Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ovde su se brisala sva podešavanja za Windows 8/8.1: https://skydrive.live.com/P.mvc#!/win8personalsettingsprivacy/ . Proveri da li ovo važi i za Windows 10 pa javi. ;)

EDIT: Uloguj se ovde https://onedrive.live.com/ ,idi na Options - Device Backups i vidi da li ti je nešto sačuvao tamo.

Evo ulogovao sam se na Onedrive i tamo postoji backup! (Last backup 7/28/2015) i ima opcija delete! To je onda fora, iskljuciti u podesavanjima sinhronizaciju da na napravi novu, obrisati stari backup na sajtu i te bi trebalo da bude problema! Hvala na pomoci!
 
Imam u kompu en_windows_10_pro_10532_x64_dvd.iso videcu uskoro da instaliram...
 
AHCI rapid storage za 99.99% korisnika i nema funkciju moze samo problem za iste da napravi, menadzment endzine NE isntlirajte!, uglavnom pise SM bus conntroler, ostalo po potrebi ako vam treba, ovde pre vazi pravilo ako neznate cemu sluzi i ne vidite potrebu ne menjajte! bolje da nema driver za nesto sto ne koristite (cak i bolje) nego da vam uzima resurse ili cak baguje
 
Malo o privatnosti :
----------------------
According to Ars Technica, Windows 10 will still send telemetry and other data
to Microsoft-owned domains — no matter how tightly you crank down the
privacy settings. Even with everything buttoned down, Cortana, OneDrive,
and Web Search from the Start Menu disabled, the OS still phones home,
using a random system ID that persists across reboots. It apparently
also tries to bypass proxies to do it. "Some of the traffic looks
harmless but feels like it shouldn't be happening. For example, even
with no Live tiles pinned to Start (and hence no obvious need to poll
for new tile data), Windows 10 seems to download new tile info from
MSN's network from time to time, using unencrypted HTTP to do so. ...
Other traffic looks a little more troublesome. Windows 10 will
periodically send data to a Microsoft server named ssw.live.com. ... The
exact nature of the information being sent isn't clear—it appears to be
referencing telemetry settings—and again, it's not clear why any data
is being sent at all. We disabled telemetry on our test machine using
group policies."

The only way to win this game is not to play. It connects to 45 different DNS's at boot.
It connects directly to a MPAA piracy/ U.S. Copyright Alert System contractor called MarkMonitor.

-----------------------------------

Srecni vam bili Win 10.
 
Neverujem da je 70% tacno.... nije Microsoft bas toliko lud... mada bolje da ih pljuju pa ce nekim sledecim updateom dati 100% mogucnost da se blokira svaki call home
 
Poslednja izmena:
Hvala...kako da ne, evo nista mi ne radi.:D
U ostalom imate temu o spijunskim igrama...tamo ce ovaj tekst imati smisla.
 
Ta tema zaključana. :D Je l' ova crna boja u title baru ima samo u nekoj mega giga insider verziji, ili?

U stvari, još je gore nego kada je bela...

capture.jpg
 
Poslednja izmena:
Nema...to je budzeno u registry.

I da ocenim ovaj build...ocekivano odlican.
I da vratili nam...

Screenshot (398).png
 
Poslednja izmena:
mene i dalje muci ovo za drajver za samsung, ne znam sta da mu radim, inace istalirao sam i one sa developer sajta samsungove i posle toga sam video da ih je skidao kroz win update, ali i dalje mi ne prikazuje telefon na kompu...
 
Mnogima sa istim problemom je pomoglo ovo...

Go to the Registry Editor (Start –> Run –>type in, “regedit” (without the quotes) then click OK.
2.Search the following key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\
3.Go upto Edit>Find, type in or copy/paste Portable Devices
4.In the right hand pane you will see the (Default) value “Portable Devices” on the string
5.Once found, you see a string value called UpperFilters –> delete it!
6.Finished!

Prvo probaj ovo...

https://www.youtube.com/watch?v=u5V-ZpiEo5A
 
Poslednja izmena:
Neverujem da je 70% tacno.... nije Microsoft bas toliko lud... mada bolje da ih pljuju pa ce nekim sledecim updateom dati 100% mogucnost da se blokira svaki call home

Cim se logujes idi u admin cmd i kucaj netsat -a , pa vidi sta se desava.
Ma nema veze, ko ne zeli da veruje, nista ga nece ubediti..
 
mene i dalje muci ovo za drajver za samsung, ne znam sta da mu radim, inace istalirao sam i one sa developer sajta samsungove i posle toga sam video da ih je skidao kroz win update, ali i dalje mi ne prikazuje telefon na kompu...

Ne rade drajveri sa Samsungovog sajta na Windows-u 10, bajati su.

Probaj ove drajvere 1.5.55.0: https://mega.nz/#!yolCUDQK!ZjjReOScVWytMfajTNCFGQdeac90uDN_Fig02FxRMvU

Umeju da prodaju telefone po paprenim cenama, a ne umeju da ažuriraju drajvere na sajtu već mora da se kopa po Internetu, bruka!

Pre instalacije novih drajvera, obavezno deinstaliraj postojeće drajvere.
 
Ove test verzije pocinju da budu smejurija.Ako su na ovaj nacin planirali windows kao servis,onda bolje da ga ugase odmah.
Meni koji se otvarao prilikom dodira,sada su preneli i za misa i to sada izgleda ovako.
nRhkpln.png
Ntx2gsi.png
 
Evo pogledaj moj device manager pa mi reci ima li potrebe da instaliram ove drajvere koje si mi okačio jer je windows sam ubacio. Pogledajte prilog 178011

Ovo ti treba. i rešio bi ti barem prva 2 (signal processing) ako ne i zadnja 2 problema;

Intel® Dynamic Platform and Thermal Framework Drive

Slobodno instaliraj verziju za windows 8 ili za windows 8.1, sa sajta proizvođača MB ili sa sjata nekog drugog proizvođača istog čipseta je je to generiči Intel driver a nema ga na Intel sajtu niti bi ti ga Intel serach for drivers našao i radiće ti.

Otalo će ti rešiti menadžment endžine. Ne znam što ovde ljudi pišu kako nešto brljavi ne radi i niko da se ogradi jer recimo ja imam instaliran i Intel rapid i menadžment endžine i sve radi savršeno dobro.

Što se tiče ovih drivera što ti je Rock naveo instaliraj samo one koje ti trebaju, ako ti je već win instalirao sve kao recimo meni i zvuk i grafiku i touch pad ne diraj ništa
 
Poslednja izmena:
@Vuk40 hvala pomogo mi je onaj video sad radi :)
samo mi je ovo cudno sto pise 2006 :D wtf
 
Poslednja izmena:
Ne razumem? sta je tu problem? objasni...

Sta je falilo dosadasnjem meniju za misa?Zar nije bolji izbor prema ulaznoj jedinici kao na verziji 10240?Svako ko je zeleo veci meni,mogao je da skalira interfejs u opcijama.
 
Sta je falilo dosadasnjem meniju za misa?Zar nije bolji izbor prema ulaznoj jedinici kao na verziji 10240?Svako ko je zeleo veci meni,mogao je da skalira interfejs u opcijama.
Ide se u smeru da sve tri platforme koriste isti interfejs.
Ovo je samo probna verzija...ne znaci da ce ostati u ovom obliku.
 
Ide se u smeru da sve tri platforme koriste isti interfejs.
Ovo je samo probna verzija...ne znaci da ce ostati u ovom obliku.

Si siguran?Sve sto smo imali u ranijim verzijama,ostalo je i u finalnoj bez mogucnosti podesavanja.
 
Si siguran?Sve sto smo imali u ranijim verzijama,ostalo je i u finalnoj bez mogucnosti podesavanja.
Siguran sam da ce da se digne larma i da ce vratiti ili bar uvesti tu mogucnost.
Dosta toga je Microsoft menjao zbog pritiska javnosti.
Meni licno ne smeta ali mnogima hoce...
 
Nazad
Vrh Dno