Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ovo nije ni beta verzija tako da je normalno da ima problema.Što uopšte probati koji program radi a koji ne.Da nećete da ga koristite kao main OS u ovoj verziji?
 
Ovo nije ni beta verzija tako da je normalno da ima problema.Što uopšte probati koji program radi a koji ne.Da nećete da ga koristite kao main OS u ovoj verziji?
Preko milion ljudi je preuzelo i instaliralo 10ku a po MSu preko 60% "živi opasno" i upotrebljava kao glavni system. Ja sam instaliirao desetine programa i rade svi koji ne zadiru mnogo u system.
 
Mnogi imaju sekundarani računar...
 
Ja se nešto ne žurim. Nema ništa bitno za mene. Probao sam u VM, sad čeka dovršenost, pa upgrade.
 
Ja se nešto ne žurim. Nema ništa bitno za mene. Probao sam u VM, sad čeka dovršenost, pa upgrade.
Ja sam prilično radoznao po prirodi, uvek sam isprobavao sve windows barem od 95ice od beta verzije. Malo ispalo glupo sa njom, beta bila bolja od finalne zbog neke svađe sa Nortonom. Čekao u Torontu ispred radnje do 2 sata noću da kupim čim je izašla u prodaju, instalirao odmah i ustanovio da gomila stvari fali kada se uporedi sa betom.
 
I ja sam. Ali me sada mrzi da upadam u probleme sa test verzijama. Bio sam instalirao osmicu, čim je bila finalna, i pravila mi je gluposti na laptopu. Pa je letela. Nije mi palo napamet da je stavljam do 8.1.
 
I ja sam. Ali me sada mrzi da upadam u probleme sa test verzijama. Bio sam instalirao osmicu, čim je bila finalna, i pravila mi je gluposti na laptopu. Pa je letela. Nije mi palo napamet da je stavljam do 8.1.
ja se izvinjavam kolega ali po tvojim postovima mislim da niko ne moze da ustanovi (definise) koju ti sada (trenutno) koristis verziju ?
 
Piše mi u profilu.
Desetku sam probao u virtuelnoj mašini na tom računaru. I ima dva laptopa trenutno sa Win 7 Pro 64-bit.
 
eto "kvarovi" da ne kazem bagovi...
ako neko (mozda) zna kako da resim ovaj problem :
kada hocu da otvorim explorer iz taskbar-a :
error 1.jpg
dobijem ovo obavestenje - gresku :
error 2.jpg
 
Probaj da resis sa tuneup :d
 
@prijatelj.v moguce da ti je ostecen explorer jel ti radi ovako kad probas iz starta da udjes(znaci start pa this pc ili computer ili kako vec), isto taj tuneup ne znam koja je svrha da ga koristis na win 10, ali dobro..
ako bas moras da imas takav program probaj Advanced SystemCare...
 
ne znam sta se desilo...
inace iz starta radi normalno :
explorer 001.jpg
a za TuneUp...(dobio sam par opomena) i ne bih vise da komentarisem...
hvala za odgovor,pozz...
 
@Prijatelj.v proveri folder C:\Users\Tvoje ime Korisnika\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar ako iz njega ne radi File Explorer samo a obrisi i stavi iz starta isti samo neka se zove File Explorer...

Ii jednostavno desni klik na File Explorer iz Quick Launch pa "Unpin this program from taskbar" pa ovaj iz starta prevuci na njegovo mesto!
 
Poslednja izmena:
hvala druze moj...ali sta je zanimljivo...
explorer iz starta radi kao sto sam naveo - probao sam da ga "unpin" iz taskbar-a pa da ga "izvucem" iz start-a....
isto - znaci prijavljuje onu gresku...
Isao sam na ovu putanju sto si dao ....izvucem direktno ili sa desktopa - otvara...ali to nije to :
004.jpg
vidis gore sto sam markirao "This PC"...
tu bi trebalo po nekom defaultu da bude "Home" :
005.jpg
kako ja da nadjem tu putanju i da je ubacim u taskbar a da mi ne izbacuje onu gresku kod pokretanja ?
 
Desni klik na desktop pa "New Shortcut" pa ovako:

1.PNG

2.PNG

Promeni u File Explorer ime:

3.PNG

Prevuci u quick launch:

119.PNG

112.PNG
 
prijatelju moj...to je to...
drugi put mi resavas problem...
"Darkodar" veruj da necu to zaboraviti....
veliki pozdrav i sve najbolje...
 
Ne zaboravi da nakon toga pokrenes Tune Up i ocistis sve :D
 
bas tako...
vise se ne dam iznervirati...pisite sta hocete...
PS. a od tebe je sve i krenulo....
 
Poslednja izmena:
Ovaj "build" je bagovitiji od prethodnog.
I dalje nema kozmetnickih izmena,ubacene su neke gluposti poput notifikacionog centra,control panel je u onoj explorer traci zamenjen sa PC Settings,klikom na network ikonicu ulazi se direktno pc settings (sto je jos gore od onog charm bara).
I dalje nema izbora da se izbace ikonice za pretragu i virtualne desktop-e iz trake zadataka,u pc settings-privatnost-veb camera i mikrofon postoji bag ond. ne mogu da se iskljuce,i dalje ne postoji mogucnost da se obrisu one drive,camera i photo aplikacije.

P.S Za sada toliko.
 
Poslednja izmena:
Ponašate se kao da nije očekivano u ovoj fazi da ima gomilu problema. I da će skakati i opadati broj istih, kako dodaju, oduzimaju stvari iz njega.
 
Skidam 9860.0.141008-2044.fbl_release_cliententerprise_vol_x64fre_en-us_0b5133ad911f25dacf3d880651a0324b8c9930b5.esd pa cu ga konvertovati u ISO preko esd-decrypter-v4c i podici preko rufusa na usb pa javljam kakav je novi build 9860!
 
Pažnja na moguće probleme, samo lično iskustvo od jutros, ne mora baš svima da se dogodi.
W 10TP na HDDu u dual boot-u sa 8.1.

Posle pune instalacije sa svim diskovima uključenim, BOOT Menu je promenjen i nestao, morao sam da upotrebim EasyBCD na oba dika da vratim šta je bilo.
Drajveri za grafiku (AMD 14.4) zamenjeni drajverima 14.1 od MS-a, Posle ponovne instalacije 14.4 nema CCC.
Drajveri 2.75 za Realtek HD ostali ali se izgubio Realtek u Control panelu. Ponovna instalacija tih drajvera rešila stvar, nameštanja otišla na default naravno.
TV karta, ponovno pogrešni drajveri od MS-a, ponovna instalacija pravih drajvera rešila stvar.
 
Takodje imao problem sa boot-om,takodje sredio sa EasyBCD.Sye8ali su mi se "sidebar gadgets",valjda cu ih popraviti,mada no big deal.Driveri su mi u redu.
 
kakvi problemi...vi ih sami trazite ?
sve radi besprekorno...
lupate bez veze..
sasvim solidan OS bez mana (koje Vi navodite)....
 
Poslednja izmena:
kakvi problemi...vi ih sami trazite ?
sve radi besprekorno...
lupate bez veze..
sasvim solidan OS bez mana (koje Vi navodite)....
Ma radi on lepo nego kada se ubacuju "dodatci" koji su lepo radili na 8mici, naravno da dođe do problema. MS je lepo rekao : "Nema niti će biti više ništa od Gadgets" previše nesigurni, i sigurno su uradili nešto da ih spreče ili bar otežaju. Naravno da ima i problema "iznutra", nađi mi neke windowse (ili bilo koji OS) koji ih nema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno