Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Pa verovatno ne moze zbog aplikacija koje rade samo na winu kao ni ja. Ko je lud da koristi windows onako, bez nekog jakog razloga? Eno pojavio se 10500 za ono jesenje izdanje (SP1 ili kako ce ga vec zvati), znaci da je RTM verovatno vec izglasan.
Hajde pojasni, sta ti to smeta i gde se ne snalazis?
I navedi sta bi to koristio a da rade aplikacije?
I koje konkretno aplikacije su ti neophodne?

Cisto da vidimo razlog ovolikog nezadovoljstava koje ispoljavas
u svakom tvom postu.
 
Oce li neko da kaze nesto povodom klipa koji sam postavio :D Hocu da znam dali je to neko normalno vreme bootovanja w10...
 
Da nije mozda taj 10500.0.150706-1800.th2_CLIENTENTERPRISE_VOL_x64fre_en-us.esd Windows 10.1 koji ce biti na jesen?
Па и било би време за нову Ентерпрајз верзију, јуче сам проверио али и даље нуде 10074 за довлачење. Таман сам решио да на неки комп набацим и Ентерпрајз али ћу ипак да сачекам, оно је много бајато.
 
Oce li neko da kaze nesto povodom klipa koji sam postavio :D Hocu da znam dali je to neko normalno vreme bootovanja w10...

Pa nije normalno, nesto tu nije dobro leglo. Od paljenja kompa pa do passworda gde se ukucava ne bi trebalo da se pali citav minut. Nego ako mozes lepo uzmi pa prebaci bitne fajlove sto imas pa uradi clean instal! Nego koji ti je ono drugi hard ispod wd-a isto na master grani nakacen?

Mozda ako si kablove unutra racunara spoji da sve ide preko jedne grane mozda ti zato sporo ucitava, uzmi pa raskaci dvd rezac i taj drugi hard ako je to hard pa vidi za koje vreme ce se onda podize sistem.
 
Ima li nekih najava kada bi mogla izaći konačna verzija?
Ovo da budem beta mrmot u službi Microsofta i to za Dž me ne zanima.
 
Postoje i masine koje nikad nisu azurirane od XP SP1, sa starim IE i flashom i koje nikad nisu pravile problem a rade kao i prvog dana. I sta s tim, nista, to nista ne znaci, kao ni tvojih 50 racunara (pa ni da je 50 miliona)! Tako Vuk kaze da 10ka nema bagove i onda M$ izbaci da je ispravio 300 bagova. Niti oni znaju gde su busni ni koliko (nadju i isprave samo ono sto ih ubode prstom u oko ili sto postane opste poznato medju hakerima) niti su vasi utisci i iskustva bitni!
Ja imam argument koji pokazuje da update radi dosta dobro - za razliku od tebe. Ne vidim kako konkretan podatak može da bude manje validan od tvog ličnog mišljenja da treba raditi samo clean install... Ako je upgrade rutina dovoljno dobra, ne moraš nikad raditi reinstalaciju i postoje rolling release Linux distribucije koje to pokazuju. Windows 10 je tu dosta dobar, što svi koji su ovde testirali buildove mogu da potvrde. A što se tiče tog XP SP1, on nema ni firewall, da ne govorimo o deploymentu nekog novijeg softvera i da si ikad trebao da uradiš upgrade na većem broju računara, znao bi šta znači automatski update u koji možeš da se pouzdaš.
 
Pa nije normalno, nesto tu nije dobro leglo. Od paljenja kompa pa do passworda gde se ukucava ne bi trebalo da se pali citav minut. Nego ako mozes lepo uzmi pa prebaci bitne fajlove sto imas pa uradi clean instal! Nego koji ti je ono drugi hard ispod wd-a isto na master grani nakacen?

Mozda ako si kablove unutra racunara spoji da sve ide preko jedne grane mozda ti zato sporo ucitava, uzmi pa raskaci dvd rezac i taj drugi hard ako je to hard pa vidi za koje vreme ce se onda podize sistem.


Taj drugi je ssd na njemu je 8.1 a mali je od 60gb doboljan za system. Dok je taj black screen vidi se da drlja hard tj ucitava fileove, moguce da je hdd spor ali nit ima bad sectore niti lose radi testirao ga ide oko 110/70MB read/write valjda je dovoljno za sistem..
Istina na toj particiji hdd-a sam do sada gazio jedno najmanje pet verzija W10, svakako RTM tu ide kao clean. Hvala na savetima :)
 
Taj drugi je ssd na njemu je 8.1 a mali je od 60gb doboljan za system. Dok je taj black screen vidi se da drlja hard tj ucitava fileove, moguce da je hdd spor ali nit ima bad sectore niti lose radi testirao ga ide oko 110/70MB read/write valjda je dovoljno za sistem..
Istina na toj particiji hdd-a sam do sada gazio jedno najmanje pet verzija W10, svakako RTM tu ide kao clean. Hvala na savetima :)
Pogledaj u power opcijama da li ti je ukljucen Fast Startup.
Koliko sam primetio tebi ucitava sve drajvere, services...tu se izgubi i do 70%.
 
Razlika izmedju tog fasta i ovog normalnog boota je par sekundi to sam testirao. Nadam se da na ssdu letti kao 8.1 :) ali cekam rtm build za upgrade.
 
Poslednja izmena:
Ima li nekih najava kada bi mogla izaći konačna verzija?
Ovo da budem beta mrmot u službi Microsofta i to za Dž me ne zanima.

niko te ne tera kako ti kažeš"da budeš mrmot M$a". pošto će proces aktivacije biti poprilično komplikovaniji i velike su šanse da kreka neće ni biti, barem na početku i apdejti kad su uključeni sve će ih pregaziti, savetujem ti da baciš 150eura na oriđinale sistem, izbor je na tebi, ali svejedno opet ćeš biti majkrosoftov mali mrmotčić ;)
 
Možeš redukovati Windows koliko hoćeš, ako ne želiš da te špijuniraju jedini lek je da ga ne koristiš. A sumnja u upgrade programa je potpuno neracionalna - svi programi imaju greške, i upgrade je tu da ispravi stvar. Postoji mogućnost da upgrade napravi problem, ali koliko se često tako nešto dešava?
Za sve postoji granica i mjera, ne može se sve uklanjati iz windowsa jer onda sistem neće raditi ili će prikazati grešku kod neke radnje, ali ono što se da maknuti bez posljedica bih maknuo.... Ja ću osobno od svih programa i ''appova''koji su defaultno došli sa windowsom koristiti samo Edge i to kao rezervni browser, kao i uvijek do sada na svim verzijama windowsa.

Koliko često se dešava greška prilikom upgrade-a sistema ? E pa to se ne može reći sa sigurnošću. Puno puta ni nisi svjestan sitnih detalja greške, ili sumnjaš da je za ''sitne greške/usporavanje/X'' kriva instalacija nekog trećeg programa ili bilo što. Recimo može biti jedino što primjetiš je da ti nakon godinu dana sistem ne radi glatko kao na početku, koji su svi krivci za to ostaju ti zagonetke....

Pogledajte prilog 174435

Fino, komponente hladnije nego na W8.1 ili ja tripujem :D
Nisam pročitao sve, jesu li i koponente onda hladnije nego na W8 ?

Takodje ima i racunara koji sluze samo za odredjenu namenu i ja licno imam takve, update je ugasen sa razlogom, po meni izbor treba postojat uvek
Ovo boldano je ključno. Daš ljudima izbor i tko voli nek izvoli. Ali boji se očito ekipa iz microsofta da bi ljudi s vremenom u sve većem broju počeli gasiti auto update.

Nešto sam pročitao argumenat (plan) da će home useri biti neka vrsta blažeg ''pokusnog kunića'' koji će biti prisiljeni imati auto upgrade uključen, te da će oni češće dobivati upgrade, a onaj upgrade koji se pokaže OK će biti zatim usmjeren i na PRO korisnike.
 
Poslednja izmena:
To je mator hardware i koliko sam pratio na 8.1 mogu reci da na isti Power plan kao na W10 ja mogu samo reci da je phenom u idle bar u mom slucaju hladniji za nekih 8c a moze se reci i za plocu mada jedan senzor na ploci daje pogresne informacije. Samo tako i da ostane, vido se da je system veoma dobro optimizovan.



A kako se odredjuje ko ce dobiti home a ko pro edition? A da nije upgrade u pitanju? Znaci klasican insider koji hoce install na svojoj masini ali na drugoj particiji hdd/a..
 
Poslednja izmena:
Update nisam gasio ni na jednom OS do sada, ne vidim razlog zasto sad da gasim?
 
To je mator hardware i koliko sam pratio na 8.1 mogu reci da na isti Power plan kao na W10 ja mogu samo reci da je phenom u idle bar u mom slucaju hladniji za nekih 8c a moze se reci i za plocu mada jedan senzor na ploci daje pogresne informacije. Samo tako i da ostane, vido se da je system veoma dobro optimizovan.



A kako se odredjuje ko ce dobiti home a ko pro edition? A da nije upgrade u pitanju? Znaci klasican insider koji hoce install na svojoj masini ali na drugoj particiji hdd/a..
Odlično za temperature. Za ovu aktivaciju pojma nemam, ne lovim legalnu verziju. Znam da ekipa insideri nisu baš oduševljeni jer neće biti onoliko povoljno kako su se nadali....recimo da im je microsoft prodao marketinški trik, igre riječima, tako mi se čini.

Update nisam gasio ni na jednom OS do sada, ne vidim razlog zasto sad da gasim?
Kad već voliš upgrade sada u W10 će ti ih windows češće ugrađivati. Nema da bude dosadno i monotono
 
@šipac ako vjeruješ u zaštitu nečega što koristi 1/3 planete ona su ili nov u ovome ili dosta naivan.
Kupovina nije problem. To mi svakako firma završava.
 
Nešto sam čačkao i hteo da instaliram novije drajvere za Chipset SATA AHCI controller i sjebao windows. Sada ne mogu da podignem sistem. Kako da dodjem do opcije "reset to factory default" što bi se reklo, to jest da vratim prethodna podešavanja. System restore mi nije uključen. Ili moram da reinstaliram windows?
 
Ne bih rekao, insideri koriste OS vec skoro godinu dana za DZ.
Sa ovim ne mislim na one sa brdo problema, bagova i dve leve.

Nastavice i posle RTM, ako to nije dobar dil ne znam sta je?
E sad mora se dati i nesto za uzvrat.
 
Nešto sam čačkao i hteo da instaliram novije drajvere za Chipset SATA AHCI controller i sjebao windows. Sada ne mogu da podignem sistem. Kako da dodjem do opcije "reset to factory default" što bi se reklo, to jest da vratim prethodna podešavanja. System restore mi nije uključen. Ili moram da reinstaliram windows?
Udri F8 kod postovanja idi u safe mod i pobrisi drajvere.
 
Bas me zanima sta bi major update doneo na W10 novi ui sigurno ne, mozda 3D tiles ili tako neka blaga kozmetika koju ce da najave kao boom, slicno kao i na WP pa tek sada ono od pre 2,3 god rade u W10.



Jos uvek su slupani, planiraju gasenje metro skype-a a ostavljaju win32 app (Skype) wtf, menjaju settings u metro a glavnu app za komunikaciju vracaju na staro. Ko je tu lud?! Sada u rtm i CP i Settings, koliko god gotivio win ima tu dosta ne logicnih poteza.
Sve mi se cini da Skype ne planiraju kao univerzalnu app, eto ludila od odluke sami ne prate svoj model ...
 
Poslednja izmena:
Sve mi se cini da mnogi od RTM ocekuju sasvim drugaciji OS od ovoga sada.
To je to sa jos nekih par funkcija vise.
Upravo gledate RTM...:D
 
Ako cemo da ga samo gledamo e onda do ..... ;)
 
Da li je u BIOS-u podeseno na AHCI ili IDE? Probaj da promenis i sacuvas podesavanja pa restartujes.
 
Ni nakon 17 restarta ne dobijam opciju da udjem, već ulazi u neprekidnu petlju
Pa jedno "F" jeste probaj F10 ili F12 ili redom F1-F12 ne znam za tvoju plocu.
I kod tebe to nista ne radi kako treba ne samo sata drajveri.
Kazem ti dva kresovanja uzastopno i ide windows repair i nudi ti startup repair..
 
Ne bih rekao, insideri koriste OS vec skoro godinu dana za DZ.
Sa ovim ne mislim na one sa brdo problema, bagova i dve leve.

Nastavice i posle RTM, ako to nije dobar dil ne znam sta je?
E sad mora se dati i nesto za uzvrat.
A ne znam, valjda će insidere koristiti za početak dok vide korist u njima, poslije kad se omasovi broj ljudi na W10 će reći da zatvaraju insider program i bok. Poslije će testirati na jadnim ''home'' userima koji ne mogu isključiti windows update.

Sve mi se cini da mnogi od RTM ocekuju sasvim drugaciji OS od ovoga sada.
To je to sa jos nekih par funkcija vise.
Upravo gledate RTM...:D
Mene ne zanimaju nove funkcije, niti novi izgled, niti novi appovi, već su mi najbitnija poboljšanja, veće kompatibilnosti i ispravke sitnih bugova ispod haube, a to na sreću rade sa svakim novim buildom i biti će i ubuduće tako.
 
Pa ako je microsoft rekao da zeli milijardu korisnika win10
to ne znaci da ti moras biti jedan od njih.
Koristi ono sta ti odgovara, probas vidis i na kraju instaliras Ubuntu...
Ne moze ti Bill nista zbog toga.:d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno