Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ide preko 25% cpu.... Zanimljivo je da se to samo dešava kad je idle duže od nekoliko minuta...
Pa kada ostavis da komp miruje onda krece da radi svoje uobicajene poslove...
Defragmentacija, defender, optimizacija, spijuniranje...
Ja bih ocistio prasinu ili zamenio termalnu pastu na cpu ako se greje dosta na tih 25% zauzeca.
 
Reinstaliraj Office. Kažem ti da sam imao istu situaciju.
 
Instaliram Win10 na office mašinu sada, da li da uradim apdejt posle instalacije ili ne? Win10 instalacioni usb mi je star negde oko mesec ili 2 pošto nije moj.
 
konkluzija onog reseta od ranije - reseno posle drugog reseta posto startup repair nije uspeo.moguce da je moja greska bila posto nisam pocupao periferije prvi put,sad jesam i proslo je bez greske. :)
 
Poludeću a tek sam krenuo sa WIN10 :)

Sveža instalacija, instairao sam samo drajvere i kada pokušavam da instaliram neke programe (npr ASUS AI Suite, ASUS lightning itd) dobijam ovu grešku:

1kEHoci.png


Ili varijacije na temu a svima je zajednička greška sa ikernel.exe.

Nisam ispratio temu o Win10 pa se izvinjavam ako je ovo neki poznati problem. Google mi nije pomogao. Ostalo je još vrlo malo strpljenja, ako ne rešem moraću da se vratim na Win8.1
 
meni ide na to da je instalacija tog programa korumpirana,skini ga opet ili probaj da ga nadjes na drugom mestu.naravno,to nikakve veze nema sa win10.
 
Mom drugu trebaju AMD drajveri za Win 10 64-bit za HD 4850 na kojima radi Catalyst CC. Jel postoji resenje za to?
 
meni ide na to da je instalacija tog programa korumpirana,skini ga opet ili probaj da ga nadjes na drugom mestu.naravno,to nikakve veze nema sa win10.

Džabe, nije problem samo sa tim programima, i još neki zezaju:

ugGfnJi.png


Pokušao sam ova dva Asus programa sa CD-a da instaliram, ništa. Ovaj Ikernel.exe je vezan za InstallShield, po onome što sam našao na guglu postoje neki fixevi ali svi zahtevaju manipulaciju sa folderom InstallShield koji se nalazi unutar Program Files. Ja InstallShield foldera nemam a kada pokušam instalaciju InstallShield-a opet dobijem ovaj error "The sytem cannot find the path specified". Vrzino kolo.
 
Džabe, nije problem samo sa tim programima, i još neki zezaju:

ugGfnJi.png


Pokušao sam ova dva Asus programa sa CD-a da instaliram, ništa. Ovaj Ikernel.exe je vezan za InstallShield, po onome što sam našao na guglu postoje neki fixevi ali svi zahtevaju manipulaciju sa folderom InstallShield koji se nalazi unutar Program Files. Ja InstallShield foldera nemam a kada pokušam instalaciju InstallShield-a opet dobijem ovaj error "The sytem cannot find the path specified". Vrzino kolo.

To ti je to losih sektora na hard disku , proveri ima li ih preko ovog programa: http://www.hdsentinel.com/
 
Džabe, nije problem samo sa tim programima, i još neki zezaju:

ugGfnJi.png


Pokušao sam ova dva Asus programa sa CD-a da instaliram, ništa. Ovaj Ikernel.exe je vezan za InstallShield, po onome što sam našao na guglu postoje neki fixevi ali svi zahtevaju manipulaciju sa folderom InstallShield koji se nalazi unutar Program Files. Ja InstallShield foldera nemam a kada pokušam instalaciju InstallShield-a opet dobijem ovaj error "The sytem cannot find the path specified". Vrzino kolo.

Environment variables problem...

Screenshot (733).png
 
Hahahahaha, slučajno sam otkrio u čemu je problem i rešio ga. Glupost.

Kada sam krenuo da apdejtujem bios video sam da u bios file exploreru moj user folder ima umesto ć neku kockicu. Zbog toga sam pomislio da i instalacije ovih programa imaju problem sa našim slovima u imenima foldera. Prebacio sam te instalacije u root folder i voila, proradilo je!

Sada samo da napravim nov account i obrišem stari.
 
Ne znam da li da stavim kod kuće na gaming mašinu Win10, na office i3 4170, 2x4GB i 120GB Samsung 650 jesam. Da li uopšte radi sweetfx na Win10? Kakav je za programe i igre zalivskog porekla? Izgleda haos, sve u superlativu ali malo više konfuzan oko instalacija sumnjivog porekla a i drajveri su mi nekako pod znakom pitanja....
 
Ne znam da li da stavim kod kuće na gaming mašinu Win10, na office i3 4170, 2x4GB i 120GB Samsung 650 jesam. Da li uopšte radi sweetfx na Win10? Kakav je za programe i igre zalivskog porekla? Izgleda haos, sve u superlativu ali malo više konfuzan oko instalacija sumnjivog porekla a i drajveri su mi nekako pod znakom pitanja....

Kod Win 10 nema instalacije sumnjivog porekla...sumnjivog porekla može da budu samo instlacija starijih Win verzija. Što se tiče ostalih sumnjivih stvari sve radi ali da li šalje to nekom e to je veliko pitanje...a nije ni važno.
 
Potrebna mi je pomoć.
Naime, pre 20-ak dana sam bio prinuđen da "srušim" sistem,
imao sam upgradeovan Win 10, letos sam to uradio sa Win 8.1.
Kada sam rešio da instaliram OS, nisam imao Windows 10, nego sam instalirao Win 7,
"legalizovao ga" (kao uostalom i onu osmicu od ranije ;) ), i onda sam se dosetio i
iskoristio mogućnost da upgradeujem sa Win 7 na Win 10 besplatno.

Sve je proteklo manje-više isto kao i ono letos kada smo upgradeovali Windows, ko osmicu ko sedmicu u Win 10.

Međutim, (napokon dolazim do suštine), pre desetak dana sam primetio
kada PC stavim u Hibernate mode ili u Sleep mode, komp se sam budi posle recimo 1 minuta.
Apsolutno ne znam o čemu se radi.
To nisam imao na onom Win 10 (upgradeovao ga sa Win 8.1 kao što sam pomenuo ), koji sam koristio do polovine januara.

Svi OS su bili 64 bit. Nisam siguran koliko je to bitno uopšte.

Uglavnom ne znam kako da rešim taj problem?
Ne bih opet da "rušim" sistem i da dižem u međuvremenu nabavljenu desetku.
Kosa mi se diže na glavi od obaranja i dizanja sistema.
Verujte mi.

Ukoliko ima neko neki savet nek' pomaže.
Ah, da zaboravio sam da napomenem, da ukoliko ne diram ništa nakom "buđenja" kompjutera,
on opet uđe u "sleep" ili "hibernate" mode, pa opet u krug, nakon ~ 1 min. opet wake, pa 1 min. pa u sleep/hibernate :wall::wall::wall:

Evo prilažem i neki screenshot.



160212044756152673.jpg
 
Poslednja izmena:
Pogledaj u biosu wake On Lan da li je ukljuceno. ako jeste iskljuci.
 
Nazad
Vrh Dno