Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Uspeo sam napokon ovu verziju da skinem uTorrent 2.2.1 Build 25302 (to je mislim da najpopularnija). Razlika je bila je sto je pre klika na install imama onaj zuto plavi stit. Mada sam probavao i kao admin da pokrecem desnik klikom.

Ne znam zasto ovako puno zezanja ima u win10. Takodje sam imao problema i sa Winamp-om... ali da ne pisem vise o tome ovde.
 
@Rock86

Da covek poludi... :) Nakon svih ubacenih drajvera,opet isti problem... Digne sistem,i nema mi pola stvari u taskbaru, kursor dok stoji na desktopu,normalan je, a čim ga spustim dole na taskbar ovako izgleda 11989236_10207186967422143_1838173986_o.jpg .Ovo traje sve dok ne isklikćem u prazno po desktopu, blinkne ekran belo i vrati se u normalu. Sta li mu to pravi problem. U task manageru za to vreme je sve normalno,nikakav proces ne siluje procesor ili hard... Ne vraca mi se na 8.1 ali izluđuje ovo...
 
Dobro rade drajveri u GTA V odlicno, Witcher nepromenjeno, nisam primetio neku razliku.

Screenshot (403).png
 
@Rock86

Da covek poludi... :) Nakon svih ubacenih drajvera,opet isti problem... Digne sistem,i nema mi pola stvari u taskbaru, kursor dok stoji na desktopu,normalan je, a čim ga spustim dole na taskbar ovako izgleda Pogledajte prilog 178320 .Ovo traje sve dok ne isklikćem u prazno po desktopu, blinkne ekran belo i vrati se u normalu. Sta li mu to pravi problem. U task manageru za to vreme je sve normalno,nikakav proces ne siluje procesor ili hard... Ne vraca mi se na 8.1 ali izluđuje ovo...

Probaj sa najnovijim Nvidijinim drajverom 355.82 WHQL (danas izašao): http://us.download.nvidia.com/Windows/355.82/355.82-notebook-win10-64bit-international-whql.exe

Skini drajver, idi na Custom instalaciju, čekiraj Perform a clean installation.
 
Treba novi sistem da se podigne na ssd, i koju verziju desetke , ne stizem sve da pratim , jer se trazi neka aktivacija ili ne .
 
Treba novi sistem da se podigne na ssd, i koju verziju desetke , ne stizem sve da pratim , jer se trazi neka aktivacija ili ne .
Za insider testere je build 10532 zadnja a za normalne korisnike i ona koja je pustena u prodaji je build 10240 , sto se tice aktivacije proguglaj kmspico.Beta_10.0.10240 na google ne bih da reklamiram da ne bi bilo da je piraterija ;)
 
Od juce mi se desava da se na svakih ~15min gasi monitor(tv) kao kad ide u sleep mod, ugasi monitor na 3 sek i vrati se sam. Probao da stavim da ne ide u sleep mod uopste ni monitor ni racunar ali ne vredi. Mislim da sam procitao da je neko imao slican problem ali ne mogu da nadjem taj post. Jel zna neko u cemu bi mogao biti problem?
Jel ima jos neko da priskoci u pomoc ne pomaze ni reinstal drivera ni remove poslednjih windows update-a jer je pocelo otprilike tada da se desava to pa sam pomislio da nije do tih update-a.
Probao i sa WU driverima za grafiku i sa AMD poslednjim naravno pre toga zaustavio update i obrisao sa DDU stare drivere, probao prvo sa AMD driverima pa sa WU i ne vredi. Probao i sa drugim kabelom monitora mada sam predpostavio da to nije problem jer se monitor gasi tacno na 10min mirovanja i ponovo sam upali u roku od ~10 sekundi bez obzira jer pokrenuto nesto ili nije kao da hoce da ode u sleep mod i onda se seti da nije podesen da se gasi :)
Probao i da podesavam i u Power opcijama za sleep.
E sada ovi windows update od 27.08. sto je bilo 3 dva sam uspeo da izbrisem ali treci KB3081452 ne mogu da uklonim jednostavno ne da mi opciju brisanja njega i jos nekih predhodnih.
Sta bih mogao da probam jos? :(
 
Da li neko zna zasto ne mogu da instaliram uTorrent od kada imam Win10? Evo sta se dogodi: http://screencast.com/t/RYdtFlfRoi samo prekine i nigde nicega, nije nikakve fajlove prebacio.
Pokusavam ver. da instaliram koju sam koristio 3.3.1, probao sam i nize tj. ona najpopularniji 2.2.1 bese nece ni ona. Novije posle ove moje ne zelim da instaliram.

Meni ova verzija radi fenomenalno na desetki
uTorrent pic.jpg
 
...

Probao, ne ide. Da li si bilo sta radio i dirao u w10 od kada si ga instalirao?

Ništa nisam dirao, sem što je taj Win 10 na kome je instaliran bio prvo 10240, pa 10525 i sada ovaj 10532.
Ustvari, jesam dirao onaj UAC, utanjio sam ga skroz pre instaliranja potrebnih aplikacija.
 
Jel ima jos neko da priskoci u pomoc ne pomaze ni reinstal drivera ni remove poslednjih windows update-a jer je pocelo otprilike tada da se desava to pa sam pomislio da nije do tih update-a.
Probao i sa WU driverima za grafiku i sa AMD poslednjim naravno pre toga zaustavio update i obrisao sa DDU stare drivere, probao prvo sa AMD driverima pa sa WU i ne vredi. Probao i sa drugim kabelom monitora mada sam predpostavio da to nije problem jer se monitor gasi tacno na 10min mirovanja i ponovo sam upali u roku od ~10 sekundi bez obzira jer pokrenuto nesto ili nije kao da hoce da ode u sleep mod i onda se seti da nije podesen da se gasi :)
Probao i da podesavam i u Power opcijama za sleep.
E sada ovi windows update od 27.08. sto je bilo 3 dva sam uspeo da izbrisem ali treci KB3081452 ne mogu da uklonim jednostavno ne da mi opciju brisanja njega i jos nekih predhodnih.
Sta bih mogao da probam jos? :(
Ides-Power -sleep,aditional power setings-change when the comtuter sleep-change advanced power setings-pored "sleep" imas plusic,kliknes taj plus i imas-alow wake timers i stavi na disable.
 
Ne,apsolutno NETACNO. Ko je to odvalio ??? Svasta...

Ovi programi su izuzetno detaljni i zaista uklanjaju SVE sto sluzi spijuniranju. Uostalom, zasto ne pogledas koji su to programi pa se u to sam uveris ???



Da li možete na PM da mi preporučite neki od tih programa?
 
Poslednja izmena:
Vidim da ne mogu ni da stampam od kada imam win10. Koristim HP a-i-o c4280. Win7 je automatski instalirao drajvere kao i sada win10. Mada svakako sam uspeo da stampam iz wordpada ali iz Foxit readera kao i worda 2013 ne mogu.
 
Ides-Power -sleep,aditional power setings-change when the comtuter sleep-change advanced power setings-pored "sleep" imas plusic,kliknes taj plus i imas-alow wake timers i stavi na disable.
Ne pomaze ni to :(
Nije meni toliki problem da reinstaliram sistem ali da ne bude da je do nekih update-a pa da opet nista ne dobijem sa reinstalacijom.
 
Probao sam,opet isto, svako drugo trece podizanje kursor zabode,vrti se kruzic... Guglam po ceo dan,ne mogu naci nista... Ne znam kako da ustanovim kvar. Jel imao iko slican problem?

Pogledaj Event Viewer. Obavezno obrati pažnju na greške. Moramo naći šta ga kolje! Pogledaj Aplication i System logove.
 

Prilozi

  • event_viewer.jpg
    event_viewer.jpg
    284.8 KB · Pregleda: 147
Poslednja izmena:
Vec sam ovo pitao u drugoj temi,ali nisam nasao odgovor.

Imam Acer Aspire E1-522,i od skoro je pocelo da mi se pojavljuje "Display Port Link Failure" nekad odmah kad upalim laptop,a nekad kad ga probudim iz sleep moda.Imam win10, i u sustini sve lepo radi,osim kad izbaci tu gresku.A greska se manifestuje tako sto se ekran samo zacrni,ja cujem da windows i dalje radi u pozadini,ali slike nema.Nekad cim upalim windows slika se ne pojavljuje,a nekad se pojavi sa tom greskom.


attachment.php


Toliko zeza da sam reinstalirao windows i ubacio win8.1,ali i dalje je sve isto!Dobio sam savet da pogasim sve startup programe,ali nije vredelo.Jel ima neko resenje za ovo?
 
Vec sam ovo pitao u drugoj temi,ali nisam nasao odgovor.

Imam Acer Aspire E1-522,i od skoro je pocelo da mi se pojavljuje "Display Port Link Failure" nekad odmah kad upalim laptop,a nekad kad ga probudim iz sleep moda.Imam win10, i u sustini sve lepo radi,osim kad izbaci tu gresku.A greska se manifestuje tako sto se ekran samo zacrni,ja cujem da windows i dalje radi u pozadini,ali slike nema.Nekad cim upalim windows slika se ne pojavljuje,a nekad se pojavi sa tom greskom.


attachment.php


Toliko zeza da sam reinstalirao windows i ubacio win8.1,ali i dalje je sve isto!Dobio sam savet da pogasim sve startup programe,ali nije vredelo.Jel ima neko resenje za ovo?

Proveri da nije 30 herca stavi 60 herca:

Capture.PNG
 
Nvidijin drajver za Windows 10 i Viber za Windows Desktop imaju neki opasan konflikt. Ovo se dešava SAMO dok se koristi Viber, detaljno testiram više od mesec dana. Igrice i ostale aplilacije rade bez problema.
 

Prilozi

  • viber.jpg
    viber.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 195
Kontaktirao sam Viber Support sa detaljnim opisom problema i logovima i dobio sam zvaničan odgovor. Odgovor se nalazi u prilogu.
 

Prilozi

  • viber_support.JPG
    viber_support.JPG
    37.1 KB · Pregleda: 270
Poslednja izmena:
Ma ja sam izbrisao taj viber, čekam univerzalnu app.

Neozbiljni su. Skineš univerzalnu aplikaciju sa Store-a, on ti ponudi downlaod desktop verzije koja ni nema podršku za Windows 10. Što ne napišu da desktop aplikacija ne podržava Windows 10 i da nije uopšte testirana na njemu? Užas.

Što je najgore, sa dosta ljudi komuniciram preko prokletog Vibera.
 
Samo da pitam, izvinjavam se ako je pitanje vec postavavljeno i razjasnjeno, da li je fora sa satom kada se prebaci na latinicu regionalna podesavanja da umesto dve tacke koje razdvajaju casove od minuta stoji jedna tacka bag ili ne? Da li se ocekuje ispravka za to ako je bag? Hvala.
 
Samo da pitam, izvinjavam se ako je pitanje vec postavavljeno i razjasnjeno, da li je fora sa satom kada se prebaci na latinicu regionalna podesavanja da umesto dve tacke koje razdvajaju casove od minuta stoji jedna tacka bag ili ne? Da li se ocekuje ispravka za to ako je bag? Hvala.
Kako si podesio format?

Screenshot (404).png Screenshot (405).png
 
Kontaktirao sam Viber Support sa detaljnim opisom problema i logovima i dobio sam zvaničan odgovor. Odgovor se nalazi u prilogu.
Ne mogu da verujem, pazi ovo je tako tipicno za bilo koji support...
Da se pisu takvi odgovori, kao da si postavio pitanje na Microsoft podrsci.

Napisu brdo reci a nigde konkretnog odgovora ili resenja.
Ali zato ti prilepe reklamu kao kuca...:D
Viber odavno radi na win10...od samog pocetka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno