min, cist sistem bez i jednog programa update je trajao tu oko sat, pa onda opet namestanje OK drivera ukupno oko 2 ipo sata!
 
ima li neko predstave kako da nateram sistem da mi dozvoli da promenim Feedback options, pošto mi stoji zatamnjeno na Enhanced i ne mogu da promenim, a da bih mogao da šibnem feedback mora na Full.

iDbhYK3.jpg
 
Poslednja izmena:
Koji je tvoj problem imas neki problem da procitas sta sam napisao, evo opet da ti qutujem, radi se o brzini UPDATE sistema na novi build a ne na to "sta radi ili neradi", molim te citaj pazljivo i odgovaraj na temu rasprave a to je brzinu updata trenutno!
Citam, citam nego sam se nadovezao na tvoje ranije pisanje o bagovitom sitemu
I kako ga treba izbegavati.
Veruj mi do tebe je...
 
Citam, citam nego sam se nadovezao na tvoje ranije pisanje o bagovitom sitemu
I kako ga treba izbegavati.
Veruj mi do tebe je...

Sta je do mene, molim te prestani da oftopikujes sa tvojom svadjom samnom, tacno preciziraj i jedan problem sistema koji sam naveo, a ne ovako da lupas gluposti, i naravno kad prozivas qutuj tacno i datum kad je problem postojao da ne izpadne da drljanje harda koje sam spomenuo u buildu pre 3+ meseca iznosis kao da sam rekao juce, itd!
A tvoju fljoskulu da tebi od prvog dana win 10 tehnical preview radi super ostavi za svoje dete jer samo njega mozes da lazes tako lako
 
Poslednja izmena:
Sta je do mene, molim te prestani da oftopikujes sa tvojom svadjom samnom, tacno preciziraj i jedan problem sistema koji sam naveo, a ne ovako da lupas gluposti, i naravno kad prozivas qutuj tacno i datum kad je problem postojao da ne izpadne da drljanje harda koje sam spomenuo u buildu pre 3+ meseca iznosis kao da sam rekao juce, itd!
A tvoju fljoskulu da tebi od prvog dana win 10 tehnical preview radi super ostavi za svoje dete jer samo njega mozes da lazes tako lako
Ne svadam se, ni najmanje, samo pokusavam da ti pomognem, ozbiljno.
Svaki drugi tvoj post je neozbiljan i bagovit sitem, nije za koriscenje...
Razumem ja tebe sad, ti si to doziveo i mislis da je do windowsa...
Ne razmisljas u pravcu da nesto sa kompom nije uredu.
 
Ne svadam se, ni najmanje, samo pokusavam da ti pomognem, ozbiljno.
Svaki drugi tvoj post je neozbiljan i bagovit sitem, nije za koriscenje...
Razumem ja tebe sad, ti si to doziveo i mislis da je do windowsa...
Ne razmisljas u pravcu da nesto sa kompom nije uredu.

Aj prosvetli me, aj sto verujem nemas bele veze o cemu pricas ali nije vazno nastavi da oftopikujes, da nisu spori sektori na HDD?! :)
Mozda ne instaliram dobro iako se profesionalno bavim servisom vec ~10 godina, pa aj mozda nesto bas od TEBE naucim, tebe koji komsijama uvaljivas "90966 build od pre 3 meseca" koji radi bolje od win7 a i stabilnije jer sta zna raja vazno da sljasti i na ekranu pise 10 :)
 
Aj prosvetli me, aj sto verujem nemas bele veze o cemu pricas ali nije vazno nastavi da oftopikujes, da nisu spori sektori na HDD?! :)
Mozda ne instaliram dobro iako se profesionalno bavim servisom vec ~10 godina, pa aj mozda nesto bas od TEBE naucim, tebe koji komsijama uvaljivas "90966 build od pre 3 meseca" koji radi bolje od win7 a i stabilnije jer sta zna raja vazno da sljasti i na ekranu pise 10 :)
Pa eto jos bolje, ako vec to radis, proceslja ti to malo bolje.
Stvarno nemam nameru da dalje idem u off.. imas PP da ne zatrpavamo temu.
 
cekaj, mi kao insideri, jel dobijamo win 10 rtm preko update-a kao i do sada ili mora da se skida?
 
cekaj, mi kao insideri, jel dobijamo win 10 rtm preko update-a kao i do sada ili mora da se skida?

Dobijas ali imaces izbor ako zelis da ostanes na RTM moras da kupis licencu, a ako ostanes u insider program tehnical preview-a programu on se nastavlja i cim izadje naredan build (nakon RTM) on ce pregazit isti i tako u nadogled...

Znaci kao insider ne dobijas licencu za win10 RTM!, jedina opcija je da nastavis da budes u programu insidera ali tada nemozes ostati na RTM-u
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno