Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Da li neko ima problem sa ati grafikom da tokom igranja samo se vrati u desktop, a igra i dalje ostane u pozadini da fercera. Naravno kada se klikne na taskbar ikonu igre on je vrati nazad u istu... Usput grafichka je 6850...
 
d3dx9_42.dll je deo DirectX9c Runtime ,ako se dobro secam.
 
sve instalirao I opet nista, mrtvo ne mice se... A sad ne izbacuje prozore samo ne nista ne desava...
 
sve instalirao I opet nista, mrtvo ne mice se... A sad ne izbacuje prozore samo ne nista ne desava...
E to sad sto nece da pokrene moze da bude i rezolucija u kojoj pokusava da pokrene.
Probaj da nadjes settings ini fajl pa podesi na tvoju rezoluciju.
 
Instalirao sam u VM da vidim koliko je napredovala. Deluje pristojno, mada mi se neki dizajnerski izbori ne sviđaju.
 
svucete bilo sta iole modernije sa steam-a i sam steam ce vam resi sve te nedace za directX i c++.
 
svucete bilo sta iole modernije sa steam-a i sam steam ce vam resi sve te nedace za directX i c++.
Ne mora da bude. Nešto modernije će tražiti VC++ redist 2010 ili 2013, a Dirt2 možda traži 2005. Mogao bi možda naći to u folderu gde se Dirt2 instalira, ili u instalaciji. Steam stvari koje trebaju igrici drži u .vdf fajlu u folderu gde je instalirana, recimo za Bioshock Infinite idu redist 2008sp1, 2010sp1, dx9c i d3d11.

"installscript"
{
"Run Process"
{
"vcredist_x86_vs2008sp1"
{
"process 1" "%INSTALLDIR%\\Binaries\\Prerequisites\\vcredist_x86_vs2008sp1.exe"
"command 1" "/q /norestart"
}
"vcredist_x86_vs2010sp1"
{
"process 1" "%INSTALLDIR%\\Binaries\\Prerequisites\\vcredist_x86_vs2010sp1.exe"
"command 1" "/q /norestart"
}
"directx_jun2010_redist"
{
"process 1" "%INSTALLDIR%\\Binaries\\Prerequisites\\directx_Jun2010_redist\\DXSETUP.exe"
"command 1" "/SILENT"
}
"d3d11install_2010"
{
"process 1" "%INSTALLDIR%\\Binaries\\Prerequisites\\D3D11Install_2010\\D3D11Install_2010.exe"
"command 1" "/noMessageIfAlreadyInstalled"
}
}
}

Usput, Intel je izbacio RST driver koji radi sa Windows 10, ako nekom treba:
Intel RST 14.5.0.1041 (beta)
 
Poslednja izmena:
probaj neki drugi od istog chipa,posto ih tp link ne pravi,naci ces po device ID-u ili sa driver finder programima.

hvala za IRST.
 
Kakva zurka sa driverima i ostalim zahebancijama . Dok se sve ne ispegla ne instaliram !
 
Sve proslo ok odradio sam upgrade sa flasha zapocet iz w10 sistema, malo sam zakomplikovao posto sam se premisljao dali clean ili upgrade , ipak je upgrade pao. 125 izgleda dosta dobro.


Imam dva problema:





WDDM drajver u playeru ne pustavsliku, ok to cu rediti sa ddu i ponovnom instalacijiom...





Drugi problem je sto svaki x kada udjem u Setting onaj prozor je malte ne velicine 100 x 100 piksela, i ja ga podesim da bude kako zelim zatvorim i opek kada udjem u setting on je mali i stoji redovno u gornjem levom uglu...


Da nije do drajvera?





Probacu na tom buildu da sredim one igre da rade, nadam se da je do wina, VC i Direct X instalacija, sem ako Steam ne odradi to sto fali.. Jedno pitanje , dali vas win pita za firewall dozvolu za programe i igre? Mene ne.


Hvala svima na savetima.
 
Poslednja izmena:
Meni nije jos stigao najnoviji build, jos sam na 10122. A u settings je namesteno na fast.
 
^To je poslednji zvaničan build, 10125 je leakovan iso.
 
Sve proslo ok odradio sam upgrade sa flasha zapocet iz w10 sistema, malo sam zakomplikovao posto sam se premisljao dali clean ili upgrade , ipak je upgrade pao. 125 izgleda dosta dobro.


Imam dva problema:





WDDM drajver u playeru ne pustavsliku, ok to cu rediti sa ddu i ponovnom instalacijiom...





Drugi problem je sto svaki x kada udjem u Setting onaj prozor je malte ne velicine 100 x 100 piksela, i ja ga podesim da bude kako zelim zatvorim i opek kada udjem u setting on je mali i stoji redovno u gornjem levom uglu...


Da nije do drajvera?





Probacu na tom buildu da sredim one igre da rade, nadam se da je do wina, VC i Direct X instalacija, sem ako Steam ne odradi to sto fali.. Jedno pitanje , dali vas win pita za firewall dozvolu za programe i igre? Mene ne.


Hvala svima na savetima.

nesto ti druze pogresno radis,ili je ta grafa njakava,previse je to problema pa da je 100 puta beta.odradi sve cisto,pa ako ne bude pomoci,pokusaj ako si u mogucnosti sa freskom instalacijom.nazalost,nemas integrusu,pa da probas sa njom da iskljucis da je do grafe,ali onda ako mozes da probas sa drugom da vidis dal' ce isto da se desava.
 
Pa na 8.1 nema uopste problema sa tom grafuljom cak i sa wddm-om :) Nije 7770 neko cudo od grafulje ali za moje potrebe je super i kao sto kazem radi super na 8.1,tako da videcu sta je problem ako ga i nadjem ako ne nikom nista :)
 
Poslednja izmena:
onda nema razloga na svetu da ciscenje sa ddu i stavljanje 15,4 ne resi sve nedace sa drajverom,a steam i cekiranje redist foldera od igre probleme sa igrama,mi ostali se igramo na 10tci kako treba.
 
Poslednja izmena:
kazem ti,bas nema sta nisam probao otkad ganjam ove build-ove,nisam sad bas neku ezoteriju ganjao,ali stvarno svasta se vrtelo.pisah ranije,a usput je bio i sMorrowind namodovan,deus ex-ovi,vampyre,fallouti raznorazni...
 
Ti igras poznatije naslove, GRP je starina koristi DX9 Yeti engine, tu ima problema i muka koliko neces
.. Zato i sve te muke oko toga
..
 
e nisi npisao da imas problem sa nekom ezotericnom i matorom igrom,vec samo sa igrama.velika,cak sustinska razlika.
 
Pa i dirt 2 pravi slicne probleme , nisam ja neki gejmer, to se kod mene svodi na dve tri igrice i to je.

A skinuo sam neki Mantle benchmark sa Steam-a i lepo je radio, bez problema na 15.5 amd drajverima. Ja samo ocekujem da ako nesto radi na 8.1 radi i na W10 nije bas tu neka prevelika razlika, slazem se da je 10ka bolja.
 
Poslednja izmena:
15.5 amd to samo za win 10 ili ?
ja sam na win 8.1
14.502.1014-150331a1-182335E beta.
 
niko nema pojma sta su ti drajveri tacno,ali se dojmi da je to leakovano regularno izdanje za 8.1.rade katalisti za 8.1 i na 10tci,najopustenije,kod mene je sad 15.4.1.
 
Nazad
Vrh Dno