Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Jedno pitanje u vezi Intelovih drajvera... Da li na Windowsu-u 10 rade IRST 14.5.0.1081 drajveri i da li Windows 10 uredno prepoznaje Intel Management Engine drajver? U pitanju je mašina iz potpisa, H87 chipset.

Intel Management Engine ti je security hole za NSA :) slobodno brisi ga, sluzi samo kako bi odredjene korporacije mogle da pristupe racunaru jer samo one imaju alat za koriscenjem istog...
IRST verovatno ce kad bude izasao RTM na intel sajtu biti verzija koja je testirana na istom
 
inače, na mdl forumu rapravljaju o kinsekom leaku Windows 10 Build 10151 da se posle instalacije može promeniti jezik na engleski po završetku same instalacije... ali opet ja ne bih rizikovao, da slučajno ne formatiram nešto pogrešno i tome slično... koliko vidim čeka se sledeći leak koji će biti rtm...ispravite me ako grešim
 
Tema je Windows 10
 
Moze 10151 procitajte ovaj post http://forums.mydigitallife.info/th...10151/page37?p=1064724&viewfull=1#post1064724

Sad skidam pa javljam jel radi... pre pokretanja iso fajla udjite u iso fajl pokrenite run_me.reg ili tako nesto nisam siguran , posle udjite u kontrol panel i stavite u region united states i onda restartujete racunar i pokrenite instalaciju sa iso fajla sources/setup.exe , mnogo ljudi se zahvalilo tako da radi najverovatnije..
 
Ma pitanje je sata ili dana kada će Ms pustiti novi zvanični build , nema potrebe za žurbom .
 
Posle instalacije ce i dalje biti na kineskom dok ovo ne odradite:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\MUI\PreinstalledLanguages\en-US]


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\MUI\UILanguages\en-US]
"LCID"=dword:00000409
"Type"=dword:00000091

Posle ovde mora da se doda english us:

Capture.PNG
 

Prilozi

  • english.rar
    240 bajta · Pregleda: 25
Build 10147, sve radi odlično osim činjenice da i Edge i IE ne funkcionišu, naime kada kliknem na jedan od ta dva pregledača učitava jedno vreme a onda samo izađe iz njih.

Ima li neko ideju zbog čega se to javlja?
 
Build 10147, sve radi odlično osim činjenice da i Edge i IE ne funkcionišu, naime kada kliknem na jedan od ta dva pregledača učitava jedno vreme a onda samo izađe iz njih.

Ima li neko ideju zbog čega se to javlja?
Odkuda ti IE na 10147? nema ga vise samo Edge...mozda je to razlog sto imas IE?
 
Edge I IE tu su na 147 :)

Screenshot (1).jpg

Mada moram priznati da polako ignorisem Chrome I IE, definitivno ce Edge da bude pun pogodak kada stignu extenzije.
 
Poslednja izmena:
Vidi stvarno je tu...:d a ja pojma nemam.
Sta li cuti? :D a ja mislo da je otisao ca.

Screenshot (263).png
 
Gledam na Vukovoj slici,post od -dejan87dex- je napisan u 18.52,a kod mene je 19.52,a u stvari je bilo 20.52!!!Ili mi svi zivimo u razlicitim vremenskim zonama,ili je bench totalno puko!;)
 
Nisam siguran sto se stidi ali je blizu html5 score-u sa Edge :D

Screenshot (2).png

Capture.GIF

Nisam znao da HUb ima nadogradnje preko WU
 
Gura update bez obzira sto je 10147...

Screenshot (264).png

Screenshot (265).png
 
Poslednja izmena:
10151_J_CCSA_X64FRE_EN-RU.iso

source:
htt p://pcportal.org.ru/forum/60-7171-36

magnet:?xt=urn:btih:729e9242e4c5d3a6f5b11bc2b1fbe7207a60fdff&tr=http%3A%2F%2Femtrek.org%2Fbt%2Fannounce.php%3Fuk%3D04hbsoOxNd

Javljajte jel radi , ja skidam pa javljam da li je fake

http://manian.com/data/6571447
 
Poslednja izmena:
Meni store nikako ne radi zadnjih par dana , imam 16 aplikacija I samo čuče , probam novu da instaliram opet neće. Ranije je samo bagovalo vizuelno u progress baru , pokaže da skida I zakoči, izađem I vratim se I normalno skinuo, sada nikako.
 
Instalirao drajvere za Genius kamericu za windows 7 i rade.
Za sad je javlja bag sa realtek drajverima za zvuk ciji se panel sam pojavi jednom u toku dana,nocu gasim pc.
 
Instalirao drajvere za Genius kamericu za windows 7 i rade.
Za sad je javlja bag sa realtek drajverima za zvuk ciji se panel sam pojavi jednom u toku dana,nocu gasim pc.
I ja imam realtek, dobro radi ima panel, cak je update drajvere preko WU.
Odradice i tebi za neki dan, bitno da radi zvuk, sredice se panel.
 
Ne moze ovaj modovan iso 10151_J_CCSA_X64FRE_EN-RU.iso izgleda iz windowsa da se pokrene javlja gresku kada odem na sources/setup.exe , ubacujem ga na flesku preko rufusa izgleda da samo tako moze posto je modovan!
 
Sad mi je odgovorio covek na mdl forumu mora na fles ako pokrenete iz windowsa iso dobijate ovu gresku:

Capture.PNG
 
Ja cekam oficijalni ili neki provereni.
Iskljucivo upgrade i to iz windowsa dolazi u obzir.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam 10151_J_CCSA_X64FRE_EN-RU.iso radi iz fleske , zadovoljan sam , aktiviran je:

Capture.PNG

Sve je na engleskom 100% , znaci morate preko rufusa da ubacite na flesku , ne moze iz windowsa da se pokrene setup.exe zato sto je modovan iso , vuce imas upgrade i kada se pokrene iz fleske , ti smatras da mora setup.exe iz windowsa da se pokrece , to je nebitno , sta kada neko kupuje nov komp kako ce on da pokrene setup.exe iz windowsa :D vuce ne zezaj to je sve isto!
 
Instalirao sam 10151_J_CCSA_X64FRE_EN-RU.iso radi iz fleske , zadovoljan sam , aktiviran je:

Pogledajte prilog 173855

Sve je na engleskom 100% , znaci morate preko rufusa da ubacite na flesku , ne moze iz windowsa da se pokrene setup.exe zato sto je modovan iso , vuce imas upgrade i kada se pokrene iz fleske , ti smatras da mora setup.exe iz windowsa da se pokrece , to je nebitno , sta kada neko kupuje nov komp kako ce on da pokrene setup.exe iz windowsa :D vuce ne zezaj to je sve isto!
Neka, kada windows kaze da je ok, proveri update, programe, settings...
Onda moze, ne bih sad na kraju da se iznenadjujem.:d
Iskusenje je veliko ali neka prenoci, iskocice neki koji moze..
Iskreno najvise me odvraca ovo EN-RU, znaci neki bacuska petljao...:D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno