Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ljudi dajte neko resenje metro app ne prikazuju notifikacije u AC, takodje nista ne stoji u AC, app podesene ali sve mrtvo, kao da koristim W7 a ne W10......

Hhahhahahaha konacno instalirao fastboot i adb drajvere u test modu :D

Capture.GIF

Kada sam video ovo krenula panika, mislio sam da me vratilo na insider buildove :D
 
Ljudi dajte neko resenje metro app ne prikazuju notifikacije u AC, takodje nista ne stoji u AC, app podesene ali sve mrtvo, kao da koristim W7 a ne W10......

Hhahhahahaha konacno instalirao fastboot i adb drajvere u test modu :D

Pogledajte prilog 185743

Kada sam video ovo krenula panika, mislio sam da me vratilo na insider buildove :D
Isti problem, za neke app ne mogu da uključim notifikacije a za neke ne mogu da isključim. Mrzi me da radim clean install po 5 put, čekam neki update, valjda bude, vidim da ima dosta ljudi da se zale.
 
Znam da je pisano ovde ali ne mogu da nadjem u searchu kakva je procedura kada se zameni hdd na laptopu za aktivaciju. Iskreno ne secam se kako sam usao u insider program, da li preko upgrejda ili cistom instalacijom.

edit: vidim nemoguce je.
 
Poslednja izmena:
ne bi trebalo da pravi problem.stavi th2 i samo izgasi insider program.
 
Krenuo sam upgrade na w10 na laptopu. Stigao sam do dela "Use Express settings" ili "customize settings". Ima li neki savet, šta je bolje izabrati? Ima li neka posebno bitna opcija na koju treba da obratim pažnju kod podešavanja?
 
ako si paranoik,nadji video na predhodnih par strana gde imas detaljno sta i kako sto ce tice privatnosti.ako nisi,ili te smara sad da petljas oko toga,nastavi sa express settigns-ima,sve to kasnije mozes da pogasis.takodje,ako si paranoik,toplo se preporucuje lokalni nalog umesto win live naloga.
 
Nisam paranoik i smarame tako da idem na express... cheers
 
Meni od 10586 builda krenule ikonice na desku same da se aranziraju u nekom ludackom rasporedu.
 
Ja sam paranoik i prvo isključim sve što narušava privatnost!
 
E to ce biti to onda. Koristio sam MCT koji mi je stajao neko vreme. Nisam znao da moram i to novo da skidam. Nista, sada i to znam :).
Siguran sam da je 10240 jer kad pokrenem "winver" izbaci to.

Znaci ceka me mnostvo updejtova? Jel da se bakcem s time, ili da lepo skinem novi MCT i onda najnoviji build i uradim clean install? Imam SSD, tako da bi instalacija trebalo brze da ide. Sta mislite?

Ako si koristio sveže skinut MCT, build bi morao da bude 10586. Jesi 100% siguran da je 10240?
 
Ako nisi instalirao "milion" programa i ako nisi potrošio dane na podešavanja, instaliraj nanovo.
 
Ako nisi instalirao "milion" programa i ako nisi potrošio dane na podešavanja, instaliraj nanovo.

Nisam najbitnije programe instalirao, ono sitno za muziku, video plejer, jesam ali to brzo ide.
Hvala

EDIT:
Sad sam pokrenuo novi MCT, i nudi mi samo Win10 i Win10 N, gde je nestala opcija za Win10 PRO? Moja kopija je Win 8.1 PRO i juce sam odradio Win10 PRO. Da li cu dobiti PRO u svakom slucaju?
 
Poslednja izmena:
Uradio sam update sa 7 na 10 i sada imam ovaj problem da mi se racunar u radu restartuje sam od sebe. Sta može da bude problem? Inače procesor mi je OC, ali na 7 nikada se nije restartovao, sada od kako sam uradio update, puca u radu [emoji16] Sta može da bude problem?

bea33c49ff5ff561278b2e5a7896c038.jpg
 
Instalirao sam w10 na lenovo laptopu i sve je super osim jedne sitnice... Nema tona. Šta da radim?
 
apdejtujes drajver za zvuk i proveris podesavanje preko cega ide plejbek?

evilmc:

imas konfliktni drajver sa sedmice na desetku najverovatnije.ako ti je bas stalo da ostane ta instalacija pokusaj iz sejf moda da pobrises drajvere za zvuk,lan i ako imas jos neke periferije nakacene,restart i pustis win apdejt da povuce odgovarajuce ili ih skines sa neta.
 
Uradio sam update sa 7 na 10 i sada imam ovaj problem da mi se racunar u radu restartuje sam od sebe. Sta može da bude problem? Inače procesor mi je OC, ali na 7 nikada se nije restartovao, sada od kako sam uradio update, puca u radu [emoji16] Sta može da bude problem?

Bluetooth driver ?
 
Koga zezaju drajveri neka skine programče Total drivers. Preko njega će vam se uraditi update svih neophodnih drajvera, besplatan je.

Sent from mTalk
 
jok,nikako ne raditi to,jer iako integrisana LAN resenja (najcesce atheros) imaju isti hardware ID preko kojeg ti programi i traze drajvere izvedba istog je razlicita cak i izmedju modela ploce istog proizvodjaca i instalacija neadekvatnog drajvera napravi kurslus.drajvere skidati samo sa zvanicne stranice,a ako nema onda ganjati te programe i drzati fige da sve bude okej.
 
Apdejtovao mi se sat vremena windows, pobrisao par programčića uz objašnjenje da ne rade na insajderskoj verziji iako nemam veze sa insajderskom verzijom, ponovo pokušava da mi uvali onedrive, ako njima svaki apdejt znači ovakvo maltretiranje onda je win10 najveća glupost.
 
Video i 8 i 8.1 i 10 W, posle gledanja napravio butabilni USB Ubuntu 14. nesto zlu ne trebalo (Od samog gledanja pao mi mrak na oci)
 
EDIT:
Sad sam pokrenuo novi MCT, i nudi mi samo Win10 i Win10 N, gde je nestala opcija za Win10 PRO? Moja kopija je Win 8.1 PRO i juce sam odradio Win10 PRO. Da li cu dobiti PRO u svakom slucaju?

Dobićeš verziju na osnovu ključa koji uneseš.
Ako prilikom instalacije izabereš da nemaš ključ, pojaviće se ekran na kome biraš verziju.
Valjda tako ide...
 
Upravo je tako bilo, odabrao sam samo Win 10 (ne Win 10 N) i uneo kljuc, i posle na kraju video da je instalirana Pro verzija, build 586

Dobićeš verziju na osnovu ključa koji uneseš.
Ako prilikom instalacije izabereš da nemaš ključ, pojaviće se ekran na kome biraš verziju.
Valjda tako ide...
 
Intel Rapid Storage Technology Version 14.8.0.1042 WHQL: http://www.station-drivers.com/down..._rst_14.8.0.1042(www.station-drivers.com).exe

Podržani kontroleri:

PCI\VEN_8086&DEV_8C02&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_8C03&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 8 Series Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_8C82&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_8C83&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_9C02&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 8 Series/C220 Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_9C03&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 8 Series Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_9C82&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_9C83&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_9D03&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_A102&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_A103&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 100 Series/C230 Chipset Family SATA AHCI Controller' PCI\VEN_8086&DEV_8D02&CC_0106.DeviceDesc = 'Intel(R) 9 Series Chipset Family SATA AHCI Controller'
PCI\VEN_8086&DEV_2822&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller' PCI\VEN_8086&DEV_282A&CC_0104.DeviceDesc = 'Intel Chipset SATA RAID Controller
 
Poslednja izmena:
počinje da me nervira, na pojedinim sajtovima poput mts.rs kupujemprodajem i dr... zabada pretraživač...nebitno dali hrom edge ili dr....mašina iz potpisa, najnoviji drajveri instalirani, najnoviji apdejti na th2 verziji, čini mi se da je počelo tako kad sam "lečio" neki program ne sećam se koji, uradio flushdns ili kako već komandu ne sećam se jer sam obrisao, dal j to bio adobe acrobat ili dr, nebitno...ne znam da li je do toga problem... inače ovi nesposobnjakovići iz telekonja naravno nemaju predstavu u čemu je problem, skoro svi sajtovi rade sem nekoliko...sumnjao sam na eset ss ali ustanovio sam da nije do njega...svaka pomoć dobrodošla
 

Prilozi

  • 000014.jpg
    000014.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 121
Pored ostalog, Windows 1511 mi je pokvario instalaciju nVidia drajvera. Čak mi se u jednom trenutku pojavio i uzvičnik u Device Manageru pored nVidia displej adaptera. Nijedna igrica nije htela da radi, instalirao sam poslednji drajver međutim on nije odgovarao pa sam vratio na poslednji drajver koji je stabilno radio, 355.98.
Pokvario mi je i drajver za touchpad i još sijaset sitnica.

Uopšte mi se ne sviđa taj novi Windows apdejt...

P.S. Jel može neko da mi razjasni da li je taj Build 10586.14 redovni ili insajderski? Ja sam disejblovao te insajderske bildove od starta kad sam prvi put instalirao Windows 10. Sad više nisam načisto. U settingsima i dalje stoji da ne primam insajderske bildove.
 
Poslednja izmena:
nije insajderski dodje mu isto sto je pre bio service pack,pa update (win 8.1) a sad ce svaki veci apdejt imati naziv 'threshold'.previse je tu uradjeno ispod haube,zato su i savetovali da ko moze odradi cistu instalaciju.
 
nije insajderski dodje mu isto sto je pre bio service pack,pa update (win 8.1) a sad ce svaki veci apdejt imati naziv 'threshold'.previse je tu uradjeno ispod haube,zato su i savetovali da ko moze odradi cistu instalaciju.
To je potpuno apsurdno. Da radim čistu instalaiciju nakon što su me "ubedili" da uradim apgrejd sa Win 8.1 Pro? Pa zašto bih sad iz čista mira radio čistu instalaciju umesto običnog apdejta, ako mi je dosad sve radilo kako treba.

To blage veze s mozgom nema.
 
Nazad
Vrh Dno