Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Hahah nije mi aktivirna win 10 isao upgrade prvo to je sve proslo ok onda sam skinuo i instalirao iso sa flesa clean instal i sad pise da nije aktiviran EKSTRA
 
imam legalan win8.zasto mi ne nudi upgrade? stoji mi ona ikonica "get windows 10" ali nemam opciju za upgrade. kada kliknem na ikonicu imam samo opciju "ok,notify me when ready" :(
Desni klik i update...valjda ne znam vise sta kome odgovaram..:d
 
Zabole me glava vise od win10. Citao ovu diskusiju pa se navukao, unistio win7, sad imam win10 Evolution copy 10166.
U grubu mi pise win7, na nekom mesti live update ploce pise win 8.1. Mogu da se ulogujem iz brovsera na insajder nalog
ali iz samog windowsa ne mogu (stalno trazi neki stari password), ni update na 10240 ne mogu da uradim a kamoli da ga aktiviram.
Jos kao slag na tortu network drajveri ne valjaju pa sam sad dovlacio kroz live update za MSI plocu. Kljuc od win7 nemam jer su
mi i*ioti prosle godine u servisu menjali vodeno hladjenje i unistili mi sve operativne sisteme. Jos ja lepo kazem da izvucem
diskove, oni kao ne treba, menaju hladjenje i spzenu graficku i shebase mi sve....
 
Poslednja izmena od urednika:
Ko je vec dobio win 10, nek javi kakve su mu performanse u poznatim igrama u odnosu na 7-cu.
 
Hahah nije mi aktivirna win 10 isao upgrade prvo to je sve proslo ok onda sam skinuo i instalirao iso sa flesa clean instal i sad pise da nije aktiviran EKSTRA
Jesi li se logovao na nalog? sacekaj par minuta aktivirace se...
 
Zabole me glava vise od win10. Citao ovu diskusiju pa se navukao, unistio win7, sad imam win10 Evolution copy 10166.
U grubu mi pise win7, na nekom mesti live update ploce pise win 8.1. Mogu da se ulogujem iz brovsera na insajder nalog
ali iz samog windowsa ne mogu (stalno trazi neki stari password), ni update na 10240 ne mogu da uradim a kamoli da ga aktiviram.
Jos kao slag na tortu network drajveri ne valjaju pa sam sad dovlacio kroz live update za MSI plocu. Kljuc od win7 nemam jer su
mi i*ioti prosle godine u servisu menjali vodeno hladjenje i unistili mi sve operativne sisteme. Jos ja lepo kazem da izvucem
diskove, oni kao ne treba, menaju hladjenje i spzenu graficku i shebase mi sve....

Stari password? to je onaj kojim si logovao na lokalni nalog,( sifra kojom si se logovao na PC) trazi ti da potvrdis poslednji put.
Pre nego sto te prebaci na microsoft account ( nalog sa kojim si se prijavijo kao insider), posle ces se logovat samo sa njim.
Odradi to i posle nema problema mozes upgrade.
 
Poslednja izmena:
Ko je vec dobio win 10, nek javi kakve su mu performanse u poznatim igrama u odnosu na 7-cu.
Od tolike najave novog sistema zaboravismo jednu od najbitnijih stvari - performanse.

Da postavim i ja slično pitanje? Jel' primetio neko bolje performanse u odnosu na prethodni sistem? Ja sam imao Windows 8.1 Pro i evo zezam se sa Windows 10 još od sinoć. Da budem iskren, ne primećujem nikakvo ubrzanje u uobičajenom radu, bar u odnosu na Windows 8.1.

Igre nisam isprobavao jer ih ne igram. Programi ne rade brže, niti je sistem živahniji. Ono što sam izgubio je podrška za 4k hardversku akceleraciju zbog glupih intelovih drajvera i Tixati zeza jer neće da se konektuje na trakere, radi samo DHT. Ubih se dok nisam ukapirao da stvaim različite portove za TCP/UDP i DHT konekcije.

I jel' još nekome Excel Mobile neće da uređuje Excel fajlove već nudi Office 365?
 
Da li je slucajno neko od insidera ko nije radio upgrade sa legit sistema, probao da instalira oficijalni ISO i da vidi da li je win aktiviran.. ona prica da cemo dobiti free win10 pro itd ? Onaj ko radi upgrade sa legit sistema ne unosi kljuc, radi skip i syste se sam aktivira online pa rek oda li je jos neko probao ko je bio insider, modza i nama ovako prodje.
 
Od tolike najave novog sistema zaboravismo jednu od najbitnijih stvari - performanse.

Da postavim i ja slično pitanje? Jel' primetio neko bolje performanse u odnosu na prethodni sistem? Ja sam imao Windows 8.1 Pro i evo zezam se sa Windows 10 još od sinoć. Da budem iskren, ne primećujem nikakvo ubrzanje u uobičajenom radu, bar u odnosu na Windows 8.1.

Igre nisam isprobavao jer ih ne igram. Programi ne rade brže, niti je sistem živahniji. Ono što sam izgubio je podrška za 4k hardversku akceleraciju zbog glupih intelovih drajvera i Tixati zeza jer neće da se konektuje na trakere, radi samo DHT. Ubih se dok nisam ukapirao da stvaim različite portove za TCP/UDP i DHT konekcije.

I jel' još nekome Excel Mobile neće da uređuje Excel fajlove već nudi Office 365?

Takodje nisam primetio ubrzanje valjda je ssd sam po sebi dovoljan a razlike u OS nisu primetne. Sto se tica igrica ja ih konzumiram isto to radi kao I na win 8.1 mozda noviji naslovi I dx12 pokazu bolje perfomanse , mada bilo bi to isto I na win 8.1 kad bi dali podrsku za dx12...
 
Na pojedinim blogovima kažu da bi igrice trebalo malo bolje da rade i na grafama koje ne podržavaju DX12 ali da će se puna prednost videti tek sa DX12 igrama. Šta znam, kako me prolazi entuzijazam sve više me nervira ovaj mix interfejs a pri tome nikakav pomak u performansama. Odradiću par testova (7Zip, video/audio encoding, Peacekeeper benchmark) pa ću da vidim.

Kod tebe je lako na SSD-u. Meni je Win 7 SP1 -> Win 8.1 bio napredak jer je Win 8.1 živahniji u radu. Sad to ne vidim a radio sam clean install.
 
Poslednja izmena:
Imam jedan problem i treba mi vasa pomoc. Instalirao sam win10 i sve radi lepo, osim jedne stvari. Naime, imam preko tv-out-a na grafickoj povezan tv. Svaki put kada instaliram novi win, moram da podesim video standard na pal-b. To sam ranije radio preko catalyst control center-a. Medjutim za win10 ne postoji verzija koja podrzava koju graficku, ati radeon hd 4800 i sada ne mogu da nadjem nigde u samom windows-u opciju da promenim standard na pal-b i slika na tv-u mi je zbog toga siva. Da li mozda znate kako i gde iz windows-a mogu da to uradim?
 
Poslednja izmena:
na sta desni klik? ako mislis na beli windows logo u "notification area" nista se ne desava.levi klik otvara onaj prozor a desni ne radi bas nista.

restart pa desni klik ,i meni je blokiralo pa ides na proveru update,ali mmeni i dalje ne dolazi upgrade probao i fix
 
Danas proradio "Tapatalk" na windowsu.Imam ga instaliranog odavno,ali nije radio.
 
Lokacija ti mora biti na US da bi radila kako treba.

Uspeo sam da je aktiviram,caka je bila u tome što sam morao da joj dam naziv kako da me oslovljava I tu sam potvrdio da može da koristi mikrofon,u svakom slučaju hvala!
 
microsoft.png
 
restart pa desni klik ,i meni je blokiralo pa ides na proveru update,ali mmeni i dalje ne dolazi upgrade probao i fix

e sad sam ga popravio:( posle restarta nemam ni taj windows logo u "notification area-i". kad idem na check update iz control panela ne nalazi nista.samo pise windows 10 upgrade reserved.
pakao u najavi :)
 
Pa ajde kad skine da okačimo negde x64 verziju ;)

Ovo je Home/Pro Windows 10 RETAIL ISO tako da je konačno rešenje.
 
Poslednja izmena:
A što ne skinete MediaCreationtool i kreirate sami ISO?
 
Pa hoću na jednom računaru, na drugom upgrade sa legalnog 8.1...

Za ostalo ćemo da vidimo :)
 
Nazad
Vrh Dno