Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Preview win 10 nikako nije brzi od win 8.1 barem sto se tice hard diskova za sada dosta pozadinskih procesa drlja, ranijih bildovi su non stop palili sve HDD-ve za zadnji neznam... driveri su polu dovrseni za GPU, itd... to je realnost to sto neki pisu da njima facebook radi super i sve njihove igrice to je nesto sasvim trece...
 
Dosta je brzi od win 8.1, brze je gasnje, podizanje sistema...

Ne bih se slozio bar ne sa SSD diskom ko ima, mozda na hdd-u, nije brzi ni od 8.1 ni od 7 u realnim aplikacijama.
 
Ne bih se slozio bar ne sa SSD diskom ko ima, mozda na hdd-u, nije brzi ni od 8.1 ni od 7 u realnim aplikacijama.

Pa tek sa HDD drlja non stop. ali predrasudi su cudo :)
Jos smesnije da vecina nikad nije ni bila na win 8.1 a pametuje :)

Inace ja ne pljujem win10, GUI je brzi, driveri ili DX12 takodje (ali zato puno bagova za sad), takodje zauzece rama je smanjeno, ali preview nije za nista vise od zezancije i testiranja
 
Poslednja izmena:
E ja se ne bih slozio da nije, imam 3x hdd i nista mi ne drlja, gasi neaktivne redovno.
Pisao sam vec oko tog "drljanja", ono se desava samo kod zavrsene instalacije
novog build-a i to 2x po 10-15 min.

Ljudi kojima sam radio upgrade su vrlo zadovoljni, tako da to nije samo slucaj kod mene.
Kazu da im se vec par puta sam upgrade, i da nikakvih problema nisu imali.
Kome drlja i ne radi kako treba savetujem da se klone win 10, srecom ima drugih opcija.
 
Bilo bi lepo kada bi shvatili ljudi da danasnji sistemi zahtevaju brzu memoriju, mislim na SSD. Ulaganje par hiljjada za 60 ili 90gb nije mnogo a isplati se.. A hdd da ostane kao Storage disk (filmovi, muzika, dokumenti) ..

Koristim taj TP na hdd-u i to nije blizu onoga kao na ssd-u a pravu ocenu brzine sistema na hdd-u nikada necete dobiti, posto je spor, sporije je citanje fileova na njemu, a znamo da Win ima hiljade foldera i fajlova sto sistemskih itd..
 
Poslednja izmena:
Za mene licno pravi test je zavrsio danonocnim koriscenjem od strane
mojih sinova, besumucno instaliranje svega sto im padne pod ruku.

Win7 i win 8.1 su redovno urnisali, tako da sam redovno imao posla..
Ovome vec 8 meseci ne mogu nista, nijedan pad sistema, restart i sl..
 
A koja je masina u pitanju iz podpisa ili? Ako je tako onda je W10 ozbiljna prica, ja iskreno sumnjam da ima neke velike razlike izmedju kernela iz 8.1 i ovog na TP iako je verzija 10, nit je radjen od nule nit je los bio na 8.1 koji nebih da pljujem posto imam pozitivna iskustva. A generalno 8,8.1 pa i W10 se dobrim delom baziraju na kernel iz W7 tako da ...al ajde neka neki misle da je sve od nule u W10 i neka tako ostane iako nisu predhodni aistemi tako losi da bi ovaj bio neko savrsenstvo. Iako sam i desktop user vise se nadam da ce W10 biti bolji na mojoj Nokiji ;) nego sadasnji 8.1 . Posto znam da ce desktop verzija kao i do sada biti OK!
Po nekom pravilu ko god je koristio Vistu i W7 mocice i W10 da koristi opusteno.
 
Poslednja izmena:
Da masina iz potpisa, nesto sam skarbudzio od zaostalih delova.
Staru masinu sam prodao misleci da predjem na i5, ali poskupise
lihvari, a ovo mi za sada zavrsava posao.
A moje sinove ne znate, kuglu za bacanje bi pokvarili..:d
 
Oborio si rekord, el si budjao taj HDD na 20 000 obrtaja, motor od miksera :D
 
Pogasio power save opcije, phenom usao u iber i ubacio u petu...:d
 
Moj phenom bi se zapalio kada bi odradio tako nesto :D kod mene je win 10/8.1 tu negde oko 30s boot na ssd-u
 
Poslednja izmena:
10130 testira oko 1500 ljudi ponajvise microsoft radnika , to je sledeci build , ocekujem ga u toku juna ako do tada ne leakuje neko!
 
ja ne rusim,isti je user i programfiles tj apgrejd na apgrejd vec bar 10tak meseci.i dalje niko da izbaci konkretan dokaz da win drlja po diskovima,ss resource monitora,bilo sta.
 
ja ne rusim,isti je user i programfiles tj apgrejd na apgrejd vec bar 10tak meseci.i dalje niko da izbaci konkretan dokaz da win drlja po diskovima,ss resource monitora,bilo sta.

ljudi su se zalili vec ali ste im vi govorili da su to virusi :)

@darkodar
Moguce da ce RTM biti testiran samo od strane ljudi iz M$, poenta Preview-a je bila pre svega da se vide zelje ljudi i njihove sugestije
 
Jedini problem sa 10kom je što nikada neznaš šta će se desiti prilikom novog updejta, nešto naprasno prestane da radi a nešto novo se pojavi. Proizvođači hardvera se nešto nisu baš proslavili ažuriranjem a od dravera za DX12 još ni traga. Meni sa system sada kada je na SSD-u diže za istih 12 secundi kao 8.1, sada kade više nema one pauze sa crnim ekranom prouzrokovane od strane CCC kiji sa najnovijim WDDM drajverima radi.
 
Nazalost i kad izadje RTM driveri ce i dalje biti "losi" potrebno je jedno vreme da bagra od proizvodjaca krene da krpi svoje propuste u istima :(
 
ljudi su se zalili vec ali ste im vi govorili da su to virusi :)

@darkodar
Moguce da ce RTM biti testiran samo od strane ljudi iz M$, poenta Preview-a je bila pre svega da se vide zelje ljudi i njihove sugestije

ljudi su se zalili i na invaziju vanzemaljaca,neobjasnivu buku,histeriju kod zena...prastaj sto verujem samo konkretnim dokazima,narocito kad optuzbe iznose osvedoceni internet kontrasi.
 
umart preporucivat ljudima da koriste preview verziju OS je blago receno smesno... pogotovo sto RTM dolazi za mesec/dva
to sto tebi radi browser i par igrica uopste ne znaci nista
 
U stvari znači puno, nisam još pronašo nijedan program a imam instalirano skoro sve što i na 8mici (desetine ako ne i stitinak programa). Jedino se neke igre pomalo jogune. Niko ne kaže da treba 10ku upotrebljavati za nešto jako ozbiljno za posao ali ovako za kućnu upotrebu je sasvim zadovoljavajuće. Ja sam imao betu svih winowsa do sada, od dvojke naovamo i ovo je kudikamo bolje nego sve ostale verzie izuzev W95 na kojoj je poslednja beta bila bolja nego oficijelno izdanje zbog poznatih problema sa licenciranjem Nortonovih programa.
 
umart preporucivat ljudima da koriste preview verziju OS je blago receno smesno... pogotovo sto RTM dolazi za mesec/dva
to sto tebi radi browser i par igrica uopste ne znaci nista

daj konkretan dokaz sta to ne radi i onda mi lepi koji god hoces pridev,ovako jedino sto je smesno u citavoj prici to sto te moderacija pusta da se ponasas kako se ponasas.
 
Kako se ja ponasam? tako sto mislim realno i ne hypujem nedovrsen proizvod koji nikad nije bio ni namenjen za nesto vise od testiranja

Vec sam rekao sta sve ne funkcionise na prvi pogled, od polu funkcionalnih GPU drivera itd.. kao i to da je sistem jos nije dovrsen i nece biti dovrsen dok ne izadje RTM, ali sta vredi to tebi objasnjavat kad tebi "sve" radi

Inace da se vratimo na temu:
www.neowin.net/news/windows-10-signoff-is-slated-for-mid-july

plan M$ za RTM je polovina jul-a... ovaj datum nije egzaktan vec se moze pomerit ako bude problema, dok vecina ljudi koja testira RTM ne glasa za zeleno svetlo RTM nece biti odobren....
predlog build verzija se prvo posalje internim testerima oni glasaju, ako nemaju dovoljan broj glasova build se doradjuje i opet ide na glasanje i tako u krug dok ne zadovolji neki interni kriterijum da se proglasi RTM-om
 
Poslednja izmena:
svi gpu drajveri rade,ne vidim gde je ta limitirana funkcionalnost?sta je to ostalo?gde ti je dokaz da "drlja hdd"?moze samo jedna cinjenica,bilo koja?
 
svi gpu drajveri rade,ne vidim gde je ta limitirana funkcionalnost?sta je to ostalo?gde ti je dokaz da "drlja hdd"?moze samo jedna cinjenica,bilo koja?

Sa tobom se uopste ne vredi raspravljat... GPU driver gde mu je vecina akceleracija video snimaka destetkovana, do toga da ga cak i M$ jedno vreme blokirao preko WU tebi ne govori nista?
HDD aktivnost diska je veca od win8, neko ko ja ko stalno drzi resource monitor otvoren na 2-gom monitoru to jasno vidim (ja na primer)... iskreno sa zadnjim buildom se upotreba istog smanjila, sto pokazuje da se dosta pozadinskih procesa optimizuje sa RTM, takodje masa ljudi se zalila da se dodatni HDD pale svakih 30min - 2 sata bez potrebe, sto se takodje desava zbog pozadinskih procesa, takodje windows update se u PREVIEW verziji nemoze lepo definisat jer mu namena i jeste skidanje svake zakrpe test sistema a ne briga o stabilnoscu...

Sto je jos smesnije meni ne moras da verujes ali bar onda procitaj sta sam Microsoft kaze za koga je preview verzija namenjena i zasto, to sto si ti i vas nekolicina presrecna to ne znaci da ljudi treba da prelaze na istu
 
Koga briga sta Microsoft kaze? radi ili ne radi.
Vidim nigde ni jednog problema ni na win8.1 a bogami ni na win7?
Tebi ne radi, meni radi, zalim slucaj cekaj RTM, mada sumljam da ce ti to pomoci..
 
Radi sve lepo jedino sto ovaj Battery saver nema veze sa zivotom isto traje baterija sa njim na laptopu!
 
Maaa sa vama se gubi poenta svake diskusije, a ti Vuk40 ako komsijama stavljas preview win10 svaka cast na dobronamernim savetima... kao detetu kad das lizalicu... nemogu ja vama dvojici objasniti funkciju OS sistema jer je verovatno nerazumete

Znate kolio sam puta na terenu video beta win7 i ljudi u fazonu pa kako nevalja sam se gasi svaka 24h (naravno neki ***** im stavio betu jer eto radu SUPER) a sutra kad sve stane sta njega briga njegoovih 5 minuta slave je proslo
 
Poslednja izmena:
Sta da pricam? da bagovit i da ne radi? a nije tako, sve u savrsenom redu.
Kada vidim to, slozicu se sa tim, ali vidim suprotno i to ne samo kod mene.

Ja ovde samo saznajem da nesto nije uredu i ne radi ovo ili ono.
Da si pratio temu video bi od samog pocetka da sam instalirao sve sto kod
drugih nije radilo, otvaralo i sl.

Pa ne placa mene Misrosoft da im drzim stranu, ali ne mogu ni da ih pljujem ako nema razloga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno