Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

.14
Nadam se da si sarkastičan. Bolje je da ostave bug-ove i da update bude kao za Android nekad do nikad.
 
Koliko Windows ima bug-ova, malo je i da ga svaki dan update-uju. :)
 
Da li postoji neki nacin da se fontovi i velicine podese u W10 kao sto su mogli u XP/W7?
Prosto ne mogu uopste da gledam W10, fizicki me bole oci :( A treba mi zbog posla :(

Na W7 sam mogao lepo da podesim sve u Times New Roman size 12, ovde samo mogu da podesim velicinu, i onda uzasno izgleda :(
 
OEM je oduvek jeftinija verzija od full RETAIL. Zato i ima razlike u ceni.
 
Ono što je meni čudno je da mi ne skidaju novac sa kartice. Uzeo sam 10ak aplikacija i igara i nisu mi još uvek ništa skinuli sa kartice, čak su mi stigli i računi o kupovini na mejl.

Naplatiće ti u jednom cugu, štede na provizijama... Ako si išao preko paypal-a u "Profile/My preapproved payments" možeš da vidiš dozvolu koju si dao ms-u, tako da mogu da naplate kad im se ćefne. Što ću svakako poništiti kada naplate, da ne bi kasnije bilo nekih slučajnih naplata :)
 
Poslednja izmena:
Koje su implikacije kupovine OEM ključa ako često menjam hw?
 
Da li neko ima windows 10 i skystar hd 2 karticu?
Ako ima,da li radi sve kako treba,da li radi CS,dvbviewer?
Da li OS sam skine drivere...?
 
To je siguran sajt za kupovinu, nije prevara.

Posto imam oridjiji win7, da li se isplati prelazak na 10? Da li postoje bagovi? Jer moram da reinstaliram win i ne bih imao vremena posle opet da radim sistem.
 
Ako nisi opterecen spijuniranjem i metro kockicama kako ih neki zovu probaj Windows 10 ;)
 
Halo - Spartan Strike i Halo - Spartan Assault po 0.10$ na Windows Store.
 
To je siguran sajt za kupovinu, nije prevara.

Posto imam oridjiji win7, da li se isplati prelazak na 10? Da li postoje bagovi? Jer moram da reinstaliram win i ne bih imao vremena posle opet da radim sistem.
Care daj neki info za te kljuceve, posto je dosta povoljno a planiram da menjam uskoro hw, te kljuceve imam legalno za bilo koju instalaciju w10 na bilo kojoj ploci?
 
To je siguran sajt za kupovinu, nije prevara.

Posto imam oridjiji win7, da li se isplati prelazak na 10? Da li postoje bagovi? Jer moram da reinstaliram win i ne bih imao vremena posle opet da radim sistem.
Ima manje bug-ove tu i tamo. Ništa deal breaking i ništa što ruši sistem. Slobodno pređi.
 
Intel Rapid Storage Technology Version 14.6.4.1033 WHQL: http://station-drivers.com/download/www/intel/rst/intel_rst_14.6.4.1033(www.station-drivers.com).exe

Podržani kontroleri:


Kod:
PCI\VEN_8086&DEV_8C02&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_8C03&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 8 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_8C82&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_8C83&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_9C02&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_9C03&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 8 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_9C82&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_9C83&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_9D03&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_A102&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_A103&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_8D02&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_2822&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_282A&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller
 
Care daj neki info za te kljuceve, posto je dosta povoljno a planiram da menjam uskoro hw, te kljuceve imam legalno za bilo koju instalaciju w10 na bilo kojoj ploci?

OEM (Original Equipment Manufacturer) licence su softverske licence koje se mogu kupiti isključivo uz kompletnu konfiguraciju. Oem licence su Windows 7 licence OEM (Orgianl Equipment Manufacturer) vezane su za racunarvezane za hardver uz koji su kupljene i ne mogu se prenositi na druge računare. Legalnost OEM licence se dokazuje COA (Certificate Of Authenticity) nalepnicom koja mora biti zalepljena na računar i fakturom na kojoj se vidi konfiguracija čiji je OEM licenca sastavni deo.
 
Jel sme ovde da se diskutuje o KMS aktivaciji ili je protivno forum policy?
 
OEM (Original Equipment Manufacturer) licence su softverske licence koje se mogu kupiti isključivo uz kompletnu konfiguraciju. Oem licence su Windows 7 licence OEM (Orgianl Equipment Manufacturer) vezane su za racunarvezane za hardver uz koji su kupljene i ne mogu se prenositi na druge računare. Legalnost OEM licence se dokazuje COA (Certificate Of Authenticity) nalepnicom koja mora biti zalepljena na računar i fakturom na kojoj se vidi konfiguracija čiji je OEM licenca sastavni deo.

OEM kljucevi radi i na drugim racunarima makar 10 sam probao bez problema.E sad to sto nemam nalepnicu to je drugo.
 
To je siguran sajt za kupovinu, nije prevara.

Posto imam oridjiji win7, da li se isplati prelazak na 10? Da li postoje bagovi? Jer moram da reinstaliram win i ne bih imao vremena posle opet da radim sistem.

Naravno da se isplati sada kada je izasao SP 1511, radi odlicno i popravili su vecinu bagova! Ovo do sada je bila RTM verzija (release to manufacture) i zato i nije bila skroz kompletna, sad sa ovim SP su sredili sve!
 
Sp = Th isto mu se hvata
 
Naravno da se isplati sada kada je izasao SP 1511, radi odlicno i popravili su vecinu bagova! Ovo do sada je bila RTM verzija (release to manufacture) i zato i nije bila skroz kompletna, sad sa ovim SP su sredili sve!

Odlično. Onda, definitivno prelazim. Hvala za info.
 
Nazad
Vrh Dno